
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
03 грудня 2019 року 13 год. 15 хв.Справа № 280/3636/19 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сацького Р.В., за участі секретаря судового засідання Серебрянниковій О.А. та сторін
від позивача: адвокат Барков В.О.,
від відповідача 1: Близнюк К.В.,
від відповідача 2: Близнюк К.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощенного позовного провадження адміністративну справу
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Груп Інтрейд" (69035, м. Запоріжжя, вул. Брянська, буд. 15, ЄДРПОУ 41071921)
до відповідача 1 – Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, проспект Соборний, 166, ЄДРПОУ 39396146)
до відповідача 2 - Головне управління ДПС у Запорізькі області (69107, Запорізька обл., місто Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ 43143945)
про визнання протиправним та скасування рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області щодо включення до бази ризикових платників податків,-
ВСТАНОВИВ:
26 липня 2019 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Груп Інтрейд" (69035, м. Запоріжжя, вул. Брянська, буд. 15, ЄДРПОУ 41071921) (далі по тексту - позивач) до Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, проспект Соборний, 166, ЄДРПОУ 39396146) (далі по тексту - відповідач), в якому позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення (протокол) комісії ГУ ДФС у Запорізькій області від 29.11.2018 №173, в частині про визначення ТОВ "Груп Інтрейд" таким, що відповідає критеріям ризиковості (відповідно до п.п. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку) та включення до бази ризикових платників, що відповідають критеріям ризиковості;
- зобов`язати ГУ ДФС у Запорізькій області виключити з бази ризикових платників ТОВ "Груп Інтрейд" (41071921) в режимі "Журнал ризикових платників податків" розділу "Робота Комісії регіонального рівня" підсистеми "Аналітична система" ІТС "Податковий блок" та подати суду звіт про виконання рішення суду протягом 5 календарних днів, з дня набрання законної сили рішення суду.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що оскаржувані рішення прийняті Комісією відповідача за відсутності на це правових підстав та в порушення встановленого законодавством України порядку.
Ухвалою від 31.07.2019 провадження у справі було відкрито за правилами спрощеного позовного провадження, а судове засідання призначене на 19.08.2019 о/об 09 год. 30 хв.
Ухвалою суду від 19.08.2019 зупинено провадження для примирення сторін до 04.11.2019 о/об 14 год. 00 хв.
21.08.2019 від представника відповідача через канцелярію суду (вх. №34724) поданий відзив на позов, в якій відповідач заперечив проти задоволення позову, зазначив, що Комісією відповідача, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у такій реєстрації оскаржувані рішення були прийняті у зв`язку із наявністю податкової інформації, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій позивачем. Управлінням аудиту відповідача було надано пропозицію щодо включення до категорії ризикових за критерієм «наявна податкова інформацію, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій» позивача у зв`язку із проведенням документальної позапланової перевірки, якою встановлено документальне оформлення придбання радіодеталей в асортименті у ризикових суб`єктів господарювання, через що не підтверджуються взаємовідносини з контрагентами-постачальниками на суму ПДВ 2152,3 тис. грн та не підтверджено реалізацію контрагентам-покупцям на суму 2300,9 тис. грн. Вважає оскаржувані рішення правомірними та прийнятими у визначеному законодавством порядку. Також відповідач заперечує проти стягнення витрат на правову допомогу, через те, що позивачем не надано доказів сплати витрат на таку допомогу та акту приймання-передачі наданих послуг.
09.09.2019 від представника позивача через канцелярію суду (вх. №37139) подана відповідь на відзив, у якій представник зазначив, що відповідачем не надано доказів того, що позивач відноситься до ризикових платників податків, а також зазначив про те, що відповідач неодноразово змінював свою позицію, з приводу причин віднесення позивача до ризикових платників податків. Так, на запит позивача податковий орган надав відповідь за № 40212/10/08-01-07-03-17 від 12.07.2019, згідно із якою, позивач був віднесений до ризикових платників податку, у зв`язку із наявністю інформації, що товариство відсутнє за податковою адресою, а не з підстав здійснення позивачем ризикових операцій, яке про це вказав представник відповідача у своєму відзиві. На другий адвокатський запит відповідач у своєму листі від 25.07.2019 № 43179/10/08-01-07-03-17 повідомив, що позивача віднесли до ризикових платників податку не з причин відсутності за податковою адресою. А з підстав наявності податкової інформації про здійснення позивачем ризикових операцій з вказаними у відповіді контрагентами.
