
12.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
04 грудня 2019 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1235/18
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Басової Н.М.
при секретарі судового засідання: Бутенко К.В.
за участю:
представника відповідача: Кадацької Д.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Прокуратури Луганської області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
27 квітня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) до Прокуратури Луганської області (далі - відповідач), в якому просив суд:
-визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у наданні довідки про заробітну плату за посадою помічника прокурора м.Брянки Луганської області для перерахунку пенсії;
-зобов`язати відповідача видати позивачу довідку про заробітну плату працівника прокуратури Луганської області відносно посади за останнім місцем роботи в органах прокуратури Луганської області - помічника прокурора м.Брянки Луганської області за всіма складовими, на які нараховуються страхові внески та з якої було призначено пенсію, з урахуванням нових схем посадових окладів відповідних категорій працівників прокуратури станом на 01.10.2017, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 (а.с.4-8).
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що перебуває на обліку УПФУ в Марківському районі з 2006 року та отримує з 28.12.2006 пенсію за вислугу років згідно ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 № 1789-ХІІ у розмірі 90 % від суми заробітної плати, розмір та умови оплати праці якої відповідали займаній посаді.
16.10.2017 ОСОБА_1 звернувся до прокуратури Луганської області з заявою, в якій просив надати довідку про складові заробітної плати для перерахунку пенсії за займаною в минулому ним посади помічника прокурора м. Брянки Луганської області, з урахуванням того, що Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури», яка набула чинності з 06.09.2017 було підвищено посадові оклади працівників органів прокуратури та надбавку за класні чини.
Згідно листа від 24.10.2017 №18-53 вих-17, який було отримано позивачем 27.10.2017, відповідачем відмовлено та зазначено, що відповідно до п. 13 розділу XV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» із змінами внесеними Законом України від 03.10.2017 за №2148-VIІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» у разі, якщо особі призначено пенсію відповідно до Закону України «Про прокуратуру» її виплата продовжується до переведення за бажанням особи на пенсію з інших підстав або за бажанням особи поновлюються у розмірі, який було встановлено до переведення. До такого переведення розмір пенсії, встановлений до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» не переглядається та пенсія не індексується. Також, у вказаному листі зазначено, що з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» право на перерахунок пенсії відповідно до Закону України «Про прокуратуру» відсутнє.
Позивач вважає, що викладена позиція прокуратури Луганської області не ґрунтується на вимогах Закону, а отже, дії відповідача є неправомірними, просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач позовні вимоги не визнав, до відділу діловодства та обліку звернення громадян 16.05.2019 за вхідним реєстраційним номером 11514/2018 надав відзив на позовну заяву, в якому зазначив наступне (а.с.24-29). З 2006 року відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» № 1789-ХІІ позивач отримує пенсію за вислугу років у розмірі 90 % від середньомісячної заробітної плати. Позивач 16.10.2017 звернувся до прокуратури Луганської області із заявою про надання довідки про заробітну плату, складові якої відповідають заробітній платі працюючого працівника органів прокуратури, який обіймає посаду подібну до тої, що обіймав ОСОБА_1 , для здійснення перерахунку пенсії за вислугу років на підставі Закону № 1789-ХІІ. За результатами розгляду заяви, прокуратурою Луганської області Варченку В. Г. надано відповідь від 24.10.2017 № 18-53 вих-17 із зазначенням причин та нормативного обґрунтування неможливості надання довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії.
Відповідач вказав, що на час звернення позивача із заявою про надання довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії частини тринадцята та вісімнадцята статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ, які визначали право на перерахунок пенсій працівникам прокуратури, втратили чинність. Крім того, зміни щодо збільшення посадових окладів прокурорів і слідчих, що відбулися з 06.09.2017 внаслідок внесення Кабінетом Міністрів України змін до постанови від 31.05.2012 № 505, неможливо застосувати до трудових правовідносин між прокуратурою області та позивачем, які є припиненими. Трудові правовідносини між прокуратурою Луганської області та ОСОБА_1 припинено з часу його звільнення, після чого прокуратурою області заробітна плата йому не нараховувалася та не перераховувалася. Отже, для застосування зворотної дії закону у часі немає фактичних і правових підстав. Більше того, складові заробітної плати за посадою помічника прокурора міста Брянки зазначити неможливо у зв`язку із відсутністю зазначеної посади у структурі та штатному розписі прокуратури Луганської області. Крім того, зазначив, що інформація, яку ОСОБА_1 просив надати, не була створена прокуратурою Луганської області та стосується не фактично отриманої позивачем заробітної плати, а можливої заробітної плати, яку позивач міг би отримувати з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України № 657, якби продовжував працювати на раніше займаній посаді. Так, позивач фактично звернувся за створенням нової інформації, підстави та порядок створення якої нормами чинного законодавства не врегульовано, не закріплено механізму, за яким органи прокуратури можуть визначити можливий розмір заробітної плати колишніх працівників прокуратури у зв`язку із підвищенням заробітної плати працюючих прокурорів. Таким чином, вважає, що дії Прокуратури Луганської області в розумінні положень Закону України «Про доступ до публічної інформації» не є протиправними, просив відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
В подальшому відповідачем надано письмові пояснення від 02.12.2019 №05/2-43303 вих.19, в якому зазначив, наступне (а.с.60-63). На момент звернення ОСОБА_1 у 2017 році до прокуратури області із заявою про надання довідки про заробітну плату діяла ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014, відповідно до якої умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. Саме цим документом мали б регулюватися всі питання, пов`язані з виникненням та реалізацією права на перерахунок пенсії, проте, до теперішнього часу Кабінетом Міністрів України такий порядок не визначено. Таким чином, позивачем невірно співставлено поняття «право на призначення пенсії», яке виникло у нього у 2006 році та реалізовано ним у повному обсязі на підставі Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991, та «право на перерахунок пенсії», яке на момент звернення позивача із заявою про надання довідки, з урахуванням положень Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014, не має відповідного нормативного регулювання. Відповідно до чинного законодавства прокуратура області не уповноважена видавати довідки про розмір заробітної плати прокурорів на посадах в органах прокуратури, які ліквідовано, за відсутності відповідних нормативно-правових актів, а також встановлювати відповідність (співвідношення) ліквідованих посад до посад, які передбачено діючим штатним розписом. Враховуючи викладене, відповідач вважає, що позовні вимоги про визнання протиправними дій прокуратури Луганської області щодо відмови у видачі довідки про заробітну плату та зобов`язати видати її є необґрунтованими і задоволенню не підлягають.
В судове засідання прибув представник відповідача, надав пояснення аналогічні викладеним у відзиві та письмових пояснення відповідно, просив відмовити у задоволенні позовних вимог.
Позивач в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином (а.с.59), надав заяву про розгляд справи за його відсутності, в якій також наполягав на задоволенні позовних вимог в повному обсязі (а.с.57).
Судом по справі вчинені наступні процесуальні дії.
Ухвалою суду 02.05.2018 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з повідомлення сторін (а.с.1-2).
Ухвалою суду від 22.05.2018 зупинено провадження у справі №812/1235/18 до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у зразковій справі № Пз/9901/16/18 (№825/506/18) (а.с.37-38).
Ухвалою суду від 25.11.2019 поновлено провадження у справі (а.с.52).
Вислухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 72-77, 90 КАС України, суд дійшов наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є громадянином України, паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 24.10.1997 року Марківським РВ УМВС України в Луганській області, ідентифікаційний код НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 (а.с.9).
Позивач є пенсіонером, що підтверджується пенсійним посвідченням Серії НОМЕР_3 від 06.02.2007 та отримує з 28.12.2006 пенсію за вислугу років згідно ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 № 1789-ХІІ у розмірі 90 % від суми заробітної плати, розмір та умови оплати праці якої відповідали займаній посаді (а.с.10).
16.10.2017 позивач звернувся до начальника відділу фінансування та бухгалтерського обліку прокуратури Луганської області з заявою, в якій просив надати довідку про складові заробітної плати для перерахунку пенсій у зв`язку з підвищенням посадових окладів та зазначив, що вийшов на пенсію в 2006 році (а.с.11).
24.10.2017 за №18-53 вих17 відповідачем надано позивачу лист-відповідь, в якому зазначив, що відповідно до пункту 13 розділу XV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», у разі якщо особі призначено пенсію відповідно до закону України «Про прокуратуру» її виплата продовжується до переведення за бажанням особи на пенсію на інших підставах або за бажанням особи поновлюється у розмірі, яким було встановлено до переведення. До такого переведення розмір пенсії, встановлений до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» не переглядається та пенсія не індексується. Також, у вказаному листі зазначено, що з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» право на перерахунок пенсії відповідно до Закону України «Про прокуратуру» відсутнє. (а.с.12).
