Рішення № 86298482, 04.12.2019, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.12.2019
Номер справи
1.380.2019.003777
Номер документу
86298482
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 1.380.2019.003777

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 грудня 2019 року

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючий-суддя Костецький Н.В.,

секретар судового засідання Телецький О.О.,

за участю:

представник позивача Стець Р.Я.,

представник відповідача Щирба Р.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю “Мірта ТМ” до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправним і скасування наказу, -

в с т а н о в и в:

на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю “Мірта ТМ” до Головного управління ДФС у Львівській області, у якій згідно з заявою про збільшення позовних вимог від 16.08.2019 (вх. № 29669) просить суд:

- визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління ДФС у Львівській області від 29.05.2019 № 3254 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Мірта ТМ» (код ЄДРПОУ 41917106);

- визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління ДФС у Львівській області від 19.07.2019 № 4320 «Про поновлення перевіри» ТОВ «Мірта ТМ» (код ЄДРПОУ 41917106).

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що оскаржуваний наказ «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Мірта ТМ» винесений Головним управління ДФС у Львівській області на підставі затвердженого плану-графіку проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік. Проте, позивача станом на момент опублікування плану-графіку проведення документальних перевірок платників податків податків на 2019 рік, не було включено до такого плану-графіку. ТОВ «Мірта ТМ» включено до плану-графіку шляхом коригування річного плану-графіку на 2019 рік. Зазначає, що коригування у поточному році сформваного і затвердженого річного плану-графіку є протиправним, відтак оскаржувані накази є протиправними та підлягають скасуванню. Також вказує на те, що отримавши повідомлення про проведення перевірки, позивач скерував на адресу контролюючого органу лист про те, що надати документи для проведення перевірки немає можливості, оскільки такі перебували у адвокатському провадженні та вилучені під час проведення обшуку. Відтак, перевірка не розпочиналась, а після поновлення пепревірки відповідачем складено акт про відмову в допуску до проведення перевірки.

Представник відповідача, подав до суду відзив на позовну заяву від 15.08.2019 (вх. № 29499), в якому зазначає, що ТОВ «Мірта ТМ» шляхом коригування річного плану-графіку включено до плану-графіку проведення документальних перевірок платників податків податків на 2019 рік. 19.06.2019 посадових осіб Голоного управління ДФС у Львівській області допощено до проведення перевірки ТОВ «Мірта ТМ». Оскільки первинні документи були вилучені в межах кримінального провадження, контролюючим органом винесено наказ про перенесення терміну перевірки. Зазначає, що оскаржувані позивачем накази «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Мірта ТМ» та «Про поновлення перевіри» є законними і скасуванню не підлягають.

У підготовчому засіданні 23.10.2019 суд замінив відповідача його правонаступника - Головне управління ДПС у Львівській області.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав викладених в позовній заяві та відповіді на відзив від 07.10.2019 (вх. № 36050). Звернув увагу на те, що наказ на проведення перевірки видано 29.05.2019, а проект коригування плану-графіку проведення документальних планових перевірок на 06 місяць 2019 року, затверджено 12.06.2019. Просив позов задоволити.

У судовому засіданні представник відповідача просив в задоволенні позову відмовити з підстав викладених у відзиві на позовну заяву та запереченнях від 23.10.2019 (вх. № 38634).

Заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та пояснення сторін, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

29.05.2019 Головним управлінням ДФС у Львівській області на підставі п.п. 20.1.4 п. 20.1. ст. 20, п.п. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75, ст. 77, п. 82.1 ст. 82 Податкового кодексу України та згідно із затвердженим ДФС України планом-графіком проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік, винесено наказ № 3254 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Мірта ТМ» (код ЄДРПОУ 41917106).

ТОВ «Мірта ТМ», отримавши наказ від 29.05.2019 № 3254 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Мірта ТМ», скерувало контролюючому орагну лист від 13.06.2019 та лист від 20.06.2019, відповідно до яких повідомлено про неможливість надання документів для проведення планової документальної перевірки, оскільки первинні документи вилучені співробітниками ГСУ ДФ ДФС України під час проведення обшуку у зв`язку з розслідуванням кримінального провадження № 32091700110000030 від 20.03.2017.

На підставі наказу від 29.05.2019 № 3254 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Мірта ТМ» заступником начальника Головоного управління ДФС у Львівській області 19.06.2019 винесено направлення на перевірку № 6303, 6302, № 6301, № 6300, № 6299.

