
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
09 грудня 2019 року м. Ужгород№ 260/1406/19 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гебеш С.А. розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою Державної екологічної інспекції у Закарпатській області до Державного підприємства "Рахівське лісове дослідне господарство" про застосування заходів реагування, -
В С Т А Н О В И В:
Державна екологічна інспекція у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державного підприємства "Рахівське лісове дослідне господарство" про застосування заходів реагування.
Свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що Згідно направлення для проведення планового заходу державного нагляду (контролю) дотримання вимог природоохоронного законодавства від 04.07.2019 року №1521/06, відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та відповідно до наказу щодо проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) дотримання вимог природоохоронного законодавства від 04.07.19 року №365 Державною екологічною інспекцією у Закарпатській області здійснено плановий захід щодо дотриманням вимог природоохоронного законодавства в ДП «Рахівське лісове дослідне господарство». Актом, складеним за результатами проведення планового заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів від 18.07.2019 року № 284/06 встановлено, що ДП «Рахівське ЛДГ» здійснює трелювання деревини з лісосіки гусеничним трактором ТДТ -55, а саме в Щаульському лісництві: з лісосіки суцільної лісосічної, термінової рубки головного користування в кварталі 21 виділ 24.1; з суцільної вузько лісосічної рубки головного користування в кварталі 9 виділ 22,1; з суцільної вузько лісосічної рубки головного користування в кварталі 9 виділ 22,2, з суцільної санітарної рубки , рубки формування і оздоровлення в кварталі 14 виділ 39,2, з суцільної санітарної рубки, рубки формування і оздоровлення в кварталі 14 виділ 39,5; з суцільної санітарної рубки, рубки формування і оздоровлення в кварталі 14 виділ 39,3, з суцільної санітарної рубки, рубки формування і оздоровлення в кварталі 14 виділ 39,4.
При проведені даних лісозаготівельних робіт порушено вимоги статті 9 Закону України «Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево - букових лісах Карпатського регіону» щодо заборони трелювання деревини гусеничним трактором.
Також Відповідач здійснює трелювання деревини з лісосік руслом водотоку, трелювальний волік прокладено частково річищем тимчасового водостоку, який захаращено парубковими рештками, трелювання деревини проводилось через русло потоку Бребоя, в Білотисянському лісництві з лісосіки головного користування суцільної вузько лісосічної рубки в кварталі 1 виділ 7,1, з лісосіки головного користування суцільної вузько лісосічної рубки в кварталі 1 виділ 17,1, з лісосіки головного користування суцільної вузько лісосічної рубки в кварталі 10 виділ 47,1 ,з лісосіки формування і оздоровлення лісу суцільної санітарної рубки в кварталі 26 виділ 3 8,8,з лісосіки формування і оздоровлення лісу суцільної санітарної рубки в кварталі 26 виділ 38,9, в Квасівському лісництві : з лісосіки формування і оздоровлення лісу суцільної санітарної рубки в кварталі 7 виділ 14,2., з лісосіки формування і оздоровлення лісу суцільної санітарної рубки в кварталі 8 виділ 25, з лісосіки формування і оздоровлення лісу суцільної санітарної рубки в кварталі 7 виділ 14,1, . з лісосіки головного користування суцільної лісосічної (термінової) рубки в кварталі 8 виділ 8.32.; в Щаульському лісництві : з лісосіки формування і оздоровлення лісу суцільної санітарної рубки в кварталі 4 виділ 15,1, з лісосіки формування і оздоровлення лісу суцільної санітарної рубки в кварталі 4 виділ 15,2, в Рахівському лісництві : з лісосіки формування і оздоровлення лісу вибіркової санітарної рубки в кварталі 2 виділ 41, з лісосіки формування і оздоровлення лісу вибіркової санітарної рубки в кварталі 2 виділ 42. з лісосіки формування і оздоровлення лісу вибіркової санітарної рубки в кварталі 2 виділ 43; в Богданському лісництві : з лісосіки санітарної , суцільної санітарної рубки в кварталі 11 виділ 7,3, з лісосіки санітарної , суцільної санітарної рубки в кварталі 11 виділ 7,1, з лісосіки санітарної , суцільної санітарної рубки в кварталі 11 виділ 7,2, .Дана діяльність забороняється законом, є порушенням ст. 5 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 19 Лісового кодексу України та ст..80 Водного кодексу України та п.33 Постанови Кабінету Міністрів України №339 від 14.04.2011 року. Така діяльність з експлуатації природних ресурсів забороняється законом та підлягає безумовному зупиненню у зв`язку з чим позивач звернувся до суду.
