
328/1599/19
11.12.2019
2/328/727/19
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
11 грудня 2019 року м.Токмак
Токмацький районний суд Запорізької області у складі головуючого судді Коваленка П.Л., за участю секретаря судового засідання Баздирь О.Л., розглянувши за правилами загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні в місті Токмак цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Токмацька міська рада, про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Токмацька міська рада, про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою. Підставою для звернення до суду з позовом є усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою за адресою: АДРЕСА_1 .
В обґрунтування позову зазначено, що рішенням Токмацької міської ради від 25.02.2010 №19 «Про надання дозволів на розроблення технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку» позивачеві було надано дозвіл на розроблення технічної документації зі складання державного акта на право власності на земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства (землі сільськогосподарського призначення) площею 0,0526 га АДРЕСА_1 . За замовленням позивача 19.07.2018 ФОП ОСОБА_3 розроблено технічну документацію із землеустрою з визначенням меж земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 . 25.05.2018 позивач звернулася до відділу у м.Токмак Міжрайонного управління у Токмацькому районі та м.Токмак Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області з заявою про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру про реєстрацію земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 . Рішенням від 30.05.2019 №РВ-2300630382018 після розгляду заяви ОСОБА_1 про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру від 25.05.2018 разом з доданими до неї документами на відповідність положень чинних нормативних та законодавчих актів, прийнято рішення про відмову у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру, а саме невідповідність електронного документа установленим вимогам, а саме: XSD Схема Наявні зауваження щодо валідності електронного документа. Перетин ділянок з ділянкою 2311000000:01:014:0168. Площа співпадає на 0,1751%. В звязку з чим, позивач просить суд зобов`язати відповідача знести самовільно встановлений ним паркан на суміжній земельній ділянці згідно ситуаційного плану технічної документації із землеустрою, що розроблена 19.07.2018 інженером-землевпорядником ОСОБА_3 та привести земельну ділянку у приватний для використання вид, посилаючись як на підставу позову на рішення від 30.05.2019 №РВ-2300630382018 про відмову у внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру (за технічною документацією, розробленою 19.07.2018 ФОП ОСОБА_3 ).
Ухвалою судді Токмацького районного суду Запорізької області Коваленка П.Л. від 06.05.2019 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
Позивач на розгляд справи в судове засідання не з`явилася, надала заяву про розгляд справи без участі сторони позивача, на задоволенні позовної заяви наполягала.
Відповідач на розгляд справи в судове засідання не з`явився, про час, дату та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином.
Представник третьої особи на розгляд справи в судове засідання не з`явилася, до суду надійшло клопотання про проведення судового засідання без її участі.
З огляду на наведене та враховуючи положення частини 4 статті 223 ЦПК України, визнавши достатніми наявні в справі матеріали для встановлення прав і взаємовідносин сторін, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача, який належно повідомлявся про судове засідання, у порядку заочного провадження з дотриманням встановлених законом вимог і постановити заочне рішення.
Оскільки особи, які беруть участь у справі в судове засідання не з`явились, відповідно до вимог ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд з`ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
За приписами ст.2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Згідно зі ст.4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ст.ст.12, 13 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін, при цьому суд розглядає цивільні справи не інакше як в межах заявлених вимог і на підставі наданих учасниками справи або витребуваних судом доказів.
Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених цим Кодексом.
Статтями 15, 16 ЦК України передбачено право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, а також на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства, якими, зокрема є: справедливість, добросовісність та розумність, у тому числі й у судовому порядку.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача ОСОБА_4 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 19.05.2009.
За життя померлій ОСОБА_4 на праві власності належала земельна ділянка розміром 0,10 га за адресою: АДРЕСА_1 , надана для обслуговування жилого будинку і господарських споруд на підставі Державного акту на право приватної власності на землю І-ЗП №069498, виданого Токмацькою міською радою 14 вересня 2000 року, кадастровий номер 2311000000:01:014:0234, яку позивач успадкувала за законом, що підтверджується копією свідоцтва про право на спадщину за законом від 214.12.2009 та Витягом про реєстрацію в спадковому реєстрі від 14.12.2009.
