Рішення № 86298504, 02.12.2019, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.12.2019
Номер справи
1.380.2019.004428
Номер документу
86298504
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1.380.2019.004428

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 грудня 2019 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого-судді Сподарик Н.І.,

за участю секретаря судового засідання Карпи А.В.,

представника позивача Цабан М.М.,

розглянувши у судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Львівській області про визнання дій протиправними, визнання протиправними та скасування наказів, зобов`язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ :

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Національної поліції у Львівській області (79007, м. Львів, пл. Генерала Григоренка,3; код ЄДРПОУ 40108833) (далі - ГУНП у Львівській області) з вимогами:

визнати протиправними дії Головного управління Національної поліції у Львівській області (ідентифікаційний код юридичної особи - 40108833) щодо зарахування (включення) ОСОБА_1 до Кадрового резерву працівників поліції ГУНП у Львівській області на 1-ше півріччя 2019 року, затвердженого начальником ГУНП у Львівській області 02.01.2019 року та до Плану-графіку щодо кількості працівників поліції ГУНП у Львівській області, які зараховані до кадрового резерву, та строків проходження ними стажування у 2019 році, затвердженого начальником ГУНП у Львівській області 02.01.2019 року;

зобов`язати Головне управління Національної поліції у Львівській області (ідентифікаційний код юридичної особи - 40108833) виключити ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 ) з Кадрового резерву працівників поліції ГУНП у Львівській області на 1-ше півріччя 2019 року, затвердженого начальником ГУНП у Львівській області 02.01.2019 року та з Плану-графіку щодо кількості працівників поліції ГУНП у Львівській області, які зараховані до кадрового резерву, та строків проходження ними стажування у 2019 році, затвердженого начальником ГУНП у Львівській області 02.01.2019 року;

визнати протиправним та скасувати пункт 1 Наказу Головного управління Національної поліції у Львівській області від 16.05.2019 року № 1540 «Про направлення на стажування працівників ГУНП у Львівській області в Донецьку область» в частині направлення для проходження стажування у період з 21 травня 2019 року по 21 серпня 2019 року до ГУНП в Донецькій області підполковника поліції ОСОБА_1 (0062590), інспектора-чергового чергової частини відділення поліції на станції «Львів» Залізничного ВП ГУНП у Львівській області;

визнати протиправним та скасувати пункт 3 резолютивної частини Висновку службового розслідування, за фактом невиконання окремими працівниками ГУНП у Львівській області вимог наказу начальника ГУНП у Львівській області від 16.05.2019 № 1540 «Про направлення на стажування працівників ГУНП у Львівській області в Донецьку область», складеного 05.07.2019 року дисциплінарною комісією у складі голови комісії — старшого інспектора ВІОС УКЗ ГУНП у Львівській області майора поліції Трухан Андрія, членів комісії - старшого інспектора ВІОС УКЗ ГУНП у Львівській області капітана поліції Плетеницької Віри, інспектора ВПН УКЗ ГУНП у Львівській області капітана поліції Копильчак Миколи, затвердженого 05.07.2019 року начальником ГУНП у Львівській області генералом поліції третього рангу Середою Валерієм, щодо застосування до інспектора-чергового чергової частини відділення поліції на станції «Львів» Залізничного ВП ГУНП у Львівській області підполковника поліції ОСОБА_1 (0062590) дисциплінарного стягнення – догани;

визнати протиправним та скасувати пункт 4 резолютивної частини Висновку службового розслідування, за фактом невиконання окремими працівниками ГУНП у Львівській області вимог наказу начальника ГУНП у Львівській області від 16.05.2019 № 1540 «Про направлення на стажування працівників ГУНП у Львівській області в Донецьку область», складеного 05.07.2019 року дисциплінарною комісією у складі голови комісії -старшого інспектора ВІОС УКЗ ГУНП у Львівській області майора поліції Трухан Андрія, членів комісії - старшого інспектора ВІОС УКЗ ГУНП у Львівській області капітана поліції Плетеницької Віри, інспектора ВПН УКЗ ГУНП у Львівській області капітана поліції Копильчак Миколи, затвердженого 05.07.2019 року начальником ГУНП у Львівській області генералом поліції третього рангу Середою Валерієм, в частині щодо вирішення в атестаційному порядку питання доцільності подальшого проходження служби інспектором-черговим чергової частини відділення поліції на станції «Львів» Залізничного ВП ГУНП у Львівській області підполковником поліції ОСОБА_1 ;

визнати протиправним та скасувати пункт 5 резолютивної частини Висновку службового розслідування, за фактом невиконання окремими працівниками ГУНП у Львівській області вимог наказу начальника ГУНП у Львівській області від 16.05.2019 № 1540 «Про направлення на стажування працівників ГУНП у Львівській області в Донецьку область», складеного 05.07.2019 року дисциплінарною комісією у складі голови комісії - старшого інспектора ВІОС УКЗ ГУНП у Львівській області майора поліції Трухан Андрія, членів комісії - старшого інспектора ВІОС УКЗ ГУНП у Львівській області капітана поліції Плетеницької Віри, інспектора ВПН УКЗ ГУНП у Львівській області капітана поліції Копильчак Миколи, затвердженого 05.07.2019 року начальником ГУНП у Львівській області генералом поліції третього рангу Середою Валерієм, в частині щодо зобов`язання начальника СКЗ Залізничного ВП здійснити до 15.08.2019 року ретельний аналіз службової діяльності працівника Залізничного ВП ГУНП ОСОБА_1 , а також вивчити перебування останнього на лікуванні з 07.11.2015 року по теперішній час, а також надати зібрані матеріали щодо ОСОБА_1 на розгляд Атестаційної комісії ГУНП у Львівській області для вирішення питання щодо доцільності його подальшого проходження служби в Національній поліції;

визнати протиправним та скасувати пункт 1 Наказу Головного управління Національної поліції у Львівській області від 05.08.2019 року № 2395 «Про застосування дисциплінарного стягнення до поліцейського Залізничного ВП ГУНП у Львівській області» про накладення на інспектора - чергового чергової частини відділення поліції на станції «Львів» Залізничного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області підполковника поліції ОСОБА_1 дисциплінарного стягнення у вигляді догани та зменшення щомісячної премії у розмірі 5 % (п`ять відсотків) терміном на один місяць;

визнати протиправним та скасувати пункт 2 Наказу Головного управління Національної поліції у Львівській області від 05.08.2019 року № 2395 «Про застосування дисциплінарного стягнення до поліцейського Залізничного ВП ГУНП у Львівській області» в частині щодо вирішення в атестаційному порядку питання доцільності подальшого проходження служби інспектором-черговим чергової частини відділення поліції на станції «Львів» Залізничного ВП ГУНП у Львівській області підполковником поліції ОСОБА_1 ;

зобов`язати Головне управління Національної поліції у Львівській області (ідентифікаційний код юридичної особи - 40108833) донарахувати та виплатити ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 ) 5 % (п`ять відсотків) щомісячної премії за один місяць, на суму якої було зменшено його грошове забезпечення на підставі пункту 1 Наказу Головного управління Національної поліції у Львівській області від 05.08.2019 року № 2395 «Про застосування дисциплінарного стягнення до поліцейського Залізничного ВП ГУНП у Львівській області»;

зобов`язати Головне управління Національної поліції у Львівській області (ідентифікаційний код юридичної особи — 40108833) надати звіт про виконання судового рішення у десятиденний строк з моменту набрання судовим рішенням законної сили.

