Рішення № 86193789, 09.12.2019, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.12.2019
Номер справи
140/2971/19
Номер документу
86193789
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 грудня 2019 року ЛуцькСправа № 140/2971/19

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Костюкевича С.Ф.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Луцької міської ради про визнання протиправними та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася з позовом до Департаменту соціальної політики Луцької міської ради (далі - Департамент соцполітики, відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення від 21.08.2019 року про припинення виплати державної соціальної допомоги, повідомлення про повернення надміру виплачених коштів від 23.08.2019 року №11.5-7/2570/2019 та зобов`язання відповідача відновити державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям з 01.08.2019 року.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 наприкінці серпня 2019 року отримала рішення Департаменту соцполітики оформлені у вигляді повідомлень: №б/н від 21.08.2019 року про припинення виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям та лист №11.5-7/2570/2019 від 23.08.2019 року з рекомендацією повернути надміру виплачені кошти в розмірі 12 698,42 грн.

Підставою для припинення виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям став встановлений факт прихованих або навмисно поданих сім`єю недостовірних даних про її доходи та майновий стан, зокрема щодо не задекларованих доходів від ПрАТ «Волиньобленерго» - дивідендів, які начебто були виплачені ОСОБА_2 , чоловіку позивача у розмірі 12,43 грн. у лютому місяці 2018 року.

Про те, що ці кошти необхідно вказувати стверджує, що не знала, а тому умислу їх приховувати у неї не було.

Разом з тим, чинним законодавством передбачена можливість припинення виплати соціальної допомоги лише при певних умовах, а саме - якщо сім`єю навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру.

При цьому, такі дії повинні бути вчинені особою, яка звернулася за отриманням соціальної допомоги, навмисно, тобто особа знаючи про наявність в неї інших доходів вживала заходів для їх укриття, заниження розміру таких доходів шляхом викривлення даних, ухилення від надання довідок про доходи, тощо.

В даному випадку, позивачем надавалась відповідачу інформація про усі фактично отримані доходи її членів сім`ї, а оскільки її чоловік не отримував та взагалі не знав про наявність дивідендів та про спробу їх виплати ПрАТ «Волиньобленерго» та ПАТ «Укрпошта», більше того - про їх виплату сторонній особі, інформація про цю суму, як дохід не подавалася при зверненні до Депаратменту соціальної політики Луцької міської ради про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям за жодний із періодів.

Вказує на те, що оскаржувані рішення відповідача позбавляють її можливості отримувати соціальну допомогу малозабезпеченій сім`ї, а тому просить їх визнати протиправними та скасувати. На підставі вищенаведеного позивач просить позов задовольнити повністю.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 08.10.2019 року прийнято дану позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за цим позовом та на підставі частини п`ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі-КАС України) ухвалено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

В поданому до суду відзиві на позовну заяву від 24.10.2019 року №4922/2019 відповідач проти позову заперечив, вважає його безпідставним та таким, що не підлягає задоволенню, оскільки при вибірковій перевірці справ отримувачів житлових субсидій та державних соціальних допомог, державним соціальним інспектором - посадовою особою Відповідача було виявлено, що в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги позивач не задекларувала про нараховані доходи її чоловіку, ОСОБА_2 (дивіденди та роялті - код 109) за II квартал 2018 року в сумі 12,43 грн., що підтверджується довідкою про доходи, наданої Державною фіскальною службою України через програмне забезпечення. За результатами проведеної перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявником для призначення державних соціальних допомог, державним соціальним інспектором складено акт №148 від 19.08.2019 року.

Зважаючи на те, що заявник при зверненні за отриманням допомоги зобов`язаний декларувати доходи членів сім`ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/ будинку осіб, членів сім`ї, що приживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей) за період останніх шість місяців перед місяцем звернення, а також на те, що до розрахунку сукупного доходу сім`ї, включаються доходи, які підлягають оподаткуванню, відповідно до п.5 Методики, керуючись ч. 4 ст. 7 Закону та п. 28 Порядку, відповідачем здійснено перерахунок призначеної виплати та припинення допомоги з 01.08.2019 року.

Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення, враховуючи наступне.

Частина 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначає, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси і просити про їх захист.

Судом встановлено, що відповідно до довідки про склад сім`ї від 20.04.2019 року №44644 до складу сім`ї ОСОБА_2 входять 17 осіб.

10.12.2018 року ОСОБА_1 подано до Департаменту соцполітики заяву про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям та декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальних допомог.

Рішеннями Департаменту соцполітики позивачу призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім`ї з 01.12.2018 по 17.12.2018 включно в розмірі 16 775,39 грн., з 19.12.2018 по 31.05.2019 включно в розмірі 17 150,33 грн., з 01.06.2019 по 30.06.2019 включно в розмірі 11 625,88 грн., з 01.07.2019 по 31.07.2019 включно в розмірі 12 683,94 грн.

