
Справа № 369/10315/17
Провадження № 2-а/369/57/19
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
29.11.2019 року Києво-Святошинський районний суд Київської області у складі: головуючої судді Ковальчук Л.М., за участю секретаря Заїки О.В., за участю позивача ОСОБА_1 Т.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, сільського голови Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області Кодебського Олексія Івановича, третя особа, яка не заявляє самосійних вимог щодо предмету спору, Комунальне підприємство «Борщагівка», про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування в частині рішення виконавчого комітету сільської ради,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_2 звернулась з позовом до Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, сільського голови Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області Кодебського Олексія Івановича про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування в частині рішення виконавчого комітету сільської ради.
Свої вимоги позивач обґрунтовувала тим, що рішення Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області № 219 від 30 серпня 2017 року «Про затвердження відкорегованих тарифів КП Борщагівка» на житлово-комунальні послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій: будинків № 1, № 3, № 5, № 7, № 9, № 11, № 13, № 15, № 17, № 19, № 21, № 22 «Б», № 23, № 27 «А», № 27 «Б» по вул. Шкільна, та будинку № 9 по АДРЕСА_1 с. Петропавлівська Борщагівка та № 1, № 2, № 3, № 4, № 5, № 6 по вул. Коцюбинського в с. Чайки» є незаконним та таким, що порушує її права та законні інтереси, оскільки були сформовані нові розрахунки тарифів, а не скориговані тарифи.
Позивач у позові зазначила, що тариф на послугу поточного ремонту будинку за № 19 є неправомірним, оскільки було складено на поточний ремонт нульового приміщення площею 746 кв.м., за рахунок споживачів, в тому числі за її рахунок, яке використовується підприємством «офіс ощадбанку, магазин «Лесик», приміщення «Нова пошта», Редакція газети «Трибуна Петропавлівської Борщагівки», офіс Пурика В. ОСОБА_3 , перукарня «Наталі», офіс КП «Борщагівка» та інші бізнесові підприємства».
Протиправність дій сільського голови Кодебського О.І., на думку позивача, полягали в тому, що він перевищив свої повноваження, проігнорував вимоги ст. 19 Конституції України, оскільки свідомо та неправомірно тиснув на директора, головного бухгалтера та економіста «КП «Борщагівка» на особистому прийомі про включення у складову тарифу роботи з поточного ремонту нульового поверху за рахунок споживачів будинку № 19 , в тому числі за рахунок позивача.
30 вересня 2017 року виконавчий комітет Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області затвердив відкориговані тарифи та ввів їх в дію з 01 вересня 2017 року для споживачів за адресами №№ 1, 3, 5, 7, 9 , 11, 13, 15, 17, 21, 22-б, 23, 27А, 27-Б по вул. Шкільна, та будинку № 9 по АДРЕСА_1 . АДРЕСА_2 та № 1, № 2, № 3, № 4, № 5, № 6 по вул. Коцюбинського в с. Чайки, в тому числі по будинку за АДРЕСА_3 , в якому мешкає позивач, без наявності розрахунків економічно обґрунтованих витрат на вказані послуги.
Позивач зазначила, що «КП «Борщагівка» не надало їй, як споживачу, обґрунтоване пояснення, у відповідності до п. 2.9 наказу № 390 від 30.07.2012 року щодо витрат в розмірі 1,2671 грн. на 1 кв.м. загальної житлової площі (в якому не враховано 5 % прибутку (0,0634), також не враховано20 % податку на додану вартість (0,0661 грн.), разом сума становить 1,60 грн. на 1 кв.м..
Сума в місяць по квартирі ОСОБА_2 складає 81,28 грн. (1,60 х 50,8 кв.м.), а за рік – 975,36 грн. (81,28 х 12 місяців), а по 50 квартирах будинку за рік сума становить – 91 380,48 грн. = (4759,4 кв.м. х 1,60 грн. = 7 61504 х 12 місяці). Оскільки поточні ремонти відбуваються один раз в п`ять років, у зв`язку з цим «КП «Борщагівка» буде отримувати надприбутки за п`ять років у розмірі 456 902,40 = (91 380,48 х 5 рокі) лише по будинку за № 19.
КП «Борщагівка» не може бути уповноваженим на встановлення тарифів на послугу з утримання будинку за АДРЕСА_3 та його прибудинкової території, оскільки відсутній наказ (розпорядження) про взяття на свій баланс будинку за АДРЕСА_4 19 АДРЕСА_3 .
Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов`язки визначає Закон України «Про житлово-комунальні послуги».
Послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій відповідно до ст. 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» є житлово-комунальними послугами.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 7 даного Закону до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг відноситься встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги.
Органами, які уповноважені здійснювати встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, є органи місцевого самоврядування, які і встановлюють ціни/тарифи на ці послуги.
Враховуючи викладене, позивач ОСОБА_2 просила визнати протиправними дії (бездіяльність) сільського голови Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області Кодебського О.І. через порушення ст. 19 Конституції України, ст. 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»; визнати протиправним та скасувати частково рішення виконавчого комітету Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області № 219 від 30 серпня 2017 року «Про затвердження відкорегованих тарифів КП Борщагівка» на житлово-комунальні послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій: будинків № 1, № 3, № 5, № 7, № 9, № 11, № 13, № 15, № 17, № 19, № 21, № 22 «Б», № 23, № 27 «А», № 27 «Б» по вул. Шкільна, та будинку № 9 по АДРЕСА_5 . АДРЕСА_1 с. Петропавлівська Борщагівка та № 1, № 2, № 3, № 4, № 5, № 6 по вул. Коцюбинського в с. Чайки» в розмірі 5,40 грн. за м.кв. датою його прийняття.
До участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, залучено Комунальне підприємство «Борщагівка».
У судовому засіданні позивач ОСОБА_2 позов підтримала та просила його задовольнити.
У судове засідання представник відповідача Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради не з`явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не відомі.
У судове засідання відповідач сільський голова Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області Кодебський О.І. не з`явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не відомі.
У судове засідання представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, КП «Борщагівка» не з`явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не відомі.
Вислухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, зібрані у справі докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.
Судом встановлено, що 30 серпня 2017 року виконавчий комітет Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області прийняв рішення № 219 «Про затвердження відкорегованих тарифів КП Борщагівка» на житлово-комунальні послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій: будинків № 1, № 3, № 5, № 7, № 9, № 11, № 13, № 15, № 17, № 19, № 21, № 22 «Б», № 23, № 27 «А», № 27 «Б» по вул. Шкільна, та будинку № 9 по вул. Сонячна в с. Петропавлівська Борщагівка та № 1, № 2, № 3, № 4, № 5, № 6 по вул. Коцюбинського в с. Чайки».
Зі змісту вказаного рішення вбачається, що виконавчий комітет Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області затвердив відкореговані економічно обґрунтовані тарифи на житлово-комунальні послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій будинків №№ 1, № 3, № 5, № 7, № 9, № 11, № 13, № 15, № 17, № 19, № 21, № 22 «Б», № 23, № 27 «А», № 27 «Б» по вул. Шкільна, та будинку № 9 АДРЕСА_1 . Петропавлівська АДРЕСА_2 та № 1, № 2, № 3, № 4, № 5, № 6 по вул АДРЕСА_6 в с АДРЕСА_7 Чайки, у тому числі і будинку АДРЕСА_3 , де проживає позивач ОСОБА_2 , у сумі 5,40 грн. за метр квадратний загальної площі.
21 серпня 2017 року позивач ОСОБА_2 звернулася до директора КП «Борщагівка» Педорича П.М. із заявою від 21.08.2017 року про відмову від сплати коштів за софмованими новими тарифами КП «Борщагівка».
22 серпня 2017 року ОСОБА_2 звернулась до директора КП «Борщагівка» Педорича П.М. із запитом про надання інформації та роз`яснення листа № 134 від 21.08.2017 року в порядку Закону України «Про доступ до публічної інформації» по тарифу на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій будинків згідно прийнятого рішення виконавчого комітету Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради № 219 від 30 липня 2017 року.
