Рішення № 86350000, 04.12.2019, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.12.2019
Номер справи
120/3388/19-а
Номер документу
86350000
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

04 грудня 2019 р. Справа № 120/3388/19-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Жданкіної Наталії Володимирівни,

за участю:

секретаря судового засідання: Фурмана Віталія Васильовича,

представника позивача: Ковганича В.К.,

представника відповідача: Павловської М.Ю.,

представників третьої особи: Сікліцької Т.П., Сушицької Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - комунальне підприємство "Турбота" Стрижавської селищної ради (КП "ТУРБОТА") про визнання протиправним та скасування рішення,

в с т а н о в и в :

До Вінницького окружного адміністративного суду звернулись ОСОБА_2 , ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Виконавчого комітету Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - комунальне підприємство про визнання протиправним та скасування рішення.

В обґрунтування своїх вимог позивачі зазначили, що 18.04.2019 виконавчим комітетом Стрижавської селищної ради було прийнято Рішення №75 "Про затвердження тарифів КП "Турбота" на утримання будинків та прибудинкових територій в житлових масивах "Агромаш" та "СВК" в смт. Стрижавка" (далі - Рішення №75).

Позивачі вважають, що Рішення №75 є протиправним, оскільки воно прийнято з порушенням вимог законодавства, що регулює встановлення та зміну тарифів на житлово-комунальні послуги, зокрема в частині дотримання строків його оприлюднення.

Ухвалою від 11.11.2019, за клопотанням ОСОБА_2 , позовну заяву ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - комунальне підприємство "Турбота" Стрижавської селищної ради (КП "ТУРБОТА") про визнання протиправним та скасування рішення - залишено без розгляду. Натомість, підготовче судове засідання за позовом ОСОБА_1 призначено на 28.11.2019.

Ухвалою від 11.12.2018 закрито підготовче засідання та призначено розгляд справи по суті на 04.12.2019.

У судовому засіданні 04.12.2019 представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги та просив їх задовольнити, посилаючись на обставини, що викладені у позовній заяві. Зокрема, зазначив, що приймаючи оскаржуване рішення, яким визначені обов`язки громадян щодо сплати тарифів за новими цінами, відповідач не довів їх до населення перед прийняттям рішення, чим позбавив громадян можливості прийняти участь у формуванні цих тарифів. Крім того, стороною позивача підкреслено, що оскаржуване рішення, на підставі якого суб`єкт господарювання КП «Турбота» з 01.06.2019 проводить нарахування комунальних послуг за новими цінами, не доведено до населення у законодавчо визначені строки, що грубо порушує права, як позивача, так і інших мешканців житлових масивів "Агромаш" та "СВК" в смт. Стрижавка", та згідно ст. 57 Конституції України є підставою для визнання відповідного рішення нечинним.

Представник відповідача у судовому засіданні щодо задоволення позову заперечила з підстав, наведених у відзиві на позовну заяву від 06.11.2019. В обґрунтування своєї правової позиції представник відповідача зазначила, що доводи позивача про непроведення громадських слухань та несвоєчасне повідомлення мешканців будинків про зміну тарифів не відповідають дійсності, оскільки підтверджуються відповідними доказами, зокрема витягами із друкованих засобів масової інформації.

Крім того, зазначила, що вказане рішення оприлюднено на офіційному сайті Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області, що відповідає вимогам статті 32 Закону України "Про житлово-комунальні послуги".

Представники третьої особи в судовому засіданні заперечили щодо заявлених позовних вимог з мотивів наведених у письмових поясненнях (від 12.11.2019 за вх. №53180), в яких вказали, що зміна тарифів була зумовлена економічними чинниками, адже останні зміни тарифів вносились ще у 2014 році.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, вивчивши матеріали справи та оцінивши наявні у ній докази в їх сукупності, встановив наступні обставини.

Як свідчать матеріали справи, 8.04.2019 виконавчий комітет Стрижавської селищної ради Вінницької області прийняв рішення №75 «Про затвердження тарифів КП «Турбота» на утримання будинків та прибудинкових територій в житлових масивах «Агромаш» та «СВК» в смт. Стрижавка» (далі - Рішення №75 від 18.04.2019).

