Рішення № 86298556, 03.12.2019, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.12.2019
Номер справи
1.380.2019.003736
Номер документу
86298556
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1.380.2019.003736

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 грудня 2019 року

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого – судді Хоми О.П.,

з участю секретаря судового засідання Павлішевського М.В.,

з участю представників: позивача Стеця Р.Я., відповідача Іванського В.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес Інжиніринг» до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправними та скасування наказів,

в с т а н о в и в :

Товариство з обмеженою відповідальністю «Бізнес Інжиніринг» (далі - ТзОВ «Бізнес Інжиніринг») звернулося до суду з позовом до Головного управління ДФС у Львівській області, правонаступником якого є Головне управління ДПС у Львівській області (далі-відповідач, ГУ ДПС у Львівській області), в якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, просить:

- визнати протиправним та скасувати наказ від 29.05.2019 №3261 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТзОВ «Бізнес Інжиніринг»;

- визнати протиправним та скасувати наказ від 17.07.2019 №4257 «Про поновлення перевірки ТзОВ «Бізнес Інжиніринг».

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідно до спірних наказів підставою для проведення перевірки вказано п.п.20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п.п.75.1.2 п. 75.1 ст. 75, ст. 77, п. 82.1 ст. 82 Податкового кодексу України та затверджений ДФС України план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік. Стверджує про те, що ТзОВ «Бізнес Інжиніринг» було включено до плану-графіку у червні 2019 року. Оскільки проведення планової перевірки без затвердження плану-графіка законодавством не передбачено, оскаржувані накази є протиправними.

Відповідач щодо задоволення позову заперечив з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву, суть яких полягає у такому. Відповідачем дотримано законодавчих передумов для проведення перевірки, зокрема, своєчасно скеровано повідомлення про проведення перевірки та наказ від 29.05.2019 №3261 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТзОВ «Бізнес Інжиніринг». Через відсутність у позивача первинних документів, які вилучені у межах кримінального провадження, відповідно до вимог п. 85.9 ст. 85 Податкового кодексу України винесено наказ про перенесення терміну перевірки від 20.06.2019 №3779. Наказом від 17.07.2019 №4257 поновлено перевірку ТзОВ «Бізнес Інжиніринг» з 18.07.2019, оскільки відпали підстави, передбачені п. 85.9 ст. 85 Податкового кодексу України. Відповідно до доповідної записки управління аудиту ГУ ДФС у Львівській області від 24.05.2019 №303/14.09-17 щодо погодження включення до плану-графіка проведення планових документальних перевірок на 2019 рік (червень), ГУ ДФС звернулося до ДФС України 27.05.2019 з листом №2927/8/14.9-10 про включення ТзОВ «Бізнес Інжиніринг» до відповідного плану-графіка. Причиною включення позивача зумовлена наявністю 3 ризиків високого ступеня та 1 ризику середнього ступеня, рівень сплати податку на додану вартість та податку на прибуток нижчий на 50 та більше відсотків за рівень сплати цих податків за відповідною галуззю, має місце декларування експортних та/або імпортних операцій без фактичного здійснення таких операцій, декларує залишок від`ємного значення з ПДВ, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного періоду. Стверджує про законність оскаржуваних наказів.

Ухвалою від 24.07.2019 позовна заява, подана без додержання вимог, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, залишалася без руху, позивачу надавався строк для усунення недоліків. Вимоги ухвали позивачем виконано.

Ухвалою судді від 01.08.2019 відкрито провадження у справі та призначено до підготовчого засідання.

Позивачем до відкриття провадження у справі через канцелярію суду 23.07.2019 (вх.№25965) подано заяву про забезпечення позову.

Ухвалою від 24.07.2019 у задоволенні заяви позивача про забезпечення позову відмовлено повністю.

Позивачем через канцелярію суду 16.08.2019 (вх.№29666) подано заяву про збільшення позовних вимог.

Відповідачем через канцелярію суду 19.08.2019 (вх.№29866) подано відзив на позовну заяву.

