
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"10" грудня 2019 р. справа № 300/2010/19
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Матуляка Я.П., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафу в розмірі 20639,15 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області звернулося до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафу в розмірі 20639,15 грн.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.10.2019 року відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем, в порушення вимог пункту 20 Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 року за № 693, не сплачено у добровільному порядку штраф за порушення законодавства про рекламу в розмірі 20639,15 грн. згідно рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу за № 0020 від 02.08.2019 року.
16.10.2019 року відповідач отримав копію ухвали суду про відкриття провадження в даній адміністративній справі, що підтверджується підписом останнього на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с.55). Заяв чи клопотань відповідач суду не подав, правом на подання відзиву на позов, у десятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, не скористався. Також відповідачем не повідомлено суд про поважність причин ненадання такого відзиву.
21.11.2019 року позивачем подано уточнення до позовної заяви, де Головним управлінням Держпродспоживслужби в Тернопільській області зазначено оновлені реквізити для сплати штрафу за порушення законодавства про рекламу(а.с.56).
Розглянувши матеріали адміністративної справи в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами у відповідності до вимог статті 262 КАС України, дослідивши і оцінивши докази, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 07.10.2004 року зареєстрований як фізична особа-підприємець, що підтверджується відповідними записами в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних особі-підприємців та громадських формувань (https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch).
Видами економічної діяльності відповідача за відповідними кодами КВЕД є: театральна та концертна діяльність (90.01 основний); надання інших послуг бронювання та пов`язана з цим діяльність (79.90); діяльність із підтримання театральних і концертних заходів (90.02); організування інших видів відпочинку та розваг (93.29).
Правовідносини з приводу предмету позову між позивачем та відповідачем врегульовані положеннями Закону України "Про рекламу" від 03.07.1996 року за № 270/96-ВР (надалі по тексту також - Закон № 270/96-ВР) та Порядком накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 року за № 693 (надалі по тексту також - Порядок № 693).
Визначення основних засад рекламної діяльності в України, а також відносини що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами регулюється Законом України "Про рекламу".
За визначеннями, наведеними у статті 1 Закону № 270/96-ВР реклама - інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару; особа - фізична особа, в тому числі фізична особа-підприємець, юридична особа будь-якої форми власності, представництво нерезидента в Україні; рекламодавець - особа, яка є замовником реклами для її виробництва та/або розповсюдження; розповсюджувач реклами - особа, яка здійснює розповсюдження реклами; знижка - тимчасове зменшення ціни товару, яке надається покупцям (споживачам).
За змістом частини 1 статті 2 Закону № 270/96-ВР цей Закон регулює відносини, пов`язані з виробництвом, розповсюдженням та споживанням реклами на території України.
Частиною 1 статті 3 Закону № 270/96-ВР визначено, що законодавство України про рекламу складається з цього Закону та інших нормативних актів, які регулюють відносини у сфері реклами.
Згідно приписів абзацу 11 частини 1 статті 8 Закону № 270/96-ВР у рекламі забороняється рекламувати послуги, пов`язані з концертною, гастрольною, гастрольно-концертною, конкурсною, фестивальною діяльністю, без інформації про використання чи невикористання фонограм виконавцями музичних творів. Ця інформація повинна займати на афішах, інших рекламних засобах щодо конкретної послуги не менше 5 відсотків загальної площі, обсягу всієї реклами.
Відповідно до частини 1 статті 26 Закону України "Про рекламу" одним із органів, що здійснюють контроль за дотриманням законодавства про рекламу в межах своїх повноважень є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів - щодо захисту прав споживачів реклами.
Як з`ясовано судом Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області діє на підставі Положення про Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, затвердженого наказом голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 15.08.2017 року за № 694 (надалі по тексту - Положення № 694).
Відповідно до підпунктів 7, 12 пункту 4 Положення № 694 Головне управління відповідно до покладених на нього завдань забезпечує реалізацію державної політики, а саме:
- здійснює контроль за дотриманням вимог Законів України "Про рекламу" та "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров`я населення" в межах наданих повноважень;
- здійснює контроль за дотриманням законодавства про рекламу в частині захисту прав споживачів реклами, приймає рішення про визнання реклами недобросовісною, прихованою, про визнання порівняння в рекламі правомірним з одночасним зупиненням її розповсюдження;
- вживає у межах повноважень, передбачених законом, заходів щодо усунення порушень вимог закону і притягнення винних у таких порушеннях осіб до відповідальності згідно із законом;
- у межах повноважень, передбачених законом, складає протоколи та розглядає справи про порушення законодавства у відповідній сфері.
Так, за змістом частини 2 статті 26 Закону України "Про рекламу", на вимогу органів державної влади, на які згідно із законом покладено контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу, рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами зобов`язані надавати документи, усні та/або письмові пояснення, відео- та звукозаписи, а також іншу інформацію, необхідну для здійснення ними повноважень щодо контролю.
Крім того, відповідний орган державної влади має право: вимагати від рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами усунення виявлених порушень вимог законодавства; вимагати припинення дій, що перешкоджають здійсненню державного контролю; надавати (надсилати) рекламодавцям, виробникам та розповсюджувачам реклами обов`язкові для виконання приписи про усунення порушень; приймати рішення про визнання реклами недобросовісною, прихованою, про визнання порівняння в рекламі неправомірним з одночасним зупиненням її розповсюдження; приймати рішення про зупинення розповсюдження відповідної реклами.
Органи державної влади зобов`язані повідомляти рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами про розгляд справ про порушення ними вимог законодавства про рекламу не менше ніж за п`ять робочих днів до дати розгляду справи.
Відповідно до частини 3 статті 26 Закону України "Про рекламу" рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами під час розгляду питання про порушення цього Закону мають право: бути присутніми на засіданні державного органу під час розгляду питання про порушення ними цього Закону; подавати необхідні документи, давати пояснення; отримувати копію протоколу засідання та рішення державного органу, прийнятого щодо них; оскаржувати дії чи бездіяльність зазначеного державного органу та його посадових осіб до суду.
Статтею 27 Закону № 270/96-ВР передбачено відповідальність за порушення законодавства про рекламу.
Згідно вимог частини 1 статті 27 Закону № 270/96-ВР особи, винні у порушенні законодавства про рекламу, несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до закону.
Частиною 2 статті 27 Закону № 270/96-ВР встановлено, що відповідальність за порушення законодавства про рекламу несуть:
1) рекламодавці, винні:
у замовленні реклами продукції, виробництво та/або обіг якої заборонено законом;
у наданні недостовірної інформації виробнику реклами, необхідної для виробництва реклами;
у замовленні розповсюдження реклами, забороненої законом;
у недотриманні встановлених законом вимог щодо змісту реклами;
у порушенні порядку розповсюдження реклами, якщо реклама розповсюджується ними самостійно;
2) виробники реклами, винні у порушенні прав третіх осіб при виготовленні реклами;
3) розповсюджувачі реклами, винні в порушенні встановленого законодавством порядку розповсюдження та розміщення реклами.
Отже, законодавством визначений перелік осіб, які несуть відповідальність за порушення законодавства про рекламу. Такими особами є рекламодавці, виробники реклами та її розповсюджувачі.
Відповідно до частини 4 статті 27 Закону України "Про рекламу" центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, за поданням державних органів, зазначених у статті 26 цього Закону, або самостійно у випадках, передбачених цією статтею, крім тих, які віднесено виключно до компетенції Антимонопольного комітету України та які регулюються законодавством з питань авторського права та суміжних прав, накладає штрафи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, на:
- рекламодавців за вчинення дій, передбачених пунктом 1 частини другої цієї статті, - у розмірі п`ятикратної вартості розповсюдженої реклами;
- виробників реклами за вчинення дій, передбачених пунктом 2 частини другої цієї статті, - у розмірі п`ятикратної вартості виготовлення реклами;
- розповсюджувачів реклами за вчинення дій, передбачених пунктом 3 частини другої цієї статті, - у розмірі п`ятикратної вартості розповсюдження реклами.
У відповідності до частини 6 статті 27 Закону № 270/96-ВР за неподання або подання завідомо недостовірної інформації щодо вартості розповсюдженої реклами та/або виготовлення реклами та/або вартості розповсюдження реклами центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, необхідної для здійснення ними передбачених цим Законом повноважень, на рекламодавців, виробників реклами та розповсюджувачів реклами накладається штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Приписами частини 7, 8 статті 27 Закону № 270/96-ВР встановлено, що у разі неможливості встановлення вартості реклами, розповсюдженої з порушенням вимог цього Закону, на рекламодавців та розповсюджувачів реклами рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, накладається штраф у розмірі до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу у розмірі 300 і більше неоподатковуваних мінімумів доходів громадян приймається виключно центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів.
Порядок накладення штрафів на рекламодавців, виробників і розповсюджувачів реклами за порушення законодавства про рекламу (крім штрафів, накладення яких належить виключно до компетенції Антимонопольного комітету і регулюється законодавством з питань авторського права та суміжних прав регулюється Порядком накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 року за № 693 (надалі по тексту також - Порядок № 693).
Пунктом 2 Порядку № 693 визначено, що штрафи відповідно до статті 27 Закону України "Про рекламу" накладаються у таких розмірах:
п`ятикратної вартості розповсюдженої реклами - на рекламодавців, винних у:
замовленні реклами продукції, виробництво та/або обіг якої заборонено законом;
наданні виробнику реклами недостовірної інформації, необхідної для її виготовлення;
замовленні розповсюдження реклами, забороненої законом;
недотриманні встановлених законом вимог щодо змісту реклами;
порушенні порядку розповсюдження реклами, якщо вона розповсюджується ними самостійно;
п`ятикратної вартості виготовлення реклами - на виробників реклами, винних у порушенні прав третіх осіб під час її виготовлення;
п`ятикратної вартості розповсюдженої реклами - на розповсюджувачів реклами, винних у порушенні порядку її розповсюдження та розміщення;
сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - на рекламодавців, виробників і розповсюджувачів реклами за неподання або подання свідомо неправдивої інформації щодо вартості розповсюдженої реклами, її виготовлення та/або розповсюдження.
Повторне вчинення порушень, передбачених у цьому пункті, протягом року тягне за собою накладення штрафу в подвійному розмірі.
У разі неможливості встановлення вартості реклами, розповсюдженої з порушенням вимог законодавства про рекламу, на рекламодавців і розповсюджувачів реклами накладається штраф у розмірі до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно пунктів 8, 9 Порядку № 693 накладати штрафи на рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами мають право Голова Держспоживінспекції, його заступники, начальники територіальних органів Держспоживінспекції та їх заступники.
Рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу в розмірі 300 і більше неоподатковуваних мінімумів доходів громадян приймається виключно уповноваженою посадовою особою Держспоживінспекції.
Підставою для розгляду справи про порушення законодавства про рекламу (надалі по тексту також - справа) є відповідний протокол, складений уповноваженою посадовою особою Антимонопольного комітету, Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, Мінфіну, НКЦПФР або Держспоживінспекції та її територіальних органів (пункт 9 Порядку № 693).
За змістом пункту 10 коментованого Порядку протокол про порушення законодавства про рекламу подається Держспоживінспекції або її територіальним органам за місцем вчинення порушення. Протокол розглядається у місячний строк.
Відповідно до пунктів 11, 12 Порядку № 693 за наявності ознак порушення законодавства про рекламу приймається рішення про початок розгляду справи. Справа розглядається у місячний строк з дня прийняття рішення про початок її розгляду. До строку розгляду справи не зараховується час на отримання необхідних доказів і проведення експертизи. Строк розгляду справи може бути продовжений Головою Держспоживінспекції, його заступниками, начальниками територіальних органів Держспоживінспекції, їх заступниками не більше ніж на три місяці.
Згідно вимог пунктів 14, 16, 18 Порядку № 693 Держспоживінспекція та її територіальні органи повідомляють рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами про розгляд справи не пізніш як за три дні до дати розгляду, а у невідкладних випадках - не пізніш як за один день.
Справа розглядається за участю представника особи, щодо якої порушено справу. В разі його відсутності справу може бути розглянуто, якщо незважаючи на своєчасне повідомлення про місце і час розгляду справи не надійшло обґрунтоване клопотання про відкладення розгляду справи.
За результатами розгляду справи приймається рішення, що оформляється у двох примірниках, один з яких залишається у Держспоживінспекції або її територіальному органі, другий - у 10-денний строк надсилається особі, стосовно якої було прийнято рішення, або видається її представникові під розписку.
Сума штрафів за порушення законодавства про рекламу сплачується добровільно або стягується в судовому порядку відповідно до законодавства (пункт 20 Порядку № 693).
Судом встановлено, що в рамках проведення державного контролю за дотриманням законодавства про рекламу, службовою особою - завідувачем сектору контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області - державним інспектором Рабченюком Д.О., на території скверу, що знаходиться за адресою вул. Чорновола в м. Тернопіль виявлено розповсюдження зовнішньої реклами, пов`язаної із гастрольно-концертною діяльністю (рекламодавець - фізична особа-підприємець ОСОБА_1 , рекламоносій - ОСОБА_2), з ознаками порушення вимог частини 1 статті 8 Закону "Про рекламу". Згідно вказаної норми забороняється рекламувати послуги, пов`язані з концертною, гастрольною, гастрольно-концертною, конкурсною, фестивальною діяльністю, без інформації про використання чи невикористання фонограм виконавцями музичних творів. Ця інформація повинна займати на афішах, інших рекламних засобах щодо конкретної послуги не менше 5 відсотків загальної площі, обсягу всієї реклами. Вказане порушення зафіксоване у протоколі про порушення законодавства про рекламу від 22.02.2019 за № 04 (а.с.13, 14).
