
Ічнянський районний суд Чернігівської області
Справа №733/1477/19
№ 3/733/402/19
Постанова
Іменем України
"09" грудня 2019 р.
Ічнянський районний суд Чернігівської області в складі головуючого судді Карапиш Т.В. при секретарі Донченко Ю.В., розглянувши матеріали справи, що надійшли від Державної екологічної служби у Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , працюючого начальником відділу державної охорони природно-заповідного фонду Ічнянського природного національного парку, ІПН: НОМЕР_1 , за ст. 91 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , будучи відповідальною посадовою особою - начальником відділу державної охорони природно-заповідного фонду Ічнянського національного природного парку, станом на 07 листопада 2019 року допустив порушення правил охорони та використання території та об`єктів природно-заповідного фонду, а саме: у місцях входу (виходу) на частину територій, переданих з вилученням Ічнянському національному природному парку, не встановлено інформаційно-охоронні знаки встановленого зразку, частина знаків не відповідає чинним вимогам, через що не вжиті заходи для попередження негативного впливу на цей об`єкт природно-заповідного фонду України, чим порушив ст. 6-8,21 ЗУ «Про природно-заповідний фонд України», Положення про єдині державні знаки та аншлаги на територіях та об`єктах природно-заповідного фонду України.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, хоча про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Факт вчинення даного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 07 листопада 2019 року (а.с.2), копією наказу № 30 від 29 березня 1994 року «Про затвердження Положення про єдині державні знаки та аншлаги на територіях та об`єктах природно-заповідного фонду України» (а.с.3-5) та поясненнями ОСОБА_1 , вказаними в протоколі.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 91 КУпАП, здійснення в межах територій та об`єктів природно-заповідного фонду, їх охоронних зон, а також територій, зарезервованих для наступного заповідання, забороненої господарської та іншої діяльності, порушення інших вимог режиму цих територій та об`єктів, самовільна зміна їх меж, невжиття заходів для попередження і ліквідації негативних наслідків аварій або іншого шкідливого впливу на території та об`єкти природно-заповідного фонду.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який працює, ступінь його вини, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність і приходить до висновку про необхідність накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу без конфіскації знарядь і засобів вчинення правопорушення, так як відсутні об`єкти вилучення, оскільки таке стягнення буде доцільне для усунення в подальшому здійснення аналогічного правопорушення та попередження вчинення нових правопорушень.
Стаття 40-1 КУпАП вказує, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлена у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на 01 січня 2019 року складає 384 грн. 20 коп. Докази згідно ст.5 Закону України «Про судовий збір» на підтвердження звільнення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, від сплати судового збору відсутні.
На основі викладеного, керуючись ст.ст. 40-1, 91, 283, 284 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
На ОСОБА_1 накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 155 (сто п`ятдесят п`ять) гривень 00 копійок без конфіскації знарядь і засобів вчинення правопорушення.
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави в особі Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок (отримувач ГУК в м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), № рах. (ІВАN): UA798999980000031211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Згідно ст. 307 КУпАП штраф повинен бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із ст. 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: штраф в подвійному розмірі, тобто 310 гривень 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Ічнянський районний суд Чернігівської області на протязі 10 днів з дня її винесення.
Суддя Т. В. Карапиш