Ухвалою суду від 02.09.2019 відкрито загальне позовне провадження у справі та призначено підготовче засідання.

09.10.2019 від представника відповідача надійшов до суду відзив за вх. № 36576 на позовну заяву та клопотання за вх. № 36593 про долучення доказів до матеріалів справи .

05.11.2019 суд ухвалою закрив провадження у справі у частині позовних вимог щодо висновку службового розслідування.

05.11.2019 суд ухвалив закрити підготовче провадження та призначити судовий розгляд адміністративної справи по суті.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що згідно п.1 наказу ГУНП у Львівській області від 05.08.2019 № 2395 «Про застосування дисциплінарного стягнення до поліцейського Залізничного ВП ГУНП у Львівській області» та п. 1 наказу Головного управління Національної поліції у Львівській області від 16.05.2019 № 1540 «Про направлення на стажування працівників ГУНП у Львівській області в Донецьку область» в частині були прийняті відповідачем з порушеннями норм матеріального та процесуального права. Відповідач, приймаючи вказані оскаржувані накази, не повно з`ясував усі фактичні обставини справи та не дослідив і не надав належної оцінки всім необхідним доказам, не сприяв повному, об`єктивному та неупередженому встановленню істини по даній справі, неправильно застосував норми матеріального права та грубо порушив норми процесуального права, що потягло за собою прийняття незаконних та протиправних наказів, що підлягають скасуванню в частині. Зазначає, що відповідачем порушено Положення про порядок формування кадрового резерву на керівні посади в Міністерстві внутрішніх справ України, його територіальних органах та підрозділах, затверджене наказом МВС України від 17.09.2012 №808, оскільки позивач не виявляв бажання щодо включення його до кадрового резерву, участі в конкурсі не брав, документів, визначених у п.13 Положення №808, зокрема, рапорту та згоди на проведення перевірки, до кадрового підрозділу не подавав.

Також позивач зазначає, що відповідачем при винесенні висновку, за результатами службового розслідування, щодо нього не було враховано, те що відсутні вказівки на наявність причинного зв`язку між неправомірними діяннями особи та їх наслідками, конкретні вимоги законодавства або посадові обов`язки, які було порушено, наявність вини.

Позивач позовні вимоги підтримав повністю з підстав, викладених у позовній заяві та наданих поясненнях в судовому засіданні.

Відповідач не забезпечив явку уповноваженого представника в судове засідання, яке призначено на 02.12.2019, про дату, час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений. 09.10.2019 за вх. № 36576 від відповідача надійшов відзив. Зазначає, що згідно переліку поліцейських, яких необхідно було направити на стажування в Донецьку та Луганську області позивач внесений у такий, однак, 21.05.2019 до ГУ НП у Львівській області не прибув для відправлення у відрядження. Проведеним службовим розслідуванням установлено грубе порушення службової дисципліни зі сторони інспектора, який не прибув без поважних причин до ГУ НП у Львівській області. Відповідач також зазначає, що дисциплінарне стягнення накладене на ОСОБА_1 відповідає вимогам Дисциплінарного статуту, а зменшення щомісячної премії відповідає Порядку № 260 «Про умови виплати грошового забезпечення поліцейським національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання». Просить суд відмовити у задоволені позовної заяви повністю з підстав викладених у письмовому відзиві.

Дослідивши доводи позову, зібрані у справі докази в їх сукупності, заслухавши пояснення позивача, відповідача, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, судом встановлено.

З 15.08.1998 року ОСОБА_1 проходить службу в органах внутрішніх справ та Національної поліції України, працює на посаді інспектора - чергового чергової частини відділення поліції на станції «Львів» Залізничного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 02.07.2018 визнано протиправними дії Головного управління Національної поліції у Львівській області щодо зарахування (включення) ОСОБА_1 до кадрового резерву працівників поліції на перше півріччя 2018 року, затвердженого начальником Головного управління Національної поліції у Львівській області 02.01.2018 року, та до плану- графіку щодо кількості працівників, які зараховані до кадрового резерву, а також строків проходження ними стажування у 2018 році, затвердженого начальником Головного управління Національної поліції у Львівській області 25.01.2018 року, а також зобов`язано Головне управління Національної поліції у Львівській області виключити ОСОБА_1 з кадрового резерву працівників поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області на перше півріччя 2018 року, затвердженого начальником Головного управління Національної поліції у Львівській області 02.01.2018 року, та з плану- графіку щодо кількості працівників, які зараховані до кадрового резерву, а також строків проходження ними стажування у 2018 році, затвердженого начальником Головного управління Національної поліції у Львівській області 25.01.2018 року. Рішення набрало законної сили.

16.05.2019 ГУНП у Львівській області видано наказ «Про направлення на стажування працівників ГУНП у Львівській області в Донецьку область» № 1540, яким наказано інспектора -чергового чергової частини відділення поліції на станції «Львів» Залізничного ВП ГУНП у Львівській області підполковника поліції ОСОБА_1 направити на проходження стажування у період з 21.05.2019 по 21.08.209 до ГУНП в Донецьку область.

09 серпня 2019 року інспектора-чергового чергової частини відділення поліції на станції «Львів» Залізничного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області підполковника поліції Цабана Михайла Михайловича було ознайомлено з Наказом ГУНП у Львівській області від 05.08.2019 року № 2395 «Про застосування дисциплінарного стягнення до поліцейського Залізничного ВП ГУНП у Львівській області», відповідно до п. 1 за порушення службової дисципліни, зокрема основних обов`язків поліцейського, передбачених ст. 18 Закону України «Про Національну поліцію», щодо неухильного дотримання положень Конституції України, законів України та нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, вимоги п. 1 розділу II Правил етичної поведінки поліцейського, затверджених наказом МВС України від 09.11.2016 № 1179, вимоги вказівки Голови Національної поліції України від 03.08.2017 № 8411/01/12-2017 «Про кадрові призначення в системі Національної поліції України», Наказу ГУНП у Львівській області від 16.05.2019 № 1540 «Про направлення на стажування працівників ГУНП у Львівській області в Донецьку область» та службової телеграми ГУНП від 16.05.2019 № 1904/04/13-2019 до інспектора -чергового чергової частини відділення поліції на станції «Львів» Залізничного ВП ГУНП у Львівській області підполковника поліції ОСОБА_1 (0062590) було застосовано дисциплінарне стягнення - догана та відповідно до ч. 5 ст. 23 Дисциплінарного статуту було зменшено щомісячну премію у розмірі 5 % терміном на один місяць. Крім того, відповідно до п. 2 вказаного оскаржуваного наказу вирішено - питання доцільності подальшого проходження служби інспектора-чергового чергової частини відділення поліції на станції «Львів» Залізничного ВП ГУНП у Львівській області підполковника поліції ОСОБА_1 вирішити в атестаційному порядку.

Підставою для прийняття оспорюваного наказу слугував висновок службового розслідування від 05.07.2019, затверджений 05.07.2019 начальником ГУНП у Львівській області генералом поліції Середою В.В. Висновок службового розслідування складений , за фактом невиконання окремими працівниками ГУНП у Львівській області вимог наказу начальника ГУНП у Львівській області від 16.05.2019 № 1540 «Про направлення на стажування працівників ГУНП у Львівській області в Донецьку область», складений дисциплінарною комісією у складі голови комісії - старшого інспектора ВІОС УКЗ ГУНП у Львівській області майора поліції Трухан Андрія, членів комісії - старшого інспектора ВІОС УКЗ ГУНП у Львівській області капітана поліції Плетеницької Віри, інспектора ВПН УКЗ ГУНП у Львівській області капітана поліції Копильчак Миколи.

Мотивувальна частина вказаного Висновку службового розслідування в частині, що стосується позивача - ОСОБА_1 , зводиться до невиконання ним вимог вказівки Голови Національної поліції України від 03.08.2017 № 8411/01/12-2017 «Про кадрові призначення в системі Національної поліції України», IX розділу положення про організацію післядипломної освіти працівників Національної поліції України, затвердженого наказом МВС України від 24.12.2015 № 1625 та наказу ГУНП у Львівській області від 16.05.2019 № 1540 «Про направлення на стажування працівників ГУНП у Львівській області в Донецьку область» (а.с.145-150).

Позивач не погоджується з діями Головного управління Національної поліції у Львівській області щодо зарахування (включення) ОСОБА_1 до Кадрового резерву працівників поліції ГУНП у Львівській області на 1-ше півріччя 2019 року, затвердженого начальником ГУНП у Львівській області 02.01.2019 року та до Плану-графіку щодо кількості працівників поліції ГУНП у Львівській області, які зараховані до кадрового резерву, та строків проходження ними стажування у 2019 році, затвердженого начальником ГУНП у Львівській області 02.01.2019 року, також з наказами ГУНП у Львівській області від 16.05.2019 № 1540 «Про направлення на стажування працівників ГУНП у Львівській області в Донецьку область» та від 05.08.2019 № 2395 «Про застосування дисциплінарного стягнення до поліцейського Залізничного ВП ГУНП у Львівській області» в частині, що стосується ОСОБА_1 ,останній оскаржив їх в судовому порядку.

При прийнятті рішення, суд керується такими правовими нормами:

Відповідно до п.17 ч.1 ст.4 та п.2 ч.1 ст.19 КАС України, спори з приводу проходження публічної служби віднесено до юрисдикції адміністративних судів. Служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень і є одним із різновидів публічної служби. Отже, цей спір належить до юрисдикції адміністративних судів.

Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначає Закон України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 року №580-VIII (далі Закон №580-VIII).

Згідно статті 17 Закону №580-VIII, поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.

Стаття 18 Закону №580-VIII визначає основні обов`язки поліцейського. Зокрема, поліцейський зобов`язаний: неухильно дотримуватися положень Конституції України , законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського; професійно виконувати свої службові обов`язки відповідно до вимог нормативно-правових актів, посадових (функціональних) обов`язків, наказів керівництва; поважати і не порушувати права і свободи людини.

Частина перша статті 19 Закону №580-VIII визначає види відповідальності поліцейських. У разі вчинення протиправних діянь поліцейські несуть кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну відповідальність відповідно до закону. Підстави та порядок притягнення поліцейських до дисциплінарної відповідальності, а також застосування до поліцейських заохочень визначаються Дисциплінарним статутом Національної поліції України, що затверджується законом (частина друга статті 19 Закону № 580-VIII ).

Що стосується дій Головного управління Національної поліції у Львівській області (ідентифікаційний код юридичної особи - 40108833) щодо зарахування (включення) ОСОБА_1 до Кадрового резерву працівників поліції ГУНП у Львівській області на 1-ше півріччя 2019 року, затвердженого начальником ГУНП у Львівській області 02.01.2019 року та до Плану-графіку щодо кількості працівників поліції ГУНП у Львівській області, які зараховані до кадрового резерву, та строків проходження ними стажування у 2019 році, затвердженого начальником ГУНП у Львівській області 02.01.2019 року, суд зазначає наступне.

Порядок формування кадрового резерву на керівні посади в Міністерстві внутрішніх справ України, його територіальних органах та підрозділах регулюється Положенням «Про порядок формування кадрового резерву на керівні посади в Міністерстві внутрішніх справ України, його територіальних органах та підрозділах», затверджене наказом МВС України від 17.09.2012 №808 (далі - Положення №808).

Відповідно до п.2 Положення №808 “кадровий резерв” - це спеціально сформована група осіб начальницького складу, які мають досвід оперативно-слідчої роботи, управлінської діяльності та відповідні ділові якості, можуть об`єктивно оцінювати стан справ у службовій діяльності, приймати виважені, обґрунтовані рішення.

Кадровий резерв формується з метою вивчення особистих якостей працівників та їх підготовки до виконання посадових обов`язків на керівних посадах апарату Міністерства внутрішніх справ України, його територіальних органів та підрозділів.

Згідно з п.8 Положення №808 добір кандидатів до кадрового резерву здійснюється на конкурсній основі.

Пунктом 9 Положення №808 передбачено, що конкурс складається з таких етапів: оприлюднення оголошення про проведення конкурсу; приймання документів від осіб, які бажають узяти участь у конкурсі, та пропозицій керівників структурних підрозділів апарату Міністерства, начальників ГУМВС, УМВС, керівників районних, районних в містах, міських управлінь (відділів), лінійних управлінь (відділів) (далі – міськрайонні органи), керівників структурних підрозділів територіальних органів щодо кандидатів на участь у конкурсі; проведення оцінювання особистих якостей кандидатів та рівня їх підготовки до виконання посадових обов`язків на керівних посадах; добір кандидатів.