У зв`язку із вказаними обставинами Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області звернулося до комунального підприємства Тернопільської міської ради "Парк Загребелля", яке відповідно до покладених завдань здійснює очистку території міста від несанкціонованої реклами, а також координації дій із розміщенням тимчасової зовнішньої реклами у м. Тернополі на об`єктах комунальної власності, із листом-вимогою від 19.02.2019 року за № 01-08/518 щодо надання пояснень та витребування необхідних документів по виявлених фактах порушення законодавства про рекламу (а.с.15-16).
Комунальне підприємство Тернопільської міської ради "Парк Загребелля" листом за № 05/02 від 22.02.2019 року надало відповідь позивачу та повідомило, що рекламодавець був проінформований про необхідність укладення договору з комунальним підприємством та про відсутність інформації на афішах щодо музичного супроводу. Після вказаного комунальним підприємством укладено з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 договір про тимчасове користування комунальним майном за номером 05/02 від 12.02.2019 року та на афішах з`явився напис "живий звук". Поряд з іншим відмітили, що комунальне підприємство не є розповсюджувачем реклами, а тому щодо решти наведеної в листі інформації просили звертатись до балансоутримувачів рекламної конструкції та рекламодавців (а.с.17).
Водночас, комунальне підприємство Тернопільської міської ради "Парк Загребелля" надало позивачу відповідні документи на підтвердження вказаних у листі-відповіді за № 05/02 обставин, а саме: договір на тимчасове користування місцем розташування рекламного засобу для розміщення тимчасової реклами за № 05/02 від 12.02.2019 року, укладеного між комунальним підприємством і фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 , а також заяву на розміщення спеціальних конструкцій і зовнішньої реклами за № 5/02 від 12.02.2019 року (а.с.37, 39).
В свою чергу, Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області направило на адресу фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , як рекламодавця, листи-вимоги від 26.02.2019 року за № 01-08/584 та від 14.03.2019 року за № 01-08/784, в яких вимагало надати у п`ятиденний термін з дня отримання вимоги пояснення щодо виявленого порушення, копію свідоцтва про державну реєстрацію (витягу) рекламодавця, затверджений макет розповсюдженої реклами, документальне підтвердження вартості розповсюдженої реклами (договір із розповсюджувачем/виробником реклами, акти виконаних робіт, квитанції про сплату тощо), а також іншу інформацію, що може мати істотне значення для прийняття рішення (а.с.18, 22).
Адреса відповідача, яка визначена у таких листах, відповідає відомостям з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Обставина про направлення листів-вимог фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 рекомендованими листами підтверджується квитанціями про оплату послуг поштового зв`язку ПАТ "Укрпошта" за № 4600113663229 року від 27.02.2019 року та за № 4600113720346 від 14.03.2019 року (а.с.19, 23).
Згідно доводів позивача листи-вимоги за № 01-08/584 від 26.02.2019 року та за № 01-08/784 від 14.03.2019 року, адресовані фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 , останнім проігноровано.
Начальником Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, керуючись пунктом 11 Порядку № 693 на підставі зібраних матеріалів та протоколу про порушення законодавства про рекламу за № 04 від 22.02.2019 року, прийнято рішення про початок розгляду справи про порушення законодавства про рекламу за № 04 від 21.03.2019 року відносно рекламодавця - фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 за ознаками порушення вимог частини 1 статті 8 Закону України "Про рекламу" (а.с.25).
На виконання вимог пункту 14 Порядку № 693, Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області листом від 28.03.2019 року за № 01-08/943 звернулось до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 із вимогою щодо повторного надання документів та одночасно повідомило про дату, час та місце розгляду справи про порушення вимог законодавства України про рекламу, яка призначена на 09.04.2019 року о 09 год. 20 хв., а також про наслідки неприбуття на розгляд справи (а.с.26-28).
Слід відмітити, що відповідач не прибув на розгляд справи про порушення законодавства про рекламу. Будь-яких клопотань про відкладення розгляду справи відповідачем не подавалось.
Суд зазначає, що Головним управлінням Держпродспоживслужби в Тернопільській області завчасно, з дотриманням строків, визначених пунктом 14 Порядку № 693, надіслано на адресу відповідача повідомлення про розгляд справи.
При цьому, відповідно до інформації з пошукової бази даних веб-сайта ПАТ "Укрпошта", відправлення за номером 4600113764610 не вручене відповідачу та повернуто до Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області 06.05.2019 року (а.с.28).
