
Справа № 686/30834/19
Провадження № 2-а/686/801/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 грудня 2019 року Хмельницький міськрайонний суд
Хмельницької області в складі:
головуючого-судді Мазурок О.В.
при секретарі Колісник Л.В.
за участі позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хмельницькому за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративною позовною заявою ОСОБА_1 до адміністративної комісії виконавчого комітету Хмельницької міської ради про скасування постанови, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до адміністративної комісії виконавчого комітету Хмельницької міської ради про скасування постанови №53 від 22 жовтня 2019 року про притягнення її до адміністративної відповідальності за ст. 152 КУпАП та накладення адміністративного стягнення на неї у вигляді штрафу в розмірі 1700 гривень. В позовній заяві вказала, що
08 листопада 2019 року поштовим відправленням №2901302957600, вона отримала постанову №53 від 22.10.2019 року, відповідно до якої її було визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 152 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 1700 грн. На засідання адміністративної комісії, яке відбулося 22.10.2019 року вона прибути не змогла, оскільки з 21.10.2019 року, перебувала на лікарняному (амбулаторному - стаціонарному) у зв`язку з вагітністю.
Відповідно до змісту постанови, 26.09.2019 року о 10 год. 00 хв. по
вул. Майборського, 16 у м. Хмельницькому, на підставі протоколу про адміністративне правопорушення №001478 від 26.09.2019 року, було виявлено розміщення зовнішньої реклами без дозвільних документів на фасаді будівлі та виносної спеціальної конструкції (штендера) без дозвільних документів, що належать аптеці «Джерела здоров`я», тим самим порушено п.6.13.2 Правил благоустрою території міста Хмельницького.
Такі ж відомості містяться і в протоколі про адміністративне правопорушення.
Вона вважає, що постанова є незаконною та підлягає скасуванню, виходячи з того, що протокол складений на неї, тоді як аптека, яка знаходиться за адресою: по вул. Майборського, 16 у м. Хмельницькому є однією з аптек ТзОВ «Джерела здоров`я». Протокол складено на неї, як фізичну особу - провізора до посадових обов`язків якої, згідно посадової інструкції не входять такі повноваження, тому такий протокол не можна вважати належним чинному складеним та законним. Крім того, Хмельницьке МКП « Муніципальна дружина», інспектор якого склав протокол №001478, не входить до переліку органів, які здійснюють контроль за дотриманням Правил благоустрою території м. Хмельницького, а тому не наділені правом складання протоколу про порушення п.6.13.2 Правил благоустрою території м. Хмельницького.
Під час розгляду справи про адміністративне правопорушення відповідачем не з`ясовано обставини, передбачені ст. 280 КУпАП: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримала.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, та направив до суду письмовий відзив на позов в якому вказав, що вважає постанову №53 законною і обґрунтованою, та такою яка відповідає вимогам чинного законодавства. Оскільки, за розміщення вивіски несе відповідальність власник вивіски або уповноважена ним особа, а на момент складання протоколу в приміщенні аптеки була присутня позивач, яка є уповноваженою особою власника аптеки, а тому протокол відповідно складався на уповноважену особу.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав. Судом об`єктивно встановлено, що 22.10.2019 року адміністративною комісією при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради винесено постанову №53 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, що відповідальність за яке передбачена ст. 152 КУпАП, а саме, за те, що 26.09.2019 року о 10 год. 00 хв. по вул. Майборського, 16 у м. Хмельницькому було виявлено розміщення зовнішньої реклами без дозвільних документів на фасаді будівлі та виносної спеціальної конструкції (штендера) без дозвільних документів, що належать аптеці «Джерела здоров`я», тим самим порушено п.6.13.2 Правил благоустрою території міста Хмельницького.
За вчинення вказаного адміністративного правопорушення на ОСОБА_1 накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн.
Відповідно до ст. 152 КУпАП порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб`єктів підприємницької діяльності - від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно п.6.13.2. Правил благоустрою території м. Хмельницького, що затверджених рішенням тридцять дев`ятої сесії Хмельницької міської ради від 25 червня 2014 року №71 "Про внесення змін в рішення 24-ї сесії міської ради від 08.04.2009р. №7 "Про затвердження "Правил благоустрою території міста Хмельницького" із змінами п. 6.13.2. розміщення зовнішньої реклами у місті Хмельницькому проводиться за наявності дозволів виданих на підставі рішень виконавчого комітету Хмельницької міської ради.
Згідно зі ст. 77 КАС Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За вимогами ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Представниками відповідача не надано доказів, що ОСОБА_1 є керівником чи відповідальною особою, призначеною керівниками, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, фізичною особою-підприємцем, у тому числі орендарем або користувачем приміщень, тимчасових споруд по вул. Майборського 16 у м. Хмельницькому та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 152 КУпАП, а саме порушення п. 6.13.2 Правил благоустрою території м. Хмельницького, що затверджені рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради, а тому постанова №28 від 09.01.2018 року адміністративної комісії при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради щодо притягнення позивача до адміністративної відповідальності підлягає скасуванню.
Враховуючи вищевикладене та керуючись 152, 251, 280 КУпАП, п. 6.13.2 Правил благоустрою території м. Хмельницького, що затверджені рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 12.06.2014 № 377 «Про внесення на розгляд сесії міської ради пропозиції про внесення змін в рішення 24-ї сесії міської ради від 08.04.2009 р. № 7 «Про затвердження «Правил благоустрою території міста Хмельницького» із змінами», ст. ст. 77, 241 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задоволити.
Скасувати постанову адміністративної комісії при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради №53 від 22.10.2019 року про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 у вигляді штрафу в розмірі 1700 гривень.
На рішення суду через суд першої інстанції може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів до Сьомого апеляційного адміністративного суду.
Позивач: ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає в
АДРЕСА_2 ;
Відповідач: адміністративна комісія виконавчого комітету Хмельницької міської ради, місце знаходження: м. Хмельницький вул. Гагаріна,3, код ЄДРПОУ 04060772.
Повний текст рішення складено 08.12.2019 року.
Суддя: