
Справа № 570/1698/19
Номер провадження 3/570/813/2019
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 травня 2019 року м.Рівне
Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Остапчук Л.В., за участю прокурора Краснолюби Р.М., розглянувши в залі суду в місті Рівне матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, пенсіонера, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 22 липня 1997 року Рівненським РВ УМВС України в Рівненській області, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , права, передбачені ст.268 КУпАП, і ст.63 Конституції України, роз`яснені,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в :
Під час перевірки Реєстру НАЗК було встановлено, що ОСОБА_2 , будучи депутатом Оржівської селищної ради Рівненського району Рівненської області і відповідно до абз.2 ч.2 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" суб`єктом, що зобов`язаний після припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у пунктах "а" і "в" п.2, п.5 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов`язаний наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік. Проте, він подав деклараціюза рік у якому припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави (2017 рік) лише 14.03.2019 року, о 01 год. 13 хв.
ОСОБА_2 в суді свою вину у вчиненні вказаного правопорушення визнав, щиро розкаявся і пояснив, що подав декларацію за рік після закінчення своїх повноважень, як депутата Оржівської селищної ради Рівненського району Рівненської області, з запізненням через те, що він є людиною пенсійного віку, сам не користується комп`ютером. Просить суд суворо його не карати.
Прокурор Краснолюба Р.М. в суді пояснив, що ОСОБА_2 було порушено вимоги щодо подачі декларації, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП. Просить визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні даного правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції вказаної статті.
Заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що в діях ОСОБА_2 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ст.ст.245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Диспозицією ч.1 ст.172-6 КУпАП України передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у підпункті "б" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції", зокрема, до цього переліку віднесені Законом і народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Відповідно до ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно примітки до статті 172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Під час розгляду справи встановлено, що ОСОБА_2 , за результатами чергових виборів депутатів місцевих рад 25 жовтня 2015 року, обраний депутатом Оржівської селищної ради Рівненського району Рівненської області. Його повноваження визнані на засіданні першої сесії Оржівської селищної ради 7 скликання 17 листопада 2015 року.
Згідно відомостей Реєстру НАЗК на веб-сайті "nazk.gov.ua" встановлено, що ОСОБА_2 подав декларацію за 2017 рік 14 березня 2019 року о 01 годині 13 хвилини.
З огляду на вищевикладене, ОСОБА_2 , будучи депутатом Оржівської селищної ради Рівненського району Рівненської області порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", за яке передбачена відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Рішенням Клеванської селищної ради Рівненського району Рівненської області "Про добровільне об`єднання територіальних громад" від 08 серпня 2017 року відбулось об`єднання декількох сільських рад, включно із Оржівською селищною радою, у Клеванську об`єднану територіальну громаду. Після проведення перших виборів депутатів Клеванської селищної ради Рівненського району Рівненської області, почались повноваження новообраних депутатів, до числа яких ОСОБА_2 вже не входив, відповідно його повноваження припинились.
Відповідно доабз.2 ч.2 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" суб`єктом, що зобов`язаний після припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у пунктах "а" і "в" п.2, п.5 ч.1 ст.3, зобов`язаний наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Порушуючи вищезазначені зобов`язання, ОСОБА_2 подав декларацію за рік у якому припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави (2017 рік) лише 14.03.2019 року, о 01 год. 13 хв.
З врахуванням особи ОСОБА_2 , який характеризується позитивно, вперше притягується до адміністративної відповідальності, є пенсіонером, приходжу до висновку, що до нього повинне бути застосоване адміністративне стягнення в межах санкції вказаної статті, а саме штраф у мінімальному розмірі.
В зв`язку з накладенням на ОСОБА_2 адміністративного стягнення, відповідно до ст.40-1 КУпАП і Закону України "Про судовий збір", з нього має бути стягнуто судовий збір.
Керуючись ст.ст.40-1, 172-6 ч.1, 283, 284, 288, 289, 294 КУпАП, Законом України "Про судовий збір", суд, -
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (Отримувач коштів УК у Рівненському районі. Код отримувача (код за ЄДПРОУ) 38012756. Банк отримувача Казначейство України (ЕАП). Код банку отримувача (МФО) 899998. Номер рахунку 31213206017295. Код класифікації доходів бюджету 22030101. Найменування коду класифікації доходів бюджету - Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050) судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Рівненський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, а при подачі апеляційної скарги після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Остапчук Л.В.