Пунктом 2 вказаного рішення виконавчий комітет Стрижавської селищної ради затверджено економічно обґрунтовані тарифи на утримання будинків та прибудинкових територій окремо по кожному будинку в житловому масиві «СВК», залежно від запланованих кількісних показників послухів, що фактично будуть надаватися для забезпечення належного санітарного, гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій комунального підприємства «Турбота»: вул. Алеї №2 - 2.85 грн., №3 - 3,11 грн., №4 - 2,46 грн., №9 - 2,46 грн., №11 - 2,34 грн., №12 - 2,52 грн., №13 - 2,23 грн., №14 - 2.23 грн., №15 - 2,41 грн., №16 - 1,65 грн., №17/1 - 2,10 грн., №17/2 - 2,00 грн.

Вуллиця Алеї, будинок 17, квартира 25, смт. Стрижавка, за якою зареєстровано місце проживання позивачки, віднесено до обслуговування КП «Турбота», а тому нові тарифи затверджені рішенням виконавчого комітету Стрижавської селищної ради від 18.04.2019 за №75 також поширюються на споживачів комунальних послуг за вказаною адресою.

Вважаючи наведене рішення виконавчого комітету Стрижавської селищної ради від 18.04.2019 за №75 протиправним, позивачка звернулась з даним адміністративним позовом до суду.

Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходив із наступного.

Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов`язки визначає Закон України «Про житлово-комунальні послуги» (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до частини 1 статті 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» житлово-комунальні послуги - це результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил.

Перелік учасників договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг регламентований статтею 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», частиною 2 якої встановлено, що учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник.

Згідно частини 1 статті 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» залежно від порядку затвердження цін/тарифів на житлово-комунальні послуги вони поділяються на три групи: 1) перша група - житлово-комунальні послуги, ціни/тарифи на які затверджують уповноважені центральні органи виконавчої влади, а у випадках, передбачених законом, - національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг; 2) друга група - житлово-комунальні послуги, ціни/тарифи на які затверджують органи місцевого самоврядування для надання на відповідній території; 3) третя група - житлово-комунальні послуги, ціни/тарифи на які визначаються виключно за договором (домовленістю сторін).

Ціни/тарифи на комунальні послуги та послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій формуються і затверджуються центральними органами виконавчої влади, національними комісіями, що здійснюють державне регулювання у відповідних сферах, та органами місцевого самоврядування відповідно до їхніх повноважень, визначених законом (частина 2 статті 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).

Так, частиною 1 статті 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить, зокрема, встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до закону.

В свою чергу, відповідно до підпункту 2 пункту «а» статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать встановлення в порядку і межах, визначених законом, тарифів на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення, перероблення та захоронення побутових відходів, послуги з централізованого опалення, послуги з централізованого постачання холодної води, послуги з централізованого постачання гарячої води, послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), які встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг), транспортні та інші послуги.

Таким чином, виконавчий комітет Стрижавської селищної ради як орган місцевого самоврядування має право затверджувати тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в смт. Стрижавка, що й було зроблено 18.04.2019 шляхом прийняття відповідного рішення №75.

Порядок формування та затвердження цін/тарифів на житлово-комунальні послуги регламентований статтею 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Відповідно до частини 2 статті 31 цього Закону виконавці/виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подають їх органам, уповноваженим здійснювати встановлення тарифів. Порядок доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням їх необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад розробляється і затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.

Так, Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05 червня 2018 року за № 130, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26 червня 2018 року за № 753/32205, затверджено Порядок Інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності (надалі - Порядок № 130).

Пунктом 1.1 Порядку № 130 визначено, що цей Порядок визначає механізм інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і з постачання та розподілу електричної енергії) з обґрунтуванням такої необхідності виконавцями комунальних послуг, тарифи для яких встановлюються органами місцевого самоврядування. Далі п.2.2 Положення цього Порядку застосовуються при зміні цін/тарифів на комунальні послуги як за результатами перегляду тарифів і їх структури (або встановлення нових тарифів), так і за результатами перерахунку окремих складових тарифів (коригування тарифів).