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.
Так, у наведених нижче положеннях Конституції України закріплено основи соціальної спрямованості держави:
Стаття 1. Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава.
Стаття 3. Людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. […]
Стаття 19. [...] Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Стаття 46. Громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Стаття 92. Виключно законами України визначаються: […] 6. основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення […].
Базовим (рамковим) нормативно-правовим актом, який визначає права, принципи, підстави, механізм та умови призначення, перерахунку і виплати пенсії за вислугу років працівникам органів прокуратури був і є Закон України "Про прокуратуру", до 15 липня 2015 року - Закон України "Про прокуратуру" від 05 листопада 1991 року №1789-ХІІ, з цієї дати - Закон України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VII.
У статті 50-1 Закону №1789-ХІІ було визначено, що обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком (частина тринадцята цієї статті).
Частина вісімнадцята цієї статті у редакції, чинній до 15 липня 2015 року передбачала, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи (частина вісімнадцята цієї статті).
31 травня 2012 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №505 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури", якою затвердив схеми посадових окладів працівників органів прокуратури згідно з додатками 1-5. Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури" внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури. Зокрема, у постанові від 31.05.2012 №505 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури" додатки 1, 2 і 7 до неї викладено у новій редакції.
03 грудня 2003 року Міністерство праці та соціальної політики України та Головне управління державної служби України прийняли наказ №319/144 "Про затвердження Порядку видачі довідок про заробітну плату для перерахунку пенсій державним службовцям у разі ліквідації органів, з яких особа вийшла на пенсію, а також перейменування (відсутності) посад" (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09 грудня 2003 року за №1134/8455), у якому, серед іншого, встановлено форму, зміст та зразок довідки, визначено, які елементи складу заробітної плати належить включати до неї, на підставі якого нормативного положення вона видається і для яких цілей (далі - Порядок №319/144).
19 липня 2010 року Міністерство праці та соціальної політики України прийняло наказ №195 "Про затвердження Порядку видачі довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії особам, звільненим з військової служби, та деяким іншим особам, що відряджалися для виконання службових обов`язків до органів державної влади, місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств, ліквідованих без визначення правонаступника, та були звільнені зі служби у зв`язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, або у разі перейменування (відсутності) посад" (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 серпня 2010 року за №675/17970). Пунктом 3 цього Порядку визначено, що якщо на момент виникнення права на перерахунок пенсії посада, з якої особа звільнена зі служби у зв`язку з виходом на пенсію, відсутня в схемах посадових окладів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України для відповідного органу державної влади, до якого відряджалися особи для виконання службових обов`язків, довідки видають ці органи державної влади в порядку, визначеному пунктом 6 порядку №319/144.
Постановою правління Пенсійного фонду України від 04 вересня 2013 року №15-1 затверджено форму довідки про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг, або кваліфікаційні класи, або класний чин, або спеціальні звання, або дипломатичний ранг, надбавка (винагорода) за вислугу років), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26 вересня 2013 року за №1661/24193).
01 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28 грудня 2014 року №76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" (далі - Закон №76-VIII), яким, зокрема, частину вісімнадцяту статті 50-1 Закону №1789-ХІІ викладено у такій редакції: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України».
Таким чином, після 01 січня 2015 року повноваження на встановлення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури законодавець делегував Уряду.
15 липня 2015 року набув чинності Закон №1697-VII, згідно з Прикінцевими положеннями якого визнано такими, що втратили чинність із набранням чинності цим Законом: Закон №1789-ХІІ, крім «частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1».
Отже, на час звернення позивача із заявою від 16.10.2017 про надання довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії частини тринадцята та вісімнадцята статті 50-1 Закону №1789-ХІІ, які визначали право на перерахунок пенсій працівникам прокуратури, втратили чинність.
За частиною двадцятою статті 86 Закону №1697-VII, умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.
Урядом відповідний нормативно-правовий акт не прийнято і умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури не визначено.
Постановою правління Пенсійного фонду України від 04 липня 2016 року №15-2 "Про внесення змін до постанови правління Пенсійного фонду України від 04 вересня 2013 року №15-1" з пункту 1 цієї постанови виключені абзаци третій, четвертий. Зокрема, виключений абзац про довідку про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію.
