Ухвала суду № 86229098, 09.12.2019, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.12.2019
Номер справи
260/888/19
Номер документу
86229098
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про витребування доказів

09 грудня 2019 рокум. Ужгород№ 260/888/19

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Ващиліна Р.О.

при секретарі судового засідання Неміш Т.В.

за участю:

позивачів: представник - Бєлічко Д.А.,

відповідача 1 : представник - Олійник Р.Б.,

відповідача 2: представник - не з`явився,

відповідача 3: представник - не з`явився,

відповідача 4: представник - не з`явився,

третьої особи: представник - не з`явився,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні клопотання позивача та представника відповідача 4 про витребування доказів в адміністративній справі за позовною заявою Державної авіаційної служби України до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, Закарпатське обласне комунальне підприємство "Міжнародний аеропорт Ужгород" про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

Державна авіаційна служба України звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, Закарпатське обласне комунальне підприємство "Міжнародний аеропорт Ужгород", в якому просить: 1) зобов`язати ОСОБА_1 виконати рішення Державіаслужби від 14.03.2019 №150; 2) зобов`язати ОСОБА_2 виконати рішення Державіаслужби від 14.03.2019 №151; 3) зобов`язати ОСОБА_1 , ОСОБА_2 знести самочинне будівництво за адресою: АДРЕСА_1 ; 4) визнати протиправною бездіяльність Управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради в частині не погодження об`єкта будівництва за адресою: м. Ужгород, вул. Радіщева 1-Володимирська, б/н та зобов`язати вчинити дії щодо погодження вищезазначеного будівництва; 5) визнати протиправними дії Управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради щодо видачі містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки №22/03-01/18, затверджених наказом від 26.03.2018 №19-14 та скасувати їх; 6) визнати протиправними дії Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Закарпатській області щодо видачі дозволів на початок виконання підготовчих та будівельних робіт та скасувати їх.

Разом з позовом позивачем заявлено клопотання про витребування доказів, в якому просить суд: 1) витребувати в Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Закарпатській області копії дозвільних документів на початок будівельних робіт за адресою: АДРЕСА_1, б/н; 2) витребувати у ОСОБА_1 та ОСОБА_2 копії дозвільних документів на початок будівельних робіт та копії містобудівних умов та обмежень земельної ділянки №22/03-01/18, що затверджені наказом від 26.03.2018 №19-14 за адресою: АДРЕСА_1 б / н; 3) витребувати в Управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради копії містобудівних умов та обмежень земельної ділянки №22/03-01/18, що затверджені наказом від 26.03.2018 №19-14 за адресою: м. Ужгород, вул. Радіщева 1-Володимирська, б/н. Заявлене клопотання обґрунтовує тим, що такі документи відсутні у відкритому доступі, а Державна авіаційна служба України володіє тільки інформацією з мережі Інтернет та не може самостійно надати такі до суду.

19 вересня 2019 року до суду надійшло клопотання представника відповідача 4 про витребування доказів, в якому заявник просить суд витребувати від Закарпатського обласного комунального підприємства "Міжнародний аеропорт "Ужгород"" докази згідно з переліком, які стосуються смуг повітряного підходу до аеродрому; меж та розмірів приаеродромної території, меж, розмірів та схеми розміщення злітно-посадкової смуги, руліжної доріжки, інших елементів аеродрому; документів, якими визначені поверхні обмеження перешкод аеродрому, його контрольні точки; інформацію щодо реєстру щодо реєстру (переліку) об`єктів, заввишки 45 і більше метрів відносно контрольної точки аеродрому, в радіусі до 50 кілометрів такої контрольної точки, в межах приаеродромної території такого аеродрому, на території міста Ужгорода; інформацію щодо реєстру (переліку) об`єктів, заввишки 100 і більше метрів над земною поверхнею, від рівня аеродрому; інформацію щодо державної реєстрації аеродрому; інформацію щодо сертифікації аеродрому; інформацію щодо погодження з Ужгородською міською радою, її структурними підрозділами розміщення (будівництва) аеродромних об`єктів (елементів аеродрому), аеродрому в цілому, на території міста Ужгорода; інформацію щодо встановлення зон обмеження житлово-цивільного, культурно-побутового та промислового будівництва та їх погодження із Ужгородською міською радою, її структурними підрозділами; інформацію щодо наявності згоди Ужгородської міської ради, її структурних підрозділів, на встановлення на території аеродрому, належних такому експлуатанту або аеронавігаційному провайдеру засобів зв`язку, навігації, спостереження та світлотехнічних засобів; інформацію щодо здійснення контролю приаеродромної території аеродрому за період 1990 - 2019 роки, в розрізі кожного календарного року окремо; інформацію щодо повідомлення Закарпатським обласним комунальним підприємством "Міжнародний аеропорт "Ужгород" органів місцевого самоврядування про наявні містобудівні обмеження на території міста Ужгорода, в зв`язку із експлуатацією Міжнародного аеропорту "Ужгород"; інформацію щодо намірів забудови на території міста Ужгорода, які були погоджені за період 1990 - 2019 років; інформацію щодо вичерпного переліку обмежувальних містобудівних, санітарно-гігієнічних, будівельних та планувальних заходів, які діють навколо (в зв`язку із експлуатацією) Міжнародного аеропорту "Ужгород" на території міста Ужгорода, відповідні картографічні та графічні матеріали; належним чином завірені копії матеріалів сертифікаційної справи аеродрому Ужгород.

