
УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
____________
______________
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"12" грудня 2019 р. м. Житомир Справа № 906/1024/19
Господарський суд Житомирської області у складі судді Маріщенко Л.О.,
розглядаючи справу
за позовом: Північного офісу Держаудитслужби
до 1)Товариства з обмеженою відповідальністю "Газпромпостач" та 2) Відділу освіти, молоді та спорту Семенівської сільської рад
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Семенівська сільська рада
про стягнення 31 582,26 грн,
за участю представників сторін:
від позивача: Обещенко С.М.,дов від28.11.2018 № 26-16-17-17/11557-2018
від відповідача 1: Бакулін О.Ю., дов. від26.09.2019,Халіков Р.Т., дов. від 25.09.2019
від відповідача -2: не з`явився
від третьої особи: не з`явився
ВСТАНОВИВ:
Північний офіс Держаудитслужби звернувся до господарського суду Житомирської області про стягнення надмірно сплачених бюджетних коштів в сумі 31 582,26 грн.
20.11.2019 від ТОВ "Газпромпостач" до суду надійшло клопотання про залишення позову без розгляду, в якому зазначає, що Північний офіс Держаудитслужби не має права звертатися до суду в інтересах органів місцевого самоврядування., посилаючись на ч.5 ст. 53 ГПК України.
Розглянувши вказане клопотання суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 226 ГПК України суд залишає позов без розгляду, якщо позов подано особою, яка не має процесуальної дієздатності.
Згідно ч.1ст. 53 ГПК України у випадках, встановлених законом, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до суду в інтересах інших осіб, державних чи суспільних інтересах та брати участь у цих справах.
Частиною 5 статті 53 ГПК України встановлено, що у разі відкриття провадження за позовною заявою особи, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб (крім прокурора), особа, в чиїх інтересах подано позов, набуває статусу позивача.
Згідно Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою КМ України № 43 від 03.02.2016 (із змінами), Державна аудиторська служба України (Держаудитслужба) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України та який забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю.
Пунктом 4 Положення передбачено, що Держаудитслужба відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль, зокрема, на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, реалізує державний фінансовий контроль через здійснення державного фінансового аудиту, інспектування (ревізії в діяльності розпорядників бюджетних коштів.
Держаудитслужба для виконання покладених на неї завдань має право пред`являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов`язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства (пункт 6 Положення).
Держаудитслужба здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку міжрегіональні територіальні органи (пункт 7 Положення).
Зазначені вище норми кореспондуються з положеннями пункту 7 статті 10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні".
Аналіз наведених норм дає підстави вважати, що органу державного фінансового контролю надано можливість здійснювати контроль за використанням коштів державного і місцевого бюджетів та у разі виявлення порушень законодавства пред`являти обов`язкові до виконання вимоги щодо усунення таких правопорушень.
При виявленні збитків, завданих державі чи об`єкту контролю, орган державного фінансового контролю має право визначати їх розмір згідно з методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, та звернутися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Ураховуючи викладене, суд відмовляє в задоволенні клопотання ТОВ "Газпромпостач" про залишення позову без розгляду.
Керуючись ст. ст. 226, 234 ГПК України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання ТОВ "Газпромпостач" про залишення позову без розгляду відмовити.
Суддя Маріщенко Л.О.
Друк:
1 - в справу
2,3 - сторонам