Рішення № 86194851, 27.11.2019, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.11.2019
Номер справи
320/3521/19
Номер документу
86194851
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 листопада 2019 року м. Київ № 320/3521/19

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Панової Г.В., при секретарі судового засідання Повх І.С.,

за участю представників сторін:

від позивача - не з`явились,

від відповідача - Чернова К.А.,Труба М.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Пухівської сільської ради Броварського району Київській області

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В :

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ) з позовом до Пухівської сільської ради Броварського району Київській області (далі по тексту - відповідач, Пухівська сільська рада), в якому просить суд:

- визнати протиправними та скасувати рішення Пухівської сільської ради Броварського району Київської області № 1199-ХХХVІІІ-VІІ від 11.06.2019 про відмову ОСОБА_1 в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для особистого селянського господарства, площею 0,20 га в місці зазначеному в доданих до заяви від 21.11.2018 № 223 графічних матеріалах в с. Пухівка Броварського району Київської області;

- зобов`язати Пухівську сільську раду надати ОСОБА_1 дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для особистого селянського господарства, площею 0,20 га згідно з графічним матеріалом, який вказаний у його заяві від 21.11.2018 року № 223 в порядку і в спосіб передбачений ст. 118 ЗК України.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 20.11.2018 він звернувся до Пухівської сільської ради з клопотанням вх. № 223 від 20.11.2018 про виділення йому як учаснику бойових дій земельної ділянки площею 0,20 га для ведення особистого селянського господарства.

Як зазначає позивач, у відповідь на його заяву, відповідач листом від 10.12.2018 № 811/02-13 повідомив, що на засіданні постійної комісії з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів, соціального розвитку села та екології було вивчено його звернення та були надані рекомендації комісії, згідно яких слід відмовити у наданні земельної ділянки, з тих підстав, що зазначена у доданих до заяви графічних матеріалах територія, не відповідає вимогам Генерального плану с. Пухівка. Додатково відповідач повідомив, що згідно даних Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби у Київській області, на все нерухоме майно Пухівської сільської ради накладено арешт, тому заявнику відмовлено у розгляді заяви позивача на сесії.

Додатково позивач зазначив, що 28.12.2018 він звернувся до відповідача із запитом № 201 на отримання публічної інформації, в якому просив надати документи, які засвідчують право власності Пухівської сільської ради на земельну ділянку, яка вказана у графічних матеріалах заяви від 28.11.2018, проте з листа № 432/02-13 від 24.06.2019 Пухівської сільської ради він дізнався, що на даний час право власності на вказану земельну ділянку не оформлено.

11.06.2019 на виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 08.04.2019 у справі № 320/562/19 Пухівською сільською радою було прийняте рішення № 1199-ХХХУІІІ-VІІ, яким йому відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність з цільовим призначенням «для ведення особистого селянського господарства», площею 0.20 га по АДРЕСА_1 , у зв`язку з невідповідністю місця розташування об`єкта (бажане місце розташування земельної ділянки згідно графічних матеріалів) вимогам Генерального плану с. Пухівка, Броварського району Київської області, розробленого та затвердженого в установленому законом порядку.

Позивач стверджує, що вказане рішення відповідача є протиправним та прийнятим з порушенням вимог чинного законодавства України, крім того будь-яких обґрунтованих доказів неможливості надати позивачу дозвіл на розробку проекту документації із землеустрою відповідачем не надано.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 15.07.2019 відкрито провадження у справі та ухвалено її розгляд здійснювати за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання.

Відповідач наданим йому статтею 162 Кодексу адміністративного судочинства України правом на подання відзиву до суду не скористався.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 19.09.2019 суд продовжив строк проведення підготовчого провадження в адміністративній справі № 320/3521/19 терміном на тридцять днів.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 26.09.2019 суд відмовив у задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову.

Протокольною ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 10.10.2019 суд закрив підготовче провадження та призначив справу до розгляду по суті.

10.10.2019 на адресу суду надійшли письмові пояснення Пухівської сільської ради щодо вимог ОСОБА_1 . Так, відповідач у письмових поясненнях зазначив, що сільська рада при прийнятті оскаржуваного рішення діяла в межах своїх повноважень, відтак у позові ОСОБА_1 слід відмовити повністю, з наступних підстав.

По-перше, підставою для відмови позивачу у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,20 га із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства в селі Пухівка по вул. Набережній, є невідповідність обраної земельної ділянки місцю розташування, оскільки бажана земельна ділянка згідно з Генеральним планом села Пухівка відноситься до земель, які використовуються для забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування та земель загального користування населеного пункту, які не можуть передаватись у приватну власність громадянам, враховуючи негативний висновок постійної депутатської комісії з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів, соціального розвитку села та екології.

По-друге, відповідач в межах своїх повноважень відповідно до законодавства у встановлений строк було прийнято рішення про відмову у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою Деркачу з підстав невідповідності об`єкта розташування вимогам законів, прийнятих відповідно до нормативно-правових актів, генерального плану села та іншої містобудівної документації, а саме бажана земельна ділянка відноситься до земель, які використовуються для забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування та земель загального користування, які не можуть передаватися у приватну власність.

У судове засідання призначене у справі на 27.11.2019 з`явилися уповноважені представники відповідача.

Представник позивача у судове засідання не з`явився, хоча був належним чином повідомленим про дату, час та місце проведення судового розгляду справи, проте подав до суду заяву від 26.11.2019 (вх. № 32771/19) про розгляд справи за наявними матеріалами у письмовому провадженні без виклику сторін. Позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Уповноважені представники відповідача у судовому засіданні заперечували щодо позову, просили в його задоволенні відмовити зазначивши про те, що Пухівська сільська рада під час прийняття оскаржуваного рішення діяла в межах та у відповідності до вимог чинного законодавства та відмовила позивачу з підстав невідповідності місця розташування об`єкта вимогам Генерального плану с. Пухівка, розробленого та затвердженого в установленому законом порядку, що відповідає вимогам ст. 118 Земельного кодексу України.

Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

20.11.2018 ОСОБА_1 звернувся до Пухівської сільської ради із заявою, яка зареєстрована відповідачем 21.11.2019 вх. № 223, про виділення позивачу у приватну власність, як учаснику бойових дій земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства заг. площею 0,2 га. До вказаної заяви позивачем додано: копію посвідчення учасника бойових дій, копію паспорта, копію ідентифікаційного коду та викопіювання з публічної кадастрової карти України з позначеним бажаним місцем розташування земельної ділянки (а.с.11).

Листом № 811/02-13 від 10.12.2018 Пухівська сільська рада, у відповідь на вказану заяву, повідомила позивача про те, що на засіданні постійної комісії з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів, соціального розвитку села та екології, яке відбулося 28.11.2018 було вивчено звернення ОСОБА_1 за результатами розгляду даної заяви, керуючись п.34 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.50 Закону України «Про землеустрій», ст.12, 118 Земельного кодексу України, були надані рекомендації комісії - відмовити у наданні земельної ділянки в зв`язку з тим, що зазначена в графічних матеріалах територія (бажане місце розташування земельної ділянки згідно Додатку) не відповідає вимогам Генерального плану с.Пухівка Броварського району Київської області, розробленого та затвердженого в установленому законом порядку.

Додатково відповідач повідомив, що згідно даних Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби у Київській області на все нерухоме майно Пухівської сільської ради накладено арешт, тому у розгляді звернення позивача на сесії відмовлено (а.с.16).

Разом з тим, оскільки на переконання позивача Пухівська сільська рада належним чином не розглянула заяву про виділення земельної ділянки останній звернувся до суду з адміністративним позовом.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 08.04.2019 у справі № 320/562/19 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 в.о. голови Пухівської сільської ради, Пухівської сільської ради Броварського району про зобов`язання вчинити певні дії адміністративний позов задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність в.о. голови Пухівської сільської ради Писаренко Анастасії Григорівни. Зобов`язано голову Пухівської сільської ради Броварського району Київської області винести заяву ОСОБА_1 від 21.11.2018 вх.№223 на найближчу сесію Пухівської сільської ради. Визнано протиправною бездіяльність Пухівської сільської ради Броварського району Київської області щодо ненадання публічної інформації на запит від 28.12.2018 вх.№201. У задоволенні іншої частини позовних вимог, - відмовлено.

11.06.2019 на виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 08.04.2019 у справі № 320/562/19, Пухівською сільською радою розглянуто на сесії заяву ОСОБА_1 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства, площею 0,20 га по АДРЕСА_1 , згідно графічних матеріалів та прийнято рішення № 1199-ХХХVІІІ-VІІ від 11.06.2019 (далі по тексту - спірне рішення).

Вказаним рішенням Пухівська сільська рада відмовила ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність з цільовим призначенням «для ведення особистого селянського господарства», площею 0,20 га по АДРЕСА_1 у зв`язку з невідповідністю місця розташування об`єкта (бажане місце розташування земельної ділянки згідно графічних матеріалів) вимогам Генерального плану с. Пухівка, Броварського району Київської області, розробленого та затвердженого в установленому законом порядку.

Не погоджуючись з прийнятим відповідачем рішенням про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходив з наступного.

