
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
12 грудня 2019 року м. Київ № 826/17330/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Скочок Т.О., за участі секретаря судового засідання Новик В.М., розглянувши у підготовчому засіданні клопотання представника відповідача 1 про залучення до участі у справі третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача в адміністративній справі
за позовомОСОБА_1 доМіністерства внутрішніх справ України Міністра внутрішніх справ України Авакова Арсена Борисовичапро визнання дій протиправними, визнання протиправним та скасування наказу від 24.10.2014 №2221 о/с в частині, поновлення на службі, зобов`язання вчинити певні дії
за участю:
позивача - ОСОБА_1 та його представника - Мустіпан О.В.,
представника відповідача 1 (МВС України) - Отрода Т.Ю.,
представника відповідача 2 (Міністра) - Какоркіної З.М.,
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Міністерства внутрішніх справ України, Міністра внутрішніх справ України Авакова Арсена Борисовича, в якому просив суд: визнати неправомірними (протиправними) дії відповідачів щодо звільнення ОСОБА_1 без проведення перевірки відповідно до вимог Закону України «Про очищення влади»; визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства внутрішніх справ України від 24.10.2014 року за №2221о/с в частині звільнення ОСОБА_1 з органів внутрішніх справ України; поновити ОСОБА_1 на службі в органах внутрішніх справ України в Міністерстві внутрішніх справ України на посаді заступника начальника управління з організації розслідування організованої злочинної діяльності та корупції - начальник 1-го відділу Головного слідчого управління Міністерства внутрішніх справ України.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 01.12.2014 відкрито провадження у справі №826/17330/14 за вказаним позовом ОСОБА_1 та призначено попереднє судове засідання.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.12.2014 зупинено провадження у справі №826/17330/14.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.11.2019 поновлено провадження у даній справі та призначено підготовче засідання.
03.12.2019 від позивача через канцелярію суду надійшла заява про збільшення розміру позовних вимог, яка 12.12.2019 прийнята до розгляду судом у підготовчому засіданні 12.12.2019.
У цьому ж підготовчому засіданні представником відповідача 1 (МВС України) заявлено письмове клопотання про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Міністерство юстиції України. В обґрунтування вказаного клопотання зазначено, що після прийняття оскаржуваного наказу від 24.10.2014 №2221 о/с до Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади», були внесені відомості про ОСОБА_1 , як про особу, до якої застосовано заборону, передбачену ст. 1 названого Закону. Відтак, оскільки держателем Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади» є Міністерство юстиції України, у разі прийняття рішення за наслідками розгляду даної справи останнє може вплинути на права та обов`язки Міністерства юстиції України, що є підставою для залучення вказаного міністерства до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.
Позивач та його представник під час вирішення даного клопотання поклалися на розсуд суду.
Вирішуючи питання про залучення до участі у справі третьої особи, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 49 Кодексу адміністративного судочинства України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Приписами ч.ч. 4 та 5 ст. 49 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Виходячи з положень ст. 49 Кодексу адміністративного судочинства України, змісту заявленого клопотання та характеру позовних вимог у даній справі, суд дійшов до висновку про обґрунтованість розглядуваного клопотання та, як наслідок, про необхідність залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Міністерство юстиції України.
Керуючись вимогами ст.ст. 49, 180, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
У Х В А Л И В:
1. Клопотання представника Міністерства внутрішніх справ України задовольнити.
2. Залучити до участі у справі №826/17330/14 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Міністерство юстиції України (код ЄДРПОУ 00015622, адреса: м. Київ, вул. Городецького, 13).
3. Зобов`язати позивача в дводенний строк направити на адресу Міністерства юстиції України копію позовної заяви та надати до суду докази такого направлення.
4. Встановити Міністерству юстиції України п`ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для надання пояснень з приводу заявлених позовних вимог (разом з доказами направлення останніх на адресу осіб, які беруть участь у даній справі).
5. Повідомити Міністерство юстиції України про необхідність надання до суду доказів надсилання (надання) іншим учасникам справи копії доказів (крім речових), що подаються до суду. В іншому випадку суд не візьме до уваги відповідні докази, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
6. Встановити позивачу та відповідачу у разі отримання пояснень від Міністерства юстиції України триденний строк з дня їхнього отримання для надання до суду відповіді на такі пояснення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.О. Скочок