
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 грудня 2019 року ЛуцькСправа № 140/3142/19
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Сороки Ю.Ю.,
при секретарі судового засідання Шопік М.М.,
представника відповідача Кушнір Ю.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в порядку спрощеного позовного провадження, адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Цифрон” до Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю “Цифрон” звернулося з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення комісії Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, щодо включення Товариства з обмеженою відповідальністю “Цифрон” до переліку ризикових платників податку, зобов`язання відповідача виключити позивача з переліку ризикових платників податку.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що рішенням Комісії Головного управління ДФС у Волинській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, ТОВ “Цифрон” внесено до журналу ризикових платників податків.
Позивач вважає рішення щодо включення ТОВ “Цифрон” до переліку ризикових платників податків протиправним та безпідставним, оскільки прийняте на припущеннях, які не підтверджені будь-якими доказами. Зазначає, що позивач не відповідає жодній з вимог п.п.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку, являється сумлінним платником та здійснює господарську діяльність у відповідності до вимог чинного законодавства, а тому його необгрутовано віднесено до переліку ризикових платників податків, що, як наслідок, призводить до безпідставного зупинення реєстрації податкових накладних товариства та негативно впиває на ділову репутацію товариства.
У зв`язку із чим, просить визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДФС у Волинській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, щодо віднесення ТОВ “Цифрон” до переліку ризикових платників податків.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 24.10.2019 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі, вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання на 11:00 02.12.2019.
28.10.2019 представником позивача подано до суду клопотання про вжиття заходів забезпечення позову, шляхом зупинення дії рішення комісії Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, щодо включення Товариства з обмеженою відповідальністю “Цифрон” до переліку ризикових платників податку.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 29.10.2019 заяву ТОВ “Цифрон” про вжиття заходів забезпечення позову, задоволено. Зупинено дію рішення комісії Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, в частині включення Товариства з обмеженою відповідальністю “Цифрон” до переліку ризикових платників податку.
У відзиві від 07.11.2019 на позовну заяву представник відповідача вважає позовні вимоги позивача безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню, оскільки внесення позивача до переліку ризикових платників податку є лише діяльністю контролюючого органу з виконання своїх повноважень по збиранню та формуванню податкової інформації, яка сама по собі не створює для платника податків жодних правових наслідків у вигляді зміни або припинення його прав та не породжують для нього обов`язкових юридичних наслідків. В свою чергу, внесення позивача до переліку ризикових платників податку та зупинення реєстрації податкової накладної є дискреційними повноваженнями податкового органу і не є рішенням про відмову у реєстрації податкової накладної, яке порушує права позивача та його контрагентів.
А тому, протокольне рішення Комісії не є рішенням (актом) суб`єкта владних повноважень. Крім того, вважає безпідставним твердження позивача про те, що Критерії ризиковості платника податку не є нормативно-правовим актом, яким не є обов`язковим до виконання, оскільки ТОВ “Цифрон” не оскаржує їх порядок прийняття/затвердження, а тому вказане питання виходить за межі доказування у справі.
Просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог позивача повністю.
Одночасно з відзивом, представником відповідача подано клопотання про заміну відповідача у справі – Головне управління ДФС у Волинській області на його правонаступника – Головне управління ДПС у Волинській області.
12.11.2019 до суду надійшло клопотання представника позивача про заміну одного заходу забезпечення позову іншим.
Ухвалою суду від 13.11.2019 заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “Цифрон” про заміну одного заходу забезпечення позову іншим задоволено.
Замінено захід забезпечення позову, застосований судом в абзаці другому резолютивної частини ухвали Волинського окружного адміністративного суду від 29.10.2019 у справі №140/3142/19 про забезпечення позову та зупинено дію рішення Комісії Головного управління ДФС у Волинській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, оформленого протоколом №95 від 23.08.2019, в частині включення до переліку ризикових платників податків ІТС “Податковий блок” відповідно до абзацу 6 підпункту 1.6 пункту 1 критеріїв ризиковості, зареєстрованих в ДФС за №1962/99-99-29-01-01 від 07.08.2019 - Товариство з обмеженою відповідальністю “Цифрон”.
