
Справа № 359/11119/19
Провадження № 3/359/4112/2019
Протокол № 00543/12500/19
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 грудня 2019 м. Бориспіль
Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Кабанячий Ю.В., розглянув за участю представника митниці Ясінської О.Я., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , адміністративний матеріал, який надійшов від Київської митниці ДФС, про порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України, відносно громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: с. Москаленки Богуславського району Київської області, адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 виданий МВ №2 Білоцерківського МУГУ МВС України в Київській області 31.03.2000, ідентифікаційний номер: НОМЕР_2 ,
в с т а н о в и в :
19.02.2019 до відділу митного оформлення №3 митного поста «Південний термінал» Київської митниці ДФС агентом з митного оформлення Київської обласної (регіональної) ТПП (009117, м. Біла Церква вул. Северина Наливайка, 13) ОСОБА_2 , який діє на підставі договору доручення («Договір про надання послуг митного брокера») від 19.02.2019 №ДГ-338, з метою випуску у вільний обіг товарів, було подано у електронному вигляді митну декларацію та присвоєно номер №UA125270/2019/861019, (далі – ЕМД) з прикріпленими до неї сканованими зображеннями товаросупровідних документів.
Разом з ЕМД декларантом подано копії наступних документів: рахунок - фактура від 13.02.2019 №б/н, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу від 25.05.2000 № НОМЕР_3 , договір про надання послуг митного брокера від 19.02.2019 №ДГ-338, довідка про зняття з обліку ТЗ в країні реєстрації від 13.02.2019 № KD.II 1.5410.1.1147.2019.AS та інші документи.
На підставі поданих товаросупровідних документів та ЕМД, Київською митницею ДФС було здійснено митне оформлення та випущено у вільний обіг товар «автомобіль легковий, марки - Skoda; модель - Octavia; номер кузова/ НОМЕР_4 - НОМЕР_5 , бувший у використанні…».
Відповідно до пункту 2 ПКМУ від 12.12.2018 №1077 «Про затвердження Тимчасового порядку виконання митних формальностей під час здійснення митного оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України та внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 №1388 і від 04.06.2007 №795»: митне оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України здійснюється в порядку, передбаченому законодавством, з особливостями, визначеними Тимчасовим порядком.
Відповідно до статті 377 («Особливості митного оформлення окремих товарів, що ввозяться громадянами на митну територію України для вільного обігу»), товари, за товарними позиціями 8701 - 8707, 8711, 8716 згідно з УКТ ЗЕД, що були зареєстровані у відповідних реєстраційних органах іноземних держав і ввозяться в Україну для вільного обігу, повинні бути зняті з обліку в цих органах.
Разом з тим, 25.09.2019 Київською митницею ДФС отримано та опрацьовано лист Департаменту адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання ДФС від 25.09.2019 №29146/7/99-99-19-06-02-17 щодо відповіді митних органів Республіки Польща про надання взаємної адміністративної допомоги у проведенні перевірки дотримання законодавства України з питань державної митної справи при ввезенні на митну територію України транспортних засобів, бувших у використанні на адресу громадян України, направленого в рамках Протоколу ІІ про взаємну адміністративну допомогу в митних справах до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, від 21.03.2014. Зазначена в листі інформація відносяться до митного оформлення транспортного засобу - марки - Skoda; модель - Octavia; номер кузова/ НОМЕР_4 - НОМЕР_5 .
За результатами опрацювання листа було встановлено, що зазначений автомобіль не оформлявся в митному режимі експорт та станом на 04.09.2019 перебуває на обліку у Республіці Польща, власником є громадянин Польщі. Також встановлено, що документ Decyzja KD.II 1.5410.1.1147.2019.AS є підробленим.
Виходячи з викладеного, проаналізувавши документи, а саме довідку від 13.02.2019 №KD.II 1.5410.1.1147.2019.AS, яку надано митним органам для здійснення митного оформлення товару за митною декларацією від 19.02.2019 №UA125270/2019/861019, встановлено що документ є підробним.
Таким чином інформація, отримана від митних органів Республіки Польща, свідчить про те, що митне оформлення товару «автомобіль легковий, марки - Skoda; модель - Octavia; номер кузова/VIN - НОМЕР_5 , 2000 року» здійснено на підставі підробного документу, тобто з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів.
Викладене вище свідчить про те, що 19.02.2019 митне оформлення товару «автомобіль легковий, марки - Skoda; модель - Octavia; номер кузова/VIN - НОМЕР_5 , 2000 року» здійснено з поданням органу доходів і зборів підробного документу, а саме довідки від 13.02.2019 №KD.II 1.5410.1.1147.2019.AS.