Ухвалою суду від 04.11.2019 залучено до участі у справі, в якості другого відповідача - Головне управління ДПС у Запорізькі області (69107, Запорізька обл., місто Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ 43143945). Судове засідання призначено на 03.12.2019 о/об 12 год. 00 хв., яке буде проводитися суддею Сацьким Р.В. одноособово в приміщенні Запорізького окружного адміністративного суду за адресою: м. Запоріжжя, вул.Сергія Синенка, 65-В, зала судових засідань № 10.
28.11.2019 поданий відзив на позовну заяву.
Ухвалою суду від 03.12.2019 поновлено провадження по справі та призначено судове засідання на 03.12.2019 о/об 12 год. 00 хв.
Представник позивача у судовому засіданні наполягав на задоволенні позовних вимог та просив їх задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні просила суд відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Розглянувши матеріали та з`ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, судом встановлено наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Груп Інтрейд» d процесі виконання господарської діяльності подає через програму «Ме.dос» податкові накладні, реєстрація яких зупиняється ДФС України з підстав внесення ТОВ «Груп Інтрейд» до бази ризикових платників за пп.1.6. п.1 Критеріїв ризиковості платника податку.
У зв`язку з чим, 04.07.2019 представник позивача направив до відповідача адвокатський запит про надання інформації щодо підстави внесення позивача до переліку ризикових платників податку, із доданням копії відповідного рішення відповідача.
Згідно з відповіддю податкового органу № 40212/10/08-01-07-03-17 від 12.07.2019, ТОВ «ГРУП ІНТРЕЙД» у зв`язку із наявністю інформації, що товариство відсутнє за податковою адресою, Протоколом №173 від 29.11.2018 такого платника віднесено до переліку ризикових платників податків. До відповіді також наданий витяг з протоколу №173 від 29.11.2019.
19.07.2019 представник позивача направив відповідачу другий адвокатський запит, в якому просив переглянути рішення відповідача про віднесення до ризикових платників податку. Також, представник позивача просив відповідача надіслати копію Протоколу №173 від 29.11.2018 із зазначенням підстави віднесення ТОВ «ГРУП ІНТРЕЙД» до ризикових платників податку, джерела отримання інформації та дати отримання інформації, що послугувала підставою віднесення до ризикових платників податку цього товариства.
25.07.2019 представник позивача отримав на електронну поштову скриньку відповідь на свій запит. Відповідач у своєму листі від 25.07.2019 № 43179/10/08-01-07-03-17 повідомив, що позивача віднесено до реєстру ризикових платників податку, є податкова інформація, отримана 29.11.2018 від Вознесенівського управління ГУ ДФС у запорізькій області, відповідно до якої, ТОВ «Груп Інтрейд» у період січень – листопад 2018 року здійснювало придбання товару у контрагентів – постачальників, а саме: ТОВ «МОРСЛЕТ ЛТД», ТОВ «ОЛДЕДТЕХ ІНКОРПОРАЙТЕД», ТОВ «АВАЛАНДЖ – ГРУПП», ТОВ «ЛЕФОРТ АЛЬЯНС», ТОВ «АЛЛЄГРА», ТОВ «СЕЛЬМІОН», ТОВ «ОПТІМАЛ КОМПАНІ», ТОВ «КАРЛАЙН КОМПАНІ», ТОВ «ДЕМЕТРА – ГРУПП», які здійснюють реалізацію товару з номенклатурою відмінною від номенклатури придбання. Також зазначено, що від оперативного управління ГУ ДФС у Запорізькій області отримана податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення операцій платником, а саме встановлено відсутність суб`єктам підприємницької діяльності за податковою адресою м. Запоріжжя, вул. брянська, буд. 15, оф. 25.
Не погоджуючись із такими діями відповідача, позивач звернувся до суду із позовом.
Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення по справі.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Згідно з ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють: чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Суд зазначає, що відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, у тому числі податку на прибуток та податку на додану вартість, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, врегульовані Податковим кодексом України (далі - ПК України).
Згідно з абз. 1 п. 201.1 ст. 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
За приписами п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №117 затверджено: Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок зупинення реєстрації ПН); Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - Порядок роботи комісії); Порядок розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.
Пунктами 1-4 Порядку роботи комісії визначено, що цей Порядок визначає організаційні та процедурні засади діяльності комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - комісії контролюючих органів), а також права та обов`язки її членів.
Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС).
Комісія контролюючого органу діє в межах повноважень, визначених у Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Комісія контролюючого органу в своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції України, Податкового кодексу України та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, а також цим Порядком.
Абзацом 8 пункту 17 Порядку роботи комісії визначено, що під час засідання секретарем комісії контролюючого органу ведеться протокол, в якому фіксуються прийняті рішення та надані доручення.
Пунктом 24 Порядку роботи комісії визначено, що особи, які не є членами комісії контролюючого органу, не можуть брати участі у заслуховуванні доповідей членів комісії, внесенні пропозицій, обговоренні та голосуванні.
Згідно із п. 10 Порядку зупинення реєстрації ПН критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає ДФС та надсилає на погодження Мінфіну в електронній формі через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади.
Мінфін у дводенний строк погоджує або надсилає ДФС на доопрацювання визначені у цьому пункті критерії та перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.
Про визначені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, ДФС інформує Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.
ДФС оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті погоджені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.
На виконання п. 10 Порядку зупинення реєстрації ПН Державна фіскальна служба України наказом №144 від 21.03.2018 затвердила Порядок формування територіальними органами та структурними підрозділами ДФС переліку ризикових платників податків (далі - Порядок №144).
Порядком №144 визначалось, що керівники комісій головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - Комісія), забезпечують розгляд питань на засіданні Комісії щодо внесення платників податків до переліку ризикових платників податків/виключення з переліку ризикових платників податків згідно з п. 1.6 Критеріїв.
За результатами засідання Комісії та протокольно прийнятого рішення (внесення платників податків до переліку ризикових платників податків/виключення з переліку ризикових платників податків) голова Комісії забезпечує негайне внесення інформації щодо включення/ виключення зазначених платників до/із переліку платників податків в режимі "Журнал ризикових платників податків" розділу "Робота Комісії регіонального рівня" підсистеми "Аналітична система" ІТС "Податковий блок" як платників з ознаками ризиковості.
У разі відповідності платника податків показникам, що визначені пп. 1.1-1.5 Критеріїв, таких платників податків включають до переліку ризикових платників податків відповідальні особи, яких включено до складу Комісії, протягом робочого дня на підставі даних Облікової картки (додаток 1) та згідно з Алгоритмом дій співробітників оперативних підрозділів при формуванні Облікової картки та внесенні інформації до переліку ризикових платників податків (додаток 2).
У разі відповідності платника податків показнику оцінки ступеня ризиків, визначеному п. 1.6 Критеріїв, - включення до переліку здійснюється за рішенням Комісій.
Критерії ризиковості платника податку платника податку і здійснення операцій, затверджені керівником Державної фіскальної служби України 05.11.2018 (розповсюджено у формі листа). Згідно із п. 1.6 зазначених Критеріїв платник податків відповідає критеріям ризиковості, якщо:
комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме:
платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях і тимчасово окупованій території, в розумінні Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України";
платник податку зареєстрований платником ПДВ менше трьох місяців;
платник податку - юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах Державної казначейської служби України (крім бюджетних установ);
платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб`єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років;
платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України;
платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України (далі - Кодекс);
наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником.
Головні управління ДФС в областях, м. Києві та Офіс великих платників податків ДФС постійно обраховують та проводять моніторинг показників, визначених у пунктах 1.1 - 1.6 цих Критеріїв.
Відповідність платника податку Критеріям ризиковості платників податку може бути встановлено у разі виконання хоча б одного з критеріїв, визначених у пунктах 1.1 - 1.5 цих Критеріїв.
Якщо виявлено, що платник податків має ознаки ризиковості згідно з пунктом 1.6 цих Критеріїв, то такий платник податків виноситься на розгляд Комісії в той самий день і вноситься до переліку ризикових платників у день проведення засідання Комісії, на якому прийнято відповідне рішення.
Якщо платник податків, якого внесено до переліку ризикових суб`єктів господарювання, перестав відповідати критеріям ризиковості, що визначені у пунктах 1.1 - 1.5 цих Критеріїв, такого платника податків виключають з переліку ризикових суб`єктів господарювання в день отримання/виявлення такої інформації.
У разі якщо платник податків, внесений до переліку ризикових суб`єктів господарювання, перестав відповідати критеріям ризиковості, що визначені у пункті 1.6 цих Критеріїв, платника виключають з переліку ризикових суб`єктів господарювання за рішенням комісій головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС.