Для участі у конкурсі до кадрових підрозділів подаються такі документи: рапорт кандидата, письмова згода на проведення перевірки поданих відомостей та зберігання, використання та оприлюднення персональних даних, копії документів про освіту, засвідчених кадровими підрозділами (диплом про повну вищу освіту, документи про вчене звання, науковий ступінь, свідоцтво про підвищення кваліфікації), рекомендаційні листи керівників вищого рівня (за наявності) (відповідно до п.13 Положення №808).

Суд встановив, що позивач не виявляв бажання щодо включення його до кадрового резерву, участі в конкурсі не брав, документів, визначених у п.13 Положення №808, зокрема, рапорту та згоди на проведення перевірки, до кадрового підрозділу не подавав.

З листа Національної поліції України від 03.08.2017 року № 8411/01/12-2017 «Про кадрові призначення в системі Національної поліції України» - вбачається: «... 1.Переміщення в порядку просування по службі поліцейських підрозділів патрульної служби поліції особливого призначення (молодшого складу поліції), які не проходили атестування або які були звільнені зі служби в поліції через службову невідповідність, але в подальшому були поновлені в судовому порядку чи прийняті на службу до поліції в установленому законом порядку, здійснювати за наявності в них досвіду тимчасового виконання обов`язків за посадами в головних управліннях Національної поліції в Донецькій та Луганській областях або успішного проходження ними стажування в зазначених органах поліції...».

Суд зазначає, що позивач - ОСОБА_1 не являється працівником підрозділу патрульної служби поліції особливого призначення, а являється працівником чергової частини відділення поліції на станції «Львів» Залізничного ВП ГУНП у Львівській області, що є територіальним (відокремленим) підрозділом ГУНП у Львівській області.

Крім того, позивач не є особою молодшого складу поліції. Так, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 80 Закону України «Про Національну поліцію» установлюються такі спеціальні звання поліцейських, зокрема, спеціальні звання молодшого складу: рядовий поліції; капрал поліції; сержант поліції; старший сержант поліції. При цьому позивач має звання підполковник поліції, що відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 80 Закону України «Про Національну поліцію» являється званням середнього складу.

Стосовно позивача в даному випадку не має місця переміщення в порядку просування по службі. Так відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 65 Закону України «Про Національну поліцію» переміщення поліцейських здійснюється на вищу посаду - у порядку просування по службі. Відповідно до ч. 2 ст. 65 Закону України «Про Національну поліцію» посада вважається вищою, якщо за цією посадою штатом (штатним розписом) передбачене вище спеціальне звання поліції.

Суд зазначає, що посада, на якій перебуває ОСОБА_1 , а саме посада інспектора-чергового чергової частини відділення поліції на станції «Львів» Залізничного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області, відноситься до категорії посад, за якими штатом передбачено спеціальне звання старшого лейтенанта поліції.

Відповідно до ч. 8 ст. 65 Закону України «Про Національну поліцію» переведення поліцейського може здійснюватися за його ініціативою, ініціативою прямих керівників (начальників), керівників інших органів (закладів, установ) поліції, які порушили питання про переміщення.

В судовому засіданні позивач зазначив, що не звертався на ім`я свого керівництва з жодними рапортами щодо переведення чи призначення його на будь-яку вищу посаду. Позивач - ОСОБА_1 не претендував та не виявляв бажання щодо переведення його на будь-яку вищу посаду, за якою штатом передбачено спеціальне звання капітана поліції і вище.

Стажування працівників поліції здійснюється відповідно до вимог Положення про організацію післядипломної освіти працівників Національної поліції України, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 24.12.2015 № 1625 (надалі - Положення № 1625).

Відповідно до п. 2 Положення №1625 стажування проходять:

1) працівники поліції, які зараховані до кадрового резерву, - для просування по службі;

2) працівники поліції, які вперше призначені на посади керівного складу Національної поліції України;

3) інші працівники поліції - при призначенні на нову посаду.

Перелік підстав для направлення на стажування працівників поліції є вичерпним.

При цьому, черговість направлення на стажування передбачена у п.4 листа Національної поліції України «Про організацію проведення стажування в системі Національної поліції України» від 26.01.2018 №1053/01/12-2978, зокрема, у вказаному листі зазначено категорії осіб, які підлягають першочерговому направленню на стажування.

З урахуванням викладеного, суд вважає, що в позивача відсутні підстави для направлення його на стажування, передбачені п.2 Положення №1625.

Крім того, суд наголошує, що передумовою направлення працівника поліції на стажування є зарахування (включення) його до кадрового резерву, а не навпаки – зарахування до кадрового резерву здійснюється для подальшого направлення на стажування.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 жодних рапортів до кадрових підрозділів про його участь у конкурсах щодо зарахування його до кадрового резерву не подавав, а також не подавав необхідних документів для допуску його для участі у вказаних конкурсах, а саме не надавав письмової згоди на проведення перевірки поданих відомостей та зберігання, використання та оприлюднення його персональних даних, не надавав копій документів про освіту, засвідчених кадровими підрозділами (диплом про повну вищу освіту, документи про вчене звання, науковий ступінь, свідоцтво про підвищення кваліфікації), а також не отримував рекомендаційні листи керівників вищого рівня та не подавав їх для участі у вказаних конкурсах. Суд звертає увагу, що в матеріалах справи такі відсутні.

Крім того, посада, на якій перебуває ОСОБА_1 , а саме посада інспектора-чергового чергової частини відділення поліції на станції «Львів» Залізничного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області, взагалі не відноситься до категорії посад, за якими штатом передбачено спеціальне звання не нижче підполковника поліції чи полковника поліції. Тобто, в силу вимог пунктів 10, 11, 13, 15 Положення жодні документи щодо участі ОСОБА_1 у вказаних конкурсах ним не збирались та не подавались його керівництвом до кадрових комісій.

Щодо пункт 1 Наказу Головного управління Національної поліції у Львівській області від 16.05.2019 № 1540 «Про направлення на стажування працівників ГУНП у Львівській області в Донецьку область» суд зазначив, що перед призначенням позивача на посаду інспектора-чергового чергової частини відділення поліції на станції «Львів» Залізничного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області він вже проходив відповідне стажування на вказаній посаді, що підтверджується Індивідуальним планом стажування, затвердженим т.в.о. начальника УОАЗОР ГУНП у Львівській області підполковником поліції Гривняком ОСОБА_2 . 02 травня 2017 року, з відмітками про виконання всіх пунктів стажування, відгуком стажування ОСОБА_1 на посаді інспектора-чергового чергової частини відділення поліції на станції «Львів» Залізничного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області, складеного 24.05.2017 начальником ситуаційного відділу № 2 УОАЗОР ГУНП у Львівській області підполковником поліції Логановичем І.А., звітом стажування від 24.05.2017 (а.с.92-96, Том І).

