Ухвала суду № 86313628, 04.12.2019, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
04.12.2019
Номер справи
640/23832/19
Номер документу
86313628
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

04 грудня 2019 року м. Київ № 640/23832/19

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Патратій О.В., ознайомившись з матеріалами позовної заяви

1. ОСОБА_1

2. ОСОБА_2

3. ОСОБА_2 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_3

до Міністерства охорони здоров`я України

третя особа Комунальне некомерційне підприємство

«Консультативно діагностичний центр Деснянського району Києва»

про визнання дій протиправними, анулювання ліцензії, стягнення моральної шкоди

В С Т А Н О В И В:

Позивачі звернулись з позовом в якому просять суд:

- визнати протиправними дії Міністерства охорони здоров`я України щодо надання комунальному некомерційному підприємству "Консультативно-діагностичний центр" Деснянського району м. Києва (ідентифікаційний код 26188308, місцезнаходження: м. Київ, вул. Закревського, буд. 81/1) ліцензії на медичну практику (дата прийняття та номер рішення про отримання ліцензії від 30.05.2019 Наказом МОЗ №1214);

- зобов`язати Міністерство охорони здоров`я України прийняти рішення про анулювання ліцензії на медичну практику (дата прийняття та номер рішення про отримання ліцензії від 30.05.2019 Наказом МОЗ №1214) КНП «Консультативно діагностичний центр Деснянського району Києва» на провадження господарської діяльності з медичної практики за спеціальністю організація і управління охороною здоров`я, акушерство і гінекологія, алергологія, анестезіологія, гастроентерологія, ендокринологія, ендоскопія, інфекційні хвороби, кардіологія, клінічна лабораторна діагностика, клінічна біохімія, лікувальна фізкультура, неврологія, онкологія, онкогінекологія, онкохірургія, ортопедія і травматологія, отоларингологія, офтальмологія, патологічна анатомія, проктологія, пульмонологія, професійна патологія, ревматологія, рентгенологія, рефлексотерапія, судинна хірургія, терапія, ультразвукова діагностика, урологія, фізіотерапія, функціональна діагностика, стоматологія, терапевтична стоматологія, ортопедична стоматологія, хірургічна стоматологія, хірургія, дитяча алергологія, бактеріологія, дитяча гастроентерологія, дитяча гінекологія, дитяча неврологія, дитяча ортопедія і травматологія, дитяча отоларингологія, дитяча офтальмологія, дитяча стоматологія, ортодонтія, педіатрія, дитяча ендокринологія, дитячі інфекційні хвороби, дитяча кардіоревматологія, дитяча хірургія; за спеціальністю молодшого спеціаліста з медичною освітою: сестринська справа, сестринська справа (операційна), лабораторна справа (клініка), лабораторна справа (гігієна), акушерська справа, медична статистика, рентгенологія, ортопедична стоматологія за місцем провадження діяльності м.Київ, вул. Курчатова, буд. 18-а м.Київ, вул. Закревського, буд. 81/1 м.Київ, вул. Маяковського, буд. 32-6 м.Київ, вул. Драйзера, буд. 19 м.Київ, вул. Матеюка, буд. З м.Київ, бульвар Вигурівський, буд. 4 м.Київ, просп. Маяковського, буд. 18-а;

- стягнути з Міністерства охорони здоров`я України на користь ОСОБА_1 моральну шкоду у розмірі 250 000,00 грн.;

- стягнути з Міністерства охорони здоров`я України на користь неповнолітнього ОСОБА_3 \2005рн\ моральну шкоду у розмірі 250 000,00 грн.;

- стягнути з Міністерства охорони здоров`я України на користь ОСОБА_2 моральну шкоду у розмірі 250 000,00 грн.

Відповідно до частини другої статті 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень (частина перша статті 2 КАС).

У пункті 8 частини першої статті 4 КАС зазначено, що позивач - це особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду, а також суб`єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подано позов до адміністративного суду.

Відповідно до частини першої статті 5 КАС кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

Аналіз наведених вище норм свідчить про те, що завдання адміністративного судочинства полягає у захисті саме порушених прав особи у публічно-правових відносинах, у яких відповідач реалізує владні управлінські функції стосовно заявника.

У підпункті 4.1 пункту 4 мотивувальної частини Рішення КСУ N 19-рп/2011 зазначено, що права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави (частина друга статті 3 Конституції України). Для здійснення такої діяльності органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові і службові особи наділені публічною владою, тобто мають реальну можливість на підставі повноважень, встановлених Конституцією і законами України, приймати рішення чи вчиняти певні дії. Особа, стосовно якої суб`єкт владних повноважень прийняв рішення, вчинив дію чи допустив бездіяльність, має право на захист.

Проте, на порушення зазначених вище вимог позивачами не зазначено в позовній заяві, яким саме чином порушено їхні права діями Міністерства охорони здоров`я України щодо надання комунальному некомерційному підприємству "Консультативно-діагностичний центр" Деснянського району м. Києва ліцензії на медичну практику.

Згідно з частиною першою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Частиною другою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху поставляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Враховуючи наведене, позивачам необхідно усунути недоліки позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом зазначення, яким чином порушено права ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 діями Міністерства охорони здоров`я України щодо надання комунальному некомерційному підприємству "Консультативно-діагностичний центр" Деснянського району м. Києва ліцензії на медичну практику від 30.05.2019р., з доданням відповідних доказів.

Також позивачу - ОСОБА_2 слід обґрунтувати порушене право неповнолітнього сина ОСОБА_3 оскаржуваними діями суб`єкта владних повноважень.

Крім того, позивачем - ОСОБА_2 не подано доказів сплати судового збору.

Частиною третьою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною першою статті 4 Закону України "Про судовий збір" у редакції, що діє з 15 грудня 2017 року встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" передбачено, що з 1 січня 2019 року установлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1921,00 грн.

Таким чином, оскільки позивачем заявлено майнову та немайнову вимоги, розмір судового збору за подання до суду даного позову становить 768,40грн. - за немайновою вимогою, та 2 500,00 грн. за майновою вимогою.

Під час розгляду справи судом встановлено, що позивачі незгодні з Наказом МОЗ №1214 від 30.05.2019р., проте з позовною заявою звернулись 02.12.2019р.

Пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Згідно статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Отже позовні вимоги подані з пропуском строку звернення до суду.

Клопотання про поновленого строку позивачами до позовної заяви не додано.

Керуючись статтями 122, 123, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

У Х В А Л И В:

1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 - без руху.

2. Встановити позивачам десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви, шляхом подання:

- клопотання про поновлення пропущеного строку звернення до суду з зазначенням поважності підстав для його поновлення;

- доповнення до позовної заяви, де вказати яким чином оскаржуваний наказ МОЗ №1214 від 30.05.2019р. порушує права позивачів;

- доказів сплати судового збору позивачем ОСОБА_2 .

3. Попередити позивачів про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч.4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Попередити позивачів, що якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

5. Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.В. Патратій