Також за життя померлій ОСОБА_4 . рішенням виконкому Токмацької міської ради від 29.08.2000 №192/10 для ведення підсобного господарства у постійне користування була надана земельна ділянка загальною площею 0,0526 за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується копією Державного акту на право постійного користування землею І-ЗП №006538, виданого Токмацькою міською радою 14 вересня 2000 року. Однак за життя ОСОБА_4 не оформити право власності на зазначену земельну ділянку.
Рішенням Токмацької міської ради від 25.02.2010 №19 «Про надання дозволів на розроблення технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку» позивачеві було надано дозвіл на розроблення технічної документації зі складання державного акта на право власності на земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства (землі сільськогосподарського призначення) площею 0,0526 га АДРЕСА_1 , що підтверджується копією рішення Токмацької міської ради від 25.02.2010 №19.
Оскільки Відповідач не погоджувався у добровільному порядку допустити представників геодезичної групи для визначення поворотних точок та встановлення межових знаків спільної межі земельних ділянок за адресами: АДРЕСА_2 , позивач була вимушена звернутися для вирішення цього питання до суду.
Рішенням Токмацького районного суду від 20.04.2010 відповідача зобов`язано не чинити позивачеві перешкод в роботі геодезистам по встановленню межі в натурі між суміжними земельними ділянками по АДРЕСА_3 , про що 27.05.2010 видано виконавчий лист №2-80/10.
Як видно з акту державного виконавця, 27.08.2010 за участю державного виконавця виконавчої служби Токмацького РУЮ Дерези О.М., представника Мелітопольського відділення інституту «Укргеоінформ» Сідлецького Б.Є, позивача ОСОБА_1 та понятих ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , виконано роботи по встановленню меж в натурі між суміжними ділянками по АДРЕСА_3 . Робота проведена в повному обсязі. Згідно розробленої схеми, межі встановлені фактично. Вся документація надана ОСОБА_1 ОСОБА_2 в роботі геодезистам перешкоди не чинив.
Відповідно до листа Мелітопольського відділення інституту «Укргеоінформ» від 13.09.2010 виконано комплекс геодезичних робіт по перевірці меж земельної дільниці по АДРЕСА_1 , які зроблені на підставі Державного акту на право приватної власності на землю І-ЗП №069498 по АДРЕСА_1 (площа 0,1 га) та Державного акту на право постійного користування землею І-ЗП №006538 по АДРЕСА_1 (площа 0,0526 га). В результаті перевірки було виявлено, що поворотний стовп огорожі землеволодіння по АДРЕСА_4 (на схемі -5а) зміщений в бік землеволодіння по АДРЕСА_1 , від свого справжнього стану ( на схемі - 5) на 1,08 м, що призвело до самозахвату частини земельної дільниці (площею -11,0 кв. м.). На решті протягу межа відповідає даним, указаними в Державних актах.
28.09.2015 фахівцями ПП «Алексер Терра-Транс Союз» в присутності позивача та відповідача було проведено комплекс топографо-геодезичних заходів щодо встановлення фактичного розташування земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 . Оскільки земельна ділянка Відповідача за адресою: АДРЕСА_4 , вже мала кадастровий №2311000000:01:014:0168, топографо-геодезична зйомка земельної ділянки по АДРЕСА_1 , проводилась по фактично встановленому паркану в поворотних точках - металевим стовпам. За результатами зйомки складено план меж земельної ділянки за адресою позивача. При співставленні координат топографо-геодезичної зйомки земельної ділянки позивача та координат земельної ділянки Відповідача було встановлено не співпадіння поворотних точок 12 з 25 , в результаті чого відбулося зменшення площі земельної ділянки позивача. Площа не співпадіння склала 0,0006 га, що підтверджується копією відповіді з додатками приватного підприємства «Алексер Терра-Транс Союз» від 30.09.2015 №47.