Відповідно до частини першої статті 3 Земельного кодексу України земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

В силу вимог частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 12 Земельного кодексу України встановлено, що до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить: а) розпорядження землями територіальних громад; б) передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу; в) надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; г) вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; ґ) викуп земельних ділянок для суспільних потреб відповідних територіальних громад сіл, селищ, міст; д) організація землеустрою; е) координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів; є) здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства; ж) обмеження, тимчасова заборона (зупинення) використання земель громадянами і юридичними особами у разі порушення ними вимог земельного законодавства; з) підготовка висновків щодо вилучення (викупу) та надання земельних ділянок відповідно до цього Кодексу; и) встановлення та зміна меж районів у містах з районним поділом; і) інформування населення щодо вилучення (викупу), надання земельних ділянок; ї) внесення пропозицій до районної ради щодо встановлення і зміни меж сіл, селищ, міст; й) вирішення земельних спорів; к) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.

До повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належать: 1) надання відомостей з Державного земельного кадастру відповідно до закону; 2) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.

Згідно з пунктом «б» частини 1 статті 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара.

Частиною першою статті 116 Земельного кодексу України встановлено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.

Згідно з частиною четвертою статті 116 Земельного кодексу України передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.

Відповідно до частини 6 статті 118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.

У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні (частина 7 статті 118).

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб`єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

Згідно із змістом преамбули Закону України «Про землеустрій» цей Закон визначає правові та організаційні основи діяльності у сфері землеустрою і спрямований на регулювання відносин, які виникають між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами із забезпечення сталого розвитку землекористування.

Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок погоджуються та затверджуються в порядку, встановленому Земельним кодексом України.

Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок включають: завдання на розроблення проекту землеустрою; пояснювальну записку; копію клопотання (заяви) про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у разі формування та/або зміни цільового призначення земельної ділянки за рахунок земель державної чи комунальної власності); рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у випадках, передбачених законом); письмову згоду землевласника (землекористувача), засвідчену нотаріально (у разі викупу (вилучення) земельної ділянки в порядку, встановленому законодавством), або рішення суду; довідку з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями; матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування (у разі формування земельної ділянки); відомості про обчислення площі земельної ділянки (у разі формування земельної ділянки); копії правовстановлюючих документів на об`єкти нерухомого майна для об`єктів будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з середніми та значними наслідками, які розташовані на земельній ділянці; розрахунок розміру втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва (у випадках, передбачених законом); розрахунок розміру збитків власників землі та землекористувачів (у випадках, передбачених законом); акт приймання-передачі межових знаків на зберігання (у разі формування земельної ділянки); акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності (у разі формування земельної ділянки); перелік обмежень у використанні земельних ділянок; викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (у разі формування земельної ділянки); кадастровий план земельної ділянки; матеріали перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) (у разі формування земельної ділянки); матеріали погодження проекту землеустрою.

Згідно з частиною 7 статті 118 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Отже, вимогами чинного законодавства встановлено підстави, порядок, строки передачі земельної ділянки у власність громадян та органи, уповноважені розглядати ці питання, а також передбачено вичерпний перелік підстав для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. При цьому орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування у випадках ухвалення рішення про відмову в наданні такого дозволу зобов`язаний належним чином мотивувати причини такої відмови.

У справі, що розглядається, відмова відповідача надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки була обумовлена невідповідністю місця розташування об`єкта (бажане місце розташування земельної ділянки згідно графічних матеріалів) вимогам Генерального плану с. Пухівка, Броварського району Київської області, розробленого та затвердженого в установленому законом порядку.

На підтвердження вказаних обставин відповідач надав до суду викопіювання генерального плану центральної частини с. Пухівка Броварського району Київської області.

Крім того, як вбачається з витягу з протоколу № 42 засідання комісії з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів, соціального розвитку села та екології Пухівської сільської ради від 18.04.2019, на засіданні даної комісії вирішували питання «Про виконання рішень», зокрема зобов`язання Пухівської сільської ради розглянути на сесії заяву гр. ОСОБА_1 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею 0,20 га по АДРЕСА_1 згідно з графічними матеріалами. Зокрема, секретар комісії з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів, соціального розвитку села та екології, повідомив про те, що комісія виїзджала на бажане місце розташування земельної ділянки, що позначена на картографічному матеріалі, доданому до заяви, визначили, що бажане місце розташування земельної ділянки знаходиться в межах земельної ділянки, площею 17.4707 га, яку згідно з рішенням сесії Пухівської сільської ради № 1095-30-7 від 05.10.2018 року віднесено до категорії земель «Землі житлової та комунальної забудови», цільове призначення «для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови». Попередньо було прийняте рішення № 384-Х-УІІ від 01.12.2016 року «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у комунальну власність Пухівській сільській раді, тому запропоновано відмовити гр. ОСОБА_1 у наданні дозволу на розробку документації із землеустрою.

Відповідно до рішення Пухівської сільської ради Броварського району Київської області № 1265-ХХХХ1V-У від 25.06.2010, розглянувши протокол Р 374/10-П засідання архітектурно-містобудівної ради управління містобудування і архітектури та розвитку інфраструктури Київської обласної державної адміністрації від 15 квітня 2010 року та керуючись п.42 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада затвердила Генеральний план с. Пухівка.

Рішенням Пухівської сільської ради Броварського району Київської області «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у комунальну власність Пухівській сільській раді» від 01.12.2016 № 384-Х-VІІ вирішено надати дозвіл Пухівській сільській раді на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у комунальну власність територіальній громаді площею 25,0000 га для громадського центру в АДРЕСА_1.

Рішенням Пухівської сільської ради Броварського району Київської області № 1095-ХХХ-VІІ від 05.10.2018 вирішено п. 1 рішення Пухівської сільської ради № 384-Х- VІІ «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у комунальну власність Пухівській сільській раді» викласти в такій редакції: Надати дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у комунальну власність Пухівській сільській раді Броварського району Київської області площею 17, 4707 га для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови.

При цьому, вказані рішення до суду не оскаржувались і є чинними.

Дослідивши викопіювання генерального плану центральної частини с. Пухівка Броварського району Київської області судом з`ясовано, що обрана позивачем земельна ділянка знаходиться у межах земельної ділянки площею 17, 4707 га із цільовим призначенням «для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови».

Разом з тим, з супровідного листа - роз`яснення Пухівської сільської ради щодо викопіювання центральної частини села Пухівка Броварського району Київської області, встановлено, що відповідно до Генерального плану с. Пухівка Том 2, 31 розділу 2 підпункт архітектурного планування організацій і об`ємно-просторової композицп підпункту 2.2.1 Громадський центр формується в розвиток існуючого громадського центру по вул. Леніна та Набережна. До складу громадського центру включено; центр дозвілля, торгівельно розважальний комплекси, офіси, школа, відкриті площинні спортивні споруди, установи громадського харчування, ринковий комплекс, музей під відкритим небом, співоче поле, а також парк, підтвердженням чого є вище вказане викопіювання з Генерального плану села Пухівка.

На схемі викопіювання планування території Пухівської сільської ради відображені умовні позначення громадського центру (змінено цільове призначення земельної ділянки з громадського центру на цільове призначення для будівництва й обслуговування інших будівель громадської забудови).

Враховуючи викладене матеріалами справи підтверджується невідповідність місця розташування об`єкта (обраної позивачем земельної ділянки) вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку вимогам містобудівної документації.

Отже, обрана позивачем земельна ділянка, вказана у графічних матеріалах доданих до заяви відведена Пухівською сільською радою для громадського центру з цільовим призначенням «для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови, відтак не може бути передана у власність позивачу.

Крім того, наведені відповідачем в оспорюваному рішенні обставини, що слугували причиною для відмови, цілком кореспондують визначеному у частині 7 статті 118 Земельного кодексу України переліку підстав для відмови.

Зокрема, обрання позивачем земельної ділянки, цільове призначення якої містобудівною документацією визначено «будівництво та обслуговування інших будівель громадської забудови» свідчить про невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що відповідач обґрунтовано відмовив позивачеві у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою прийнявши мотивоване рішення, у зв`язку з чим вимоги позивача про визнання протиправним та скасування рішення Пухівської сільської ради Броварського району Київської області № 1199-ХХХVІІІ-VІІ від 11.06.2019 про відмову ОСОБА_1 в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для особистого селянського господарства, площею 0,20 га в місці зазначеному в доданих до заяви від 21.11.2018 № 223 графічних матеріалах в с. Пухівка Броварського району Київської області є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.

При цьому, оскільки друга позовна вимога про зобов`язання відповідача надати ОСОБА_1 дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для особистого селянського господарства є похідною від першої позовної вимоги у задоволенні якої суд відмовив, підстави для задоволення другої позовної вимоги також відсутні.

Разом з цим, суд звертає увагу, що позивач не позбавлений можливості повторно звернутись із відповідним клопотанням до відповідача про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, місце розташування якої відповідатиме вимогам закону.

За загальним правилом, що випливає з принципу змагальності, кожна сторона повинна подати докази на підтвердження обставин, на які вона посилається, або на спростування обставин, про які стверджує інша сторона.

Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

При цьому, в ході судового розгляду відповідачем було доведено мотивованість та обгрунтованість прийнятого рішення № 1199-ХХХVІІІ-VІІ від 11.06.2019.

Системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв`язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.

Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення .

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Панова Г. В.

Дата виготовлення і підписання повного тексту рішення - 09 грудня 2019 р.