
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 грудня 2019 р. справа № 400/3737/19 м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Марича Є.В., розглянув в спрощеному позовному провадженні адміністративну справу
за позовом:ОСОБА_1 , АДРЕСА_1
до відповідача:Миколаївської обласної державної адміністрації, вул. Адміральська, 22,м.Миколаїв,54001
про:визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити певні дії,ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі - позивач або ОСОБА_1 ) звернувся з позовом до Миколаївської обласної державної адміністрації (далі - відповідач), в якому просить визнати протиправною бездіяльність щодо не повідомлення позивачу протягом місяця результатів перевірки звернення позивача до Урядової гарячої лінії від 24.09.2019 р. за номером ІЛ-9719696 та прийнятого по суті рішення; зобов`язати відповідача повідомити позивачу результати перевірки звернення звернення до Урядової лінії від 24.09.2019 р. за номером ІЛ-9719696 та суть прийнятого рішення.
В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 зазначив, що звертався до Миколаївської обласної державної адміністрації із зверненням на Урядову гарячу лінію, однак відповіді на це звернення не отримано у термін встановлений Законом України "Про звернення громадян" (далі-Закон).
Ухвалою від 05.11.2019 р. відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження відповідно до ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі-КАС України) та запропоновано відповідачу надати відзив на позовну заяву.
Відповідач позов не визнав, у своєму відзиві у задоволенні позову просив відмовити. Свою позицію обґрунтував тим, що звернення позивача на Урядову гарячу лінію стосується питання тематики житлово-комунального обслуговування, у зв`язку з чим звернення направлено за належністю до виконавчого комітету Миколаївської міської ради, яким в свою чергу звернення позивача розглянуто.
Ухвалою від 04.12.2019 р. відмовлено позивачу в задоволенні клопотання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Справу розглянуто в спрощеному позовному провадження без виклику сторін відповідно до ст. 263 КАС України.
Інших заяв і клопотань учасники справи суду не подавали.
Інших процесуальних дій у справі судом не вчинялось.
Вирішуючи спір, суд враховує наступне.
24.09.2019 р. позивач звернувся на Урядову гарячу лінію із заявою, яка зареєстрована за №ІЛ-9719696 та була прийнята контакт центром Миколаївської області.
24.09.2019 р. контактним центром Миколаївської області звернення позивача направлено за належністю на розгляд до виконавчого комітету Миколаївської міської ради, оскільки суть порушеного у зверненні позивача питання стосується тематики комунального господарства та соціального захисту населення, що є компетенцією останнього органу.
09.10.2019 р. за вих. номером І-8421/інг-ЧП Департаментом житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради надано позивачу відповідь на звернення №ІЛ-9719696 від 24.09.2019 р., яку також направлено до контактного центру Миколаївської області.
Позивач вважає, що відповідачем порушено норми Закону, оскільки його звернення не розглянуте у терміни встановлені ст. 20 Закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону, громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об`єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Відповідно до ст. 14 Закону, органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об`єднання громадян, посадові особи зобов`язані розглянути пропозиції (зауваження) та повідомити громадянина про результати розгляду.
Відповідно до ст. 20 Закону, звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п`ятнадцяти днів від дня їх отримання.
Пунктом 3 статті 7 Закону України "Про звернення громадян" зазначено, що у разі якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, органом місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, зверненні не входять до їх повноважень, воно, в термін не більше 5 днів пересилається ним за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення.
Відповідно до Типового положення про контактний центр Автономної Республіки Крим, області, мм. Києва і Севастополя, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2012 № 21 (надалі-Положення №21), Контактний центр Миколаївської області забезпечує за допомогою програмно-технічного комплексу Національної системи попереднє опрацювання звернень, що надходять на урядову "гарячу лінію" за єдиним цілодобовим багатоканальним телефонним номером " 15-45" та через Інтернет і надсилає їх за належністю, відповідно до ст.ст.5, 7 Закону України "Про звернення громадян", постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.2009 № 898 "Про взаємодію органів виконавчої влади, Секретаріату Кабінету Міністрів України та державної установи "Урядовий контактний центр", на розгляд органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, підприємствам, організаціям і установам, розташованим на території Миколаївської області, що уповноважені вирішувати порушені у зверненнях питання та забезпечує дотримання строкового контролю.
Згідно з п. 1.1, 2.1 Положення про департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, затвердженого рішенням міської ради від 23 лютого 2017 р. №16/32, Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради (далі - департамент) є виконавчим органом Миколаївської міської ради. Основні завдання департаменту полягають в реалізації повноважень виконавчих органів Миколаївської міської ради в галузі комплексного розвитку житлово-комунального господарства міста, з метою якісного утримання житлового фонду та прибудинкових територій, інших об`єктів житлово-комунального господарства міста, забезпечення населення належними житлово-комунальними послугами.
Таким чином, в ході розгляду справи судом встановлено, що позивачем у зверненні було порушено питання, що стосувалось сфери житлово-комунального господарства, а саме позивач просив у зверненні переглянути тарифну плату за утримання будинку, а тому відповідач правомірно направив для розгляду по суті це звернення до виконавчого комітету Миколаївської міської ради, а Департамент житло-комунального господарства Миколаївської міської ради в свою чергу, надав позивачу відповідь на його звернення у термін 15 днів та надав звіт до Контактного центру Миколаївської області.
Щодо змісту відповіді Департаменту житлово-комунального господарства суд зазначає, що відповідачем у справі є Миколаївська обласна державна адміністрація, дії якої оскаржив позивач та діям якої дав оцінку суд, а не відповідність чи не згода позивача з відповіддю Департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради виходить за межі предмету доказування в даній справі.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідачем повністю доведено відповідність оскаржуваних позивачем дій нормам чинного законодавства України.
За таких обставин, враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Судові витрати у справі відсутні.
Керуючись ст. 2, 19, 139, 241, 242 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 паспорт ЕР НОМЕР_1 ) до Миколаївської обласної державної адміністрації (вул. Адміральська, 22, м.Миколаїв, 54001, ідентифікаційний код 00022579) про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити певні дії, відмовити.
2. Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Апеляційна скарга може бути подана до П`ятого апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя Є. В. Марич