Інформація про внесення/виключення платника податку до/з переліку ризикових платників податків, відповідно до пунктів 1.1-1.6 цих Критеріїв, стає доступною платнику в Електронному кабінеті.
Згідно із наказом Державної фіскальної служби України №522 від 03.08.2018 Порядок №144 визнано таким, що втратив чинність з 03.08.2019. При цьому будь-якого іншого нормативно-правового акту з приводу віднесення платників податків до ризикових станом на 30.11.2018 та 02.01.2019 не існувало.
Як встановлено судом протоколом Комісії відповідача №173 від 29.11.2018 позивача було визначено таким, що відповідає критеріям ризиковості та включено його до категорії ризикових платників податку.
Єдиним документом, яким відповідач обґрунтовує право прийняття оскаржуваних рішень є лист ДФС України, яким затверджені Критерії ризиковості платника податку платника податку і здійснення операцій, затверджені керівником Державної фіскальної служби України 05.11.2018.
У постанові Верховного Суду від 02.04.2019 по справі №822/1878/18 висловлена правова позиція, відповідно до якої листи міністерств, інших органів виконавчої влади не є нормативно-правовими актами у розумінні статті 117 Конституції України, а відтак не є джерелом права відповідно до статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України.
Отже, станом на дату прийняття Комісією відповідача оскаржуваних рішень не існувало нормативно-правового акту, який би надавав цій комісії повноваження приймати оскаржувані рішення.
В обґрунтування прийнятих рішень відповідач посилається на наявність податкової інформації, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій позивачем.
Суд критично оцінює зазначене твердження відповідача оскільки згідно відповідача від 04.04.2019 у позивача відсутня податкова заборгованість, крім того відповідачем не надано суду жодного доказу на підтвердження порушення позивачем вимог податкового ви іншого законодавства, з приводу яких позивача можна було б вважати ризиковим платником податків.
Згідно із ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про протиправність оскаржуваних рішень відповідача.
Враховуючи матеріали справи і наведені норми права, з метою захисту прав та інтересів позивача суд вважає за можливе визнати протиправним та скасувати наведені протокольні рішення №173 від 29.11.2018 та зобов`язати відповідача виключити з бази ризикових платників позивача в режимі «Журнал ризикових платників податків» розділу «Робота Комісії регіонального рівня» підсистеми «Аналітична система» ІТС «Податковий блок».
З огляду на викладене вище, позовні вимоги позивача є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення (ч. 1 ст. 382 КАС України).
З урахуванням обставин справи суд дійшов висновку для зобов`язання відповідача подати суду звіт про виконання рішення суду.
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).
Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).
Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При зверненні до суду позивачем було сплачено судовий збір у сумі 3842,00 грн, що підтверджується платіжним дорученням від 08.07.2019 № 15813.
Керуючись статтями 2, 6, 8-10, 14, 90, 139, 143, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Груп Інтрейд" (69035, м. Запоріжжя, вул. Брянська, буд. 15, ЄДРПОУ 41071921) до Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, проспект Соборний, 166, ЄДРПОУ 39396146) до Головного управління ДПС у Запорізькі області (69107, Запорізька обл., місто Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ 43143945) про визнання протиправним та скасування рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області щодо включення до бази ризикових платників податків - задовольнити у повному обсязі.
Визнати протиправним та скасувати рішення (протокол) комісії ГУ ДФС у Запорізькій області від 29.11.2018 №173, в частині про визначення ТОВ "Груп Інтрейд" таким, що відповідає критеріям ризиковості (відповідно до п.п. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку) та включення до бази ризикових платників, що відповідають критеріям ризиковості.
Зобов`язати ГУ ДФС у Запорізькій області виключити з бази ризикових платників ТОВ "Груп Інтрейд" (41071921) в режимі "Журнал ризикових платників податків" розділу "Робота Комісії регіонального рівня" підсистеми "Аналітична система" ІТС "Податковий блок" та подати суду звіт про виконання рішення суду протягом 5 календарних днів, з дня набрання законної сили рішення суду.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, Запорізька обл., місто Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ 43143945) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Груп Інтрейд" (69035, м. Запоріжжя, вул. Брянська, буд. 15, ЄДРПОУ 41071921) судовий збір у розмірі 3842 (три тисячі вісімсот сорок дві) грн 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення в повному обсязі виготовлено та підписане суддею 13.12.2019.
Суддя Р.В. Сацький