На підставі пункту 2.1 Порядку № 130 Виконавці комунальних послуг здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) комунальних послуг і подають їх для встановлення тарифів органам, уповноваженим встановлювати тарифи.

Пунктом 2.2. Порядку № 130 встановлено, що протягом 5 робочих днів з дня подання відповідних розрахунків до органу, уповноваженого встановлювати тарифи, виконавці комунальних послуг інформують споживачів про намір здійснити зміну тарифів (або встановити тарифи) у спосіб, визначений цим Порядком, та доводять до відома споживачів інформацію, передбачену цим Порядком.

Також, пунктом 3 Порядку №130 визначено перелік інформації яка доводиться до відома споживачів виконавцями комунальних послуг, що надають послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення.

Суд встановив, що 12.03.2019 комунальне підприємство «Турбота» звернулось до голови Стрижавської селищної ради з листом за №47 та доданими розрахунками, в якому клопотало погодити тарифи на утримання будинків та прибудинкової території, так як з 2014 року тариф не змінювався, а протягом чотирьох років неодноразово зростала заробітна плата, вартість електроенергії та інших складових тарифу.

Згідно листа (з розрахунком тарифу) КП «Турбота» № 57 від 12.04.2019 було повідомлено про те, що тарифи на утримання будинку та прибудинкової території розроблені у відповідності до Постанови № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», а заробітна плата піднялася згідно Галузевої угоди ЖКГ на 2019 рік.

Крім того, листом від 01.07.2019 за № 97 КП «Турбота» повідомило відповідача, що 18.03.2019 було направлено лист редакції Вінницької регіональної газети «Подільська Зоря» за № 48 про подання на розгляд тарифів по утриманню будинків та прибудинкової території у Стрижавську селищну раду. Повідомлення опубліковано у Вінницькій регіональній газеті «Подільська Зоря» 21.03.2019. Також оголошення про підняття тарифів на утримання будинків та прибудинкової території були розклеєні на кожному будинку окремо по двох житлових масивах «СВК», «Агромаш» та на дошках оголошень біля Стрижавської селищної ради. Наведені у вказаному листі відомості знайшли своє документальне підтвердження доданими до відзиву на позовну заяву копіями аркушів регіональної газети «Подільська Зоря» від 21.03.2019, випуск №13 (8784) (а.с. 79-81).

Отже, оскаржуване рішення було прийняте на підставі розрахунків, які були отримані відповідачем від КП «Турбота». При цьому, інформація про внесення змін до затверджених рішенням виконавчого комітету Стрижавської селищної ради від 10.12.2014 за №174 тарифів, була висвітлена третьою особою в друкованому засобі масової інформації, про що належним чином проінформовано відповідача.

Пунктом 8 Порядку №130 встановлено, що у процесі доведення до відома споживачів інформації усі зауваження і пропозиції фізичних та юридичних осіб, їх об`єднань підлягають реєстрації та обов`язковому розгляду виконавцем комунальних послуг.

Зауваження і пропозиції, які отримані органом, уповноваженим встановлювати тарифи, надсилаються для розгляду відповідному виконавцеві комунальних послуг. За результатами такого розгляду виконавець комунальних послуг приймає рішення про їх урахування чи відхилення.

Відповідно до абз. 2 пункту 2 Порядку №130 строк, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об`єднань приймаються зауваження і пропозиції, встановлюється виконавцем комунальних послуг, але він не може бути меншим за 7 календарних днів та більшим ніж 14 календарних днів з дня повідомлення споживачів про намір здійснити зміну тарифів на комунальні послуги (або встановити тарифи).

Пунктами 11, 12 Порядку №130 визначено, що у разі відсутності пропозицій та зауважень від фізичних та юридичних осіб, їх об`єднань або вмотивованого їх відхилення виконавець комунальних послуг після закінчення встановленого строку приймання пропозицій/зауважень (наступного робочого дня після останнього дня приймання пропозицій/зауважень) письмово сповіщає про це орган, уповноважений встановлювати тарифи.

