Рішення № 86312434, 13.12.2019, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.12.2019
Номер справи
320/4346/19
Номер документу
86312434
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 грудня 2019 року м. Київ справа № 320/4346/19

Суддя Київського окружного адміністративного суду Журавель В.О., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ПФУ у Київській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовом до Переяслав-Хмельницького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області (далі - відповідач), в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення голови комісії з припинення Переяслав-Хмельницького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області від 13 травня 2019 р. № 2890/05 про відмову в призначені ОСОБА_1 пенсії за віком в порядку ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";

- зобов`язати Переяслав-Хмельницьке об`єднане управління Пенсійного фонду України Київської області призначити ОСОБА_1 з 14 лютого 2019 р. пенсію за віком відповідно до абз. 1 п. 1 ч. 1 ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" із зменшенням на 10 років пенсійного віку, встановленого для осіб, які працювали у зоні відчуження з 1 липня 1986 р. по 31 грудня 1986 р. не менше 5 календарних днів.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році (категорія 2). Зазначила, що 14 лютого 2019 р. звернулася до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком із зменшенням пенсійного віку відповідно до ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС". Проте, рішенням відповідача від 13 травня 2019 р. їй відмовлено в призначенні пенсії за віком із зниженням пенсійного віку відповідно до вимог вказаного Закону. Підставою для відмови відповідач зазначив відсутність довідки форми 122 та інших первинних документів, що підтверджують її участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Позивач вважає це рішення та дії відповідача протиправними та такими, що суперечать нормам законодавства, яке регулює спірні правовідносини.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 16 серпня 2019 р. відкрито провадження в цій адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання на 30 вересня 2019 р.

30 серпня 2019 р. до суду від Головного управління ПФУ у Київській області надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач позову не визнав, у його задоволенні просив відмовити. Зазначив, що при зверненні позивача до пенсійного органу із заявою про призначення пенсії із зниженням пенсійного віку відповідно до положень ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» позивачем було надано лише посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Довідку форми 122 та інших первинних документів, які б підтверджували періоди її роботи (служби) в зоні відчуження по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС позивач не надав. Переяслав-Хмельницьким об`єднаним управлінням ПФУ Київської області зроблено запит до комунальної установи «Трудовий архів Переяслав- Хмельницького району» № 1156/02 від 18 лютого 2019 р.

Відповідно до довідки, що надійшла з КУ «Трудовий архів Переяслав- Хмельницького району» № 04-04/124а від 22 лютого 2019 р. первинні документи та інші документи довгострокового зберігання за 1986 р. хмелерадгоспу «Хабне», які підтверджували б факт участі ОСОБА_1 у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС до КУ «Трудовий архів Переяслав-Хмельницького району» не передавалися. Згідно записів трудової книжки НОМЕР_1 ОСОБА_1 прийнята на роботу в хмелерадгосп «Хабне» Поліського району Київської області 1 червня 1985 р. Направлена на навчання в Ірпінський сільськогосподарський технікум з 5 червня 1985 р. по 1 липня 1987 р., з 3 серпня 1987 р. по 14 вересня 1992 р. працювала в хмелерадгоспі «Хабне».

Стверджує, що згідно з довідкою № 185/02-06.1-34 від 29 січня 2019 р., виданої департаментом соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації, посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС категорії 2 на ім`я ОСОБА_1 було видане на підставі довідки хмелерадгоспу «Хабне» № 629 від 12 січня 1993 р. та витягу з протоколу № 2 профспілкової конференції радгоспу «Хабне» від 16 лютого 1991 р., копії яких надано. Однак, вищезазначені копії не є первинними документами, а отже, не можуть слугувати підтвердженням участі заявника в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Відтак, відповідач вважає, що відмова Переяслав-Хмельницького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області у призначенні пенсії позивачу на підставі положень ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із зменшенням пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», на 10 років з моменту звернення до пенсійного органу є правомірною та винесеною відповідно до вимог чинного законодавства України.

30 вересня 2019 р. до суду надійшло клопотання від представника позивача про заміну первісного відповідача - Переяслав-Хмельницького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області - на належного відповідача - Головне управління ПФУ в Київській області. Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 30 вересня 2019 р. замінено у справі первісного відповідача - Переяслав-Хмельницьке об`єднане управління Пенсійного фонду України Київської області - на правонаступника (належного) відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області. Судове засідання у справі призначено на 30 жовтня 2019 р.