28.11.2019 року від позивача надійшла заява про уточнення позовних вимог.
Згідно ч.7 ст.47 КАС України у разі подання будь-якої заяви, визначеної частиною першою або третьою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у судовому рішенні.
Враховуючи відсутність доказів направлення копії заяви позивача про уточнення позовних вимог, судом, в судовому засіданні 02.12.2019, ухвалою занесеною в протокол судового засідання від 02.12.2019, повернуто позивачу заяву про уточнення позовних вимог.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 02.12.2019 в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Цифрон” до Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії, замінено відповідача - Головне управління ДФС у Волинській області на його правонаступника - Головне управління ДПС у Волинській області.
03.12.2019 представником позивача подано до суду клопотання у якому останній позовні вимоги підтримує повністю та просить визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДФС у Волинській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, оформленого протоколом засідання комісії №95 від 23.08.2019, в частині: внесення до «Журналу ризикових платників податків» ІТС «Податковий блок», яким включено до переліку ризикових платників податків ІТС «Податковий блок» Товариства з обмеженою відповідальністю “Цифрон” та зобов`язати Головне управління Державної податкової служби у Волинській області виключити Товариство з обмеженою відповідальністю “Цифрон” з переліку ризикових платників податків в режимі “Журнал ризикових платників податків” розділу “Робота Комісії регіонального рівня“ ІТС ”Податковий блок”.
03.12.2019 представником Головного управління ДПС у Волинській області подано відзив на позовну заяву, який по змісту ідентичний відзиву поданого представником Головного управління ДФС у Волинській області, у якому просить суд відмовити у задоволені позовних вимог позивача повністю.
В судове засідання 04.12.2019 представник позивача не з`явився, у клопотанні від 03.12.2019 просив розгляд справи проводити за його відсутності, позовні вимоги, з урахуванням їх уточнень, підтримав в повній мірі та просив їх задовольнити.
В судовому засіданні представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечив з підстав, викладених у відзивах на позовну заяву. Просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог позивача повністю.
Заслухавши пояснення представника відповідача, з`ясувавши обставини справи, дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази, судом встановлені наступні обставини.
23.08.2019 рішенням Комісії Головного управління ДФС у Волинській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, оформленого протоколом засідання комісії №95, Товариство з обмеженою відповідальністю “Цифрон” включено до переліку ризикових платників податків ІТС «Податковий блок» відповідно до абз.6 пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості, зареєстрованих в ДФС за №1962/99-99-29-01-01 від 07.08.2019.
В подальшому, в Єдиному реєстрі податкових накладних, було зупинено реєстрацію податкових накладних №№106, 107 від 23.08.2019, №№108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 від 28.08.2019, №117 від 05.09.2019, №№ 118, 119, 120, 121, 122, 123 від 13.09.2019, №№124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135 від 15.09.2019, №№136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144 від 30.09.2019, №№145, 146 від 09.10.2019, №147 від 11.10.2019, №№148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160 від 15.10.2019, №№161, 1512 від 16.10.2019.
Підставою для зупинення реєстрації вказаних податкових накладних, у квитанціях вказано: відповідає вимогам п.п.1.6 п.1 «Критерії ризиковості платника податків.» Рішення, його номер і дата, яким позивача було віднесено до переліку ризикових платників податків не вказано. Більш того, таке рішення позивачу вручено не було. У зв`язку з чим судом вжито захід забезпечення позову з огляду на зміст квитанцій про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних у вигляді зупинено дію рішення Комісії Головного управління ДФС у Волинській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у такій реєстрації, в частині включення Товариства з обмеженою відповідальністю “Цифрон” до переліку ризикових платників податків.