Представник позивача в судове засідання не з`явився, хоча належним чином повідомлявся судом про дату, час та місце судового розгляду даної справи, однак надіслав письмове клопотання в порядку ст. 194 КАС України про розгляд справи за його відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, хоча належним чином повідомлявся судом про дату, час та місце судового розгляду даної справи. У вказаний в ухвалі про відкриття провадження було встановлено відповідачу строк для надання відзиву на позов та строк для подання заперечень проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, однак наданим правом відповідач не скористався.
У відповідності до вимог ч.9 ст.205 КАС України встановлено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд прийшов до переконання про можливість розгляду даної справи в порядку письмового провадження.
Відповідно до вимог ч.4 ст. 229 КАС України передбачено, що у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
З урахуванням викладеного, керуючись положеннями частини 5 ст. 262 КАС України, на думку суду, наявні підстави для розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження в письмовому провадженні.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст. 16 Конституції України забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи - катастрофи планетарного масштабу, збереження генофонду Українського народу є обов`язком держави.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V (далі - Закон № 877-V).
Згідно ст. 1 Закону № 877-V, державний нагляд (контроль) - державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Заходами державного нагляду (контролю) є планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом.
Спосіб здійснення державного нагляду (контролю) - процедура здійснення державного нагляду (контролю), визначена законом.
У відповідності до пункту 1 Положення про Державну екологічну інспекцію України, постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2017 р. № 275 (далі - Положення № 275) Державна екологічна інспекція України (Держекоінспекція) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра екології та природних ресурсів і який реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.
Держекоінспекція відповідно до покладених на неї завдань: здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням центральними органами виконавчої влади та їх територіальними органами, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог законодавства: про охорону атмосферного повітря, зокрема щодо: виконання загальнодержавних, галузевих або регіональних природоохоронних програм; наявності та додержання умов дозволів на викиди забруднюючих речовин; забезпечення безперебійної ефективної роботи і підтримання у справному стані споруд, устаткування та апаратури для очищення викидів забруднюючих речовин; додержання нормативів у галузі охорони атмосферного повітря; додержання екологічних показників нафтопродуктів (бензину автомобільного та дизельного палива), які реалізуються шляхом оптової та роздрібної торгівлі суб`єктами господарювання; порядку провадження діяльності, спрямованої на штучні зміни стану атмосфери і атмосферних явищ у господарських цілях; надання своєчасної, повної та достовірної інформації про стан атмосферного повітря, визначення видів і обсягів забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря (пп. «г» п. 4 Положення № 275).
Держекоінспекція здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи. (п.7 Положення №275).
В силу статті 4 Закону №877-V, державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб`єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.
Частиною 5 ст. 4 Закону № 877-V встановлено, що виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути призупинені виключно за рішенням суду.
Відповідно до частини сьомої статті 7 Закону № 877-V, на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
Із аналізу вищенаведених норм видно, що підставою для звернення з позовом до суду про застосування заходів реагування є виявлення органом нагляду (контролю) порушення вимог законодавства, про що зазначається в акті перевірки.
Як вбачається з матеріалів справи, згідно направлення для проведення планового заходу державного нагляду (контролю) дотримання вимог природоохоронного законодавства від 04.07.2019 року №1521/06, відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (а.с.11) та відповідно до наказу щодо проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) дотримання вимог природоохоронного законодавства від 04.07.19 року №365 Державною екологічною інспекцією у Закарпатській області здійснено плановий захід щодо дотриманням вимог природоохоронного законодавства в ДП «Рахівське лісове дослідне господарство» (юридична адреса: Закарпатська обл., Рахівський р-н, м.Рахів, вул. Б.Хмельницького ,3) (а.с.12).
Актом, складеним за результатами проведення планового заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів від 18.07.2019 року № 284/06(а.с. 13-54) встановлено, що ДП «Рахівське ЛДГ» здійснює трелювання деревини з лісосіки гусеничним трактором ТДТ -55, а саме в Щаульському лісництві: з лісосіки суцільної лісосічної, термінової рубки головного користування в кварталі 21 виділ 24.1; з суцільної вузько лісосічної рубки головного користування в кварталі 9 виділ 22,1; з суцільної вузько лісосічної рубки головного користування в кварталі 9 виділ 22,2, з суцільної санітарної рубки , рубки формування і оздоровлення в кварталі 14 виділ 39,2, з суцільної санітарної рубки, рубки формування і оздоровлення в кварталі 14 виділ 39,5; з суцільної санітарної рубки, рубки формування і оздоровлення в кварталі 14 виділ 39,3, з суцільної санітарної рубки, рубки формування і оздоровлення в кварталі 14 виділ 39,4.
При проведені даних лісозаготівельних робіт порушено вимоги статті 9 Закону України «Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево - букових лісах Карпатського регіону» щодо заборони трелювання деревини гусеничним трактором.
