
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
04 грудня 2019 року Справа № 280/5315/19 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Семененко М.О., за участю секретаря судового засідання: Півоварової В.П., розглянувши в порядку статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 )
до Головного управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій області (69057, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.158-б; код ЄДРПОУ 20490012)
про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі – позивач, ОСОБА_1 ) до Головного управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій області (далі – відповідач, Управління), в якій позивач просить суд:
1) визнати противоправною бездіяльність відповідача, яка полягає у нездійсненні виплати позивачу недоплаченої частини пенсії за період з 01.01.2016 по 06.11.2018 на виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 14.08.2018 по справі №808/2174/18 та застосування до виплати зазначеної суми перерахунку порядку, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 №649, а також у не нарахуванні та не виплаті компенсації втрати частини доходу у зв`язку з порушенням строків виплати пенсії;
2) зобов`язати відповідача здійснити виплату суми недоплаченої частини основного розміру пенсії за період з 01.01.2016 по 06.11.2018 на виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 14.08.2018 по справі №808/2174/18 однією сумою без застосування порядку встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 №649, з нарахуванням і виплатою компенсації втрати частини доходу, розрахувавши її розмір за методикою відповідно ст.3 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строку їх виплати».
В обґрунтування заявлених вимог зазначає, що на виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 14.08.2018 у справі №808/2174/18, яке набрало законної сили 06.11.2018, Управлінням проведено перерахунок пенсії позивача, однак на теперішній час за відповідачем рахується заборгованість з невиплаченої суми пенсії за період з 01.01.2016 по 06.11.2018 на загальну суму 160 067,63 грн. З листа Управління позивачу стало відомо, що вказана сума буде виплачена з урахуванням «Порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №649 від 22.08.2018 (далі – Порядок №649). Позивач зазначає, що чинне законодавство не передбачає виплати належної йому пенсії частинами у майбутньому та із застереженням про наявність фінансування. Вважає, що належним виконанням рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 14.08.2018 у справі №808/2174/18 є виплата перерахованої суми пенсії належної позивачу однією сумою. Крім того, позивач вважає, що відповідач зобов`язаний нарахувати та виплатити йому компенсацію втрати частини доходів за порушення строків виплати частини основного розміру пенсії. Просить позов задовольнити.
Ухвалою суду від 05.11.2019 відкрито провадження у справі, справу призначено до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
13.11.2019 представником відповідача подано відзив на позовну заяву (вх.№47627), в якому зазначає, що Управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами. В межах виконання Порядку №649 Управлінням направлено для внесення до реєстру нараховану суму в розмірі 160 067,63 грн. Дана сума внесена до реєстру судових рішень, що підтверджується Довідкою від 12.11.2019. Щодо компенсації втрати частини доходів вказує, що Управлінням порушень строків виплати пенсії не було допущено. Вважає, що у спірних правовідносинах Управління діяло в межах чинного законодавства у зв`язку з чим просить суд у задоволенні позову відмовити у повному обсязі.
На підставі наданих сторонами письмових доказів судом встановлено такі обставини.
Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 14.08.2018 у справі №808/2174/18, залишеним без змін постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 06.11.2018, визнано протиправною бездіяльність Управління щодо не проведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії на підставі Довідки №86/13838 від 21.05.2018. Зобов`язано Управління провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії згідно Довідки №86/13838 від 21.05.2018, виданої Ліквідаційною комісією Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області, починаючи з 01.01.2016 з урахуванням раніше виплачених коштів. Вирішено з 20.12.2016 провести відповідний перерахунок та виплату пенсії без обмеження максимального розміру.
12.12.2018 позивач звернувся до Управління із заявою, у якій зокрема просив надати інформацію щодо здійснення перерахунку його пенсії за рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 14.08.2018.
Листом від 26.12.2018 №2445/3-9 позивача повідомлено про те, що на виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 14.08.2018 Управлінням з 01.01.2016 проведено перерахунок пенсії на підставі Довідки №86/13838 від 21.05.2018. Доплата за період з 07.11.2018 по 31.12.2018 в сумі 5 206,36 грн. зарахована на особовий рахунок позивача ПАТ «Ощадбанк» у грудні 2018 року. Постановою Кабінету Міністрів України №649 від 22.08.2018 року «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду визначено механізм погашення заборгованості, що утворилася внаслідок нарахування пенсійних виплат на виконання судових рішень за рахунок бюджетних коштів. За рішенням суду від 14.08.2018 сформувалась доплата за період з 01.01.2016 до 06.11.2018 в сумі 160 067,63 грн. Виплата коштів, нарахованих за період до набрання судовим рішенням законної сили, буде проведена у відповідності до Порядку №649.
У зв`язку з невиплатою заборгованості за рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 14.08.2018 у справі №808/2174/18, позивач 02.10.2019 звернувся до відповідача із заявою, у якій просив:
1) надати розрахунок заборгованості, яка виникла в результаті перерахунку пенсії на виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 14.08.2018 та не виплачена на день надання відповіді;
2) повідомити номер вихідного та дату коли документ, що підтверджує наявність заборгованості за рішенням, надіслано до Пенсійного фонду України відповідно до положень Порядку №649;
3) нарахувати та виплатити компенсацію втрати частини доходу у зв`язку з несвоєчасною виплатою перерахованої раніше призначеної позивачу пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» 09.04.1992 № 2262-XII, Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» від 19.10.2000 №2050-ІІІ (далі – Закон №2050-ІІІ) та Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 №159 (далі – Порядок 159).
Листом Управління від 10.10.2019 №2367/3-9 позивачу надано відповідь, де зазначено, що за рішенням суду від 14.08.2018 сформувалась доплата за період з 01.01.2016 до 06.11.2018 в сумі 160 067,63 грн. Відповідно до пункту 3 Порядку №649, боржник веде облік рішень у реєстрі судових рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою, відповідно до порядку, встановленого Пенсійним фондом України. Пунктом 4 Постанови №649 передбачено, що черговість виконання рішень визначається датою їх надходження до боржника. На виконання вказаного порядку Управлінням 21.01.2019 за №1192/02 подано відповідні документи до Пенсійного фонду України. Комісія з питань погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду створена в Пенсійному фонді України. Управління не володіє інформацією з питань регламенту її роботи та термінів виплати коштів. Відповідно до статті 2 Закону №2050-ІІІ компенсація громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати (далі - компенсація) провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом. Оскільки нарахування сум пенсії Управлінням проведено одразу після надходження постанови Третього апеляційного адміністративного суду, яка надійшла 16.11.2018, а доплату до пенсії позивач отримав у грудні 2018 року, підстави для виплати компенсації відсутні.
Вважаючи протиправною бездіяльність Управління щодо невиплати недоплаченої частини пенсії на виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 14.08.2018 у справі №808/2174/18 та не погоджуючись з відмовою щодо нарахування та виплати компенсації частини доходів громадян у зв`язку з порушенням строку виплати недоплаченої частини доходу, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з такого.
Відповідно до статті 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.
Відповідно до частини 3 статті 3 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень (частина 1 статті 2 КАС України).
Згідно частини 1 статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Частиною 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Аналізуючи дії та рішення відповідача у спірних правовідносинах, судом встановлено, що вони вчинені на виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 14.08.2018 у справі №808/2174/18, яке набрало законної сили 06.11.2018, і яким зобов`язано Управління провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії згідно Довідки №86/13838 від 21.05.2018, виданої Ліквідаційною комісією Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області, починаючи з 01.01.2016 з урахуванням раніше виплачених коштів.
Властивістю будь-якого юридичного процесу є стадійність, тобто структурно обумовлена послідовність процесуальних дій. Проходження справи в адміністративному суді теж має стадійний характер.
Зокрема, можна виділити наступні стадії адміністративного судочинства:
1) звернення з адміністративним позовом і відкриття провадження в адміністративній справі;
2) підготовче провадження;
3) судовий розгляд та ухвалення судового рішення;
4) перегляд судового рішення (апеляційний порядок; касаційний порядок; перегляд рішення Верховним Судом України; за нововиявленими, виключними обставинами);
5) виконання судового рішення.
Розділом IV КАС України визначені процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень в адміністративних справах.
Так, у відповідності до статті 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Таким чином, набрання рішенням суду законної сили породжує певні правові наслідки, а саме: вирішується спір між сторонами, судове рішення стає загальнообов`язковим, незмінним та остаточним і може бути виконане примусово.
Згідно зі статтею 372 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні. Так само на відповідних суб`єктів владних повноважень можуть бути покладені обов`язки щодо забезпечення виконання рішення. Судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання.
Примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому законом (частина 4 вказаної статті).
Процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень в адміністративних справах, вирішує суддя адміністративного суду одноособово, якщо інше не встановлено цим Кодексом (частина 5 вказаної статті).
Частиною 1 статті 382 КАС України встановлено, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснюється також у порядку, встановленому статтею 287 цього Кодексу (частина 8 вказаної статті).
Також, статтею 383 КАС України передбачено, що особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.
Отже, наведеними нормами чинного процесуального законодавства визначено особливий процесуальний порядок оскарження дій та рішень, вчинених на виконання судових рішень, які набрали законної сили.
Натомість, всупереч зазначених норм, позивач звернувся до суду із позовною заявою у загальному порядку, в якій фактично оскаржує дії (бездіяльність) відповідача щодо виконання судового рішення від 14.08.2019 у справі №808/2174/18.
Доводи позивача, викладені в позовній заяві, а саме щодо не виплати відповідачем перерахованої на виконання рішення суду суми заборгованості у розмірі 160 067,63 грн. за період з 01.01.2016 по 06.11.2018 однією сумою та щодо протиправності застосування при виконанні рішення суду положень Порядку №649 фактично зводяться до незгоди позивача з діями (бездіяльністю) відповідача при виконанні судового рішення, в той час як оцінка діям (бездіяльності) відповідача, вчиненим на виконання судового рішення, надається судом при розгляді заяви, поданої відповідно до статті 383 КАС України.
Суд зазначає, що між позивачем і відповідачем існують правовідносини щодо виплати перерахованої суми пенсії на виконання рішення суду. Ці правовідносини не припинилися через затримку виплати відповідно до Порядку №649. Позивач все ще має право на отримання вказаної суми.
У свою чергу невиконання чи неналежне виконання судового рішення є підставою для звернення позивача до суду із заявою в порядку статті 383 КАС України, яка регулює визнання протиправними рішень, дій або бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду, а не для звернення до суду з новим позовом у загальному порядку.
Приймаючи до уваги вищенаведене в сукупності, суд дійшов висновку, що обраний позивачем спосіб захисту не усуває юридичного конфлікту та не відповідає об`єкту порушеного права, тому в такий спосіб неможливо захистити чи відновити право у разі визнання його судом порушеним, при розгляді позовної вимоги позивача щодо виконання окремого судового рішення в іншій справі. Суд не вправі зобов`язувати виконувати рішення суду шляхом ухвалення нового судового рішення, оскільки це призведе до порушення принципу поваги до остаточного судового рішення та обов`язковості його виконання.
Щодо вимоги позивача про зобов`язання відповідача здійснити виплату недоплаченої частини пенсії на виконання рішення суду з нарахуванням і виплатою компенсації втрати частини доходу, суд зазначає наступне.
Питання, пов`язані зі здійсненням компенсації громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, врегульовані Законом №2050-ІІІ та Порядком №159.
Згідно зі статями 1, 2 Закону №2050-ІІІ, підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи), така компенсація провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період, починаючи з дня набрання чинності цим Законом. Під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру: пенсії, соціальні виплати, стипендії, заробітна плата (грошове забезпечення) та інші.
Відповідно до статті 3 Закону №2050-ІІІ сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов`язкових платежів) на індекс інфляції в період невиплати доходу (інфляція місяця, за який виплачується доход, до уваги не береться).
