
Справа № 234/19752/19
Провадження № 3/234/4549/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 грудня 2019 року м. Краматорськ
Суддя Краматорського міського суду Донецької області Чернобай А.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДФС у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , директора ТОВ «Деревообробний комплекс «Промліс», який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 2 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу № 148 про адміністративне правопорушення від 30.10.2019 року, ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора ТОВ «Деревообробний комплекс «Промліс», порушив встановлений порядок ведення податкового обліку, а саме: п. 198.3, п.198.6 ст. 198, п. 200.1, п. 200.4 ст. 200, п. 201 Податкового кодексу України, у результаті ого завищено податковий кредит на суму 16667 грн., та завищено суму бюджетного відшкодування за липень 2019 оку на рахунок платника у банку в розмірі 16667 грн.
Зазначене порушення встановлено актом перевірки від 17.09.2019 року №26/05-99-04-02/34456341.
В діях ОСОБА_1 податковий орган вбачає склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.163-1 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, шляхом направлення судової повістки рекомендованим повідомленням.
На підставі ст. 268 КУпАП суд вважає за можливе розглядати справу у відсутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 280 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення повинен з`ясувати чи винна дана особа у вчиненні адміністративного правопорушення, а також всі обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст.163-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення відповідальність настає за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Частиною другою передбачена відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення.
Однак, в матеріалах справи відсутні доказ того, що ОСОБА_1 протягом року притягувався до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
Крім того, як вбачається з довідки від 02.12.2019 року, згідно відомостей автоматизованої системи документообігу суду за період з 01.01.2019 року по 02.12.2019 року включно, ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-1 КУпАП не притягувався.
Отже суд вважає представлені у справі докази недостатніми для об`єктивного доведення вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.163-1 КУпАП.
Згідно п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного провадження по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.163-1 КУпАП, відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 247, 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження в справі у відношенні ОСОБА_1 за ст. 163-1 ч.2 КУпАП закрити у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною пятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Суддя