Відповідно до рішення виконавчого комітету Токмацької міської ради від 17.10.2016 №229, відповідача ОСОБА_2 зобов`язано до 26.06.2016 перенести поворотний стовп огорожі на місце забитого в землю металевого прутка та саму огорожу землеволодіння по АДРЕСА_4 , згідно схеми, розробленої інженером землевпорядником ФОП ОСОБА_7 .
Як слідує з акту обстеження земельної ділянки по АДРЕСА_1 від 30.06.2017, групою спеціалістів Токмацької міської ради, в присутності позивача, було проведено обстеження земельної ділянки по АДРЕСА_1 та встановлено, що ОСОБА_2 рішення виконавчого комітету Токмацької міської ради №125 від 26.05.2016 та №229 від 17.10.2016 не виконано, паркан, встановлений на земельній ділянці по АДРЕСА_1 , ОСОБА_2 не знесений (не перенесений), що є перешкодою в доступі до спільної межі земельних ділянок, ділянки АДРЕСА_1 та встановлення межового знаку в точці 6 кадастрового плану технічної документації із землеустрою. Також встановлено, що зафіксовану поворотну точку на території домоволодіння по АДРЕСА_4 у вигляді забитого в землю металевого прутка - ліквідовано. Комісія рекомендувала землевпорядній організації привести спільну межу земельних ділянок по АДРЕСА_3 у відповідність до даних Державного земельного кадастру ділянки по АДРЕСА_4 .
Як слідує з матеріалів справи, за замовленням позивача 19.07.2018 ФОП ОСОБА_3 розроблено технічну документацію із землеустрою з визначенням меж земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 .
25.05.2018 позивач звернулася до відділу у м.Токмак Міжрайонного управління у Токмацькому районі та м.Токмак Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області з заявою про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру про реєстрацію земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 .
Рішенням від 30.05.2019 №РВ-2300630382018 після розгляду заяви ОСОБА_1 про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру від 25.05.2018 разом з доданими до неї документами (технічною документацією, розробленою 19.07.2018 ФОП ОСОБА_3 ) на відповідність положень чинних нормативних та законодавчих актів, прийнято рішення про відмову у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру з таких підстав:
невідповідність поданих документів вимогам, встановленим Законом України «Про державний земельний кадастр» і Порядком ведення Державного земельного кадастру, а саме: не відповідає ст.55 Закону України «Про землеустрій», Розділу ІІІ Інструкції про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками, затвердженою наказом Державного комітету України із земельних ресурсів 18.05.2010 №376;
невідповідність електронного документа установленим вимогам, а саме: XSD Схема Наявні зауваження щодо валідності електронного документа. Перетин ділянок з ділянкою 2311000000:01:014:0168. Площа співпадає на 0,1751%;
подання заявником документів не в повному обсязі.
Як слідує з наданих позивачем матеріалів справи, земельна ділянка з кадастровим номером 2311000000:01:014:0168, розташована за адресою: АДРЕСА_4 , належить відповідачу ОСОБА_2 на підставі Державного акту на право приватної власності на земельну ділянку серії ЯЕ №263554 від 03.03.2008.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про державний земельний кадастр» (далі - Закон), Державний земельний кадастр - єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами.
Державна реєстрація земельної ділянки - внесення до Державного земельного кадастру передбачених цим Законом відомостей про формування земельної ділянки та присвоєння їй кадастрового номера.
Кадастровий номер земельної ділянки - індивідуальна, що не повторюється на всій території України, послідовність цифр та знаків, яка присвоюється земельній ділянці під час її державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу існування.
Статтею 3 Закону визначено, що Державний земельний кадастр базується, зокрема, на принципах обов`язковості внесення до Державного земельного кадастру відомостей про всі його об`єкти; об`єктивності, достовірності та повноти відомостей у Державному земельному кадастрі; внесення відомостей до Державного земельного кадастру виключно на підставі та відповідно до цього Закону; безперервності внесення до Державного земельного кадастру відомостей про об`єкти Державного земельного кадастру, що змінюються.