Відповідно до позитивних результатів стажування та характеристик ОСОБА_1 за попередньою посадою начальником Залізничного ВП ГУНП у Львівській області підполковником поліції ОСОБА_3 П.С. було скеровано відповідне подання на ім`я начальника ГУНП у Львівській області генерала поліції третього рангу Середи В.В. про призначення на посаду інспектора-чергового чергової частини відділення поліції на станції «Львів» Залізничного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області підполковника поліції Цабана Михайла ОСОБА_4 , де були зазначені виключно позитивні характеристики позивача та клопотання про його призначення на вказану посаду, на яку він був в подальшому успішно призначений на підставі Наказу ГУНП у Львівській області від 06.06.2017 року № 463 о/с (а.с.97-98, том І).

Суд приходить до висновку, про відсутність необхідності для проходження ОСОБА_1 повторного стажування, оскільки таке перед призначенням на вказану посаду ним вже було пройдено.

Тому, зарахування (включення) позивача до Кадрового резерву працівників поліції ГУНП у Львівській області на 1-ше півріччя 2019 року, затвердженого начальником ГУНП у Львівській області 02.01.2019 року та до Плану-графіку щодо кількості працівників поліції ГУНП у Львівській області, які зараховані до кадрового резерву, та строків проходження ними стажування у 2019 році, затвердженого начальником ГУНП у Львівській області 02.01.2019 року суперечить конкурсним засадам здійснення добору кандидатів та здійснене з порушенням порядку, встановленого Положення №808.

З огляду на наведене, суд вважає протиправними дії Головного управління Національної поліції у Львівській області (ідентифікаційний код юридичної особи - 40108833) щодо зарахування (включення) ОСОБА_1 до Кадрового резерву працівників поліції ГУНП у Львівській області на 1-ше півріччя 2019 року, затвердженого начальником ГУНП у Львівській області 02.01.2019 року та до Плану-графіку щодо кількості працівників поліції ГУНП у Львівській області, які зараховані до кадрового резерву, та строків проходження ними стажування у 2019 році, затвердженого начальником ГУНП у Львівській області 02.01.2019 року.

Для поновлення порушеного права позивача, суд вважає за необхідне:

зобов`язати відповідача виключити ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 ) з Кадрового резерву працівників поліції ГУНП у Львівській області на 1-ше півріччя 2019 року, затвердженого начальником ГУНП у Львівській області 02.01.2019 року та з Плану-графіку щодо кількості працівників поліції ГУНП у Львівській області, які зараховані до кадрового резерву, та строків проходження ними стажування у 2019 році, затвердженого начальником ГУНП у Львівській області 02.01.2019 року та визнати протиправним та скасувати пункт 1 Наказу Головного управління Національної поліції у Львівській області від 16.05.2019 року № 1540 «Про направлення на стажування працівників ГУНП у Львівській області в Донецьку область» в частині направлення для проходження стажування у період з 21 травня 2019 року по 21 серпня 2019 року до ГУНП в Донецькій області підполковника поліції ОСОБА_1 (0062590), інспектора-чергового чергової частини відділення поліції на станції «Львів» Залізничного ВП ГУНП у Львівській області.

Підстави та порядок притягнення поліцейських до дисциплінарної відповідальності, а також застосування до поліцейських заохочень визначаються Дисциплінарним статутом Національної поліції України, що затверджений Законом України від 15.03.2018 № 2337-VIII (далі – Дисциплінарний статут ).

Дія цього Статуту поширюється на поліцейських, які повинні неухильно додержуватися його вимог.

Відповідно до ч.1 ст.1 Дисциплінарного статуту службова дисципліна - дотримання поліцейським Конституції і законів України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, актів Президента України і Кабінету Міністрів України, наказів Національної поліції України, нормативно-правових актів Міністерства внутрішніх справ України, Присяги поліцейського, наказів керівників.

Частиною 2 статті 1 вказаного Статуту службова дисципліна ґрунтується на створенні необхідних організаційних та соціально-економічних умов для чесного, неупередженого і гідного виконання обов`язків поліцейського, повазі до честі і гідності поліцейського, вихованні сумлінного ставлення до виконання обов`язків поліцейського шляхом зваженого застосування методів переконання, заохочення та примусу.

Відповідно до п.п.1,6 ч.3 Дисциплінарного статуту службова дисципліна, крім основних обов`язків поліцейського, визначених ст.18 Закону України № 580-VIII, зобов`язує поліцейського, зокрема, бути вірним Присязі поліцейського, мужньо і вправно служити народу України; утримуватися від дій, що перешкоджають іншим поліцейським виконувати їхні обов`язки, а також які підривають авторитет Національної поліції України.

Згідно з ч.ч.1,2 ст.11 Дисциплінарного статуту, за порушення службової дисципліни поліцейські незалежно від займаної посади та спеціального звання несуть дисциплінарну відповідальність згідно з цим Статутом.

Дисциплінарним проступком визнається протиправна винна дія чи бездіяльність поліцейського, що полягає в порушенні ним службової дисципліни, невиконанні чи неналежному виконанні обов`язків поліцейського або виходить за їх межі, порушенні обмежень та заборон, визначених законодавством для поліцейських, а також у вчиненні дій, що підривають авторитет поліції (ч.1 ст. 12 Дисциплінарного статуту ).

Відповідно до ст. 13 Дисциплінарного статуту дисциплінарне стягнення є засобом підтримання службової дисципліни, що застосовується за вчинення дисциплінарного проступку з метою виховання поліцейського, який його вчинив, для безумовного дотримання службової дисципліни, а також з метою запобігання вчиненню нових дисциплінарних проступків.

Дисциплінарне стягнення має індивідуальний характер та не застосовується до поліцейського, вина якого у вчиненні дисциплінарного проступку не встановлена у визначеному порядку або який діяв у стані крайньої необхідності чи необхідної оборони.

До поліцейських можуть застосовуватися такі види дисциплінарних стягнень: зауваження; догана; сувора догана; попередження про неповну службову відповідність; пониження у спеціальному званні на один ступінь; звільнення з посади; звільнення із служби в поліції.

Аналізуючи вищенаведені норми законодавства, суд дійшов висновку, що для застосування до поліцейського будь якого виду дисциплінарного стягнення необхідно встановити факт вчинення ним дисциплінарного проступку, що призвело до порушення ним службової дисципліни. Такий дисциплінарний проступок полягає у конкретних діях чи бездіяльності, які вчинені поліцейським протиправно та умисно, або у разі невиконання поліцейським конкретних службових обов`язків.