Листом за підписом директора КП «Борщагівка» від 30.08.2017 року за № 140 позивачці ОСОБА_2 було повідомлено про те, що складові тарифу, які були оприлюднені в газеті «Трибуна», не можуть бути пораховані без необхідного розрахунку та вихідних даних. На прийомі у сільського голови ОСОБА_4 , на якому були присутні працівники КП «Борщагівка», зокрема, директор, головний бухгалтер, економіст, головою було висловлено побажання щодо включення у складову тарифу роботи з поточного ремонту, так як старий житловий фонд, який потребує поточного ремонту. Складова тарифу з поточного ремонту розрахована згідно постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2015 року № 515. Калькуляційною одиницею тарифу є 1 кв.м. загальної площі, що перебуває у власності або наймі фізичної чи юридичної особи. В розрахунок накладних витрат, які закладені в тариф на утримання будинку, прибудинкової теритоірії, закладені фактичні витрати за 2016-2017 роки та оплата праці адмінперсоналу з нарахуваннями за 2017 р.. Крім того, 16.08.2017 року ОСОБА_2 були представлені на паперових носіях розрахунки по накладним витратам.
Вважаючи вказане рішення незаконним та таким, що порушує його права та законні інтереси, позивач звернулася до суду з позовом.
Відповідно до статті 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов`язковими до виконання на відповідній території. Рішення органів місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України зупиняються у встановленому законом порядку з одночасним зверненням до суду.
Аналогічне положення міститься в частині 10 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Відповідно до ч. 3 ст. 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 № 280/97-ВР органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, прийнятими у межах їхньої компетенції.
За приписами ч. 2 ст. 28 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать, зокрема встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення, перероблення та захоронення побутових відходів, послуги з централізованого опалення, послуги з централізованого постачання холодної води, послуги з централізованого постачання гарячої води, послуги з водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем), які встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг), транспортні та інші послуги.
Частиною 6 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що виконавчий комітет сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради в межах своїх повноважень приймає рішення. Рішення виконавчого комітету приймаються на його засіданні більшістю голосів від загального складу виконавчого комітету і підписуються сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті ради.
Згідно пункту 2 частини 1 статті 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" від 24.06.2004 № 1875-IV до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до закону.
Нормою ч. 2 статті 14 Закону № 1875-IV встановлено, що ціни/тарифи на комунальні послуги та послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій формуються і затверджуються центральними органами виконавчої влади, національними комісіями, що здійснюють державне регулювання у відповідних сферах, та органами місцевого самоврядування відповідно до їхніх повноважень, визначених законом.
В силу ст. 19 Закону № 1875-IV відносини у сфері житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах. Учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник. Виробник послуг може бути їх виконавцем.
Виконавцем є суб`єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальних послуг споживачу відповідно до умов договору; виробником є суб`єкт господарювання, який виробляє або створює житлово-комунальні послуги (ст. 1 Закону № 1875-IV).
Відповідно положень пунктів 1.1, 1.3 Наказу Держкомжитлокомунгоспу України "Про затвердження Порядку визначення виконавця житлово-комунальних послуг у житловому фонді" № 60 від 25.04.2005, органами місцевого самоврядування, або власниками житлових будинків визначається виконавець житлово-комунальних послуг, яким може бути суб`єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання відповідних житлово-комунальних послуг та який може забезпечити виконання обов`язків, визначених у частині другій ст. 21 Закону № 1875-IV.
За приписами ст. 31 Закону № 1875-IV саме виконавці/виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подають їх органам, уповноваженим здійснювати встановлення тарифів.
Згідно ст. 7 Закону № 1875-IV та ст. 28 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування наділенні повноваженнями щодо встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги (зокрема, і тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій).
При цьому, тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій встановлюються для виконавців/виробників послуг відповідно ст. 31 Закону № 1875-IV, вимог Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869).
Відповідно п. 2 зазначеного Порядку тариф на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій - вартість надання таких послуг, розрахована на основі економічно обґрунтованих планованих (нормативних) витрат з урахуванням планового прибутку та податку на додану вартість.
Тариф на послуги розраховується окремо за кожним будинком залежно від запланованих кількісних показників послуг, що фактично повинні надаватися для забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій з урахуванням переліку послуг згідно з додатком до цього Порядку.
З власниками (наймачами) квартир (житлових приміщень у гуртожитку) та власниками, орендарями нежитлових приміщень у житловому будинку (гуртожитку) укладається договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
Послуги надаються з урахуванням встановленого рішенням органу місцевого самоврядування тарифу, його структури, періодичності та строків надання послуг. Копія такого рішення є невід`ємною частиною договору про надання послуг.
