Рішення № 86313835, 12.12.2019, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
12.12.2019
Номер справи
640/7777/19
Номер документу
86313835
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

12 грудня 2019 року № 640/7777/19

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді Кузьменко А.І., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу

за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

до Публічного акціонерного товариства "Київсоюзшляхпроект"

про стягнення штрафу у розмірі 17000,00 грн

В С Т А Н О В И В :

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (далі - позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Публічного акціонерного товариства "Київсоюзшляхпроект" (далі - відповідач), в якому просить стягнути з Публічного акціонерного товариства "Київсоюзшляхпроект" штраф в сумі 17 000,00 грн до державного бюджету України, який слід перерахувати на рахунок відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету", по коду бюджетної класифікації 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності 106.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що відповідачем не сплачений у добровільному порядку штраф, накладений постановою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 22 лютого 2017 року №147-ЦД-1-Е, що відповідно до статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" є підставою для стягнення штрафу в судовому порядку.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 червня 2019 року відкрито провадження у справі та вирішено здійснити її розгляд за правилами спрощеного провадження без повідомлення учасників справи.

Відповідач відзив на позов не надав, хоча був належним чином повідомлений про відкриття провадження у справі, про що свідчить наявне в матеріалах справи рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.

Згідно частини першої статті 5 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" державне регулювання ринку цінних паперів здійснює

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Актом 07 лютого 2017 року №134-ЦД-1-Е зафіксовано порушення Публічним акціонерним товариством "Київсоюзшляхпроект" вимог пункту 10 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», а саме: невиконання названим товариством розпорядження №1911-ЦД-1-Е від 30 листопада 2016 року про усунення порушень вимог законодавства про цінні папери (термін виконання до 16 січня 2017 року).

Постановою уповноваженої особи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 07 лютого 2017 року призначено розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів.

За результатом розгляду матеріалів справи про правопорушення на ринку цінних паперів уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку прийнято постанову від 22 лютого 2017 року №147-ЦД-1-Е, якою до відповідача застосовано санкцію у вигляді штрафу в сумі 17 000 грн.

Судом встановлено, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 грудня 2018 року по справі №826/8067/17 відмовлено у задоволенні позову Публічного акціонерного товариства "Київсоюзшляхпроект" до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про скасування постанови від 22 лютого 2017 року №147-ЦД-1-Е.

Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 грудня 2018 року по справі №826/8067/17 набрало законної сили 27 січня 2019 року.

З огляду на викладене та відповідно до частини 4 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України, правомірність прийняття Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку постанови від 22 лютого 2017 року №147-ЦД-1-Е не потребує доказування.

Згідно статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Пунктом 3 розділу XVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16 жовтня 2012року №1470 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 05 листопада 2012 року за №1855/22167, передбачено, що юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету України.

Відповідач доказів оскарження вказаних постанов та/або доказів сплати визначених такими постановами суми штрафу не надав, що відповідно до статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" є підставою для стягнення визначеною згадуваними постановами суми штрафу.

Відповідно до статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 2 статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Вимогами статті 76 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Згідно частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

На підставі наявних у справі доказів та їх оцінки під час розгляду справи в порядку спрощеного провадження, суд приходить до висновку про доведеність позивачем підстав виникнення штрафу, наявність заборгованості відповідача по сплаті штрафу у визначеному ним розмірі, а також дотримання встановленої законодавством процедури, що передує стягненню штрафу в судовому порядку, що дає суду підстави для задоволення позову у повному обсязі.

Відповідно до частини 2 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Оскільки матеріали справи не містять доказів понесення позивачем витрат, пов`язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, підстави для стягнення з відповідача на користь позивача судових витрат відсутні.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 72-77, 139, 143, 241-246, 255, 257-263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

1.Адміністративний позов Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку задовольнити.

2.Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Київсоюзшляхпроект" (04053, місто Київ, вулиця Кудрявська, будинок 3/5, код ЄДРПОУ 01388437) штраф в сумі 17 000 (сімнадцять тисяч) грн. 00 коп. до Державного бюджету України, який слід перерахувати на рахунок відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету", код бюджетної класифікації за доходами 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності 106.

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя А.І. Кузьменко