Водночас, для застосування до поліцейського дисциплінарного стягнення, факт вчинення ним дисциплінарного проступку повинен бути встановлений у передбаченому законодавством порядку.

Відповідно до ч.ч.1-4 ст.14 Дисциплінарного статуту службове розслідування - це діяльність із збирання, перевірки та оцінки матеріалів і відомостей про дисциплінарний проступок поліцейського.

Службове розслідування проводиться з метою своєчасного, повного та об`єктивного з`ясування всіх обставин вчинення поліцейським дисциплінарного проступку, встановлення причин і умов його вчинення, вини, ступеня тяжкості дисциплінарного проступку, розміру заподіяної шкоди та для підготовки пропозицій щодо усунення причин вчинення дисциплінарних проступків.

Службове розслідування призначається за письмовим наказом керівника, якому надані повноваження із застосування до поліцейського дисциплінарного стягнення.

Підставою для призначення службового розслідування є заяви, скарги та повідомлення громадян, посадових осіб, інших поліцейських, засобів масової інформації, рапорти про вчинення порушення, що має ознаки дисциплінарного проступку, або безпосереднє виявлення ознак такого проступку посадовою особою поліції, за наявності достатніх даних, що вказують на ознаки дисциплінарного проступку.

Згідно з ч.6 ст.14 Дисциплінарного статуту службове розслідування проводиться на засадах неупередженості та рівності всіх поліцейських перед законом незалежно від займаної посади, спеціального звання, наявних у них державних нагород та заслуг перед державою.

Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 893 від 07.11.2018 затверджено Порядок проведення службових розслідувань в Національній поліції України (далі – Порядок №893).

Відповідно до розділу 5 Порядку №893 проведення службового розслідування полягає в діяльності дисциплінарної комісії із збирання, перевірки та оцінки матеріалів і відомостей про дисциплінарний проступок поліцейського з метою своєчасного, повного та об`єктивного з`ясування всіх обставин його вчинення, установлення причин і умов учинення дисциплінарного проступку, вини поліцейського, ступеня тяжкості дисциплінарного проступку, розміру заподіяної шкоди та для підготовки пропозицій щодо усунення причин учинення дисциплінарних проступків.

Пункт 4 розділу 5 Порядку №893 встановлює, що службове розслідування має встановити: наявність чи відсутність складу дисциплінарного проступку в діянні (дії чи бездіяльності) поліцейського, з приводу якого (якої) було призначено службове розслідування; наявність чи відсутність порушень положень законів України чи інших нормативно-правових актів, організаційно-розпорядчих документів або посадових інструкцій; ступінь вини кожної з осіб, що вчинили дисциплінарний проступок; обставини, що пом`якшують або обтяжують ступінь і характер відповідальності поліцейського чи знімають безпідставні звинувачення з нього; відомості, що характеризують поліцейського, а також дані про наявність або відсутність у нього дисциплінарних стягнень; вид і розмір заподіяної шкоди; причини та умови, що призвели до вчинення дисциплінарного проступку.

Суд дійшов до переконання, що мета службового розслідування полягає в тому, щоб повно, об`єктивно та всебічно встановити: обставини (час, місце) і наслідки правопорушення, з приводу якого було призначено розслідування; осіб, винних у правопорушенні, та осіб, дії чи бездіяльність яких сприяли негативним наслідкам або створювали загрозу їх спричинення; наявність причинного зв`язку між неправомірним діянням особи, щодо якої призначено службове розслідування, та його наслідками; причини правопорушення та умови, що сприяли правопорушенню; вимоги законів чи інших нормативно-правових актів, розпорядчих документів або службових обов`язків, що були порушені; ступінь вини кожної з осіб, причетних до правопорушення, та мотиви протиправної поведінки працівника Національної поліції і його ставлення до вчиненого.

Як вбачається з матеріалів справи, підставою для прийняття оскаржуваного наказу від 05.08.2019 № 2395 «Про застосування дисциплінарного стягнення до поліцейського Залізничного ВП ГУНП у Львівській області» був висновок службового розслідування від 05.07.2019, затверджений 05.07.2019 начальником ГУНП у Львівській області генералом поліції Середою В.В.

У висновку зазначено пояснення ОСОБА_1 , де він вказав, що оскільки має рішення Львівського окружного адміністративного суду від 02.07.2018 про визнання протиправних дій ГУНП щодо включення ОСОБА_1 до кадрового резерву працівників поліції на перше півріччя 2018 року для проходження стажування в Донецькій та Луганській області то і не прибув у відбуття для стажування.

Крім того висновок службового розслідування не містить зазначення наслідків (їх тяжкість), що настали у зв`язку із вчиненням дисциплінарного проступку, надання оцінки характеристиці особи порушника, відсутні вказівки на наявність причинного зв`язку між неправомірними діяннями особи та їх наслідками, конкретні вимоги законодавства або посадові обов`язки, які було порушено, наявність вини, зазначень обставин, що пом`якшують чи обтяжують ступінь відповідальності порушника, а також ставлення до скоєного.

Зі змісту вказаного висновку службового розслідування судом не встановлено вчинення позивачем конкретних дій чи бездіяльності, що містять ознаки дисциплінарного проступку чи свідчать про невиконання ним службових обов`язків. Суд звертає увагу, що пояснення, які надавались позивачем та наведені у висновку службового розслідування, також не містять даних про вчинення позивачем дисциплінарного проступку.

Зі змісту оскаржуваного наказу № 2395 від 05.08.2019 «Про застосування дисциплінарного стягнення до поліцейського Залізничного ВП ГУНП у Львівській області» судом встановлено, що до позивача застосовано дисциплінарне стягнення - догана та зменшення щомісячної премії у розмірі 5 % (п`ять відсотків) терміном на один місяць. Однак, ці норми носять загальний характер і визначають обов`язки та правила поведінки поліцейських. Для констатації факту порушення таких норм необхідно вказати на конкретні дії чи бездіяльність, що призвели до їх порушення.

Отже, суд приходить до переконання, що висновком службового розслідування жодним чином не обґрунтовано, в чому саме проявилося порушення позивачем службової дисципліни та вимог зазначених статей Закону України «Про Національну поліцію», Дисциплінарного статуту Національної поліції України, в чому проявилося порушення Правил етичної поведінки поліцейських Закону України «Про Національну поліцію», щодо неухильного дотримання положень Конституції України, законів України та нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, вимоги п. 1 розділу II Правил етичної поведінки поліцейського, затверджених наказом МВС України від 09.11.2016 № 1179, вимоги вказівки Голови Національної поліції України від 03.08.2017 № 8411/01/12-2017 «Про кадрові призначення в системі Національної поліції України», Наказу ГУНП у Львівській області від 16.05.2019 № 1540 «Про направлення на стажування працівників ГУНП у Львівській області в Донецьку область» та чим це підтверджується.