30 жовтня 2019 р. до суду від представників сторін надійшли клопотання про подальший розгляд справи в порядку письмового провадження.

У зв`язку з поданими клопотаннями сторін про розгляд справи в порядку письмового провадження протокольною ухвалою суду від 30 жовтня 2019 р. на підставі ч. 3 ст. 194 КАС України вирішено здійснювати судовий розгляд справи у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

Позивач, ІНФОРМАЦІЯ_1, є громадянкою України, паспорт серії НОМЕР_2 . 17 серпня 1998 р. Київською обласною державною адміністрацією видано позивачу посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 р., категорії 2, серії НОМЕР_3 .

Із 1 червня 1985 року по 14 вересня 1992 року позивач працювала в хмелерадгоспі «Хабне» Поліського району Київської області, звідки звільнилася у зв`язку з переселенням в інше місце проживання з території радіоактивного забруднення внаслідок аварії на ЧАЕС, вказана обставина підтверджується копією трудової книжки.

У період з 5 червня 1985 року по 1 липня 1987 року від хмелерадгоспу «Хабне» позивач навчалася в Ірпінському сільськогосподарському технікумі, що підтверджується трудовою книжкою. Практику проходила в хмелерадгоспі «Хабне».

У період з 14 травня 1986 року по 25 травня 1986 року у зв`язку з аварією на ЧАЕС позивач працювала в зоні відчуження в с. Варовичі Поліського району Київської області, де виконувала роботи з евакуації бухгалтерських архівів, що підтверджується довідкою № 629 від 12 січня 1993 року, виданою хмелерадгоспом «Хабне».

14 лютого 2019 року позивач звернулася до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком в порядку ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Разом із заявою про призначення їй пенсії за віком, позивач надала необхідні документи, що підтверджують статус учасника ліквідації аварії на ЧАЕС та період роботи в зоні відчуження, зокрема: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії серії НОМЕР_3 від 11 березня 1994 року; а також довідку хмелерадгоспу «Хабне» № 629 від 12 січня 1993 року, згідно з якою позивачем проводилась евакуація бухгалтерських архівів у період з 14 травня 1986 року по 25 травня 1986 року.

13 травня 2019 р. Переяслав-Хмельницьким об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України Київського області прийнято рішення за наслідками розгляду заяви позивача. Цим рішенням позивачу відмовлено в призначенні пенсії із зниженням пенсійного віку відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у зв`язку з відсутністю первинних документів, які б підтверджували період роботи в зоні відчуження по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, що необхідні для призначення пенсії. Зазначено, що довідку форми 122 та інших первинних документів), які б підтверджували періоди її роботи (служби) в зоні відчуження по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС позивач не надала.

Згідно із записами трудової книжки НОМЕР_1 позивач прийнята на роботу в хмелерадгосп «Хабне» Поліського району Київської області 1 червня 1985 р. Направлена на навчання в Ірпінський сільськогосподарський технікум 5 червня 1985 р. Із 3 серпня 1987 р. по 14 вересня 1992 р. працювала в хмелерадгоспі «Хабне».

Згідно з довідкою № 185/02-06.1-34 від 29 січня 2019 р., виданої департаментом соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації, посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС категорії 2 на ім`я ОСОБА_1 було видане на підставі довідки хмелерадгоспу «Хабне» № 629 від 12 січня 1993 р. та витягу з протоколу № 2 профспілкової конференції радгоспу «Хабне» від 16 лютого 1991 р., копії яких надано. Однак, зазначає, то ці копії не є первинними документами і не можуть слугувати підтвердженням участі заявника в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Крім того, Переяслав-Хмельницьким об`єднаним управлінням ПФУ Київської області зроблено запит до комунальної установи «Трудовий архів Переяслав-Хмельницького району» № 1156/02 від 18 лютого 2019 р.

Відповідно до довідки, що надійшла з КУ «Трудовий архів Переяслав-Хмельницького району» № 04-04/124а від 22 лютого 2019 р. первинні документи та інші документи довгострокового зберігання за 1986 р. хмелерадгоспу «Хабне», які підтверджували б факт участі позивача у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС до КУ «Трудовий архів Переяслав-Хмельницького району» не передавалися. Тому підстав для призначення позивачу пенсії із зниженням пенсійного віку відповідно до. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" немає.