Також Відповідач здійснює трелювання деревини з лісосік руслом водотоку , трелювальний волік прокладено частково річищем тимчасового водостоку, який захаращено парубковими рештками, трелювання деревини проводилось через русло потоку Бребоя, в Білотисянському лісництві з лісосіки головного користування суцільної вузько лісосічної рубки в кварталі 1 виділ 7,1, з лісосіки головного користування суцільної вузько лісосічної рубки в кварталі 1 виділ 17,1, з лісосіки головного користування суцільної вузько лісосічної рубки в кварталі 10 виділ 47,1 ,з лісосіки формування і оздоровлення лісу суцільної санітарної рубки в кварталі 26 виділ 3 8,8,з лісосіки формування і оздоровлення лісу суцільної санітарної рубки в кварталі 26 виділ 38,9, в Квасівському лісництві: з лісосіки формування і оздоровлення лісу суцільної санітарної рубки в кварталі 7 виділ 14,2., з лісосіки формування і оздоровлення лісу суцільної санітарної рубки в кварталі 8 виділ 25, з лісосіки формування і оздоровлення лісу суцільної санітарної рубки в кварталі 7 виділ 14,1, . з лісосіки головного користування суцільної лісосічної (термінової) рубки в кварталі 8 виділ 8.32.; в Щаульському лісництві : з лісосіки формування і оздоровлення лісу суцільної санітарної рубки в кварталі 4 виділ 15,1, з лісосіки формування і оздоровлення лісу суцільної санітарної рубки в кварталі 4 виділ 15,2, в Рахівському лісництві : з лісосіки формування і оздоровлення лісу вибіркової санітарної рубки в кварталі 2 виділ 41, з лісосіки формування і оздоровлення лісу вибіркової санітарної рубки в кварталі 2 виділ 42. з лісосіки формування і оздоровлення лісу вибіркової санітарної рубки в кварталі 2 виділ 43; в Богданському лісництві : з лісосіки санітарної , суцільної санітарної рубки в кварталі 11 виділ 7,3, з лісосіки санітарної , суцільної санітарної рубки в кварталі 11 виділ 7,1, з лісосіки санітарної , суцільної санітарної рубки в кварталі 11 виділ 7,2, .Дана діяльність забороняється законом, є порушенням ст. 5 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 19 Лісового кодексу України та ст..80 Водного кодексу України та п.ЗЗ Постанови Кабінету Міністрів України №339 від 14.04.2011 року. Така діяльність з експлуатації природних ресурсів забороняється законом та підлягає безумовному зупиненню.
Правові і організаційні основи та екологічні вимоги в галузі охорони лісового господарства визначає Лісовий кодекс України, статтею 19 якого передбачено, що підприємства, установи, організації та громадяни - суб`єкти підприємницької діяльності, які являються основними лісокористувачами повинні дотримуватись обов`язків, а саме: забезпечувати охорону, захист, відтворення, підвищення продуктивності лісових насаджень, посилення їх корисних властивостей, підвищення родючості ґрунтів, вживати інших заходів відповідно до законодавства на основі принципів сталого розвитку; дотримуватися правил і норм використання лісових ресурсів; вести лісове господарство на основі матеріалів лісовпорядкування, здійснювати використання лісових ресурсів способами, які забезпечують збереження оздоровчих і захисних властивостей лісів, а також створюють сприятливі умови для їх охорони, захисту та відтворення; вести первинний облік лісів; дотримуватися встановленого законодавством режиму використання земель; забезпечувати охорону типових та унікальних природних комплексів і об`єктів, рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу, рослинних угрупувань, сприяти формуванню екологічної мережі відповідно до природоохоронного законодавства.
Пунктом 2 статті 80 Водного кодексу України заборонено руйнувати русла малих пересихаючих річок, струмки та водотоки. Водокористувачі та землекористувачі, землі яких знаходяться в басейні річок, забезпечують здійснення комплексних заходів щодо збереження водності річок та охорони їх від забруднення і засмічення.
Відповідно до ст. 19 Лісового кодексу України постійні лісокористувачі зобов`язані вести лісове господарство на основі матеріалів лісовпорядкування, здійснювати використання лісових ресурсів способами, які забезпечують збереження оздоровчих і захисних властивостей лісів, а також створюють сприятливі умови для їх охорони, захисту та відтворення.
Згідно ст.9 Закону України «Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево - букових лісах Карпатського регіону» - заготівля та вивезення деревини в гірських лісах Карпатського регіону починаючи з 2005 року проводяться тільки з використанням колісних та гужових засобів, повітряно-трелювальних установок, а також з відновленням системи вузькоколійок та оптимізацією мережі лісових доріг.