Оцінюючи фактичні обставини справи та зміст висновку службового розслідування суд дійшов висновку про те, що відповідач не встановив фактів, які можна було б кваліфікувати як порушення ОСОБА_1 службової дисципліни та вчинення дисциплінарного проступку.

Зазначене вказує на те, що висновок службового розслідування є необґрунтованим та таким, що за змістом не відповідає вимогам щодо оформлення матеріалів службового розслідування, а саме службове розслідування проведене з порушенням порядку його проведення.

За таких обставин суд дійшов висновку, що наказ від 05.08.2019 № 2395 «Про застосування дисциплінарного стягнення до поліцейського Залізничного ВП ГУНП у Львівській області» в частині що стосується ОСОБА_1 , в частині застосування стягнення до позивача, є протиправним та таким, що належить скасувати.

Крім того, відповідно до п.9 ст.19 Дисциплінарного статуту, за кожен дисциплінарний проступок не може застосовуватися більше одного дисциплінарного стягнення. Якщо поліцейський вчинив кілька дисциплінарних проступків, стягнення застосовується за сукупністю вчинених дисциплінарних проступків та враховується під час визначення виду дисциплінарного стягнення.

Статтею 12 Дисциплінарного статуту передбачено вичерпний перелік дисциплінарних стягнень, які можуть накладатися на осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ за порушення службової дисципліни. При цьому, на ОСОБА_1 було накладено наказом від 05.08.2019 року два стягнення у вигляді - догани та зменшення щомісячної премії в розмірі 5 % терміном на один місяць. Що стосується останнього, то його в переліку ст.13 Дисциплінарного статуту не має.

Отже, чинним законодавством визначений порядок притягнення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ до дисциплінарної відповідальності. На переконання суду, ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення, протилежне суперечитиме ч.1 ст.61 Конституції України.

Принцип обґрунтованості рішення суб`єкта владних повноважень має на увазі, що рішення повинно бути прийняте з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення. Європейський Суд з прав людини у рішенні по справі «Суомінен проти Фінляндії» (Suominen v. Finland), №37801/97, п.36, від 1 липня 2003 року, вказує, що орган влади зобов`язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.

Відповідно до частини першої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. При цьому, в силу частини другої статті 77 Кодексу в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.

В процесі судового розгляду відповідач не довів правомірність п.1 наказу № 2395 від 05.08.2019 в частині накладення дисциплінарного стягнення – у вигляді догани та відповідно до ч. 5 ст. 23 Дисциплінарного статуту було зменшено щомісячну премію у розмірі 5 % терміном на один місяць та правомірність п. 2 вказаного оскаржуваного наказу питання доцільності подальшого проходження служби інспектора - чергового чергової частини відділення поліції на станції «Львів» Залізничного ВП ГУНП у Львівській області підполковника поліції ОСОБА_1 вирішити в атестаційному порядку є протиправним та підлягає скасуванню.

Враховуючи приписи частини другої статті 57 Закону № 580-VIII, атестування поліцейських проводиться за таких умов: 1) при призначенні на вищу посаду, якщо заміщення цієї посади здійснюється без проведення конкурсу; 2) для вирішення питання про переміщення на нижчу посаду через службову невідповідність; 3) для вирішення питання про звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність.

При цьому, наведений перелік підстав є вичерпним і розширенню не підлягає, а тому аналіз положень наведеної норми Закону дає підстави для висновку, що атестуванню підлягають лише ті поліцейські, які претендують на вищу посаду або щодо яких вирішується питання про переведення на нижчу посаду, або щодо яких вирішується питання щодо звільнення через службову невідповідність, а тому відповідно до списку поліцейських, які підлягають атестуванню (складається на підставі підпункту 2 пункту першого розділу ІV Інструкції про проведення атестування поліцейських, затвердженої наказом Міністерством внутрішніх справ від 17.11.2015 № 1465) слід включати лише тих поліцейських, відносно яких наявні підстави для проведення атестування, що передбачені частиною другою статті 57 Закону № 580-VIII.

Отже, кожна із зазначених у частині другій статті 57 Закону № 580-VIII підстав проведення атестування повинна бути пов`язана з певними передумовами, зокрема, атестування, яке призначається для вирішення питання про доцільності подальшого проходження служби, повинне бути зумовлене існуванням реальних підстав до звільнення, як то неналежне виконання службових обов`язків, порушення установленого чинним законодавством порядку і правил несення служби тощо.

Атестація працівника одразу ж після прийняття його на роботу (у тому числі на службу до поліції), безвідносно до вирішення питань кар`єри (призначення поліцейського на вищу посаду або переведення на нижчу посаду) або дисциплінарного провадження не відповідає меті та завданню атестування і суперечить вимогам Закону № 580-VIII.

Наказ Головного управління Національної поліції у Львівській області від 05.08.2019 року № 2395 «Про застосування дисциплінарного стягнення до поліцейського Залізничного ВП ГУНП у Львівській області» не містять посилань на конкретні підстави для проведення атестування, передбачені частиною другою статті 57 Закону № 580-VIII.

Слід зауважити, що приписи частини першої статті 57 Закону № 580-VIII не є самостійною підставою проведення атестування, оскільки цю норму необхідно застосовувати у системному взаємозв`язку з нормами частини другої статті 57 цього ж Закону, в якій наведений вичерпний перелік підстав для проведення атестування, за відсутності яких проведення атестації є протиправним.

Суд звертає увагу, що позивач перед призначенням його на посаду інспектора-чергового чергової частини відділення поліції на станції «Львів» Залізничного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області в 2016 році успішно пройшов атестування, що підтверджується наступними доказами в матеріалах справи :

Відповідно до Протоколу Атестаційної комісії № 21 ГУНП у Львівській області ОП № 15.00036092.0090312 від 19.09.2016 за результатами розгляду матеріалів проведеної співбесіди та обговорення атестаційною комісією одноголосно прийнято рішення про те, що ОСОБА_1 займаній посаді відповідає. Крім того, на розгляд атестаційної комісії подавався Атестаційний лист відносно ОСОБА_1 , відповідно до Розділу І «Зміст атестаційного листа» якого - підполковник ОСОБА_1 зарекомендував себе з позитивної сторони, як професійно грамотний, дисциплінований, добросовісний та виконавчий працівник. Накази інструкції та інші нормативні документи, які регламентують діяльність поліції знає і правильно використовує у своїй службовій діяльності. Постійно працює над підвищенням професійного рівня, вивчає передовий досвід роботи, який в подальшому впроваджує в практичну діяльність. Правильно виділяє головне у діяльності поліції, здатний знаходити найбільш раціональні шляхи для вирішення поставлених перед ним службових завдань. Вносить обґрунтовані пропозиції щодо покращення оперативно-службової діяльності. Чітко орієнтується у складній оперативній обстановці, в критичних ситуаціях не губиться, здатний самостійно приймати вірні рішення. У виконанні поставлених завдань проявляє ініціативу та наполегливість, вимогливий до себе. У роботі не рахується з особистим часом. Добре володіє вогнепальною зброєю, фізично розвинутий, у стройовому відношенні підтягнутий, акуратний. У стосунках з колегами по роботі та громадянами ввічливий. Користується повагою у колективі. Державною мовою володіє досконало. Перевіркою не виявлено інформації щодо здійснення ОСОБА_1 заходів передбачених пунктами 9, 10, 11 частини другої та частиною третьою статті 3 Закону України «Про очищення влади».