Так, загальний страховий стаж позивача становить 31 рік 4 місяці 20 днів. Право на пенсію за віком настане після досягнення 60-річного віку, за умови дотримання вимог, визначених статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування". За відсутності первинних документів щодо підтвердження участі у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС позивач матиме можливість призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку як особа, потерпіла від Чорнобильської катастрофи, згідно з ч. 2 ст. 55 Закону України від 28 лютого 1991 р. №796 - XII за умови надання відповідного посвідчення і документів, визначених ст. 15 Закону та абзацом 9 підпункту 5 пункту 2.1. розділу II Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою від 25 листопада 2005 р. № 22-1 ( зі змінами).

Не погоджуючись з рішенням відповідача, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

Основні положення щодо реалізації права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров`я врегульовано Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28 лютого 1991 р. № 796-XI (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, далі - Закон № 796-XII).

Відповідно до вимог абз. 1 ч. 1 ст. 55 Закону № 796-XII особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Згідно з вимогами ст. 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 р. № 1058-IV(у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, далі - Закон № 1058-IV), особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року.

Як убачається з абз. 2 п. 1 ч.1 ст. 55 Закону № 796-XII особам, які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів, мають право на зменшення пенсійного віку на 10 років.

Відповідно до вимог абз. 7 пп. 5 п. 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 р. № 22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 р. за № 1566/11846 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), документами, які засвідчують особливий статус особи є: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 9 березня 1988 року №122, або довідка військової частини, у складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об`єкт, де особою виконувались роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на територіях радіоактивного забруднення, видана органами місцевого самоврядування (підприємствами, установами, організаціями) (при призначенні пенсії за віком із застосуванням норм статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи").

Суд зазначає, що зміст наведених норм дає підстави для висновку, що право на зменшення пенсійного віку мають особи, які в установленому законом порядку набули статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та працювали визначену кількість днів у зоні відчуження.

Водночас законодавець встановив перелік документів, що підтверджують участь особи у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який не обмежується лише довідкою форми № 122, а навпаки такий факт може бути підтверджений будь-якими первинними документами.

Документами, що підтверджують статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право користування пільгами, встановленими цим Законом, є посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" та "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи".

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 15 Закону № 796-XII підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами.

Відповідно до вимог пункту 5 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997 р. № 51 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження з 1 липня 1986 року до 31 грудня 1986 року від 1 до 5 календарних днів, у 1987 році - від 1 до 14, у 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів, на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або на їх будівництві - не менше 14 календарних днів у 1986 році видаються відповідні посвідчення.

У п. 10 цього Порядку уточняється на підставі яких документів видається посвідчення. Зокрема, встановлено, що посвідчення видаються учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на підставі одного з таких документів: а) посвідчення про відрядження в зону відчуження; б) військового квитка і довідки командира військової частини або архіву про участь у ліквідації наслідків аварії у зоні відчуження; в) довідки про підвищену оплату праці в зоні відчуження (із зазначенням кількості днів і населеного пункту).

Із аналізу наведених норм права слідує, що єдиним документом, що підтверджує статус потерпілого від Чорнобильської катастрофи, учасника ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС та надає право користування пільгами, встановленими Законом №796-ХІІ, зокрема, призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, є посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" або "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи". Довідки про період роботи (служби) у зоні відчуження, про евакуацію, відселення, самостійне переселення, про період проживання та роботи на забруднених територіях тощо є лише підставами для визначення в установленому порядку статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або потерпілих від Чорнобильської катастрофи.

Аналогічна правова позиція наведена Верховним Судом у постановах від 22 березня 2018 р. у справі № 588/538/16-а, від 23 травня 2018 р. у справі № 398/3509/16-а та від 27 лютого 2018 р. у справі № 344/9789/17.

Відповідно до вимог ч. 5 ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Як встановлено судом, позивач має посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії, а у період з 14 травня 1986 року по 25 травня 1986 року позивач працювала в зоні відчуження - в с. Варовичі Поліського району Київської області, де виконувала роботи з евакуації бухгалтерських архівів, що підтверджується довідкою № 629 від 12 січня 1993 року, виданою хмелерадгоспом «Хабне». Тобто вказані обставини та надані на їх підтвердження документи свідчать про наявність у позивача права на призначення пенсії із зменшенням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону № 796-ХІІ. Посвідчення позивача недійсним не визнавалось, його статус ліквідатора наслідків аварії на Чорнобильській АЕС не оспорюється.