Як вбачається з пояснень представника відповідача, наданих в судовому засіданні, а також як вбачається з матеріалів справи, підставою для віднесення Товариства з обмеженою відповідальністю “Цифрон” до переліку ризикових платників податків слугував лист Головного управління ДФС у Волинській області №1071/03-20-07-03-11 від 23.08.2019 “Про включення до переліку ризикових” у якому зазначено, що на засіданні робочої групи 23.08.2019 розглянуто ТОВ “МІЛК КОРПОРЕЙШН”, за результатами аналізу якого встановлено реєстрацію податкових накладних на придбання автотранспортних засобів та казеїнату, походження яких не прослідковується. В подальшому поставка ТМЦ здійснюється в адресу платників податків, які не забезпечені достатньою кількістю працюючих для здійснення господарських операцій, які передбачають значно більшого обсягу трудовитрат та не мають власних чи орендованих основних засобів, виробничо-складських приміщень та іншого майна, яке економічно необхідне для виконання обсягу господарських операцій.
За результатами обговорення, членами Робочої групи винесено пропозиції щодо надання інформації по ТОВ “МІЛК КОРПОРЕЙШН” на розгляд Комісії Головного управління ДФС у Волинській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, для вирішення питання щодо включення даного суб`єкта господарювання до переліку ризикових платників.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.
Згідно статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п.21.1.1-21.1.5, п.21.1, ст.21 Податкового кодексу України посадові та службові особи контролюючих органів зобов`язані: дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з цим Кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами; забезпечувати сумлінне виконання покладених на контролюючі органи функцій; забезпечувати ефективну роботу та виконання завдань контролюючих органів відповідно до їх повноважень; не допускати порушень прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій; коректно та уважно ставитися до платників податків, їх представників та інших учасників відносин, що виникають під час реалізації норм цього Кодексу та інших законів, не принижувати їх честі та гідності.
Згідно п.17.1.2, п.17.1.3, п. 17.1.6, п.17.1.7, п.17.1.8, п.17.1 та п.17.2 ст.17 Податкового кодексу України 17: платник податків має право: представляти свої інтереси в контролюючих органах самостійно, через податкового агента або уповноваженого представника; обирати самостійно, якщо інше не встановлено цим Кодексом, метод ведення обліку доходів і витрат; бути присутнім під час проведення перевірок та надавати пояснення з питань, що виникають під час таких перевірок, ознайомлюватися та отримувати акти (довідки) перевірок, проведених контролюючими органами, перед підписанням актів (довідок) про проведення перевірки, у разі наявності зауважень щодо змісту (тексту) складених актів (довідок) підписувати їх із застереженням та подавати контролюючому органу письмові заперечення в порядку, встановленому цим Кодексом; оскаржувати в порядку, встановленому цим Кодексом, рішення, дії (бездіяльність) контролюючих органів (посадових осіб), у тому числі індивідуальну податкову консультацію, яка йому надана, а також узагальнюючу податкову консультацію; вимагати від контролюючих органів проведення перевірки відомостей та фактів, що можуть свідчити на користь платника податків;
Платник податку має також інші права, передбачені законом.
Як вбачається з матеріалів справи та підтверджується поясненнями представника відповідача в судовому засіданні, на засідання комісії Головного управління ДФС у Волинській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, оформленого протоколом засідання комісії 23.08.2019 року позивач не запрошувався. Про засідання комісії не повідомлявся.
Рішення, оформлене протоколом засідання комісії від 23.08.2019 року №95 про включення Товариства з обмеженою відповідальністю “Цифрон” до переліку ризикових платників податків ІТС «Податковий блок» відповідно до абз.6 пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості, ухвалено без відома та участі платника податків - Товариства з обмеженою відповідальністю “Цифрон”.