Відповідно до висновку прямого керівника, викладеного в Розділі II вказаного Атестаційного листа, ОСОБА_1 займаній посаді відповідає. Відповідно до результатів атестування (висновку атестаційної комісії), викладених у Розділі IV Атестаційного листа ОСОБА_1 займаній посаді відповідає.

Крім того, позивач у 2018 році двічі з 27-28 серпня та 08-20 жовтня проходив курси підвищення кваліфікації та отримав відповідні Сертифікати про короткострокове підвищення кваліфікації від 28.08.2018 та Свідоцтво про підвищення кваліфікації №АО 08571995/003089-18 від 20.10.2018. У 2018 році успішно пройшов перевірку рівня службової підготовленості поліцейського.

З огляду на вищенаведене суд вважає, що пункт 2 Наказу Головного управління Національної поліції у Львівській області від 05.08.2019 року № 2395 «Про застосування дисциплінарного стягнення до поліцейського Залізничного ВП ГУНП у Львівській області» в частині щодо вирішення в атестаційному порядку питання доцільності подальшого проходження служби інспектором-черговим чергової частини відділення поліції на станції «Львів» Залізничного ВП ГУНП у Львівській області підполковником поліції ОСОБА_1 , таким що прийнятий всупереч чинному законодавству і при неповному з`ясуванню обставин щодо особи позивача.

На підставі викладеного, зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності та з урахуванням того, що позивачем доведено правомірність пред`явленого позову, а відповідачем доводи позовної заяви не були спростовані, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що на позивача неправомірно накладено дисциплінарне стягнення, у зв`язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню.

Щодо клопотання про встановлення судового контролю суд зазначає таке.

Частиною 1 статті 382 КАС України передбачено, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Тобто, даною нормою передбачено право, а не обов`язок суду щодо встановлення судового контролю за виконанням судового рішення.

На даний час у суду відсутні підстави вважати, що Головне управління Національної поліції у Львівській області не виконуватиме чи ухилятиметься від виконання судового рішення у даній справі.

Крім того, позивачем не аргументовано підстави застосування судового контролю у цій справі.

Таким чином, клопотання позивача про зобов`язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення задоволенню не підлягає.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст.14, 72-77, 139, 241-247, 250-251, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

ВИРІШИВ :

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Львівській області про визнання дій протиправними, визнання протиправними та скасування наказів, зобов`язання вчинити дії,- задоволити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Національної поліції у Львівській області (ідентифікаційний код юридичної особи - 40108833) щодо зарахування (включення) ОСОБА_1 до Кадрового резерву працівників поліції ГУНП у Львівській області на 1-ше півріччя 2019 року, затвердженого начальником ГУНП у Львівській області 02.01.2019 року, та до Плану-графіку щодо кількості працівників поліції ГУНП у Львівській області, які зараховані до кадрового резерву, та строків проходження ними стажування у 2019 році, затвердженого начальником ГУНП у Львівській області 02.01.2019 року

Зобов`язати Головне управління Національної поліції у Львівській області (ідентифікаційний код юридичної особи - 40108833) виключити ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 ) з Кадрового резерву працівників поліції ГУНП у Львівській області на 1-ше півріччя 2019 року, затвердженого начальником ГУНП у Львівській області 02.01.2019 року, та з Плану-графіку щодо кількості працівників поліції ГУНП у Львівській області, які зараховані до кадрового резерву, та строків проходження ними стажування у 2019 році, затвердженого начальником ГУНП у Львівській області 02.01.2019 року.

Визнати протиправним та скасувати пункт 1 Наказу Головного управління Національної поліції у Львівській області від 16.05.2019 року № 1540 «Про направлення на стажування працівників ГУНП у Львівській області в Донецьку область» в частині направлення для проходження стажування у період з 21 травня 2019 року по 21 серпня 2019 року до ГУНП в Донецькій області підполковника поліції ОСОБА_1 (0062590), інспектора-чергового чергової частини відділення поліції на станції «Львів» Залізничного ВП ГУНП у Львівській області.

Визнати протиправним та скасувати пункт 1 Наказу Головного управління Національної поліції у Львівській області від 05.08.2019 року № 2395 «Про застосування дисциплінарного стягнення до поліцейського Залізничного ВП ГУНП у Львівській області» про накладення на інспектора - чергового чергової частини відділення поліції на станції «Львів» Залізничного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області підполковника поліції ОСОБА_1 дисциплінарного стягнення у вигляді догани та зменшення щомісячної премії у розмірі 5 % (п`ять відсотків) терміном на один місяць.

Визнати протиправним та скасувати пункт 2 Наказу Головного управління Національної поліції у Львівській області від 05.08.2019 року № 2395 «Про застосування дисциплінарного стягнення до поліцейського Залізничного ВП ГУНП у Львівській області» в частині щодо вирішення в атестаційному порядку питання доцільності подальшого проходження служби інспектором-черговим чергової частини відділення поліції на станції «Львів» Залізничного ВП ГУНП у Львівській області підполковником поліції ОСОБА_1 .

Зобов`язати Головне управління Національної поліції у Львівській області (ідентифікаційний код юридичної особи - 40108833) донарахувати та виплатити ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 ) 5 % (п`ять відсотків) щомісячної премії за один місяць, на суму якої було зменшено його грошове забезпечення на підставі пункту 1 Наказу Головного управління Національної поліції у Львівській області від 05.08.2019 року № 2395 «Про застосування дисциплінарного стягнення до поліцейського Залізничного ВП ГУНП у Львівській області».

Стягнути з Головного управління Національної поліції у Львівській області (79000, м. Львів, вул. генерала Григоренка, 3, ЄДРПОУ 40108833) за рахунок бюджетних асигнувань на користь повернути ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 4610,40 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.

Суддя Сподарик Н.І.

Повний текст рішення виготовлено та підписано 12 грудня 2019 року.