П О С Т А Н О В А
Іменем України
30 березня 2010 року Справа № 2а-336/10/2370
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Мишенка В.В.,
при секретарі Дубовій Ю.С.,
за участю: представника позивача Гриценка О.М. - за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом Уманського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення коштів виплачених як допомога по безробіттю,
В С Т А Н О В И В:
Звернувшись до суду Уманський міський центр зайнятості (далі-позивач) просить стягнути з ОСОБА_2 (далі-відповідач) кошти виплачені як допомога по безробіттю в сумі 934 грн. 88 коп.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач 10.05.2006 року звернулась до Уманського міського центру зайнятості в пошуках роботи. Наказом Уманського міського центру зайнятості № НТ 060510 від 10.05.2006 року відповідачу надано статус безробітної і призначено допомогу по безробіттю з 10.05.2006 року по 04.05.2007 року. 08.02.2007 року відповідач звернулась до Уманського міського центру зайнятості із заявою про поновлення статусу безробітної з виплатою допомоги по безробіттю. Наказом Уманського міського центру зайнятості № НТ 070208 від 08.02.2007 року відповідачу поновлено статус безробітної і призначено допомогу по безробіттю з 08.02.2007 року по 12.06.2007 року.
02.07.2007 року відповідачу відповідно до наказу № НТ 070702 припинено виплату допомоги по безробіттю у звязку із закінченням строку виплати відповідно до п.п. 12 п.1 ст. 31 Закону України № 1533-III та відповідно до наказу № НТ 070823 від 23.08.2007 року знято з обліку у звязку з невідвідуванням безробітною державної служби зайнятості без поважних причин тридцять календарних днів і більше відповідно до п.п. «к» п. 44 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності.
При проведені звірки з базою даних державного реєстратора виконавчого комітету Уманської міської ради Черкаської області виявлено, що відповідач зареєстрована як субєкт підприємницької діяльності з 01.09.2005 року. В звязку з чим, листом № 1615 від 02.10.2009 року, відповідача повідомлено про факт виявленого порушення та запропоновано повернути кошти виплачені як допомога по безробіттю в сумі 934 грн. 88 коп. Станом на 25.01.2010 року вказані кошти відповідачем не повернуті.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі. Відповідач в судове засідання не прибула, свого представника не направила, хоча належним чином повідомлялась судом про день та час судового розгляду справи.
Вислухавши доводи представника позивача, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Відповідач 10.05.2006 року звернулась до Уманського міського центру зайнятості із заявою щодо надання їй статусу безробітної з виплатою допомоги по безробіттю до вирішення питання її працевлаштування.
Наказом Уманського міського центру зайнятості № НТ 051026 від 10.05.2006 року відповідачу надано статус безробітної і призначено допомогу по безробіттю.
02.01.2007 року відповідачу відповідно до наказу № НТ 070102 припинено виплату допомоги по безробіттю у звязку з невідвідуванням безробітною державної служби зайнятості без поважних причин тридцять календарних днів і більше відповідно до п.п. 13 п.1 ст. 31 Закону України № 1533-III та знято з обліку у звязку з невідвідуванням безробітною державної служби зайнятості без поважних причин тридцять календарних днів і більше відповідно до п.п. «к» п. 44 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності.
08.02.2007 року відповідач звернулась до Уманського міського центру зайнятості із заявою про поновлення статусу безробітної з виплатою допомоги по безробіттю. Наказом Уманського міського центру зайнятості № НТ 070208 від 08.02.2007 року відповідачу поновлено статус безробітної і призначено допомогу по безробіттю з 08.02.2007 року по 12.06.2007 року.
02.07.2007 року відповідачу відповідно до наказу № НТ 070702 припинено виплату допомоги по безробіттю у звязку із закінченням строку виплати відповідно до п.п. 12 п.1 ст. 31 Закону України № 1533-III та відповідно до наказу № НТ 070823 від 23.08.2007 року знято з обліку у звязку з невідвідуванням безробітною державної служби зайнятості без поважних причин тридцять календарних днів і більше відповідно до п.п. «к» п. 44 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності.
Загальна сума коштів, отриманих відповідачем як допомога по безробіттю, за період часу з 10.05.2006 року по 02.07.2007 року становить 934 грн. 88 коп., що підтверджується розрахунком позивача № 2303/18 від 25.09.2009 року.
В своїх заявах від 10.05.2006 року про надання статусу безробітної та від 08.02.2007 року про поновлення статусу безробітної відповідач вказувала, що вона не зареєстрована як субєкт підприємницької діяльності.
При проведені звірки з базою даних державного реєстратора виконавчого комітету Уманської міської ради Черкаської області виявлено, що відповідач зареєстрована як субєкт підприємницької діяльності з 01.09.2005 року, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців станом на 22.09.2009 року, в яких вказано, що ОСОБА_2 зареєстрована як фізична особа-підприємець виконавчим комітетом Уманської міської ради Черкаської області 01.09.2005 року за № 20250170000002179, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.
25.09.2009 року позивачем видано наказ № 2303/18 про повернення коштів, виплачених ОСОБА_2, як допомогу по безробіттю в сумі 934 грн. 88 коп. про що рекомендованим листом повідомлено відповідача. Станом на 25.01.2010 року вказані кошти відповідачем не повернуті.
Законом УРСР «Про зайнятість населення» № 803-XII від 01.03.1991 року передбачено, що безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
Стаття 8 Закону України № 1533-III зазначає, що Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.
Фонд є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом.
Відповідно до ст. 12 Закону України № 1533-III, виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Директор Державного центру зайнятості центрального органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики та його заступники є відповідно керівником та заступниками виконавчої дирекції Фонду.
Виконавча дирекція Фонду організовує виконання рішень правління Фонду та забезпечує дотримання законодавства України про страхування на випадок безробіття, діє від імені Фонду та підзвітна йому в межах та порядку, передбачених статутом Фонду.
Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Статтею 23 Закону України № 1533-III передбачено, що застрахованим особам, зазначеним у частині першій статті 22 Закону України № 1533-III, розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого Кабінетом Міністрів України, залежно від страхового стажу.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається та їх обґрунтування.
Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.11,14,70,71,89,94,159 163 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Уманського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2: 20300, АДРЕСА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Уманського міського центру зайнятості: 20300, Черкаська область, м. Умань, вул. Горького, 35 (код ЄДРПОУ 21368520) 934 (девятсот тридцять чотири) грн. 88 коп. виплачених як допомога по безробіттю.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.В. Мишенко
Повний текст постанови виготовлений 30 березня 2010 року.