Як слідує з акту №148 від 19.08.2019 року державним соціальним інспектором - посадовою особою відповідача було виявлено, що в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги позивач не задекларувала про нараховані доходи її чоловіку, ОСОБА_2 (дивіденди та роялті - код 109) за II квартал 2018 року в сумі 12,43 грн., що підтверджується довідкою про доходи, наданої Державною фіскальною службою України через програмне забезпечення.

Повідомленням №11.5-7/2564/2019 про припинення виплати державної соціальної допомоги від 23.08.2019 року відповідач проінформував ОСОБА_1 про припинення виплати соціальної допомоги починаючи з 01.08.2019 року у зв`язку з приховуванням сім`єю або навмисно подано недостовірні дані про доходи та майновий стан, а також роз`яснено, що допомога може бути призначена на наступний термін не раніше ніж через 6 місяців з місяця, в якому виявлено порушення.

У рішенні про визначення обсягу надміру виплачених коштів від 23.08.2019 року зазначено, що в період з 01.07.2018 року по 31.05.2019 року та з 01.08.2019 року по 31.08.32019 року ОСОБА_1 виплачено державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям в розмірі 177 157,54 грн. у зв`язку з незадекларованими доходами встановлено, що одержувач допомоги мала право на отримання допомоги у вказаний період в розмірі 164 459,12 грн., відтак вирішено обсяг надміру виплачених коштів визначити в розмірі 12 698,42 грн. та встановлено строк для повернення виплачених коштів до 19.11.2019 року.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.

Відповідно до положень статті 46 Конституції України пенсії, інші виплати соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Так, Закон України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям" від 01.06.2000 №1768-III (далі - Закон №1768-III) спрямований на реалізацію конституційних гарантій права громадян на соціальний захист - забезпечення рівня життя не нижчого від прожиткового мінімуму шляхом надання грошової допомоги найменш соціально захищеним сім`ям.

Згідно з статтею 1 Закону №1768-III державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям (далі - державна соціальна допомога) - щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім`ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім`ї;

малозабезпечена сім`я - сім`я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход нижчий від прожиткового мінімуму для сім`ї;

прожитковий мінімум для сім`ї - визначена для кожної сім`ї залежно від її складу сума прожиткових мінімумів, розрахованих та затверджених відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум" для осіб, які відносяться до основних соціальних і демографічних груп населення;

середньомісячний сукупний доход сім`ї - обчислений у середньому за місяць доход усіх членів сім`ї з усіх джерел надходжень, крім допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, протягом шести місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги. До сукупного доходу сім`ї не враховується грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, на час її проведення.

Статтею 3 Закону №1768-III визначено, що право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім`ї, які постійно проживають на території України.

Згідно з частинами шостою, сьомою статті 4 цього Закону державна соціальна допомога призначається з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи.

Рішення про призначення державної соціальної допомоги чи про відмову в її наданні приймається місцевою державною адміністрацією протягом десяти календарних днів і наступного після його прийняття дня надсилається уповноваженому представнику малозабезпеченої сім`ї.

Частиною десятою статті 4 цього Закону визначено, що порядок призначення та виплати державної соціальної допомоги встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 №250 затверджено Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям (далі - Порядок №250).

Відповідно до пункту 2 Порядку №250 державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям (далі - соціальна допомога) призначається і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сім`ям, які постійно проживають на території України, мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім`ї.

Призначення і виплата соціальної допомоги здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - органи соціального захисту населення) за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання уповноваженого представника малозабезпеченої сім`ї (абзац 1 пункту 3 Порядку № 250).

Відповідно до пункту 27 Порядку № 250 контроль за правильністю призначення і виплати соціальної допомоги здійснює орган соціального захисту населення безпосередньо та через соціальних інспекторів. Органи соціального захисту населення мають право робити запити та у строк до п`яти календарних днів з дня надходження відповідного запиту безоплатно отримувати від ДФС, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для перевірки достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям. Для підтвердження даних про доходи (відсутність доходів) використовуються відомості ДФС з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мінфіном. Інформування органів соціального захисту населення стосовно дотримання безробітним працездатним членом малозабезпеченої сім`ї законодавства про зайнятість у частині сприяння своєму працевлаштуванню та припинення реєстрації як безробітної особи, яка включена до складу малозабезпеченої сім`ї, здійснюється центрами зайнятості до 10 числа місяця, що настає за звітним.

Як встановлено судом підставою для прийняття рішення відповідачем від 23.08.2019 року про припинення виплати державної соціальної допомоги позивачу з 01.08.2019 року було те, що сім`єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про доходи та майновий стан.