Відповідно до відомостей, наявних у ЕМД від 19.02.2019 №UA125270/2019/861019, вартість товару «автомобіль легковий, марки - Skoda; модель - Octavia; номер кузова/VIN - НОМЕР_5 , 2000 року» становить - 2200,00 злотих (згідно курсу НБУ станом на 19.02.2019 (7,11360100 PLN) - 15649 грн. 92 коп.).
15.10.2019 при наданні пояснень стосовно митного оформлення за ЕМД від 19.02.2019 №UA125270/2019/861019, агентом з митного оформлення Київської обласної (регіональної) ТПП (009117, м. Біла Церква, вул. Северина Наливайка, 13) ОСОБА_2 зазначено, що довідка від 13.02.2019 №KD.II 1.5410.1.1147.2019.AS. надана громадянином ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 виданий МВ №2 Білоцерківського МУГУ МВС України в Київській області 31.03.2000 р., ідентифікаційний номер – НОМЕР_2 ) відповідно до договору про надання послуг митного брокера від 19.02.2019 №ДГ-338.
Згідно з ч. 2 ст. 459 та пп. 7, 43 ст. 4 МК України, суб`єктами відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємства – керівники та інші працівники підприємств, які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов`язків відповідають за виконання вимог, встановлених Митним кодексом України, законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України, укладеними у встановленому законом порядку.
Таким чином, громадянином України ОСОБА_1 , надано для цілей митного оформлення підробний документ, а саме довідки від 13.02.2019 №KD.II 1.5410.1.1147.2019.AS, необхідної для здійснення митного оформлення товару «автомобіль легковий, марки - Skoda; модель - Octavia; номер кузова/VIN - НОМЕР_5 ».
Згідно інформації, отриманої з «ЄАІС Держмитслужби», ОСОБА_1 не притягалася до відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого статтею 482, 483 МК України.
Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України.
У зв`язку з чим працівниками митниці 21.10.2019 складено протокол про порушення митних правил №0543/12500/19.
У судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності - громадянин України ОСОБА_1 з`явився, вину у вчиненому правопорушенні, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України визнав, зазначив що довідка від 13.02.2019 №KD.II 1.5410.1.1147.2019.AS, яка надавалася ним на вимогу ОСОБА_2 не відповідає дійсності. Разом із цим автомобіль легковий, марки - Skoda; модель - Octavia; номер кузова/VIN - НОМЕР_5 , що був пригнаний із території Польщі був розбитий та на даний час розібраний на деталі.
Представник митниці Ясінська О.Я. у судовому засіданні протокол підтримала, та зазначила, що громадянин України ОСОБА_1 скоїв порушення митних правил, яке передбачене ч. 1 ст. 483 МК України. З огляду на вказане вона просила визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України та застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 % вартості товарів з конфіскацією зазначеного товару. У разі відсутності такого товару застосувати до правопорушника, вимоги ч. 2 ст. 541 МК України.
Суд, заслухавши пояснення представника митниці, дослідивши матеріали справи, повно і всебічно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи, приходить до висновку, що в діях громадянина України ОСОБА_1 вбачаються ознаки правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 245 КУпАП та ст. 486 МК України, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Відповідно до вимог ст.489 МК України зазначені обставини підлягають з`ясуванню і при розгляді справи про порушення митних правил.
Так, за диспозицією ч.1 ст.483 МК України переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
Як вбачається з матеріалів даної справи, та це встановлено у судовому засіданні, 19.02.2019 до відділу митного оформлення №3 митного поста «Південний термінал» Київської митниці ДФС агентом з митного оформлення Київської обласної (регіональної) ТПП (009117, м. Біла Церква, вул. Северина Наливайка, 13) ОСОБА_2 , який діє на підставі договору доручення («Договір про надання послуг митного брокера») від 19.02.2019 №ДГ-338, з метою випуску у вільний обіг товарів, було подано у електронному вигляді митну декларацію та присвоєно номер №UA125270/2019/861019, (далі – ЕМД) з прикріпленими до неї сканованими зображеннями товаросупровідних документів.
Разом з ЕМД декларантом подано копії наступних документів: рахунок - фактура від 13.02.2019 №б/н, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу від 25.05.2000 № НОМЕР_3 , договір про надання послуг митного брокера від 19.02.2019 №ДГ-338, довідка про зняття з обліку ТЗ в країні реєстрації від 13.02.2019 № KD.II 1.5410.1.1147.2019.AS, та інші документи.
Відповідно до пункту 2 ПКМУ від 12.12.2018 №1077 «Про затвердження Тимчасового порядку виконання митних формальностей під час здійснення митного оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України та внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 №1388 і від 04.06.2007 №795»: митне оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України здійснюється в порядку, передбаченому законодавством, з особливостями, визначеними Тимчасовим порядком.
