
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
за правилами спрощеного позовного провадження
без повідомлення (виклику) учасників справи
06 грудня 2019 року м. Чернігів Справа № 620/3560/19
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Падій В.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Комтехінвест» (вул. Шрага, 6, офіс 1, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ - 41968145) до Державної фіскальної служби України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ - 39292197), Головного управління ДФС у Чернігівській області (вул. Реміснича, 11, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ - 39392183) про скасування рішень та зобов`язання вчинити певні дії,
У С Т А Н О В И Л А:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Комтехінвест» звернулось до суду з адміністративним позовом до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Чернігівській області, в якому просить суд:
- скасувати рішення Головного управління ДФС у Чернігівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, а саме: рішення від 04.09.2019 №1267547/41968145 про відмову у реєстрації податкової накладної від 07.05.2019 №2; рішення від 04.09.2019 №1267546/41968145 про відмову у реєстрації податкової накладної від 07.05.2019 №3; рішення від 03.09.2019 №1266255/41968145 про відмову у реєстрації податкової накладної від 07.05.2019 №4; рішення від 03.09.2019 №1266256/41968145 про відмову у реєстрації податкової накладної від 07.05.2019 №5; рішення від 03.09.2019 №1266258/41968145 про відмову у реєстрації податкової накладної від 11.05.2019 №6; рішення від 03.09.2019 №1266257/41968145 про відмову у реєстрації податкової накладної від 11.05.2019 №7; рішення від 03.09.2019 №1266254/41968145 про відмову у реєстрації податкової накладної від 11.05.2019 №8; рішення від 03.09.2019 №1266253/41968145 про відмову у реєстрації податкової накладної від 21.05.2019 №9; рішення від 03.09.2019 №1266251/41968145 про відмову у реєстрації податкової накладної від 21.05.2019 №10; рішення від 03.09.2019 №1266252/41968145 про відмову у реєстрації податкової накладної від 21.05.2019 №11; рішення від 08.07.2019 №1214845/41968145 про відмову у реєстрації податкової накладної від 22.05.2019 №12; рішення від 04.09.2019 №1267545/41968145 про відмову у реєстрації податкової накладної від 03.06.2019 №1; рішення від 04.09.2019 №1267542/41968145 про відмову у реєстрації податкової накладної від 03.06.2019 №2; рішення від 04.09.2019 №1267540/41968145 про відмову у реєстрації податкової накладної від 21.06.2019 №6; рішення від 11.11.2019 №1326849/41968145 про відмову у реєстрації податкової накладної від 16.08.2019 №2;
- зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкові накладні: від 07.05.2019 №№ 2, 3, 4, 5; від 11.05.2019 №№ 6, 7, 8; від 21.05.2019 №№ 9, 10 11; від 22.05.2019 №12; від 03.06.2019 №№ 1, 2; від 21.06.2019 №6; від 16.08.2019 №2 датою направлення їх до органу Державної фіскальної служби України.
Обґрунтовуючи вимоги, позивачем зазначено, що відповідачу було надано усі необхідні документи, які підтверджують реальність здійснення операцій по податковим накладним, у реєстрації яких відмовлено, детально пояснюють специфіку діяльності товариства, підтверджують наявність матеріально-технічної бази для ведення профільного виду діяльності, дотримання принципу обачності при виборі своїх контрагентів. Однак відповідач обмежився лише аналізом наданих позивачем документів та пояснень без належної перевірки. Вважає, що у оскаржуваних рішеннях лише процитовано норму законодавства, без будь-якої конкретизації переліку необхідних документів та без врахування вже наданих, що свідчить про їх протиправність.
При ознайомленні з позовною заявою суддею встановлено, що позивачем пред`явлено вимоги, які згідно з частиною 6 статті 12 КАС України, належать до справ незначної складності (пункт 20 частини 1 статті 4; частина 2 статті 12 КАС України) та у відповідності до частини 1 статті 257, частини 5 статті 262 КАС України підлягають розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та у строк, установлений законом.
Відповідно до частини 1 статті 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Відповідно до частини 9 статті 171 КАС України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій, відповідно до пункту 6 частини 9 статті 171 КАС України зазначаються, крім іншого, дата, час і місце проведення судового засідання для розгляду справи по суті, якщо справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
У той же час, враховуючи предмет і підстави позову, а також положення статті 262 КАС України, суддя дійшов висновку про можливість розгляду даної адміністративної справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.
У відповідності до частини 3 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу (частина 3 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України).
Згідно з частиною 1 статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
У зв`язку із вищевикладеним та з метою підготовки справи до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи суд вважає за необхідне витребувати:
- у позивача: засвідчені належним чином копії документів на підтвердження повноважень директора;
- у відповідачів: копії усіх документів, що стосуються предмету позову, засвідчені належним чином.
Керуючись вимогами пункту 20 частини 1 статті 4, статтями 12, 160-162, 171, 257, 258, 260-262, частиною 4 статті 9, частинами 1 - 4 статті 77, частинами 3, 6 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
У Х В А Л И Л А:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі.
Справа буде розглядатись одноособово суддею Падій В.В. в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання, за наявними у справі матеріалами.
Витребувати:
- у позивача: засвідчені належним чином копії документів на підтвердження повноважень директора;
- у відповідачів: копії усіх документів, що стосуються предмету позову, засвідчені належним чином.
Відповідно до статті 162, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, встановити:
- відповідачам для подання відзиву на позов або заяви про визнання позову – 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі;
- позивачу для подання відповіді на відзив – 5-денний строк з дня отримання відзиву на позов;
- в разі подання позивачем відповіді на відзив, відповідачам для надання своїх заперечень – 5-денний строк з дня отримання відповіді на відзив.
Роз`яснити учасникам справи, що заяви по суті справи – відзив або заява про визнання позову, відповідь на відзив, заперечення на відповідь повинні бути складені та подані за правилами, встановленими статтями 162-164 КАС України.
У відповідності до частини 4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву додаються: докази, у відповідності до статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Попередити відповідачів, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин спір буде вирішено за наявними матеріалами справи.
Роз`яснити відповідачам, що неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Заяви з процесуальних питань подаються до суду відповідно до статей 166,167 Кодексу адміністративного судочинства України.
Попередити сторін, що згідно з частиною першою статті 149 Кодексу адміністративного судочинства України, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках: невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу; зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству; неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суб`єктом владних повноважень.
Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до частини п`ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має право подати в строк для подання відзиву, а позивач – разом з позовом або не пізніше 5 (п`яти) днів з дня отримання відзиву (частина сьома статті 262, частина перша статті 259 Кодексу адміністративного судочинства України).
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо розгляду даної справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.cn.court.gov.ua/sud2570/.
Копію даної ухвали направити учасникам справи, разом із витягом про їхні процесуальні права та обов`язки.
Копію адміністративного позову, з доданими до нього документами, направити відповідачу - Державній фіскальній службі України.
Повідомити відповідача – суб`єкта владних повноважень - Головне управління ДФС у Чернігівській області, що копію позовної заяви та додані до неї документи можуть бути отримані ними лише безпосередньо в суді (пункт 12 частини 9 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України).
Ухвала суду набирає законної сили в строк і порядку, визначеному статтею 256 КАС України. Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 294 КАС України ухвала про відкриття провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду, лише у випадку її постановлення з порушенням правил підсудності.
Суддя В.В. Падій