20.06.2019 Головним управлінням ДФС у Львівській області винесено наказ № 3778 «Про перенесення терміну проведення перевірки, відповідно до якого перенесено з 20.06.2019 термін проведення документальнох планової виїзної перевірки ТОВ «Мірта ТМ» до дати отримання від СУ ФР ГУ ДФС у Львівській області копій всіх вилучених документів або забезпечення доступу до них.

Згідно з наказом Головного управління ДФС у Львівській області від 19.07.2019 № 4320 «Про поновлення перевірки» планову виїзну документальну перевірку ТОВ «Мірта ТМ» поновлено із врахуванням наказу Головного управлінням ДФС у Львівській області від 20.06.2019 № 3778.

На підставі наказів Головного управління ДФС у Львівській області від 19.07.2019 № 4320, від 20.06.2019 № 3779, від 29.05.2019 № 3254, відповідно до направлень на перевірку від 19.06.2019 № 6303, 6302, № 6301, № 6300, № 6299 головні державні ревізори-інспектори 22.07.2019 о 15:00 год прибули для проведення документальної планової виїзної перевірки за місцезнаходженням ТОВ «Мірта ТМ».

22.07.2019 головними державними ревізорами-інспекторами складено акт № 804/14.2/41917106 про відмову ТОВ «Мірта ТМ» в допуску до проведення документальної планової перевірки.

Не погоджуючись із наказами від 29.05.2019 № 3254 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Мірта ТМ», від 19.07.2019 № 4320 «Про поновлення перевіри", позивач звернувся із даним позовом до суду.

При вирішенні спору суд керувався таким.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюється Податковим кодексом України (далі – ПК України).

Згідно з пунктом 75.1 статті 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Згідно з пунком 77.4 статті 77 ПК України про проведення документальної планової перевірки керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом.

Відповідно до підпунку 75.1.2 пункту 75.1 ПК України документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок.

Судом встановлено, що 29.05.2019 Головним управлінням ДФС у Львівській області згідно із затвердженим ДФС України планом-графіком проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік, винесено наказ № 3254 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Мірта ТМ».

Проте, станом на момент оприлюднення в грудні 2018 року ТОВ «Мірта ТМ» не було включено до плану – графіку проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік. ТОВ «Мірта ТМ» включено до такого-плану графіку на підставі затвердженого в.о. голови Державної фіскальної служби України проекту коригування плану – графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 06 місяць 2019 року.

Пунктом 77.1 статті 77 ПК України передбачено, що документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок. План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.

Порядок формування та затвердження плану-графіка, перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (пункт 77.2 статті 77 ПК).

Відповідно до статті 77 ПК України з метою удосконалення організації роботи з формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків Міністерством фінансів України 02.06.2015 затверджено Порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків № 524 (далі - Порядок № 524).

Згідно з абзацами другим - четвертим пункту 1 розділу І Порядку № 524 річний план-графік для документальних планових перевірок щодо дотримання податкового, валютного та іншого законодавства України, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, складається відповідно до вимог статті 77 ПК.

План-графік документальних планових перевірок щодо дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи, у тому числі своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів, складається з квартальних планів-графіків відповідно до вимог статті 346 Митного кодексу України.

План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки. Оновлення річного плану-графіка здійснюється у разі його коригування.

Нормами статті 77 ПК не передбачено коригування (оновлення) вже оприлюдненого плану-графіка, як і не передбачено можливості формування місячних, квартальних чи інших планів-графіків перевірок щодо дотримання податкового законодавства та не встановлено строки для їх оприлюднення, не закріплено право контролюючого органу на коригування (оновлення) оприлюдненого плану-графіка перевірок.

Відтак, згідно з Податковим кодексом України та Порядком № 524 план-графік для документальних планових перевірок щодо дотримання податкового законодавства має бути річним, формування квартального плану-графіка передбачено для проведення перевірок з питань державної митної справи.

Включення до затвердженого і оприлюдненого річного плану-графіка проведення перевірок в поточному році інших платників податків не відповідає нормам пункту 77.1 статті 77 ПК України. Врегулювання порядку проведення податкових перевірок на рівні закону свідчить, що закріплення законодавцем гарантій прав платників податків. Ці гарантії однорідні із загальними гарантіями захисту від необмеженого державного контролю.

Так, відповідно до частини першої статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V внесення змін до річних планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) не допускається, крім випадків зміни найменування суб`єкта господарювання та виправлення технічних помилок.