Позивачем через канцелярію суду 12.09.2019 (вх.№32824) подано відповідь на відзив.

Відповідачем 15.10.2019 подано заяву про заміну сторони, проти задоволення якої позивач не заперечив.

Ухвалою суду в підготовчому засіданні 15.10.2019 Головне управління ДФС у Львівській області замінено на його правонаступника Головне управління ДПС у Львівській області.

Ухвалою від 30.10.2018 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Суд, з`ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.

Позивач - ТзОВ «Бізнес Інжиніринг», зареєстрований як суб`єкт підприємницької діяльності з присвоєнням коду ЄДРПОУ 40186169.

Наказом ГУ ДФС у Львівській області від 29.05.2019 №3261 «Про проведення документальної планової перевірки ТзОВ «Бізнес Інжиніринг» (код ЄДРПОУ 40186169) на підставі п.п.20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п.п.75.1.2 п. 75.1 ст. 75, ст. 77 п. 82.1 ст. 82 Податкового кодексу України та згідно із затвердженим ДФС України планом-графіком проведення документальних перевірок платників податків на 2019 вирішено провести документальну планову виїзну перевірку позивача з 19.06.2019 тривалістю 10 робочих днів.

Вказаним наказом підлягала перевірці діяльність ТзОВ «Бізнес Інжиніринг» за період з 01.04.2016 по 31.03.2019 щодо дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної фіскальної служби.

У відповідь на повідомлення ГУ ДФС у Львівській області про проведення перевірки ТзОВ «Бізнес Інжиніринг» 13.06.2019 скерувало лист про неможливість надання документів для проведення планової документальної перевірки по причині вилучення первинних документів товариства співробітниками ГСУ ФР ДФС України під час проведення обшуку за адресою: м. Львів, вул. Б. Котика, 7 у зв`язку із розслідуванням кримінального провадження від 20.03.2017 №32091700110000030. До вказаного листа додано копію протоколу обшуку, витягу з реєстру НААУ адвоката Колошкіна І.А.

Листом від 20.06.2019 позивач повторно повідомив ГУ ДФС у Львівській області про неможливість надання документів для проведення планової документальної перевірки по причині вилучення первинних документів товариства співробітниками ГСУ ФР ДФС України під час проведення обшуку у зв`язку із розслідуванням кримінального провадження від 20.03.2017 №32091700110000030. Відповідно до п. 85.9 ст. 85 Податкового кодексу України неповернення правоохоронним органом вилучених документів зумовлює перенесення перевірки до дати отримання останніх.

За умови отримання таких документів, ТзОВ «Бізнес Інжиніринг» повідомить контролюючий орган .

Окрім того, уповноважений представник позивача адвокат Стець Р.Я. звертався до ГУ ДПС у Львівській області із адвокатським запитом від 21.06.2019 №93.

Запит містить прохання надати інформацію та копії документів щодо інформації з розшифруванням ризиків, за якими ТзОВ «Бізнес Інжиніринг» включено до Розділу 1 «Документальні планові перевірки платників податків – юридичних осіб» - плану-графіку проведення документальних перевірок саме на червень 2019 року; належним чином завірені копії такого плану-графіку, засвідчену підписом посадової особи ДФС; інформацію щодо формування ГУ ДФС проекту коригування плану-графіку проведення документальних перевірок на поточний період 2019 року в частині включення до такого відомостей про позивача; рішення про затвердження такого проекту в частині ТзОВ «Бізнес Інжиніринг».

ГУ ДФС у Львівській області у відповідь на запит листом від 03.07.2019 за №8002/9/14.9-16 повідомило, що підприємство відібрано до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на 2019 рік на підставі встановлених автоматичним розрахунком ризиків, згідно з яким за результатами господарської діяльності суб`єкта господарювання обліковувались ризики високого та середнього ступеня, а саме:

- рівень зростання податку на прибуток нижчий на 50 та більше відсотків за рівень зростання доходів платника податків, що враховуються при визначенні об`єкта оподаткування - (-7,22);

- рівень сплати податку на прибуток нижчий на 50 та більше відсотків за рівень сплати податку по відповідній галузі -0,53;

- рівень сплати ПДВ нижче на 50 та більше відсотків рівня сплати податку по відповідній галузі - 0,91.