З аналізу наведеного пункту порядку вбачається, що Тариф на послуги розраховується окремо за кожним будинком.
Згідно пунктів 3, 4, 5, 7 ч. 1 ст. 30 Закону № 1875-IV державне регулювання базується на таких основних принципах: відповідності рівня цін/тарифів розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво; відкритості, доступності та прозорості структури цін/тарифів для споживачів та суспільства; відповідності оплати житлово-комунальних послуг їх наявності, кількості та якості; гарантії соціального захисту населення при оплаті за житлово-комунальні послуги та випередження зростання доходів населення над зростанням цін/тарифів на житлово-комунальні послуги.
Так, з рішення виконавчого комітету Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області № 219 від 30 серпня 2017 року «Про затвердження відкорегованих тарифів КП Борщагівка» на житлово-комунальні послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій: будинків № 1, № 3, № 5, № 7, № 9, № 11, № 13, № 15, № 17, № 19, № 21, № 22 «Б», № 23, № 27 «А», № 27 «Б» по вул. Шкільна, та будинку № 9 по вул. Сонячна АДРЕСА_8 с. Петропавлівська Борщагівка та № 1, № 2, № 3, № 4, № 5, № 6 по вул. Коцюбинського в с. Чайки» вбачається, що виконавчий комітет Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради затвердив тарифи на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій: будинків № 1, № 3, № 5, № 7, № 9, № 11, № 13, № 15, № 17, № 19, № 21, № 22 «Б», № 23, № 27 «А», № 27 «Б» по вул. Шкільна, та будинку № 9 АДРЕСА_1 . АДРЕСА_2 та № 1, № 2, № 3, № 4, № 5, № 6 по вул. Коцюбинського в с. Чайки, де проживає позивач, у сумі 5,40 грн. за метр квадратний загальної площі.
Як вбачається з матеріалів справи, за зверненням заступника директора КП Борщагівка» ОСОБА_5 було подано звернення до сільського голови Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради з проханням винести на розгляд найближчого засідання виконавчого комітету Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради, яке відбудеться наприкінці серпня 2017 року щодо коригування тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій. До даного звернення було надано: складові тарифу на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій за адресами: вул. Шкільна, 3, вул. Шкільна, 3, вул. Шкільна, 5, вул. Шкільна, 7, вул. Шкільна, 9, вул. Шкільна, 11, вул. Шкільна, 13, вул. Шкільна, 15, вул. Шкільна, 17, вул. Шкільна, 19, вул. Шкільна, 21, вул. Шкільна, 22 «Б», вул. Шкільна, 23, вул. Шкільна, 27 «А», вул. Шкільна, 27 «Б», вул. Коцюбинського, 1, вул. Коцюбинського, 2, вул. Коцюбинського, 3, вул. Коцюбинського, 4, вул. Коцюбинського, 5, вул. Коцюбинського, 6, вул. Сонячна, 9; порівняльна таблиця по тарифам на будинки (діючим та розрахованим); публікація проекту рішення про погодження відкорегованих тарифів зі складовими тарифу в газеті «Трибуна»; копія наказу КП Борщагівка» на ОСОБА_5 , на яку покладаються обов`язки у період відпустки ОСОБА_6 , виконувати функції директора на підприємстві.
Згідно протоколу № 18 засідання постійної комісії з питань регламенту, депутатської етики, забезпечення діяльності депутатів, контролю за виконанням рішення ради, законності, правопорядку, охорони прав і свобод громадян, мобілізаційної роботи та здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності на території сільської ради вирішено затвердити та ввести в дію з 01 вересня 207 року відкориговані тарифи КП «Борщагівка» на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, для споживачів, а саме по вул. Шкільна, 19 в с. Петропавлівська Борщагівка, Києво-Святошинського району Київської області: для І групи споживачів (населення) за 1 м.кв. загальної площі – 5,40 грн.; для ІІ групи споживачів (бюджетні організації та установи) за 1 м.кв. загальної площі – 5,40 грн.; для ІІІ групи споживачів (всі інші споживачі, крім споживачів першої та другої групи) за 1 м.кв. загальної площі – 5,40 грн..
