ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 лютого 2010 року Справа № 2а-120/10/2370
10год. 00хв. м.Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі: головуючого-судді Новікової Т.В., при секретарі-Клименко Р.М., за участю представників прокуратури Кондри Г.О. (за посвідченням), позивача Чумак В.В.(за довіреністю), за відсутності відповідача, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Смілянського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Смілянського міськрайонного центру зайнятості населення до ОСОБА_3 про стягнення коштів виплачених як допомога по безробіттю,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор звернувся до суду з позовною заявою від 21.12.2009р. № 05-1584 вих 09 до ОСОБА_3, в якій просить стягнути на користь Смілянського міськрайонного центру зайнятості населення кошти виплачені як допомога по безробіттю в сумі 1602 грн.60 коп. Обґрунтувуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що ОСОБА_3 в порушення вимог законів України «Про зайнятість населення» від 01.03.1991р. № 803-ХІІ та «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000р. № 1533-ІІІ (далі Закон № 1533-ІІІ) відмовилася повернути кошти у сумі 1602грн. 60 коп., отримані як допомога по безробіттю.
Під час судового засідання прокурор та представник позивача позов підтримали в повному обсязі та просили суд його задовольнити.
Відповідач до зали судового засідання не зявився, явку своїх представників на судовий розгляд справи не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Виходячи з положень ч. 2 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Розглянувши поданий адміністративний позов та додані до нього матеріали, заслухавши думку прокурора та пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
ОСОБА_3, зареєстрована виконавчим комітетом Смілянської міської ради як фізична особа-підприємець 24.03.2000р., ідентифікаційний номер НОМЕР_1, перебувала на обліку в Смілянському міськрайонному центрі зайнятості населення як безробітня з 17.12.2008р. по 07.05.2009р. згідно персональної картки №НОМЕР_3
Відповідно до ст. 2 Закону №803-ХІІ, ст.ст. 22, 23 Закону №1533-ІІІ ОСОБА_3 згідно заяви від 24.12.2008р., надано статус безробітного, в якій позивач вказала, що не зареєстрована як субєкт підприємницької діяльності та якій призначено допомогу по безробіттю, відповідно до наказу Смілянського міськрайонного центру зайнятості населення від 24.12.2008 р. №НТ081224. Позивачем ОСОБА_3 було знято з обліку на підставі наказу № НТ090507 від 07.05.2009р. та відповідно до персональної картки № НОМЕР_3, у звязку з виявленням факту подання недостовірних даних, що мало місце під час одержання допомоги по безробіттю відповідно до п.20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу і безробітних та п. 14 ст.31 ЗУ № 1533-ІІІ.
Смілянським міськрайонним центром зайнятості населення проведено перевірку додержання відповідачем вимог Закону №1533-ІІІ, в ході якої встановлено, що на день надання ОСОБА_3 статусу безробітної, відповідач була зареєстрована як субєкт підприємницької діяльності (фізична особа підприємець) з 24.03.2000р. згідно листів державного реєстратора від 22.07.2009р. № 81 та від 11.09.2009 року, в якому зазначено, що ОСОБА_3 зареєстрована виконавчим комітетом Смілянської міської ради як фізична особа підприємець (а.с.11,18). Таким чином, відповідач під час реєстрації в Смілянському міськрайонному центрі зайнятості населення приховала той факт, надала неправдиві відомості, що є приватним підприємцем з 24.03.2000р.
Як вбачається з матеріалів справи, в період перебування ОСОБА_3 на обліку в державній службі зайнятості з 24.12.2008р. по 06.05.2009р. їй було виплачено матеріальне забезпечення в сумі 1602 грн. 60 коп., згідно розрахунку суми боргу (а. с. 15), як допомогу по безробіттю, яка підлягає поверненню, згідно наказу від 28.07.2009р. № 2302/38 (а.с.13), що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, яке відповідачем отримано 31.07.2009р.
Смілянським міськрайонним центром зайнятості населення на адресу відповідача направлено повідомлення запрошення від 23.07.2009р. за № 33502/03, про необхідність терміново зявитися до начальника відділу надання соціальних послуг з працевлаштування Смілянського міськрайонного центру зайнятості населення щодо повернення незаконно отриманої суми допомоги по безробіттю.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач правомірно звернувся до суду про стягнення з відповідача коштів, виплачених як допомога по безробіттю в сумі 1602 грн.60 коп.
Згідно Закону №1533-ІІІ джерела коштів Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття формуються із страхових внесків страхувальників. Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг. Фонд є цільовим централізованим страховим фондом.
Законом №1533-ІІІ надано право на матеріальне забезпечення на випадок безробіття та соціальних послуг громадян, які є застрахованими чи незастрахованими особами військовослужбовці звільнені у звязку із скороченням чисельності штату без права на пенсію, в тому числі особи, які вперше шукають роботу та інші незастраховані особи, у разі їх реєстрації в установленому порядку як безробітних.
До зайнятого населення належать та не можуть бути безробітними і отримувати допомогу по безробіттю громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві (пп.б п.3 ст.1 Закон №803-ХІІ).
Статтею 2 Закону №803-ХІІ визначено, що безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
Відповідно до пп.8 п.1 ст.31 Закону №1533-ІІІ в иплата допомоги по безробіттю припиняється у разі: призначення виплати на підставі документів, що містять неправдиві відомості.
Зокрема, застраховані особи зобовязані у повному обсязі повідомляти про обставини, що спричиняють зміни розміру матеріального забезпечення та порядку його надання. Сума вартості матеріального забезпечення та соціальних послуг, наданих застрахованій особі внаслідок зловживання або невиконання нею своїх обовязків, стягується з цієї особи в судовому порядку (п. 6.14. Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000р. №307).
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
За результатами розгляду адміністративного позову та з врахуванням думки представників позивача, суд дійшов висновку, що позивач правомірно звернувся до суду про стягнення коштів, призначених як допомогу по безробіттю, тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
На підставі ч.3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 16.02.2010р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі здійснюватиметься з урахуванням вимог ст. 167 КАС України.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 9, 69,71, 94, 97, ст.ст. 158-159, ст.ст. 161-163 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 )
на користь Смілянського міськрайонного центу зайнятості населення (20700, Черкаська область, м. Сміла, вул. Свердлова, 83, код 21368514) кошти, виплачені як допомога по безробіттю у сумі 1602 грн.60 коп. ( одна тисяча шістсот дві гривні 60 коп.).
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України з дня складення її в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено за відсутності особи, яка бере участь у справі - з дня отримання нею копії постанови та наступного подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 02.03.2010 року.
Суддя Т.В. Новікова
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 червня 2009 року Справа № 2а-2684/09/2370
13год. 54 хв. м.Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Новікової Т.В.,
при секретарі-Комишній О.М.,
за участю представників:
позивача-Клименко А.І. (довір. № 72б від 29.05.09р.)
відповідача-Хорунжі В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Камянського району Черкаської області в інтересах Камянського районного центру зайнятості до ОСОБА_5 про стягнення коштів, виплачених як допомога по безробіттю.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, ст.ст. 158-159, ст.ст. 161-163 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з ОСОБА_5 АДРЕСА_2 ідентифікаційний код НОМЕР_2)
на користь Камянського районного центу зайнятості (20800, Черкаська область, м.Камянка, вул. Пушкіна, 37 р/р 37176003000438 в ГУДКУ Черкаської області, код 21368402, МФО 854018) кошти, виплачені як допомога по безробіттю у сумі 3078грн.41коп. (три тисячі сімдесят вісім гривень сорок одна копійка).
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Т.В. Новікова