Інформацію щодо формування ГУ ДФС у Львівській області проекту коригування плану-графіку проведення планових документальних перевірок на червень 2019 року в частині включення ТзОВ «Бізнес Інжиніринг» надіслано до ДФС України засобами інформаційно-телекомунікаційних систем ДФС відповідно до чинного законодавства.

ДФС України листом від 05.07.2019 за №30833/6/99-99-14-03-04-15 повідомило про включення ТзОВ «Бізнес Інжиніринг» до розділу І плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік шляхом коригування у червні 2019 року. Проект коригування плану-графіка у червні 2019 року затверджено в.о. Голови ДФС Власовим О.С. 12.06.2019. До вказаної відповіді надано витяг з коригування плану-графіка проведення документальних перевірок у червні 2019 року щодо позивача та копію листа до територіальних підрозділів ДФС щодо його затвердження.

При цьому відповідач послався на ст. 77 Податкового кодексу України та Порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податку.

Окрім цього, уповноважений представник позивача адвокат Стець Р.Я. звертався до ГУ ДФС у Львівській області із адвокатським запитами від 12.07.2019 №112 та 113.

Зокрема, адвокатський запит №112 стосується надання інформації та копії документів з питань надсилання оперативним управлінням ГУ ДФС у Львівській області в період квітня-травня 2019 оперативної інформації до підрозділів (управління аудиту) ГУ ДФС у Львівській області про ухилення від сплати податків ТзОВ «Бізнес Інжиніринг», причин та підстав здійснення збору та отримання такої інформації.

Адвокатський запит №113 містить прохання надати інформацію та копії документів з приводу того яким оперативним підрозділом надсилалась оперативна інформація до підрозділів (управління аудиту) ГУ ДФС у Львівській області про ухилення від сплати податків позивачем; чи саме ГУ ДФС у Львівській області отримувало оперативну інформацію про ухилення від сплати податків ТзОВ «Бізнес Інжиніринг», в який, передбачений Податковим кодексом України, спосіб; на підставі яких даних та у який спосіб отриманих згідно з нормами Податкового кодексу України складено доповідну записку управління аудиту ГУ ДФС у Львівській області від 24.05.2019 за №303/14.9; копію доповідної записки управління аудиту ГУ ДФС у Львівській області від 24.05.2019 за №303/14.9.

ГУ ДФС у Львівській області 17.07.2019 за №35520/10/21.9-11 у відповідь на адвокатський запит від 12.07.2019 №112 повідомило про те, що працівниками оперативного управління ГУ ДФС у Львівській області у період квітня-травня 2019 не подавалась інформація до підрозділів управління аудиту ГУ ДФС у Львівській області щодо включення ТзОВ «Бізнес Інжиніринг» до плану-графіку проведення планових виїзних перевірок платників податків ГУ ДФС у Львівській області на червень 2019 року.

Наказом від 20.06.2019 №3779 вирішено перенести з 20.06.2019 термін проведення документальної планової виїзної перевірки ТзОВ «Бізнес Інжиніринг» з питань дотримання податкового валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної фіскальної служби за період з 01.04.2016 по 31.03.2019 до дати отримання від СУ ФР ГУ ДФС у Львівській області копій всіх вилучених документів або забезпечення доступу до них.

Наказом ГУ ДПС у Львівській області від 17.07.2019 №4257 «Про поновлення перевірки» планову виїзну документальну перевірку ТзОВ «Бізнес Інжиніринг» поновлено з 18.07.2019.

Позивачем не допущено посадових осіб до перевірки на підставі наказу від 17.07.2019 №4257, про що складено відповідний акт від 22.07.2019 №799/14.1Є40186169.

Накази від 29.05.2019 та від 17.07.2019 є предметом оскарження з підстав їх протиправності та як такі, що порушують права ТзОВ «Бізнес Інжиніринг».