Згідно з наказом Міністерства соціальної політики України, Національного агентства України з питань державної служби від 23 березня 2017 року №454/64 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 червня 2017 року за №767/30635) наказ Міністерства праці та соціальної політики України, Головного управління Державної служби України від 03 грудня 2003 року №319/144 визнаний таким, що втратив чинність. Наказ набув чинності з 21 липня 2017 року.
Згідно з пунктом 19 розділу І Закону №2148-VIII пункт 13 розділу XV Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року №1058-IV викладений у редакції, за якою у разі якщо особі призначено пенсію відповідно до законів України "Про прокуратуру", її виплата продовжується до переведення за бажанням особи на пенсію на інших підставах або за бажанням особи поновлюється у розмірі, який було встановлено до переведення. До такого переведення розмір пенсії, встановлений до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", не переглядається та пенсія не індексується. Різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до зазначених законодавчих актів, та розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України.
Враховуючи вищенаведене та заявлені позовні вимоги, суд зазначає, що на час звернення позивача до прокуратури із заявою від 16.10.2017 про надання довідки про складові заробітної плати для перерахунку пенсій у зв`язку з підвищенням посадових окладів для здійснення перерахунку пенсії за вислугу років на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 станом на 01.09.2017, нормативного акта, який би регламентував підстави, форму, зміст, механізм та суб`єкта її видачі, немає. Відсутність цього акта зумовлена тим, що на рівні закону не передбачено (не врегульовано) можливості, умов і порядку перерахунку пенсії за вислугу років для непрацюючих пенсіонерів органів прокуратури, для досягнення мети якої й існує потреба у довідці з відомостями про заробітну плату.
Даний висновок суду узгоджується із правовою позицією Верховного Суду, викладеною у рішенні від 16.04.2018 у зразковій справі № 825/506/18 (№Пз/9901/16/18).
Згідно із частиною третьою статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України правові висновки Верховного Суду в цій зразковій справі враховуються судом при ухваленні рішення у типовій справі.
Отже, оскільки на час виникнення спірних правовідносин не прийнято і не діють нормативно-правові акти, що регламентують умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури, вимоги позивача визнати протиправними дії прокуратури з відмови видати довідку про заробітну плату та зобов`язати видати її є безпідставними і задоволенню не підлягають.
Посилання позивача на те, що відповідачем порушено норми Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року №2939-VI (далі - Закон № 2939-VI ), є неприйнятними з наступних підстав.
Відповідно до статті 1 Закону України від 02 жовтня 1992 року № 2657-ХІІ «Про інформацію» (далі - Закон № 2657-ХІІ) інформація - будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді.
За змістом частини першої статті 1 Закону № 2939-VI публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб`єктами владних повноважень своїх обов`язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Згідно з частиною першою статті 5 Закону № 2657-XII кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 10 Закону № 2939-VI кожна особа має право доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається.
Відповідно до статті 49 Кодексу законів про працю України власник або уповноважений ним орган зобов`язаний видати працівникові на його вимогу довідку про його роботу на даному підприємстві, в установі, організації із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади, часу роботи і розміру заробітної плати.
Таким чином, законодавчо закріплено право особи на отримання вже створеної та задокументованої (збереженої) інформації про неї, зокрема право на отримання у роботодавця довідки про фактичний розмір заробітної плати.
Інформація, яку позивач просить надати, не була створена відповідачем та стосується не фактично отриманої позивачем заробітної плати, а можливої заробітної плати, яку позивач міг би отримувати з урахуванням постанови № 657, якби продовжував працювати на раніше займаній посаді. Інакше кажучи, позивач просить відповідача фактично створити нову інформацію, підстави та порядок створення якої нормами чинного законодавства не врегульовано, не закріплено механізму, за яким органи прокуратури можуть визначити можливий розмір заробітної плати колишніх працівників прокуратури у зв`язку із підвищенням заробітної плати працюючих прокурорів.
Ці та інші обставини дають підстави вважати, що дії прокуратури Луганської області в розумінні положень Закону № 2939-VI не є протиправними.
Підсумовуючи викладене, суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог, як наслідок у задоволенні позовних вимог слід відмовити.
Оскільки позивачу відмовлено у задоволенні позову, понесені ним витрати у вигляді сплати судового збору відшкодуванню не підлягають.
Керуючись статтями 242, 243, 245, 246, 255, 262, 295, 297, п.15.5 Розділу VІІ Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Прокуратури Луганської області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії відмовити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Текст повного судового рішення складено 09 грудня 2019 року.
Суддя Н.М. Басова