Згідно п.20.1 та п.20.2. ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право: запрошувати платників податків, зборів, платежів або їх представників для перевірки правильності нарахування та своєчасності сплати податків, зборів, платежів, дотримання вимог іншого законодавства, у тому числі законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи. Письмові повідомлення про такі запрошення надсилаються в порядку, встановленому статтею 42 цього Кодексу, не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня запрошення рекомендованими листами, в яких зазначаються підстави запрошення, дата і час, на які запрошується платник податків; для здійснення функцій, визначених законом, отримувати безоплатно від платників податків, у тому числі благодійних та інших неприбуткових організацій, усіх форм власності у порядку, визначеному законодавством, довідки, копії документів, засвідчені підписом платника або його посадовою особою та скріплені печаткою (за наявності), про фінансово-господарську діяльність, отримані доходи, видатки платників податків та іншу інформацію, пов`язану з обчисленням та сплатою податків, зборів, платежів, про дотримання вимог законодавства, здійснення контролю за яким покладено на контролюючі органи, а також фінансову і статистичну звітність у порядку та на підставах, визначених законом.
Таким чином, при ухваленні рішення оформлене протоколом засідання комісії від 23.08.2019 року №95 про включення до переліку ризикових платників Товариства з обмеженою відповідальністю “Цифрон” відповідачем порушено вимоги ст.17, ст.20 та ст.21 Податкового кодексу України, оскільки таке рішення ухвалено посадовими особами відповідача без участі представників Товариства з обмеженою відповідальністю “Цифрон”, не забезпечено право платнику податків надати пояснення, зауваження чи заперечення, а також не забезпечено право платнику податків – ТОВ «Цифрон» на надання первинних документів на спростування доводів контролюючого органу щодо ознак ризиковості платника податків - Товариства з обмеженою відповідальністю “Цифрон”.
Таким чином, відповідачем, безпідставно обмежено доступ представників Товариства з обмеженою відповідальністю “Цифрон” до процесу прийняття рішень, що сточуються його прав та інтересів.
Більш того, будь-яких належних чи допустимих доказів, які б свідчили про підставність віднесення Товариства з обмеженою відповідальністю “Цифрон” до переліку ризикових платників податків відповідачем до суду не надано.
Єдиною підставою для віднесення Товариства з обмеженою відповідальністю “Цифрон” до переліку ризикових платників податків слугував лист Головного управління ДФС у Волинській області №1071/03-20-07-03-11 від 23.08.2019 відносно ТОВ “МІЛК КОРПОРЕЙШН”, за результатами діяльності аналізу якого встановлено реєстрацію податкових накладних на придбання автотранспортних засобів та казеїнату, походження яких не прослідковується.
Поряд з тим, вказаний лист №1071/03-20-07-03-11 від 23.08.2019 є лише документом інформаційного характеру і не містить посилань на вже доведені чи встановлені фактичні обставини, що вказують на підставність віднесення Товариства з обмеженою відповідальністю “Цифрон” до переліку ризикових платників податків.
При розгляді справи суд враховує висновки, викладені у постанові Верховного Суду від 02.04.2019 року по справі №822/1878/18, зокрема що листи міністерств, інших органів виконавчої влади не є нормативно-правовими актами у розумінні статті 117 Конституції України, а відтак не є джерелом права відповідно до статті 7 КАС України. Загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття. Крім того, акти, що затверджують критерії ризиковості здійснення операцій мають на меті встановити норми права, які зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян, а відтак підлягають обов`язковій реєстрації у порядку, визначеному діючим законодавством.
З урахуванням правової позиції Верховного суду, лист ГУ ДФС у Волинській області №1071/03-20-07-03-11 від 23.08.2019 про результати діяльності ТОВ “МІЛК КОРПОРЕЙШН”, не є джерелом права, який надавав би посадовим особам відповідача ухвалювати рішення про віднесення Товариства з обмеженою відповідальністю “Цифрон” до переліку ризикових платників податків.
Також, суд зазначає, що Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №117 Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації; Порядок розгляду скарг на рішення комісій регіонального рівня, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.
Організаційні та процедурні засади діяльності комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - комісії контролюючих органів), а також права та обов`язки її членів визначає Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.