При вирішенні спору суд керувався таким.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюються Податковим кодексом України (далі – Податковий кодекс).

Згідно з пп. 21.1.1 п. 21.1 ст. 21 Податкового кодексу посадові особи контролюючих органів зобов`язані дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з цим Кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами.

Контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення (пп. 20.1.4 п.20.1 ст. 20 Податкового кодексу).

Згідно з п. 61.1 ст. 61 Податкового кодексу податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Відповідно до п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Відповідно до пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов`язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок.

Пунктом 77.1 ст. 77 Податкового кодексу визначено, що документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок. План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.

Відповідно до абз. 1 п. 77.2 ст. 77 Податкового кодексу до плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.

Згідно з абз. 3 п. 77.2 ст. 77 Податкового кодексу порядок формування та затвердження плану-графіка, перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

З метою забезпечення єдиного підходу до формування щоквартального плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2015 за №524 затверджено Порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків (далі – Порядок №524).

Згідно з абз. 2 - 4 п. 1 розділу І Порядку №524 річний план-графік для документальних планових перевірок щодо дотримання податкового, валютного та іншого законодавства України, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, складається відповідно до вимог ст. 77 Податкового кодексу.

План-графік документальних планових перевірок щодо дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи, у тому числі своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів, складається з квартальних планів-графіків відповідно до вимог статті 346 Митного кодексу України.

План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки. Оновлення річного плану-графіка здійснюється у разі його коригування.

При цьому, ст. 77 Податкового кодексу не передбачено коригування (оновлення) вже оприлюдненого плану-графіка, як і не передбачено можливості формування місячних, квартальних чи інших різновидів планів-графіків перевірок щодо дотримання податкового законодавства та не встановлено строки для їх оприлюднення, не закріплено право контролюючого органу на коригування (оновлення) оприлюдненого плану-графіка перевірок.

Натомість Порядком №524 передбачено формування квартального плану-графіка тільки для проведення перевірок з питань державної митної справи. При цьому план-графік для документальних планових перевірок щодо дотримання податкового законодавства має бути річним.

Ураховуючи викладене, включення до затвердженого і оприлюдненого річного плану-графіка проведення документальних планових перевірок щодо дотримання податкового законодавства в поточному році інших платників податків не відповідає чинному законодавству.

Врегулювання порядку проведення податкових перевірок на рівні закону свідчить, що законодавцем це питання розуміється в контексті гарантій прав платників податків. Ці гарантії однорідні із загальними гарантіями захисту від необмеженого державного контролю.

Так, відповідно до ч. 1 ст.5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 №877-V внесення змін до річних планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) не допускається, крім випадків зміни найменування суб`єкта господарювання та виправлення технічних помилок.

Саме як уточнення, виправлення помилки стосовно вже включених до оприлюдненого відповідно до п. 77.1 ст. 77 Податкового кодексу плану-графіка платників податків слід розуміти можливість оновлення річного плану-графіка у разі його коригування.

Саме така позиція висловлена в постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 08.10.2019 у справі №826/11217/18 (адміністративне провадження № К/9901/20650/19).

Суд також зазначає, що встановлене статтями 75-81 Податкового кодексу правове регулювання податкових перевірок визначає певні обов`язкові умови та порядок прийняття контролюючими органами рішень про проведення перевірок, дотримання яких може бути належною підставою для прийняття керівником податкового органу наказу про проведення перевірки.

Процедурні порушення при призначенні перевірки мають наслідком протиправність прийнятого керівником податкового органу наказу про проведення перевірки.

Судом встановлено та сторонами не заперечується, що на виконання вимог п. 77.1 ст. 77 Податкового кодексу ДФС України до 25.12.2018 оприлюднила на своєму офіційному веб-сайті план-графік проведення планових документальних перевірок на поточний 2019 рік, до якого ТзОВ «Бізнес Інжиніринг» не було включено.