Відповідно до статті 377 («Особливості митного оформлення окремих товарів, що ввозяться громадянами на митну територію України для вільного обігу»), товари, за товарними позиціями 8701 - 8707, 8711, 8716 згідно з УКТ ЗЕД, що були зареєстровані у відповідних реєстраційних органах іноземних держав і ввозяться в Україну для вільного обігу, повинні бути зняті з обліку в цих органах.
За результатами опрацювання листа Департаменту адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання ДФС від 25.09.2019 №29146/7/99-99-19-06-02-17 щодо відповіді митних органів Республіки Польща про надання взаємної адміністративної допомоги у проведенні перевірки дотримання законодавства України з питань державної митної справи при ввезенні на митну територію України транспортних засобів, бувших у використанні на адресу громадян України, направленого в рамках Протоколу ІІ про взаємну адміністративну допомогу в митних справах до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, від 21.03.2014. Зазначена в листі інформація відносяться до митного оформлення транспортного засобу марки - Skoda; модель - Octavia; номер кузова/ НОМЕР_4 - НОМЕР_5 , було встановлено, що зазначений автомобіль не оформлявся в митному режимі експорт та станом на 04.09.2019 перебуває на обліку у Республіці Польща, власником є громадянин Польщі. Також встановлено, що документ Decyzja KD.II 1.5410.1.1147.2019.AS є підробленим.
Виходячи з викладеного, проаналізувавши документи, а саме довідку від 13.02.2019 №KD.II 1.5410.1.1147.2019.AS, яку надано митним органам для здійснення митного оформлення товару за митною декларацією від 19.02.2019 №UA125270/2019/861019, встановлено що документ є підробним.
Таким чином інформація, отримана від митних органів Республіки Польща, свідчить про те, що митне оформлення товару «автомобіль легковий, марки - Skoda; модель - Octavia; номер кузова/VIN - НОМЕР_5 , 2000 року» здійснено на підставі підробного документу, тобто з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів.
Викладене вище свідчить про те, що 19.02.2019 митне оформлення товару «автомобіль легковий, марки - Skoda; модель - Octavia; номер кузова/VIN - НОМЕР_5 , 2000 року» здійснено з поданням органу доходів і зборів підробного документу, а саме довідки від 13.02.2019 №KD.II 1.5410.1.1147.2019.AS.
Відповідно до відомостей, наявних у ЕМД від 19.02.2019 №UA125270/2019/861019, вартість товару «автомобіль легковий, марки - Skoda; модель - Octavia; номер кузова/VIN - НОМЕР_5 , 2000 року» становить - 2200,00 злотих (згідно курсу НБУ станом на 19.02.2019 (7,11360100 PLN) - 15649 грн. 92 коп.).
15.10.2019 при наданні пояснень стосовно митного оформлення за ЕМД від 19.02.2019 №UA125270/2019/861019, агентом з митного оформлення Київської обласної (регіональної) ТПП (009117, м. Біла Церква, вул. Северина Наливайка, 13) ОСОБА_2 зазначено, що довідка від 13.02.2019 №KD.II 1.5410.1.1147.2019.AS. надана громадянином ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 виданий МВ №2 Білоцерківського МУГУ МВС України в Київській області 31.03.2000 р., ідентифікаційний номер – НОМЕР_2 ) відповідно до договору про надання послуг митного брокера від 19.02.2019 №ДГ-338.
Відповідно до статті 377 п. 1. Товари за товарними позиціями 8701 - 8707, 8711, 8716 згідно з УКТ ЗЕД, які підлягають державній реєстрації, при ввезенні громадянами на митну територію України або надходженні на митну територію України на адресу громадян у несупроводжуваному багажі або вантажних відправленнях для вільного обігу, незалежно від їх вартості, підлягають письмовому декларуванню та митному оформленню в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну; П. 6. Товари, зазначені у частинах першій та п`ятій цієї статті, що були зареєстровані у відповідних реєстраційних органах іноземних держав і ввозяться в Україну для вільного обігу, повинні бути зняті з обліку в цих органах.
Таким чином, громадянином України ОСОБА_1 , надано для цілей митного оформлення підробний документ, а саме довідки від 13.02.2019 №KD.II 1.5410.1.1147.2019.AS, необхідної для здійснення митного оформлення товару «автомобіль легковий, марки - Skoda; модель - Octavia; номер кузова/VIN - НОМЕР_5 ».
Відповідно до ч. 2 ст. 459 МК України суб`єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.
Відповідно до ст. 23 КУпАП України адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення, в дусі додержання законів України, запобіганню вчинення нових правопорушень.
На підставі ст. 33 КУпАП України при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Пом`якшуючих та обтяжуючих обставин відповідальності особи судом не встановлено.