Саме як уточнення, витравлення помилки стосовно вже включених до оприлюдненого відповідно до пункту 77.1 статті 77 ПК плану-графіка платників податків слід розуміти можливість оновлення річного плану-графіка у разі його коригування.

Встановлене Податковим кодексом України правове регулювання податкових перевірок визначає певні обов`язкові умови та порядок прийняття контролюючими органами рішень про проведення перевірок, дотримання яких може бути належною підставою для прийняття керівником податкового органу наказу про проведення перевірки.

Процедурні порушення при призначенні перевірки мають наслідком протиправність прийнятого керівником податкового органу наказу про проведення перевірки, лише дотримання умов та порядку прийняття контролюючими органами рішень про проведення перевірок може бути належною підставою для видання наказу про проведення перевірки.

У разі якщо контролюючим органом не дотримані встановлені правовими нормами умови та порядок прийняття рішення про проведення перевірки, оскільки платника податків було включено до плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків шляхом коригування плану-графіка, рішення про проведення документальної перевірки є протиправним та підлягає скасуванню.

Аналогічна правова позиція викладена у постановверховного Суду від 08.10.2019 у справі № 826/11217/18 (адміністративне провадження № К/9901/20650/19).

Таким чином, винесення наказу Головним управлінням ДФС у Львівській області від 29.05.2019 № 3254 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Мірта ТМ» є протиправним, оскільки законодавством не передбачено включення до затвердженого і оприлюдненого річного плану-графіка проведення перевірок в поточному році інших платників податків.

Суд також звертає увагу, що наказ № 3254 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Мірта ТМ» винесено 29.05.2019, на підставі проекту коригування плану – графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 06 місяць 2019 року, затверджено в.о. голови Державної фіскальної служби України 12.06.2019, тобто після прийняття наказу «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Мірта ТМ».

На підтаві наведеного, наказ Головного управління ДФС у Львівській області від 29.05.2019 № 3254 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Мірта ТМ» , а відтак наказ Головного управління ДФС у Львівській області від 19.07.2019 № 4320 «Про поновлення перевіри» є протиправними та підлягають скасуванню.

Щодо допуску до проведення перевірки суд зазначає наступне.

Згідно з пунктом 77.6 статті 77 ПК України допуск посадових осіб контролюючих органів до проведення документальної планової виїзної перевірки здійснюється згідно із статтею 81 цього Кодексу.

Пунктом 81.1 статті 81 ПК України передбачено, що посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред`явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів: направлення на проведення такої перевірки, копії наказу про проведення перевірки; службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.

Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в постанові від 24.01.2019 у справі № 826/13963/16 (адміністративне провадження № К/9901/40298/18) вказує, на те, що в разі якщо допуск до проведення перевірки позивачем відбувся, контролюючий орган фактично реалізував свою компетенцію на проведення такої перевірки та оформлення її результатів, то дії контролюючого органу щодо призначення та проведення перевірки не є такими, що порушують права позивача.

Суд зазначає, що 29.05.2019 Головним управлінням ДФС у Львівській області винесено наказ № 3254 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Мірта ТМ».

ТОВ «Мірта ТМ» отримавши вказаний наказ скерувало контролюючому орагну лист від 13.06.2019 та лист від 20.06.2019, відповідно до яких повідомило про неможливість надання документів для проведення планової документальної перевірки, оскільки первинні документи вилучені співробітниками ГСУ ДФ ДФС України під час проведення обшуку у зв`язку з розслідуванням кримінального провадження № 32091700110000030 від 20.03.2017.

На підставі наказу від 29.05.2019 № 3254 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Мірта ТМ» заступником начальника Головоного управління ДФС у Львівській області 19.06.2019 винесено направлення на перевірку № 6303, 6302, № 6301, № 6300, № 6299, на підставі яких головні державні ревізори-інспектори вийшли на перевірку ТОВ «Мірта ТМ» за місцем його знаходженн.

Головні державні ревізори-інспектори пред`явили службові посвідчення та направлення на перевірку посадовій особі ТОВ «Мірта ТМ», про що свідчить підпис ОСОБА_1 на направленнях на перевірку.

Тобто, головні державні ревізори-інспектори контролюючого органу вийшли на перевірку, пред`явили службові посвідчення та направлення, проте в матеріалах справи відсутні докази, що головні державні ревізори-інспектори фактично почали реалізовувати компетенцію на проведення перевірки.