Згідно зі статтею 6 Закону ведення та адміністрування Державного земельного кадастру забезпечуються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Стаття 15 Закону визначає перелік відомостей про земельні ділянки, що включаються до Державного земельного кадастру, зокрема, інформація про її власників (користувачів), зареєстровані речові права відповідно до даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Земельній ділянці, відомості про яку внесені до Державного земельного кадастру, присвоюється кадастровий номер.
Кадастрові номери земельних ділянок зазначаються у рішеннях органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування про передачу цих ділянок у власність чи користування, зміну їх цільового призначення, визначення їх грошової оцінки, про затвердження документації із землеустрою та оцінки земель щодо конкретних земельних ділянок.
Кадастровий номер скасовується лише у разі скасування державної реєстрації земельної ділянки. Зміна власника чи користувача земельної ділянки, зміна відомостей про неї не є підставою для скасування кадастрового номера (частини 1, 5, 6 ст. 16 Закону).
За положеннями ст.24 Закону державна реєстрація земельної ділянки здійснюється при її формуванні, за місцем її розташування відповідним Державним кадастровим реєстратором центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, за заявою особи, якій за рішенням органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування надано дозвіл на розроблення документації із землеустрою, що є підставою для формування земельної ділянки при передачі її у власність чи користування із земель державної чи комунальної власності, або уповноваженої нею особи.
Для державної реєстрації земельної ділянки Державному кадастровому реєстратору, який здійснює таку реєстрацію, подається, зокрема, оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки.
Як підтверджено матеріалами справи, відповідачу ОСОБА_2 належить на праві власності земельна ділянка за адресою: АДРЕСА_4 , якій вже присвоєно кадастровий номер 2311000000:01:014:0168.
Відповідно до ст.50 Закону України «Про землеустрій» проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок складаються у разі зміни цільового призначення земельних ділянок або формування нових земельних ділянок, та ці проекти включають, зокрема, рішення органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Таким чином, здійснення Державної реєстрації земельної ділянки, яка безоплатно передається у власність громадянину, із земель комунальної власності, зокрема, в порядку статті 118 ЗК України, є можливим за наявності рішення органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Як видно з матеріалів справи, рішенням Токмацької міської ради від 25.02.2010 №19 позивачеві було надано дозвіл на розроблення технічної документації зі складання державного акта на право власності на земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства (землі сільськогосподарського призначення) площею 0,0526 га АДРЕСА_1 .
Згідно з приписами ст.24 Закону України «Про Державний земельний кадастр», державна реєстрація земельних ділянок здійснюється за місцем їх розташування відповідним Державним кадастровим реєстратором центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється за заявою:
- особи, якій за рішенням органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування надано дозвіл на розроблення документації із землеустрою, що є підставою для формування земельної ділянки при передачі її у власність чи користування із земель державної чи комунальної власності, або уповноваженої нею особи;
- власника земельної ділянки, користувача земельної ділянки державної чи комунальної власності (у разі поділу чи об`єднання раніше сформованих земельних ділянок) або уповноваженої ними особи;
- органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування (у разі формування земельних ділянок відповідно державної чи комунальної власності);
- замовником технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель (у разі внесення до Державного земельного кадастру за результатами проведення інвентаризації земель масиву земель сільськогосподарського призначення відомостей про земельну ділянку, що входить до такого масиву).
Для державної реєстрації земельної ділянки Державному кадастровому реєстратору, який здійснює таку реєстрацію, подаються:
- заява за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин;
- оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки;
- документація із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки у формі електронного документа.
Заява з доданими документами надається заявником особисто чи уповноваженою ним особою або надсилається поштою цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення.
Державний кадастровий реєстратор, який здійснює державну реєстрацію земельних ділянок, протягом чотирнадцяти днів з дня реєстрації заяви:
- перевіряє відповідність документів вимогам законодавства;
- за результатами перевірки здійснює державну реєстрацію земельної ділянки або надає заявнику мотивовану відмову у державній реєстрації.