Так, вина правопорушника окрім його особистого визнання, підтверджується також наступними документами, а саме: даними протоколу про порушення митних правил №0543/12500/19 від 21.10.2019 (а.с.2-6); письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 15.10.2019 (а.с.7-9); копією паспорту ОСОБА_1 (а.с.10-14); митною декларацією від 19.02.2019 №UA125270/2019/861019 (а.с.15-16); довідкою офіційного курсу гривні, щодо іноземних валют на дату 19.02.2019 (а.с.17-18); копією фактури від 13.02.2019 №б/н, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу від 25.05.2000 № НОМЕР_3 , договір про надання послуг митного брокера від 19.02.2019 №ДГ-338, довідка про зняття з обліку ТЗ в країні реєстрації від 13.02.2019 № KD.II 1.5410.1.1147.2019.AS, та інші документи (а.с.19-33); листом начальника Київської митниці ДФС №20208/41 від 25.09.19 (а.с.34-35); лист Департаменту адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання ДФС від 25.09.2019 №29146/7/99-99-19-06-02-17 щодо відповіді митних органів Республіки Польща про надання взаємної адміністративної допомоги у проведенні перевірки дотримання законодавства України з питань державної митної справи при ввезенні на митну територію України транспортних засобів, бувших у використанні на адресу громадян України, направленого в рамках Протоколу ІІ про взаємну адміністративну допомогу в митних справах до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, від 21.03.2014 року. Зазначена в листі інформація відносяться до митного оформлення транспортного засобу - марки - Skoda; модель - Octavia; номер кузова/VIN - НОМЕР_5 (а.с.36), та встановлено судом.
За наведених обставин, оцінюючи зібрані в адміністративній справі докази, суддя приходить до переконання, що своїми діями громадянином України ОСОБА_1 , вчинено адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 483 МК України, тобто дії, які виразилися у наданні для цілей митного оформлення підробний документ, а саме довідки від 13.02.2019 №KD.II 1.5410.1.1147.2019.AS, необхідної для здійснення митного оформлення товару «автомобіль легковий, марки - Skoda; модель - Octavia; номер кузова/VIN - НОМЕР_5 ».
Згідно із санкцією ч. 1 ст. 483 МК України, вчинення правопорушення передбаченого диспозицією даної норми, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.
Зважаючи на викладене, матеріали справи, встановлені судом обставини, думку представника митниці та зазначені норми закону, суд дійшов висновку, що на правопорушника має бути накладено стягнення за ч. 1 ст. 483 МК України, у виді штрафу з конфіскацією товару.
На підставі поданих товаросупровідних документів та ЕМД, Київською митницею ДФС було здійснено митне оформлення та випущено у вільний обіг товар «автомобіль легковий, марки – Skoda; модель - Octavia; номер кузова/ НОМЕР_4 - НОМЕР_5 , бувший у використанні…».
Згідно ч. 2 ст. 541 МК України, у разі неможливості конфіскації товарів, зазначених у пункті 3 статті 461 цього Кодексу, з осіб, які вчинили порушення митних правил, державним виконавцем за рішенням суду в установленому законом порядку може стягуватися вартість цих товарів.
Саме таке стягнення суддя вважає достатнім для виправлення та належної поведінки громадянина України ОСОБА_1 , в подальшому.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» слід стягнути з правопорушника на якого накладено адміністративне стягнення, судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп.
Керуючись: ст. ст. 3, 10, ч. 1 ст.483, 459, 489, 541 МК України (в редакції 2012 р.), ст. 8, 23, 33, 280, КУпАП, ст.4 Закону України «Про судовий збір», суддя,
п о с т а н о в и в :
Визнати винним громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 виданий МВ №2 Білоцерківського МУГУ МВС України в Київській області 31.03.2000, ідентифікаційний номер: НОМЕР_2 , у скоєні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України та накласти на нього штраф, в порядку ч. 2 ст. 541 МК України, у подвійному розмірі 100 відсотків вартості безпосередніх предметів порушення митних правил, що становить суму 31299 гривень 84 копійок, без конфіскації безпосередніх предметів порушення митних правил. Сума штрафу підлягає сплаті на користь держави України (одержувач: Борисп.УК/Бориспіль/21081100, код отримувача ЄДРПОУ: 38007070, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: UA888999980000031114106010004, код класифікації доходів: 21081100).
Стягнути з громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 виданий МВ №2 Білоцерківського МУГУ МВС України в Київській області 31.03.2000, ідентифікаційний номер: НОМЕР_2 , на користь Державного бюджету України (отримувач коштів: Бориспільське УК/Бориспіль/22030101, код отримувача (код ЄДРПОУ: 38007070, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: UA118999980000031218206010004, код класифікації доходів бюджету: 22030101) судовий збір в розмірі 384 гривень 20 копійок.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Суддя: Ю.В. Кабанячий
Постанова суду набрала законної сили ____.