Відповідачем 29.05.2019 винесено перший з оскаржуваних наказів №3261 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТзОВ «Бізнес Інжиніринг» з посиланням на затверджений ДФС України план-графік на 2019 рік.

За відсутності ТзОВ «Бізнес Інжиніринг» у плані-графіку проведення планових документальних перевірок на 2019 рік, у відповідача не було правових підстав для винесення наказу від 29.05.2019 № 3253 відповідно до ст. 77 Податкового кодексу і затвердженого ДФС України плану-графіку на 2019 рік.

Вказане свідчить про протиправність наказу від 29.05.2019 № 3253.

Стосовно наказу від 17.07.2019 №4257 «Про поновлення перевірки» суд зазначає таке.

Згідно з положеннями абзацу 2 п. 3 Розділу I Порядку №524 проекти коригування планів-графіків у разі здійснення такого коригування формуються територіальними органами ДФС не пізніше 03 числа кожного місяця поточного року, починаючи з другого місяця поточного року, засобами інформаційно-телекомунікаційних систем ДФС.

Виходячи із сформованої Верховним Судом і врахованої судом при розгляді даної справи правової позиції (постанова від 08.10.2019 у справі №826/11217/18), коригування і оновлення у зв`язку з цим річного плану-графіка можливе лише як уточнення, виправлення помилки стосовно вже включених до оприлюдненого відповідно до п. 77.1 ст. 77 Податкового кодексу річного плану-графіка платників податків.

З огляду на викладене, включення ТзОВ «Бізнес Інжиніринг» до плану-графіка документальних перевірок на 2019 рік шляхом коригування у червні 2019 року не у зв`язку із зміною найменування суб`єкта господарювання та виправлення технічних помилок, є протиправним.

Враховуючи висновок суду про протиправність наказу від 29.05.2019 №3261 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТзОВ «Бізнес Інжиніринг» та беручи до уваги викладене в сукупності, у відповідача не було правових підстав і для винесення наказу від 17.07.2019 №4257 «Про поновлення перевірки».

Тому наказ від 17.07.2019 №4257 «Про поновлення перевірки» також є протиправним.

Відповідно до вимог частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачем не подано належних доказів правомірності прийняття оскаржуваних наказів.

Натомість доводи позивача щодо наявності підстав визнання оскаржуваних наказів протиправними знайшли своє підтвердження при судовому розгляді справи.

Відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Даючи оцінку оскаржуваним наказам, суд дійшов переконання, що такі не відповідають критеріям, встановленим частиною другою статті 2 КАС України та прийняті з порушенням положень Податкового кодексу, тому їх слід визнати протиправними і скасувати, задовольнивши позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідно до статті 139 КАС України підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Львівській області понесені позивачем судові витрати у вигляді судового збору в сумі 3 842 грн, сплаченого за платіжними дорученнями від 22.07.2019 №179 та від 15.08.2019 №27478.

Керуючись ст.ст. 6-10, 14, 72-77, 90, 139, 159, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

в и р і ш и в :

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес Інжиніринг» (вул. Володимира Великого, 4, офіс 6, м. Львів, 79053, код ЄДРПОУ 40186169) до Головного управління ДПС у Львівській області (вул. Стрийська, 35, м. Львів, 79003, код ЄДРПОУ 43143039) про визнання протиправними та скасування наказів, - задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління ДФС у Львівській області від 29.05.2019 №3261 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТзОВ «Бізнес Інжиніринг» код ЄДРПОУ 40186169».

Визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління ДФС у Львівській області від 17.07.2019 №4257 «Про поновлення перевірки».

Стягнути з Головного управління ДПС у Львівській області (вул. Стрийська, 35, м. Львів, 79026, код ЄДРПОУ 43143039) за рахунок бюджетних асигнувань в користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес Інжиніринг» (вул. Володимира Великого, 4, офіс 6, м. Львів, 79053, код ЄДРПОУ 40186169) 3 842 грн (три тисячі вісімсот сорок дві) грн судових витрат.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне судове рішення складено 12 грудня 2019 року.

Суддя О.П. Хома