Постанова № 8622352, 04.03.2010, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.03.2010
Номер справи
2а-103/10/2370
Номер документу
8622352
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

4 березня 2010 року справа № 2а-103/10/2370

11 год. 00 хв. м.Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гараня С.М.,

при секретарі Лисенко С.С.,

за участю:

представника позивача державного підприємства «Уманське лісове господарство» Гречко І.В. за довіреністю,

представників відповідача Уманської обєднаної державної податкової інспекції Черкаської області Симоненко К.О., Пучко Л.В. за довіреностями,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом державного підприємства «Уманське лісове господарство» до Уманської обєднаної державної податкової інспекції Черкаської області, про визнання протиправним та скасування рішення та зобовязання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Уманської обєднаної державної податкової інспекції Черкаської області про визнання протиправним та скасування рішення про виключення державного підприємства «Уманське лісове господарство» з реєстру субєктів спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість та зобовязання відповідача поновити його в зазначеному реєстрі.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю та просила суд їх задовольнити. В обґрунтування позову зазначила, що державне підприємство «Уманське лісове господарство» було зареєстроване як субєкт спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість. 30.09.2009 р. Уманська обєднана державна податкова інспекція Черкаської області склала акт про виключення позивача з реєстру спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість за відсутності на те підстав, з дати внесення підприємства до відповідного реєстру, та видала свідоцтво платника податку на додану вартість на загальних підставах.

Представники відповідача проти заявленого позову заперечували та просили суд залишити його без задоволення. В заперечення позовних вимог зазначили, що державне підприємство «Уманське лісове господарство» перебуває на обліку в Уманській обєднаній державній податковій інспекції Черкаської області як платник податків та інших платежів та зборів, передбачених законодавством України. З 01.01.2009 р. позивач був зареєстрований як субєкт спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість в звязку з чим йому було видане відповідне свідоцтво. 30.09.2009 р. позивач звернувся до Уманської обєднаної державної податкової інспекції Черкаської області про зняття його з реєстрації як субєкта спеціального режиму оподаткування, та зазначив при цьому причину питома вага поставок несільськогосподарських товарів протягом двадцяти послідовних звітних податкових періодів сукупно не перевищує 25 відсотків вартості всіх поставлених товарів. В звязку з цією обставиною відповідач провів перевірку та підтвердив даний факт, про що був складений акт про виключення державного підприємства «Уманське лісове господарство» з реєстру субєктів спеціального режиму оподаткування.

Заслухавши доводи та пояснення представників сторін, вивчивши матеріали адміністративної справи, суд прийшов до висновку, що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Державне підприємство «Уманське лісове господарство», згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АБ № 305798, зареєстроване Уманською районною держаною адміністрацією Черкаської області 18.09.1992 р., ідентифікаційний код 00993389.

Видами діяльності державного підприємства «Уманське лісове господарство» за КВЕД 02.02.0 є надання послуг у лісовому господарстві; 02.01.0 лісівництво та лісозаготівлі; 20.10.0 лісопильне та стругальне виробництво; просочування деревини; 51.90.0 інші види оптової торгівлі; 20.51.0 виробництво інших виробів з деревини; 60.24.0 діяльність автомобільного вантажного транспорту.

17.09.2007 р. позивач був зареєстрований платником податку на додану вартість, а з 01.01.2009 р. як субєкт спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість, про що йому було видане свідоцтво № 100188552.

30.09.2009 р. позивач звернувся з заявою до Уманської обєднаної державної податкової інспекції Черкаської області про зняття з реєстрації як субєкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість. Причиною прийняття такого рішення платником податку, послужила та обставина, що питома вага поставок несільськогосподарських товарів (послуг) протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів сукупно перевищує 25 відсотків вартості всіх поставлених товарів, про що було вказано ним в цій заяві.