В газеті Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради «Трибуна» № 32 (339) від 12 серпня 2017 року були опубліковані відкореговані тарифи на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій за адресами: вул. Шкільна, 3, вул. Шкільна, 3, вул. Шкільна, 5, вул. Шкільна, 7, вул. Шкільна, 9, вул. Шкільна, 11, вул. Шкільна, 13, вул. Шкільна, 15, вул. Шкільна, 17, вул. Шкільна, 19, вул. Шкільна, 21, вул. Шкільна, 22 «Б», вул. Шкільна, 23, вул. Шкільна, 27 «А», вул. Шкільна, 27 «Б», вул. Коцюбинського, 1, вул. Коцюбинського, 2, вул. Коцюбинського, 3, вул. Коцюбинського, 4, вул. Коцюбинського, 5, вул. Коцюбинського, 6, вул. Сонячна, 9.
До матеріалів справи було долучено: Дефектний акт на поточний ремонт будинку АДРЕСА_3 ; договірна ціна на будівництво по АДРЕСА_3 , що здійснюється в 2019 році; локальний кошторис на будівельні роботи № 2-1-1 на поточний ремонт будинку АДРЕСА_3 ; відомість ресурсів до локального кошторису № 2-1-1 на поточний ремонт будинку АДРЕСА_3 .
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Згідно п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України суб`єкт владних повноважень – орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.
Слід зазначити, що виконавчий комітет Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради є суб`єктом владних повноважень, уповноваженим затверджувати ціни/тарифи на житлово-комунальні послуги в розмірі економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво.
З рішення виконавчого комітету Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради № 219 від 30 серпня 2017 року вбачається, що виконавчий комітет Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради скористався наданими йому правами і ухвалив вище назване рішення, яким встановив КП «Борщагівка» тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для населення.
У відповідності до статті 31 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" виконавці/виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво житлово-комунальних послуг і подають їх на затвердження органам місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку.
Органи місцевого самоврядування затверджують ціни/тарифи на житлово-комунальні послуги в розмірі економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво.
З матеріалів справи вбачається, що КП «Борщагівка» здійснив розрахунки економічно обґрунтованих тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій по житловому фонду КП КП «Борщагівка», та подав їх на затвердження до виконавчого комітету Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради.
Відповідно до ч. 10 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», акти органів місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України визнаються незаконними в судовому порядку.
Згідно з ч. 9 ст. 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» спори щодо формування та затвердження цін/тарифів на житлово-комунальні послуги вирішуються в судовому порядку.
Як встановлено судом, позивач є учасником правовідносин, в яких застосовується спірне рішення, а тому має право на судовий захист.
Звертаючись з позовом до суду, позивач посилалась на те, що тарифи, встановлені оскаржуваним рішенням, є економічно не обґрунтованими та значно завищеними.
Однак, на спростування даних тверджень представником відповідача не надано належних та допустимих доказів, які б підтвердили розрахунки економічно-обгрунтованих витрат, які включаються до тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій по кожному будинку окремо.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що вимоги позивача ОСОБА_2 в частині визнання протиправним та скасування частково рішення Виконавчого комітету Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської обалсті за № 219 від 30 серпня 2017 року «Про затвердження відкоригованих тарифів КП «Борщагівка» на житлово-комунальні послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій» по будинку по вул. Шкільна № 19 в с. Петропавлівська Борщагівка Києво-Святошинського району Київської області, підлягає задоволенню.
Разом з тим, суд зазначає, що вимоги про визнання протиправними дій (бездіяльності) сільського голови Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області Кодебського О.І. щодо порушення ним вимог ст. 19 Конституції України та вимог ст. 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» не підлягають задоволенню, оскільки позивачем не доведено, в чому полягала протиправність дій (бездіяльність) сільського голови Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області Кодебського О.І..
На підставі викладеного та керуючись нормами Закону України «Про місцеве самоврядування», «Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 року № 529, «Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад», затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.07.2012 за № 390, ст. ст. 5, 9, 77, 242, 246,250 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_2 задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати частково рішення Виконавчого комітету Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської обалсті за № 219 від 30 серпня 2017 року «Про затвердження відкоригованих тарифів КП «Борщагівка» на житлово-комунальні послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій» по будинку по вул. Шкільна № 19 в с. Петропавлівська Борщагівка Києво-Святошинського району Київської області.
В решті вимог відмовити.
Повне рішення суду складено 09 грудня 2019 року.
Рішення суду може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду
Суддя Л.М. Ковальчук