Процедура доведення до відома споживачів інформації вважається такою, що відбулася, незалежно від надходження до виконавця комунальних послуг/органу, уповноваженого встановлювати тарифи, протягом встановленого строку зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об`єднань.

Як встановлено судом, позивач не подала суду доказів, що вона була позбавлена можливості висловити свою громадську думку з питань, що стосуються нових тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій в житловому масиві «СВК» в смт. Стрижавка, а також доказів, що вона намагалась реалізувати своє право на подання зауваження і пропозиції з вказаних питань на протязі 14 днів з дати опублікування, а саме в період з 21.03.2019 по 04.04.2019.

Натомість, суд критично оцінює посилання сторони позивача на неврахування відповідачем при прийнятті оскаржуваного рішення звернення громадян, що проживають в житловому масиві «СВК» в смт. Стрижавка від 11.06.2019, адже відповідне звернення було подано після спливу визначеного абз. 2 пункту 2 Порядку №130 строк, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об`єднань приймаються зауваження і пропозиції, а також після прийняття виконавчим комітетом Стрижавської селищної ради оскаржуваного рішення.

Окрім цього, суд звертає увагу на те, що Верховний Суд в постанові від 20.02.2018, справа №296/12031/13-а, дійшов висновку, що обов`язок щодо доведення інформації споживачам про намір здійснити зміну тарифів на житлово-комунальні послуги покладається на суб`єктів господарювання, в даному випадку на КП "ТУРБОТА", а не на органи місцевого самоврядування.

За вказаних обставин, доводи позивача про недотримання свме відповідачем Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад, є безпідставними.

Водночас, надаючи оцінку аргументам представника відповідача щодо несвоєчасного опублікування прийнятого Виконавчим комітетом Стрижавської селищної ради Рішення №75 від 18.04.2019, суд зазначає наступне.

Згідно ч. 5 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо органом чи посадовою особою не встановлено пізніший строк введення цих актів у дію.

Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування підлягають обов`язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації". Проекти актів органів місцевого самоврядування оприлюднюються в порядку, передбаченому Законом України "Про доступ до публічної інформації", крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків, передбачених законом, коли такі проекти актів оприлюднюються негайно після їх підготовки.

Одночасно, статтею 21-1 Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в України друкованими засобами масової інформації» встановлено, що Доведення до відома населення законів України та інших нормативно-правових актів здійснюється шляхом їх офіційного опублікування відповідно до закону державними друкованими засобами масової інформації та офіційними друкованими виданнями (офіційними виданнями), висвітлення аудіовізуальними засобами масової інформації, оприлюднення на офіційних веб-сайтах органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також в інший спосіб, визначений законом.

Судом встановлено, що на офіційному веб-сайті Стрижавської селищної ради оприлюднено рішення виконавчого комітету Стрижавської селищної ради №75 "Про затвердження тарифів КП "Турбота" на утримання будинків та прибудинкових територій в житлових масивах "Агромаш" та "СВК" в смт. Стрижавка", що підтверджується витягом з відповідного сайту (а.с. 83). Однак, як свідчить відповідний витяг вказане рішення на офіційному веб-сайті Стрижавської селищної ради оприлюднено лише 04.07.2019.

Таким чином, виходячи з приписів ч. 5 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішення виконавчого комітету Стрижавської селищної ради №75 від 18.04.2019 вступило в дію лише 04.07.2019, з дня їх офіційного оприлюднення на веб-сайті Стрижавської селищної ради. Саме з вказаної дати у КП "Турбота» виникло право на застосування затверджених оскаржуваним рішенням тарифів у своїй господарській діяльності.

Поряд із цим, суд вважає хибними посилання сторони позивача на положення ст. 57 Конституції України, як на підставу для визнання нечинним оскаржуваного рішення з огляду на наступне.

Так, ч. 1, 2 ст. 57 Конституції України визначено, що кожному гарантується право знати свої права і обов`язки. Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов`язки громадян, мають бути доведені до відома населення у порядку, встановленому законом.

Згідно частини третьої вказаної статті Конституції закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов`язки громадян, не доведені до відома населення у порядку, встановленому законом, є нечинними.