Підставою для відмови у здійсненні державної реєстрації земельної ділянки є:
- розташування земельної ділянки на території дії повноважень іншого Державного кадастрового реєстратора;
- подання заявником документів, передбачених частиною четвертою цієї статті, не в повному обсязі;
- невідповідність поданих документів вимогам законодавства;
- знаходження в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини.
У разі надання відмови з підстави, визначеної абзацом другим частини шостої цієї статті, заявнику повідомляється найменування та адреса органу, до повноважень якого належить здійснення державної реєстрації земельної ділянки.
При здійсненні державної реєстрації земельної ділянки їй присвоюється кадастровий номер.
Державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі:
- поділу чи об`єднання земельних ділянок;
- якщо протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстровано з вини заявника.
У разі скасування державної реєстрації з підстав, зазначених в абзаці третьому цієї частини, Державний кадастровий реєстратор у десятиденний термін повідомляє про це особу, за заявою якої здійснено державну реєстрацію земельної ділянки.
Отже, Законом чітко визначений порядок державної реєстрації земельної ділянки.
Позивач же в своєму позові просить суд зобов`язати відповідача знести самовільно встановлений ним паркан на суміжній земельній ділянці згідно ситуаційного плану технічної документації із землеустрою, що розроблена 19.07.2018 інженером-землевпорядником ОСОБА_3 та привести земельну ділянку у придатний для використання вид, посилаючись як на підставу позову на рішення від 30.05.2019 №РВ-2300630382018 про відмову у внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру (за технічною документацією, розробленою 19.07.2018 ФОП ОСОБА_3 ).
Частинами 1, 2 і 5 ст.263 ЦПК України визначено, що судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
В силу ст.ст.12, 81 цього Кодексу кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Позивачем в своїй позовній заяві не ставилось питання щодо визнання недійсними чи скасування проведеної державної реєстрації прав відповідача на земельну ділянку з кадастровим номером 2311000000:01:014:0168, розташовану за адресою: АДРЕСА_4 .
Захист земельних прав - це передбачені законом способи охорони цих прав у разі їх порушення чи реальної небезпеки такого порушення.
Під способами захисту суб`єктивних земельних прав розуміють закріплені законом матеріально-правові заходи примусового характеру, за допомогою яких проводиться поновлення (визнання) порушених (оспорюваних) прав та вплив на правопорушника. Загальний перелік таких способів захисту земельних прав наведено у частині третій статті 152 ЗК України.
Як правило, власник порушеного права може скористатися не будь-яким, а цілком конкретним способом захисту свого права, зокрема визначеним частиною третьою статті 152 ЗК України або ж іншим способом, який передбачено законом.
При цьому ОСОБА_1 не оспорює права власності ОСОБА_2 на земельну ділянку, документи та/або рішення уповноважених органів, на підставі яких було сформовано земельну ділянку у розмірі, конфігурації та за місцем розташування, присвоєно кадастровий номер і проведено державну реєстрацію права власності за відповідачем.
А тому, обраний позивачем спосіб захисту, не матиме наслідком захисту її прав на земельну ділянку, оскільки не вплине на чинність права власності ОСОБА_2 на земельну ділянку, не призведе до можливості зареєструвати належну їй земельну ділянку у Державному земельному кадастрі відповідно до технічної документації, із землеустрою, що розроблена 19.07.2018 інженером-землевпорядником ОСОБА_3 .
Керуючись Законом України «Про державний земельний кадастр», ст.ст.10-13, ст.17, ст.ст.81-82, 258-259, 263-265, 280 ЦПК України,
п о с т а н о в и в:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Токмацька міська рада, про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою - відмовити.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому Цивільно-процесуальним законодавством.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , рнокпп НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_5 , місце фактичного проживання: АДРЕСА_6 .
Відповідач: ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_7 .
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Токмацька міська рада, код в ЄДРПОУ 04353451, місце знаходження: 71701, Запорізька область, місто Токмак, вулиця Центральна, будинок 45.
Суддя: