
Справа № 461/1816/19
Провадження № 2-а/461/124/19
УХВАЛА
06.12.2019 рокуГалицький районний суд м. Львова
у складі головуючого судді Фролової Л.Д.,
за участі секретаря судового засідання Збожної О.Р.,
розглянувши клопотання позивача про призначення судової почеркознавчої експертизи в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Галицької районної адміністрації Львівської міської ради про скасування постанови у справі про накладення адміністративного стягнення та закриття справи, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з відповідним позовом, в якому просив скасувати постанову адміністративної комісії Галицької районної адміністрації Львівської міської ради № 252 від 07 листопада 2018 року, а справу – закрити.
27 червня 2019 року до суду надійшло клопотання позивача про призначення у справі почеркознавчої експертизи для з`ясування питання про те, чи підпис від імені ОСОБА_1 на протоколі у справі про адміністративне правопорушення виконаний ним особисто.
Ухвалою суду від 20 серпня 2019 року у справі була призначена почеркознавча експертиза, проте таку проведно не було за браком об`єктів дослідження.
04 грудня 2019 року до суду позивачем надано вільні зразки підпису на документах та подано заяву про повторне призначення експертизи.
Стаття 77 КАС України передбачає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків (ст. 72 КАС України.).
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 102 КАС України, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) жодною стороною не наданий висновок експерта з цих самих питань або висновки експертів, надані сторонами, викликають обґрунтовані сумніви щодо їх правильності.
Про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій (яким) доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи (ч. 1 ст. 103 ЦПК України).
Беручи до уваги зазначене, суд вважає за необхідне клопотання позивача задовольнити та призначити проведення судової почеркознавчої експертизи, на вирішення якої поставити визначені судом питання. Проведення експертизи необхідно доручити експертам Львівського НДІ судових експертиз.
Проведення судових експертиз державними спеціалізованими установами у кримінальних провадженнях за дорученням слідчого, прокурора, суду та у справах про адміністративні правопорушення здійснюється за рахунок коштів, які цільовим призначенням виділяються цим експертним установам з Державного бюджету України (ст. 15 Закону України «Про судову експертизу»).
Згідно з положеннями п. 4 ч. 2 ст. 236 КАС України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення експертизи.
Керуючись ст.ст. 77, 102-103, 236 КАС України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання позивача про призначення у справі судової почеркознавчої експертизи - задовольнити.
Призначити судову почеркознавчу експертизу, проведення якої доручити експертам Львівського НДІ судових експертиз Міністерства юстиції України.
На вирішення експертизи поставити наступне питання: чи виконані ОСОБА_1 або іншою особою підписи у протоколі про адміністративне правопорушення № 81 від 18 жовтня 2018 року (об`єкт дослідження), а саме у графах (після слів): «Мені роз`яснено мої права:», «Відомості протоколу та пояснення з моїх слів записано вірно», «Копію протоколу отримано «18» жовтня 2018 року».
Попередити експерта про кримінальну відповідальність по ст. ст. 384, 385 Кримінального кодексу України.
В розпорядження експертів надати:
1) адміністративну справу № 461/1816/19, яка містить відібрані експериментальні зразки підпису ОСОБА_1 (10 аркушів), а також підписи останнього на аркушах 2, 3 зворотній бік, 4-11;
2) об`єкт дослідження – оригінал протоколу про адміністративне правопорушення № 81 за ст. 150 КУпАП від 18 жовтня 2018 року;
3) вільні зразки підпису ОСОБА_1 на 12 (дванадцяти документах).
Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону України «Про судову експертизу» - провести експертизу за рахунок коштів, які цільовим призначенням виділяються експертним установам з Державного бюджету України.
Ухвала може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду лише в частині зупинення провадження.
Суддя Л.Д. Фролова