Так, в умовах існування правової держави, дії верховенства права правові норми та їх джерела повинні відповідати принципу правової визначеності. Згідно з цим принципом, який відштовхується від ідеї передбачуваності, люди повинні мати змогу планувати свої дії із впевненістю, що знають про їх правові наслідки. Він вимагає, зокрема, щоб правові акти заздалегідь оприлюднювалися, діяли на майбутнє (так звана матеріальна доступність права), були ясними, простими, точними, чіткими і несуперечливими (так звана інтелектуальна доступність права).

Існування конституційної норми, що закріплює право кожного знати свої права та обов`язки, створює відповідні зобов`язання державних владних органів. Частина 2 ст. 57 Конституції України містить вказівку лише на одне з них - обов`язок доведення до відома населення законів та інших нормативно-правових актів, що визначають права і обов`язки громадян. Це пояснюється тим, що вимога про обов`язкове доведення до відома нормативно-правових актів має ключове значення в забезпеченні знання громадянами норм права. Інше зобов`язання, що гарантує право кожного знати свої права та обов`язки, встановлене в ст. 58 Конституції і пов`язане із забороною зворотної дії нормативно-правових актів у часі.

Конституційний припис про обов`язок доведення актів до відома населення знаходиться в логічному зв`язку зі ст. 94 Конституції, яка регламентує процедуру набрання чинності законами і вимагає їх офіційного оприлюднення. Завдяки системному тлумаченню ч. 2 ст. 57 Конституції можна дійти висновку, що доведення до відома акта слід розуміти як його офіційне оприлюднення.

У свою чергу, ч. 3 ст. 57 Конституції містить своєрідну санкцію за порушення обов`язку офіційного оприлюднення нормативно-правових актів. Вона проголошує нечинними не доведені до відома населення закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов`язки громадян. Це означає, що такий неоприлюднений нормативно-правовий акт не є обов`язковим, його приписи не породжують юридичних наслідків. Тому громадяни не можуть бути притягнуті до юридичної відповідальності за недотримання його приписів, а органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи не мають права керуватися цим актом у своїй діяльності.

Як вже було встановлено вище, рішення виконавчого комітету Стрижавської селищної ради №75 від 18.04.2019 оприлюднено відповідачем на офіційному веб-сайті Стрижавської селищної ради 04.07.2019 в порядку визначеному чинним на той час законодавством.

Таким чином, необхідна передумова для застосування положень ч. 3 ст. 57 Конституції, як то порушення обов`язку офіційного оприлюднення нормативно-правових акту, в даному випадку відсутня, адже рішення суб`єкта місцевого самоврядування, хоч і з порушенням законодавчо визначеного строку, але було у встановленому порядку доведено до відома громадян.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідачем доведено правомірність прийняття оскаржуваного рішення №75 "Про затвердження тарифів КП "Турбота" на утримання будинків та прибудинкових територій в житлових масивах "Агромаш" та "СВК" в смт. Стрижавка", адже відповідач діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що встановлені законом, в зв`язку із чим оскаржуване рішення є правомірним та не підлягає скасуванню.

Згідно з частиною першою статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Враховуючи вищевикладене, на підставі зібраних та досліджених доказів, аналізу чинного законодавства, суд дійшов висновку, що відповідачем як суб`єктом владних повноважень доведено правомірність своїх дій та рішень, у той час як позивач не навів достатньо обставин на підтвердження позовних вимог, а відтак у задоволенні позовних вимог необхідно відмовити.

Підстави для розподілу судових витрат у справі відсутні.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

в и р і ш и в :

В задоволенні адміністративного позову відмовити.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )

Виконавчий комітет Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області (вул. 40-річчя Перемоги, 7, смт. Стрижавка, Вінницький район, Вінницька область, 23210, код ЄДРПОУ 04330007)

Комунальне підприємство "Турбота" Стрижавської селищної ради (КП "ТУРБОТА") (вул. 40-річчя Перемоги, 7, смт. Стрижавка, Вінницький район, Вінницька область, 23210, код ЄДРПОУ 38309361)

Повний текст рішення виготовлено та підписано: 13.12.2019

Суддя Жданкіна Наталія Володимирівна