
Гребінківський районний суд Полтавської області
_________________
Справа №: 528/1132/19
Провадження № 3/528/281/19
П О С Т А Н О В А
Іменем України
11.12.2019 м. Гребінка
Гребінківський районний суд Полтавської області у складі судді Шевченко В.М., секретар Кузуб В.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ,
за ч.2 ст.172-6 КУпАП,
за участю:
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, – ОСОБА_1 ,
прокурора – Нор Ж.В.
В С Т А Н О В И В:
3 грудня 2019 року від Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України до Гребінківського районного суду надійшов протокол про вчинення адміністративного правопорушення від 03.12.2019 року, пов`язаного з корупцією, за частиною 2 статті 172- 6 КУпАП, в якому вказано, що ОСОБА_1 , будучи сільським головою Овсюківської сільської ради Гребінківського району Полтавської області сьомого скликання, являючись, згідно п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог частини 1 статті 45 вказаного Закону, підпункту 2 пункту 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 року, зареєстрованого Міністерством юстиції України від 17.07.2016 за № 959/29089, до теперішнього часу не подала до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані щодо набуття 12.10.2018 права власності на дві земельні ділянки на території Овсюківської сільської ради Гребінківського району Полтавської області, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 2 статті 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину повністю визнала, щиро розкаялася, пояснила, що після прийняття спадщини дійсно своєчасно не подала електронну декларацію про зміни у майновому становищі. Просила суд врахувати відсутність будь-якого умислу.
Прокурор Нор Ж ОСОБА_2 . матеріали протоколу про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП підтримала, просила притягнути останню до адміністративної відповідальності.
За наслідками розгляду відповідних матеріалів суддя дійшов таких висновків.
Закон України «Про запобігання корупції» визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.
Положенням ст. 1 вказаного Закону унормовано таке:
суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону;
виборні особи - Президент України, народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови ( п. б) ч.1 ст. 3 Закону).
У разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку зобов`язаний повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства (ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції»).
Відповідно до ст. 172-6 КУПАП порушення вимог фінансового контролю полягає у неповідомленні про суттєві зміни у майновому стані особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за що передбачена адміністративна відповідальність.
У примітці до ст. 172-6 КУПАП вказується, що суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до рішення першої сесії сьомого скликання Овсюківської сільської ради Гребінківського району Полтавської області від 12.11.2015 року «Про визначення повноважень Овсюківського сільського голови», визнано обраною на посаду Овсюківського сільського голови ОСОБА_1 /а.с.15/.
Згідно наданої інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно 12.10.2018 ОСОБА_1 набула право власності на дві земельні ділянки площею 3, 9465 га та 3,9467 га /а.с. 21-26/.
Таким чином, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП - є суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», достовірно знаючи про зобов`язання у десятиденний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку повідомити про це Національне агентство, без поважних причин цього не зробила, тобто вчинила правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-6 КУпАП України.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП підтверджується матеріалами справи, зокрема: протоколом № 3 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 03.12.2019 /а.с. 3-12/, витягом з Єдиного державного реєстру декларацій /а.с. 31-36/, рішенням Овсюківської сільської ради від 12.11.2017 ( а.с.15), поясненнями ОСОБА_1 а.с.17/ та іншими матеріалами справи.
Частиною 1 статті 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Таким чином, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 порушила встановлені Законом України «Про запобігання корупції» зобов`язання повідомляти Національне агентство про зміну у майновому стані, тобто вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно зі ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом`якшує відповідальності ОСОБА_1 за вчинення нею даного правопорушення, є визнання вини.
Обставин, що обтяжують відповідальність, відповідно до ст. 35 КУпАП, не встановлено.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян в сумі 1 700 (одна тисяча сімсот) грн 00 коп.
Керуючись ст.ст. 1, 6, 23, 33-35, ст. 172-6, 221, 245, 251, 252, 280, 283 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян в сумі 1 700 (одна тисяча сімсот) грн 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави судовий збір у сумі 384 грн (триста вісімдесят чотири) грн 20 коп на рахунок ГУК у м. Києві 22030106, Банк отримувача - Казначейство України /ЕАП/, код банку отримувача – 37993783, рахунок отримувача – UA798999980000031211256026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Гребінківський районний суд Полтавської області протягом десяти днів з дня її винесення
Строк пред`явлення постанови до виконання – три місяці.
Суддя В. Шевченко