Суд зазначає, що 30 вересня 2019 року представником позивача адвокатом Панченко Т.А. подано запит №118 до Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації про те, де знаходиться оригінал довідки хмелерадгоспу «Хабне» № 629 від 12 січня 1993 р. та про надання належним чином завіреної копії цього документу. Листом Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації від 9 жовтня 2019 року № 2243/02-06.1-31 підтверджено наявність в Департаменті оригіналу довідки хмелерадгоспу «Хабне» № 629 від 12 січня 1993 р. Утім, Департаментом не завірено копію довідки, але вказано на наявність можливості отримання нотаріально завірених копій цього документу.

За таких обставин суд визнає, що посилання відповідача на відсутність довідки форми № 122 та інших первинних документів, що підтверджують участь позивача у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, надання яких передбачено Порядком, не може бути єдиною і достатньою підставою для відмови в призначені позивачу пенсії із зменшенням пенсійного віку як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Разом з тим, суд бере до уваги, що Верховний Суд в постановах зазначає, що «Довідки про період проживання, роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення є лише підставою для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

З аналізу вказаних вище законодавчих норм убачається, що єдиним документом, що підтверджує статус потерпілого від Чорнобильської катастрофи, учасника ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС та надає право користування пільгами, встановленими Законом № 796-ХІІ зокрема призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, є посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» або «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи». При цьому, довідки про період роботи (служби) у зоні відчуження, про евакуацію, відселення, самостійне переселення, про період проживання та роботи на забруднених територіях тощо є лише підставами для визначення в установленому порядку статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або потерпілих від Чорнобильської катастрофи».

Така правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 24 жовтня 2019 р. у справі № 152/651/17 та від 11 вересня 2019 р. у справі № 205/8713/16-а.

Суд зазначає, що відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 Закону № 1058-IV пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку.

Ураховуючи, що із заявою про призначення пенсії позивачка звернулася до відповідача 14 лютого 2019 р., то саме з цієї дати її права підлягають поновленню.

Суд звертає увагу, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 22 серпня 2018 р. № 628 "Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України", згідно з якою реорганізовано деякі територіальні органи Пенсійного фонду України шляхом приєднання до окремих органів Пенсійного фонду України за переліком згідно з додатком до цієї постанови. Зокрема, визначено, що Переяслав-Хмельницьке об`єднане управління Пенсійного фонду України реорганізовується шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області.

Судом встановлено, що Переяслав-Хмельницьке об`єднане управління Пенсійного фонду України в Київській області із 29 липня 2019 р. припинило свою діяльність, що про що внесено відповідний запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Отже, суд звертає увагу, що рішення по цій справі є обов`язковим для виконання Головному управлінню ПФУ у Київській області як правонаступника Переяслав-Хмельницького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області.

Відповідно до вимог ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Ураховуючи викладене, суд визнає, що відповідачем протиправно було відмовлено позивачу у призначенні пенсії із зниженням пенсійного віку, отже порушено права позивача на отримання пенсії та не дотримано вимог, передбачених частиною другою статті 2 КАС України.

Позивачем під час розгляду справи було надано належні та допустимі докази на підтвердження обґрунтованості позовних вимог, а наведені нею доводи не було спростовано відповідачем.

Наведене свідчить, що дії відповідача були протиправними. Право позивача на отримання пенсії зі зниженням пенсійного віку порушено. Отже, позовні вимоги є обґрунтованими, а тому позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Оскільки позивач є звільненим від сплати судового збору, то підстави для вирішення питання щодо судових витрат відсутні.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд

в и р і ш и в:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення від 13 травня 2019 р. № 2890/05 голови комісії з припинення Переяслав-Хмельницького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області, правонаступником якого є Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області, щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком із зменшенням пенсійного віку відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" та статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області, як правонаступника Переяслав-Хмельницького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області, призначити ОСОБА_1 пенсію за віком зі зменшенням пенсійного віку відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" та статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з моменту звернення ОСОБА_1 із відповідною заявою до пенсійного органу - із 14 лютого 2019 р.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Повне найменування сторін:

Позивач - ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 .

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області, адреса: вул. Ярославська, 40, м. Київ, 04071, код ЄДРПОУ - 22933548.

Суддя Журавель В.О.

Дата складення рішення суду 13 грудня 2019 року.