Оскільки документи ТОВ «Мірта ТМ» вилучені СУ ФР ГУ ДФС у Львівській області, Головним управління ДФС у Львівській області винесено наказ від 20.06.2019 № 3778 «Про перенесення терміну проведення перевірки»

Відповідно до пункту 85.9 статті 85 ПК України у разі коли до початку або під час проведення перевірки оригінали первинних документів, облікових та інших регістрів, фінансової та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів, а також виконання вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, були вилучені правоохоронними та іншими органами, зазначені органи зобов`язані надати для проведення перевірки контролюючому органу копії зазначених документів або забезпечити доступ до перевірки таких документів.

Такі копії, засвідчені печаткою та підписами посадових (службових) осіб правоохоронних та інших органів, якими було здійснено вилучення оригіналів документів, або яким було забезпечено доступ до перевірки вилучених документів, повинні бути надані протягом трьох робочих днів з дня отримання письмового запиту контролюючого органу.

У разі якщо документи, зазначені в абзаці першому цього пункту, було вилучено правоохоронними та іншими органами, терміни проведення такої перевірки, у тому числі розпочатої, переносяться до дати отримання вказаних копій документів або забезпечення доступу до них.

Так Податковим кодексом України, не встановлено, що саме під час проведеннчя перевірки така перевірка може бути перенесена, перенесення перевіки можливе до початку перевірки.

Суд звертає увагу, що з метою встановлення правомірності включення ТОВ «Мірта ТМ» до плану графіку документальних перевірок на 2019 рік, правомірності винесення наказу від 29.05.2019 № 3254 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Мірта ТМ» представник ТОВ «Мірта ТМ» звертався до Головного управління ДФС у Львівській області із адвокатськими запитами від 21.06.2019 № 89, від 12.07.2019 № 123, від 12.07.2019 № 122.

Згідно з наказом Головного управління ДФС у Львівській області від 19.07.2019 № 4320 «Про поновлення перевірки» планову виїзну документальну перевірку ТОВ «Мірта ТМ» поновлено із врахуванням наказу Головного управлінням ДФС у Львівській області від 20.06.2019 № 3778.

На підставі наказів Головного управління ДФС у Львівській області від 19.07.2019 № 4320, від 20.06.2019 № 3779, від 29.05.2019 № 3254, відповідно до направлень на перевірку від 19.06.2019 № 6303, 6302, № 6301, № 6300, № 6299 головні державні ревізори-інспектори 22.07.2019 о 15:00 год прибули для проведення документальної планової виїзної перевірки за місцезнаходженням ТОВ «Мірта ТМ».

Оскільки позивач не допупустив посадових осіб контролюючого органу до проведення перевірки, головними державними ревізорами-інспекторами вскладено акт від 22.07.2019 № 804/14.2/41917106 про відмову ТОВ «Мірта ТМ» в допуску до проведення документальної планової перевірки.

Суд також звертає увагу на те, що Головне управління ДФС у Львівській області звернулось із заявою до суду щодо підтвердження обгрунтованості адміністративного арешту майна платника податків ТОВ «Мірта ТМ» у зв`язку із відмовою від проведення документальної планової виїзної перевірки.

Таким чином, допуск посадових осіб до проведення перевірки фактично не відбувся.

Оскільки контролюючим органом фактично не реалізувовано компетенцію на проведення перевірки та прийняття рішення за її результатами, наказ на проведення перевірки є таким, що порушує права позивача.

Аналогічна правова позиція викладена у постановверховного Суду від 08.10.2019 у справі № 826/11217/18 (адміністративне провадження № К/9901/20650/19).

Згідно з ч. 1 ст. 9 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно з ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

У розумінні ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Матеріали справи свідчать, що відповідні положення відповідачем дотримані не були, що в свою чергу зумовило необхідність звернення позивача за захистом свого порушеного права до суду.

З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги є підставними та обґрунтованими, а тому позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 242-246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

в и р і ш и в:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління ДФС у Львівській області від 29.05.2019 № 3254 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Мірта ТМ» (код ЄДРПОУ 41917106).

3. Визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління ДФС у Львівській області від 19.07.2019 № 4320 «Про поновлення перевіри» ТОВ «Мірта ТМ» (код ЄДРПОУ 41917106).

4. Судовий збір в розмірі 3842,00 грн присудити на користь товариства з обмеженою відповідальністю “Мірта ТМ” (вул. Зелена, 115 б, м. Львів, 79035, код ЄДРПОУ 41917106) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Львівській області (вул. Стрийська, 35, м. Львів, 79003, код ЄДРПОУ 43143039).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Повний текст судового рішення виготовлено 11.12.2019.

Суддя Костецький Н.В.