Пунктом 3 статті 29-2 Лісового кодексу України визначено, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, у сфері лісових відносин обмежує чи зупиняє (тимчасово) в установленому порядку діяльність підприємств, установ та організацій незалежно від їх підпорядкування та форми власності, якщо вона здійснюється з порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, вимог дозволів на використання природних ресурсів.
Отже, діяльність суб`єкта господарювання, яка пов`язана з трелюванням деревини з лісосіки гусеничним трактором, а також трелювання деревини через русло водостоків та потоку, руйнування русла малих пересихаючих річок, забороняється законом і підлягає безумовному зупиненню.
Відповідно до ч.5 ст.4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути призупиненні виключно за рішенням суду.
Застосовані адміністративним судом заходи реагування за позовом органу державного нагляду (контролю), а також вжиті органом державного нагляду (контролю) заходи, обґрунтованість яких підтверджена адміністративним судом, відповідно до статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» скасовуються після отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб`єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.
У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Як зазначено у ч.1 ст.9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідач своїм правом не скористався, відзив на позовну заяву не подав.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню, оскільки відповідачем в даному випадку такі не спростовані.
Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.
Згідно ч. 2 ст. 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Враховуючи відсутність понесених витрат суб`єкта владних повноважень, пов`язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, судові витрати стягненню не підлягають.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250,255,295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Адміністративний позов Державної екологічної інспекції у Закарпатській області (вул. Швабська, буд. 14,м. Ужгород, Закарпатська область,88000, код ЄДРПОУ - 38015668) до Державного підприємства "Рахівське лісове дослідне господарство" (вул. Б. Хмельницького, буд. 3,м. Рахів, Закарпатська область,90600, код ЄДРПОУ- 22114610) про застосування заходів реагування - задовольнити повністю.
Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Державного підприємства "Рахівське лісове дослідне господарство" (вул. Б. Хмельницького, буд. 3,м. Рахів,Закарпатська область,90600, код ЄДРПОУ- 22114610) частині призупинки заготівлі (трелювання) деревини гусеничним трактором ТДТ -55 з лісосік в Щаульському лісництві: з лісосіки суцільної лісосічної, термінової рубки головного користування в кварталі 21 виділ 24.1; з суцільної вузько лісосічної рубки головного користування в кварталі 9 виділ 22,1; з суцільної вузько лісосічної рубки головного користування в кварталі 9 виділ 22,2, з суцільної санітарної рубки , рубки формування і оздоровлення в кварталі 14 виділ 39,2, з суцільної санітарної рубки, рубки формування і оздоровлення в кварталі 14 виділ 39,5; з суцільної санітарної рубки, рубки формування і оздоровлення в кварталі 14 виділ 39,3, з суцільної санітарної рубки, рубки формування і оздоровлення в кварталі 14 виділ 39,4.та припинити трелювання деревини по водотоку в Білотисянському лісництві з лісосіки головного користування суцільної вузько лісосічної рубки в кварталі 1 виділ 7,1, з лісосіки головного користування суцільної вузько лісосічної рубки в кварталі 1 виділ 17,1, з лісосіки головного користування суцільної вузько лісосічної рубки в кварталі 10 виділ 47,1 , з лісосіки формування і оздоровлення лісу суцільної санітарної рубки в кварталі 26 виділ 38,8,з лісосіки формування і оздоровлення лісу суцільної санітарної рубки в кварталі 26 виділ 38,9, в Квасівському лісництві : з лісосіки формування і оздоровлення лісу суцільної санітарної рубки в кварталі 7 виділ 14,2., з лісосіки формування і оздоровлення лісу суцільної санітарної рубки в кварталі 8 виділ 25, з лісосіки формування і оздоровлення лісу суцільної санітарної рубки в кварталі 7 виділ 14,1, . з лісосіки головного користування суцільної лісосічної (термінової) рубки в кварталі 8 виділ 8.32.; в Щаульському лісництві : з лісосіки формування і оздоровлення лісу суцільної санітарної рубки в кварталі 4 виділ 15,1, з лісосіки формування і оздоровлення лісу суцільної санітарної рубки в кварталі 4 виділ 15,2, в Рахівському лісництві : з лісосіки формування і оздоровлення лісу вибіркової санітарної рубки в кварталі 2 виділ 41, з лісосіки формування і оздоровлення лісу вибіркової санітарної рубки в кварталі 2 виділ 42. з лісосіки формування і оздоровлення лісу вибіркової санітарної рубки в кварталі 2 виділ 43; в Богданському лісництві : з лісосіки санітарної, суцільної санітарної рубки в кварталі 11 виділ 7,3, з лісосіки санітарної , суцільної санітарної рубки в кварталі 11 виділ 7,1, з лісосіки санітарної, суцільної санітарної рубки в кварталі 11 виділ 7,2,.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Восьмого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
В разі подання апеляційної скарги на рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
СуддяС.А. Гебеш