30.09.2009 р. Уманською обєднаною державною податковою інспекцією Черкаської області була проведена перевірка вказаної позивачем обставини щодо перевищення державним підприємством «Уманське лісове господарство» 25 відсотків питомої ваги поставок несільськогосподарських товарів (послуг) протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів, та встановлено, що підприємство протягом дванадцяти послідовних звітних податкових періодів мало сукупну вартість поставок всіх товарів (послуг) 18195640 грн., у тому числі несільськогосподарських товарів (послуг) 18195640 грн., що становить 100 відсотків та перевищує 25 відсотків вартості всіх поставлених товарів (послуг), та прийнято рішення про виключення підприємства з реєстру субєктів спеціального режиму оподаткування з 01.01.2009 р., а саме дати, якої воно вважається платником податку на загальних підставах.

Відповідно до вимог пункту 8-1.1. статті 8 Закону України «Про податок на додану вартість» від 3 квітня 1997 року № 168/97-ВР (далі Закон № 168/97-ВР), резидент, який провадить підприємницьку діяльність у сфері сільського і лісового господарства та рибальства та відповідає критеріям, встановленим у пункті 81.6 цієї статті (далі - сільськогосподарське підприємство), може обрати спеціальний режим оподаткування.

Пунктом 8-1.7. статті 8 Закону № 168/97-ВР передбачено, що сільськогосподарськими вважаються товари, зазначені у групах 1 - 24 УКТ ЗЕД згідно із Законом України "Про Митний тариф України", якщо такі товари вирощуються, відгодовуються, виловлюються або збираються (заготовляються) безпосередньо платником податку - суб'єктом спеціального режиму оподаткування (крім придбання таких товарів у інших осіб), а також продукти обробки (переробки) таких товарів, які поставляються зазначеним платником податку - їх виробником.

Згідно пункту 8-1.11. статті 8 Закону № 168/97-ВР якщо суб'єкт спеціального режиму оподаткування поставляє протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів сукупно несільськогосподарські товари (послуги), питома вага яких перевищує 25 відсотків від вартості всіх поставлених товарів (послуг), то: а) на таке підприємство не поширюється спеціальний режим оподаткування, встановлений цією статтею. Таке підприємство зобов'язане визначити податкове зобов'язання з цього податку за наслідками звітного періоду, в якому було допущено таке перевищення, і сплатити податок до бюджету в загальному порядку; б) податковий орган виключає таке підприємство з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування та може повторно включити його до такого реєстру після спливу наступних дванадцяти послідовних звітних податкових періодів за наявності підстав, визначених цією статтею; в) таке підприємство вважається платником цього податку на загальних підставах з першого числа місяця, в якому було допущено таке перевищення.

Перевіркою відповідача щодо відповідності його діяльності вимогам Закону України «Про податок на додану вартість» встановлено, що підприємство протягом дванадцяти послідовних звітних податкових періодів мало сукупну вартість поставок всіх товарів (послуг) на суму 18195640 грн., у тому числі несільськогосподарських товарів (послуг) в розмірі 18195640 грн., що становить 100 відсотків та перевищує 25 відсотків вартості всіх поставлених товарів (послуг), і відповідно, на нього не поширюється спеціальний режим оподаткування, встановлений пунктом 8-1.11. статті 8 Закону № 168/97-ВР.

Суд зазначає, що позивач самостійно, керуючись пунктом 8-1.11. статті 8 Закону № 168/97-ВР, звернувся до Уманської обєднаної державної податкової інспекції Черкаської області з заявою про зняття його з реєстрації як субєкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість і підстава такого звернення підтверджена перевіркою Уманської обєднаної державної податкової інспекції Черкаської області актом від 30.09.2009 р.

З підстав викладеного суд приходить до висновку, що відповідач діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а тому позов державного підприємства «Уманське лісове господарство» до Уманської обєднаної державної податкової інспекції Черкаської області про визнання протиправним та скасування рішення про виключення державного підприємства «Уманське лісове господарство» з реєстру субєктів спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість та зобовязання відповідача поновити його в зазначеному реєстрі.

Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

На підставі викладеного, керуючись статтями 159 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ :

В задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка підлягає поданню до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі, а у випадку відсутності особи, яка бере участь у справі з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя С.М. Гарань

Повний текст постанови виготовлений 9 березня 2010 року.