Обґрунтовуючи заявлене клопотання, представник відповідача 4 зазначає, що такі докази повинні підтвердити/спростувати доводи та обставини, які стосуються заявлених позовних вимог, однак надати такі самостійно він не може, оскільки вони знаходяться у розпорядженні 3-ї особи.

В підготовчому судовому засіданні 09 грудня 2019 року представник позивача просив суд його клопотання задовольнити, разом з тим, проти задоволення клопотання представника відповідача 4 заперечив з мотивів його безпідставності.

Представник відповідача 1 в засідання суду 09 грудня 2019 року проти задоволення зазначених клопотань про витребування доказів не заперечив.

Представники відповідачів 2, 3, 4 та третьої особи в підготовче судове засідання не з`явилися, про причини неявки суд не повідомили.

Розглянувши заявлені сторонами клопотання про витребування доказів, суд дійшов наступного висновку.

З матеріалів справи вбачається, що даний адміністративний позов стосується питання надання дозволів та містобудівних умов та обмежень на будівництво об`єкта за адресою: м. Ужгород, вул. Радіщева 1 - Володимирська, б/н, без попереднього узгодження з експлуатантом аеродрому, провайдером аеронавігаційного обслуговування та без погодження Державної авіаційної служби України.

Відповідно до ст. 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ч. 3 ст. 77 КАС України, докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Ч. 1 ст. 80 КАС України встановлено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів.

З огляду на вищенаведене, з метою повного та всебічного з`ясування обставин справи, суд вважає за доцільне витребувати від Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Закарпатській області та Управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради, зазначені в поданому позивачем клопотанні докази.

Відповідно до ч. 3 ст. 80 КАС України, про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.

Разом з тим, суд не вважає за доцільне витребувати від відповідача 1 та 2 докази, зазначені в поданому позивачем клопотанні, оскільки такі витребовуються судом від суб`єкта владних повноважень, уповноваженого видавати відповідні дозвільні документи.

Стосовно клопотання представника відповідача 4 суд вважає, що таке задоволенню не підлягає, оскільки такі не є належними доказами в розумінні ст. 73 КАС України.

Так, відповідно до положень ст. 73 КАС України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Предметом спору в даній адміністративній справі є питання правомірності здійснення будівництва та видачу відповідних дозвільних документів без попереднього узгодження з експлуатантом аеродрому, провайдером аеронавігаційного обслуговування та без погодження Державної авіаційної служби України. Разом з тим, діяльність та функціонування аеродрому, експлуатантом якого є Закарпатське обласне комунальне підприємство "Міжнародний аеропорт Ужгород", не є предметом розгляду у даній адміністративній справі, а відтак зазначені у поданому клопотанні докази не відносяться до предмету доказування.

Керуючись ст. ст. 80, 223, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

У Х В А Л И В:

1. Клопотання позивача про витребування доказів задовольнити частково.

2. Витребувати від Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Закарпатській області (вул. Гойди, буд. 8, м. Ужгород, Закарпатська область, 88008) належним чином завірені копії дозвільних документів на початок будівельних робіт за адресою: м. Ужгород, вул. Радіщева 1-Володимирська, б/н.

3. Витребувати від Управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради (вул. Героїв Небесної сотні, буд. 4, м. Ужгород, Закарпатська область, 88000, код ЄДРПОУ - 41284929) належним чином завірені копії містобудівних умов та обмежень земельної ділянки №22/03-01/18, що затверджені наказом від 26.03.2018 №19-14 за адресою: м. Ужгород, вул. Радіщева 1-Володимирська, б/н.

4. Вказані докази направити на адресу суду у строк до 03 січня 2020 року.

Повідомити Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Закарпатській області та Управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради, що згідно з вимогами ч. 8 ст. 80 КАС України у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

5. У задоволенні клопотання представника відповідач 4 про витребування доказів відмовити.

6. Розгляд справи відкласти на 09 січня 2020 р. на 13:30 год. (засідання відбудеться за адресою: 88017, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Загорська, буд. 30).

7. Явку сторін у судове засідання визнати обов`язковою.

Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 256 КАС України. Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Р.О. Ващилін