Однак суд не погоджується із вказаними висновками відповідача, покладеними в основу оскаржуваного рішення, виходячи із наступного.

Частиною четвертою статті 7 Закону №1768 визначено, що якщо сім`єю навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру, виплата призначеної державної соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. На наступний строк державна соціальна допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.

Аналогічна норма міститься в абзаці 1 пункту 25 Порядку № 250.

Вказаною нормою Закону чітко визначено за яких підстав припиняється виплата призначеної допомоги, а саме, що сім`єю навмисно подано недостовірні дані чи приховано відомості, що впливають на виплату допомоги. Тобто, це повинні бути умисні дії особи, яка звернулась за призначенням допомоги щодо приховування своїх доходів.

Суд вважає, що відповідачем при прийнятті оскаржуваного рішення належними та допустимими доказами не було доведено тієї обставини, що ОСОБА_1 навмисно подано недостовірні дані чи приховано відомості, які впливають на виплату допомоги у декларації.

Зокрема ні в рішенні, ні в матеріалах особової справи не міститься жодного доказу того, що позивач подаючи дану декларацію навмисно не внесла до неї доходи в сумі 12,43 грн., виплачених її чоловіку ОСОБА_2 дивідендів ПрАТ «Волиньобленерго».

Після одержання спірних рішень, ОСОБА_2 звернувшись із відповідною заявою до ГУ ДВС у Волинській області, 03.09.2019 року отримав відомості з реєстру платників податків за період з 01.01.2018 року по 30.06.2019 року де відображено виплачені у лютому 2018 року ПрАТ «Волиньобленерго» йому дивіденди у сумі 12,43 грн.

Проте, вказані грошові кошти ОСОБА_2 не отримував та не знав про їх існування. ОСОБА_2 є одним з акціонерів (з невеликим пакетом акцій) ПрАТ «Волиньобленерго», які перейшли йому у спадок. ПрАТ «Волиньобленерго» жодним чином не інформувало його про наявність чи відсутність прибутків, зокрема й щодо розподілу дивідендів та їх виплати у лютому місяці 2018 року.

З листа ПрАТ «Волиньобленерго» №07/4-5420 від 01.10.2019 року вбачається, що на підставі рішення загальних зборів акціонерів ПрАТ «Волиньобленерго» та відомостей про нарахування і сплату дивідендів, за період з 01.01.2018 року по 31.12.2018 року, ОСОБА_2 було нараховано дивіденди в розмірі 12,43 грн. (сума до сплати 11,62 грн, після утримання 0,62 грн. ПДФО та 0,19 грн. військового збору). Керуючись пунктом 3 розділу II Порядку виплати акціонерними товариствами дивідендів, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 12.04.2016 року №391, ПрАТ «Волиньобленерго» було забезпечено переказ коштів (дивідендів) шляхом поштового переказу на адресу акціонера ОСОБА_2 , зазначену в переліку осіб, які мають право на отримання дивідендів ( АДРЕСА_1 ). ПрАТ «Волиньобленерго» не володіє інформацією про отримання коштів ОСОБА_2 . Для отримання відомостей про отримання/неотримання коштів, спрямованих поштовим переказом, рекомендовано звернутися до ПАТ «Укрпошта».

Поряд з цим, за інформацією ПАТ «Укрпошта» у листі №15-05-594 від 23.09.2019 року вказано, що ОСОБА_2 не отримував переказ у розмірі 12,43 грн. від ПрАТ «Волиньобленерго» у лютому місяці тому, що листоноша ОСОБА_3 вручив переказ іншій особі, встановити кому саме немає можливості, оскільки даний листоноша звільнений з посади. Порушивши п. 104 «Правил надання послуг поштового зв`язку» листоноша ОСОБА_3 заслуговує притягнення до дисциплінарної відповідальності, але оскільки він звільнений з даної посади притягнути його не є можливим.

Вказані обставини засвідчують факт не отримання членом сім`ї позивача - чоловіком ОСОБА_2 доходів у виді дивідендів від ПрАТ «Волиньобленерго» у сумі 12,43 грн. чи будь-якій іншій сумі у лютому місяці 2018 року, а відтак останній не міг знати про наявність додаткових коштів та відповідно про них повідомити.

Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, позивач ніде не працює, і крім соціальної допомоги на дитину інших доходів не має. Про зазначені обставини вона повідомила в поданій декларації.

Суд також враховує ту обставину, що при поданні даної декларації позивачем не було отримано довідку про доходи за 2018 рік в ДФС і їй не було відомо про те, що ОСОБА_2 відображено дану суму як дохід.

Також суд зазначає, що при прийнятті оскаржуваного рішення відповідачем не було підтверджено те, що ОСОБА_1 умисно приховала відомості про отримані доходи.