Відповідно до статті 4 Закону №2050-ІІІ виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць.
Як зазначено у пункті 1 Порядку №159 дія цього Порядку поширюється на підприємства, установи та організації всіх форм власності і господарювання та застосовується у всіх випадках порушення встановлених термінів виплати грошових доходів, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи).
Згідно з пунктом 2, 3 Порядку №159 компенсація громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати (далі - компенсація) проводиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати грошових доходів, нарахованих громадянам за період, починаючи з 1 січня 2001 року.
Компенсації підлягають такі грошові доходи разом із сумою індексації, які одержують громадяни в гривнях на території України і не мають разового характеру, зокрема, пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, щомісячної державної грошової допомоги та компенсаційних виплат).
Відповідно до пункту 4 Порядку №159 сума компенсації обчислюється як добуток нарахованого, але невиплаченого грошового доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов`язкових платежів) і приросту індексу споживчих цін (індексу інфляції) у відсотках для визначення суми компенсації, поділений на 100.
Згідно з пунктом 5 Порядку №159 сума компенсації виплачується громадянам у тому ж місяці, в якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць.
З системного аналізу наведених норм видно, що основними умовами для виплати суми компенсації є: 1) порушення встановлених строків виплати нарахованих доходів (у тому числі пенсії) та 2) виплата нарахованих доходів. При цьому виплата компенсації втрати частини доходів здійснюється в день виплати основної суми доходу.
Суд звертає увагу, що наведене нормативне регулювання не встановлює першості нарахування і виплати доходу, який своєчасно не був виплачений, та не ставить у залежність компенсацію втрати частини грошових доходів від попереднього, окремого нарахування доходів. За цим регулюванням правове значення має те, чи з порушенням строків був виплачений нарахований дохід, чи виплачений і коли цей платіж, чи не нараховувався і не виплачувався грошовий дохід, право на який визнано судовим рішенням. Саме ці події є тими юридичними фактами, з якими пов`язується виплата компенсації втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати.
При цьому, необхідно зазначити, що кошти, які підлягають нарахуванню в порядку компенсації частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати, мають компенсаторний характер. Вони спрямовані на забезпечення достатнього життєвого рівня та купівельної спроможності особи у зв`язку з інфляційними процесами та зростанням споживчих цін на товари та послуги.
Судом встановлено, що на виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 14.08.2018 у справі 808/2174/18 Управлінням проведено перерахунок пенсії позивача з 01.01.2016, однак доплата пенсії за період з 01.01.2016 по 06.11.2018 на загальну суму 160 067,63 грн. на даний час не проведена.
Суд зазначає, що компенсація втрати частини доходів нараховується лише на нараховані та фактично виплачені доходи, проте станом на час розгляду справи у матеріалах справи відсутні докази виплати позивачу таких коштів за період з 01.01.2016 по 06.11.2018 у сумі 160 067,63 грн.
Враховуючи те, що визначальною умовою для встановлення наявності обов`язку виплати компенсації є порушення встановлених строків виплати пенсії, в той час як позивачу виплату сум пенсії проведено не було, суд дійшов висновку, що відсутність факту такої виплати позбавляє суд можливості встановити протиправність у діях відповідача щодо виплати компенсації, оскільки сам закон пов`язує набуття права на компенсацію з датою фактичної виплати пенсії, при цьому виплата такої пенсії повинна бути здійснена з порушенням встановлених законом строків.
Підсумовуючи вищевикладене, проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії не підлягають задоволенню.
У зв`язку з відмовою в позові розподіл судових витрат не здійснюється.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2, 5, 9, 77, 143, 243-246, 255, 263 КАС України, суд,
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії, - відмовити.
У зв`язку з відмовою в позові розподіл судових витрат не здійснюється.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.
Повне найменування сторін та інших учасників справи:
Позивач – ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 .
Відповідач – Головне управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій області, місцезнаходження: 69057, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.158-б; код ЄДРПОУ 20490012.
Повне судове рішення складено 04.12.2019.
Суддя М.О. Семененко