Відповідно до пунктів 2, 3 Порядку роботи комісій комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС). Комісія контролюючого органу діє в межах повноважень, визначених у Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Згідно з пунктом 6 Порядку взаємодії Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, структурних підрозділів ДФС та головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС, затверджений наказом Державної фіскальної служби України від 03.08.2018 року №523 (далі – Порядок №523), комісіями регіонального рівня здійснюється, зокрема, розгляд питань щодо внесення/виключення платників податку до (з) переліку ризикових платників податків згідно з пунктом 1.6 Критеріїв ризиковості платника податку, які затверджено Державною фіскальною службою України та погоджено з Міністерством фінансів України (далі - Критерії).
Засідання комісій регіонального рівня щодо розгляду питань про внесення/виключення платників податку до (з) переліку ризикових платників податків проводиться згідно з Порядком роботи комісії (пункт 7 Порядку №523).
Відповідно до пунктів 8, 9 Порядку №523 до протоколу засідання комісій регіонального рівня обов`язково додаються: перелік платників податків, щодо яких виявлено ознаки ризиковості згідно з пунктом 1.6 Критеріїв; матеріали, на підставі яких платників податків внесено до переліку ризикових платників податків; інша інформація, що розглядається комісіями регіонального рівня. Інформація щодо внесення/виключення платників податку до (з) переліку ризикових платників податків згідно з пунктом 1.6 Критеріїв вноситься секретарями комісій регіонального рівня до АІС “Податковий блок”.
З аналізу перелічених вище нормативно-правових актів, суд приходить висновку про невідповідність рішення Комісії Головного управління ДФС у Волинській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, оформленого протоколом засідання комісії №95 від 23.08.2019 року, яким Товариство з обмеженою відповідальністю “Цифрон” включено до переліку ризикових платників податків ІТС «Податковий блок», в тому числі, і вимогам пунктів 8, 9 Порядку №523.
Згідно ч.2 ст.2 КАС України: у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
З урахуванням викладеного, суд приходить висновку, що рішення Комісії Головного управління ДФС у Волинській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, оформленого протоколом засідання комісії №95 від 23.08.2019, в частині: внесення до «Журналу ризикових платників податків» ІТС «Податковий блок», яким включено до переліку ризикових платників податків ІТС «Податковий блок» Товариства з обмеженою відповідальністю “Цифрон” не обґрунтовано, без урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, з порушенням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів позивача, без урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення.
Відтак, рішення Комісії Головного управління ДФС у Волинській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, оформленого протоколом засідання комісії №95 від 23.08.2019, в частині: внесення до «Журналу ризикових платників податків» ІТС «Податковий блок», яким включено до переліку ризикових платників податків ІТС «Податковий блок» Товариства з обмеженою відповідальністю “Цифрон” є незаконним, безпідставним, а отже таким, що піддягає скасуванню судом. А позовні вимоги, відповідно, такими що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч.1, 2 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки позовні вимоги підлягають задоволенню, тому на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області слід стягнути витрати по сплаті судового збору в розмірі 1 921, 00 грн.
Керуючись статтями 243, 245, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДФС у Волинській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, оформленого протоколом засідання комісії №95 від 23.08.2019, в частині: внесення до «Журналу ризикових платників податків» ІТС «Податковий блок», яким включено до переліку ризикових платників податків ІТС «Податковий блок» Товариства з обмеженою відповідальністю “Цифрон”.
Зобов`язати Головне управління Державної податкової служби у Волинській області виключити Товариство з обмеженою відповідальністю “Цифрон” з переліку ризикових платників податків в “Журналі ризикових платників податків” “ ІТС ”Податковий блок”.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “Цифрон” за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Волинській області судовий збір у сумі 1 921 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення.
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю “Цифрон”, код ЄДРПОУ 42521708, адреса: 44731, м. Устилуг, вул. Б. Хмельницького, 32а.
Відповідач: Головне управління ДПС у Волинській області, код ЄДРПОУ 43143484, адреса: 43010, м. Луцьк, Київський майдан, 4.
Суддя Ю.Ю. Сорока
Повний текст судового рішення складено 09.12.2019.