Позивач отримує соціальну допомогу значний проміжок часу, і нею при призначені попередніх допомог завжди подавались достовірні дані, що свідчить про те, що ОСОБА_1 для якої дана допомога є єдиним джерелом доходу, добросовісно виконуються вимоги Закону щодо надання відповідних документів та зазначення точних відомостей, що мають значення для її призначення.

Тому, враховуючи зазначене суд вважає, що оскільки позивачем не було допущено порушень вимог Закону №1768-III щодо подання навмисно недостовірних даних чи приховано відомості, які впливають на виплату допомоги у декларації, тому у відповідача були відсутні підстави для прийняття рішення, оформленого у формі повідомлення від 23.08.2019 року № 11.5-7/2564/2019 про припинення виплати державної соціальної допомоги позивачу з 01.08.2019 року на підставі частини четвертої статті 7 Закону №1768-III, а тому воно є протиправним та таким, що підлягає скасуванню, а позов в цій частині слід задовольнити.

Оскільки суд прийшов до висновку про те, що рішення про припинення надання соціальної допомоги позивачу з 01.08.2019 року є протиправним та підлягає скасуванню, так як відсутні для цього підстави, то відповідно не можуть бути застосовані наслідки визначені частиною четвертою статті 7 Закону №1768-III- на наступний строк державна соціальна допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця виявлення порушення, а відтак внаслідок чого порушене право позивача підлягає відновленню шляхом зобов`язання Департаменту соціальної політики Луцької міської ради відновити таку виплату з 01 серпня 2019 року.

Враховуючи зазначене, суд вважає підставними вимоги позивача щодо зобов`язання Департаменту соціальної політики Луцької міської ради відновити ОСОБА_1 державну соціальну допомогу, як малозабезпеченій сім`ї відповідно до Закону №1768-III з 01 серпня 2019 року, так як інших підстав для припинення її виплати, яким суд надав оцінку, у відповідача не було.

Щодо повідомлення про повернення надміру виплачених коштів від 23.08.2019 року №1157/2570/2019, суд вважає за необхідне звернути увагу і на ту обставину, що дійсно відповідно до положень пункту 28 Порядку №250, відповідач мав право визначити обсяг надміру виплачених позивачу коштів та встановити строки та порядок їх повернення.

Вказане, на думку суду, свідчить про те, що таке повідомлення не є рішенням відповідача в розумінні Порядку №250 та носить виключно роз`яснювальний характер.

Повідомлення є документом інформаційного характеру, безпосередньо не створює, не змінює та не припиняє прав та обов`язків позивача та не є рішенням суб`єкта владних повноважень, яке підлягало б скасуванню у випадку його протиправності.

Згідно з частиною першою статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

При цьому, суд вважає за необхідне зазначити, що право на захист - це самостійне суб`єктивне право, яке з`являється у володільця регулятивного права лише в момент порушення чи оскарження останнього, отже, суд не може здійснювати захист прав та законних інтересів позивача на майбутнє, оскільки немає можливості встановити чи будуть вони порушені в майбутньому.

Згідно вимог статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною 2 статті 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Таким чином рішення Департаменту соцполітики, оформлене у формі повідомлення від 23.08.2019 року №11.5-7/2564/2019 про припинення виплати державної соціальної допомоги з 01.08.2019 року прийняте відповідачем без врахування зазначених принципів.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Проаналізувавши вищенаведене, суд дійшов висновку, що відповідач належними та допустимими доказами не довів правомірність прийняття оскаржуваного рішення Департаменту соцполітики від 23.08.2019 року №11.5-7/2564/2019 про припинення виплати державної соціальної допомоги з 01.08.2019 року, а тому вказане рішення слід визнати протиправними та скасувати зобов`язавши Департамент соціальної політики Луцької міської ради відновити ОСОБА_1 державну соціальну допомогу, як малозабезпеченій сім`ї відповідно до Закону №1768-III з 01 серпня 2019 року, а в задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Керуючись статтями 243, 245, 246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям», суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Департаменту соціальної політики Луцької міської ради, оформлене у формі повідомлення від 23.08.2019 року №11.5-7/2564/2019 про припинення виплати державної соціальної допомоги ОСОБА_1 з 01.08.2019 року.

Зобов`язати Департамент соціальної політики Луцької міської ради відновити ОСОБА_1 державну соціальну допомогу, як малозабезпеченій сім`ї з 01 серпня 2019 року.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статями 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням вимог підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» цього Кодексу. Апеляційна скарга може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ).

Відповідач Департамент соціальної політики Луцької міської ради (43025, Волинська область, місто Луцьк, проспект Волі, 4А, ідентифікаційний код 03191963).

Головуючий-суддя С.Ф. Костюкевич