За результатом розгляду справи Головним управлінням Держпродспоживслужби в Тернопільській області складено протокол засідання справи про порушення законодавства про рекламу відносно фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 за № 04 від 09.04.2019 року, відповідно до якого позивачем вирішено відповідно до пункту 8 Порядку № 693 направити матеріали справи до Держпродспоживслужби для прийняття рішення про накладення штрафу та скласти протокол за неподання інформації стосовно вартості розповсюдженої реклами центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, необхідної для здійснення повноважень (а.с.29-30).
В матеріалах справи міститься службова записка щодо продовження строку розгляду справи на три місяці (а.с.31).
Позивач, листом від 11.04.2019 року за № 01-08/1152, направив на адресу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів матеріали справи для прийняття рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу відносно фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (а.с.32).
24.04.2019 року Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів повернуто Головному управлінню Держпродспоживслужби в Тернопільській області матеріали справи для доопрацювання (а.с.33).
10.05.2019 року позивач звернувся до комунального підприємства Тернопільської міської ради "Парк Загребелля" із листом за № 01-08/1403 щодо надання інформації (а.с.34).
Листом за № 02/05 від 13.05.2019 року комунальне підприємство Тернопільської міської ради "Парк Загребелля" повідомило про те, що з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 укладено договір про надання рекламних послуг, а саме, розміщення поліграфічної продукції на рекламних конструкціях, що знаходяться на балансі комунального підприємства, в підтвердження чого надано договір за № 06/02 від 08.02.2019 року (а.с.35, 40).
На підставі наданих доказів, для прийняття рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу відносно фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 позивачем повторно скеровано матеріали справи до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (а.с.41, 42).
Посадовими особами Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів підготовлено висновок стосовно справи про порушення фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1. законодавства про рекламу, яким відповідно до пункту 18 Порядку № 693 запропоновано прийняти рішення про накладення на фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 штраф за порушення законодавства про рекламу у розмірі 20639,15 грн., виходячи із встановленої в ході розгляду справи загальної вартості розповсюдженої реклами, яка згідно договорів № 05/02 від 12.02.2019 року та № 06/02 від 08.02.2019 року складає 4127,83 грн. (а.с.43-44).
Рішенням про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу за № 0020 від 02.08.2019 року на рекламодавця - фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 накладено штраф у розмірі 20639,15 грн. за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами, яка розповсюджувалась на території скверу по вул. Чорновола м . Тернопіль , а саме: у зовнішній рекламі послуг, пов`язаних із гастрольно-концертною діяльністю народного артиста України ОСОБА_2, відсутня інформація про використання чи невикористання фонограм виконавцями музичних творів, чим порушено вимоги абзацу 11 частини 1статті 8 Закону України "Про рекламу" (а.с.45).
Згідно супровідного листа за № Вих.-Д-15.4/12438-19 (а.с.46), вказане рішення направлено Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на адресу відповідача 02.08.2019 року, що підтверджується квитанцією про оплату послуг поштового зв`язку за номером 0100110384968, однак поштова кореспонденція не вручена останньому, про що свідчить копія конверту разом з рекомендованим повідомленням (а.с.47-49).
Суд зазначає, що відповідач правом на оскарження рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу за № 0020 від 02.08.2019 року не скористався. На момент розгляду даної справи вказане рішення є чинним.
В сукупності встановлених обставин, суд дійшов висновку про порушення відповідачем законодавства про рекламу в частині недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами, яка полягає у рекламі послуг, пов`язаних з гастрольно-концертною діяльністю, без інформації про використання чи невикористання фонограм виконавцями музичних творів, та правомірність застосування до відповідача штрафу у розмірі 20639,15 грн. згідно рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу за № 0020 від 02.08.2019 року.
Рішення Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів за № 0020 від 02.08.2019 року винесене з дотриманням строку для розгляду справи щодо порушення законодавства про рекламу і в межах компетенції, визначеної законом.
Враховуючи те, що відповідачем не сплачено штраф у розмірі 20639,15 грн. у добровільному порядку, то суд зазначає підставним звернення Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області із вказаним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , у спосіб визначений пунктом 20 Порядку № 693.
З огляду на вказане, позовні вимоги про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 штрафу у розмірі 20639,15 грн., є обґрунтованими, а позов таким що підлягає до задоволення.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області (код ЄДРПОУ 40310895, вул. Микулинецька, 20, м. Тернопіль, 46008) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ) про стягнення штрафу в розмірі 20639,15 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ) в дохід державного бюджету штраф у розмірі 20639 (двадцять тисяч шістсот тридцять дев`ять) гривень 15 копійок.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя Матуляк Я.П.