
У Х В А Л А№ 127/32107/19
10 грудня 2019 р.Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Венгрин О.О.,
розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Вінницької митниці ДФС про скасування постанови про порушення митних правил від 10.09.2019 р.,
в с т а н о в и л а:
27.11.2019 р. ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Вінницької митниці ДФС про скасування постанови про порушення митних правил від 10.09.2019 р. Справу передано судді 28.11.2019 р.
Відповідно до ст. 286 ч. 2 КАС України позовну заяву щодо оскарження рішень суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
Позивачем пропущено строк звернення до суду з адміністративним позовом.
Позовна заява мала клопотання позивача поновити йому пропущений строк звернення до суду з адміністративним позовом, оскільки копію постанови про притягнення його до адміністративної відповідальності він отримав лише 18.11.2019 р.
Ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області від 02.12.2019 р. з Вінницької митниці ДФС витребувано письмові докази, на підставі яких було винесено постанову в справі про порушення митних правил №0835/40100/19 від 10.09.2019 р. відносно ОСОБА_1 за ст. 485 МК України (в тому числі інформацію щодо направлення та отримання (неотримання) ОСОБА_1 копії постанови про порушення митних правил №0835/40100/19 від 10.09.2019 р.).
09.12.2019 р. до суду (отримана суддею 10.12.2019 р.) надійшла заява Вінницької митниці ДФС на виконання ухвали суду від 02.12.2019 р., до якої додано:
- копію постанови про порушення митних правил №0835/40100/19 від 10.09.2019 р. відносно ОСОБА_1 за ст. 485 МК України, в якій є відмітка про отримання позивачем ОСОБА_1 копії постанови 21.10.2019 р.;
- копію журналу реєстрації тимчасового пропуску осіб на територію адміністративного будинку Вінницької митниці, за яким позивач ОСОБА_1 був в приміщенні Вінницької митниці ДФС 21.10.2019 р. з 16-00 год. по 16-54 год. (з яких питань: протокол про порушення митних правил), 18.11.2019 р. до приміщення Вінницької митниці ДФС позивач ОСОБА_1 не входив.
Отже, позивач ОСОБА_1 отримав копію постанови, що оскаржується, 21.10.2019 р., а до суду з адміністративним позовом звернувся аж 27.11.2019 р.
В зв`язку з цим, позивачем було пропущено строк звернення до адміністративного суду з позовом, наведені в позовній заяві причини поважності пропуску цього строку (отримання копії постанови 18.11.2019 р.) не є поважними, оскільки не є дійсними, спростовуються доданими письмовими доказами Вінницької митниці ДФС на ухвалу Вінницького міського суду Вінницької області від 02.12.2019 р.
Верховний Суд в постанові від 11.12.2018 р. (справа №463/1221/17) зазначив, що інститут строків у адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах та стимулює суд і учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов`язків. Строки звернення до адміністративного суду з позовом, апеляційною чи касаційною скаргами обмежують час, протягом якого такі правовідносини вважаються спірними. Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 13.12.2011 р. за № 17-рп/2011 обмеження строку звернення до суду шляхом встановлення відповідних процесуальних строків не впливає на зміст та обсяг конституційного права на судовий захист і доступ до правосуддя.
Згідно ст. 123 ч. 1 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Враховуючи наведене, зазначений адміністративний позов необхідно залишити без руху, а позивачу необхідно вказати інші підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду, які мають бути поважними.
Керуючись ст. ст. 123, 286 КАС України,
у х в а л и л а:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Вінницької митниці ДФС про скасування постанови про порушення митних правил від 10.09.2019 р. залишити без руху, а позивачу надати строк - десять днів з дня вручення копії ухвали для зазначення інших підстав для поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Роз`яснити, якщо подані в зазначений строк вказані позивачем підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.О. Венгрин