
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 грудня 2019 р. Справа № 520/9906/19
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Шевченко О.В., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до адміністрації Державної прикордонної служби України про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, ОСОБА_1 , з адміністративним позовом до адміністрації Державної прикордонної служби України, в якому просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність адміністрації Державної прикордонної служби України щодо відмови у виготовленні та направленні до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області для проведення перерахунку пенсії нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 з урахуванням змін у грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», включивши в таку довідку посадовий оклад у 6910.00 грн., оклад за військовим званням підполковник - 1410,00 грн., надбавку за вислугу років у розмірі 50 % з урахуванням посадового окладу та окладу за військовим званням - 4160,00 грн., надбавку за службу в умовах режимних обмежень у розмірі 15 % посадового окладу - 1036,50 грн., надбавку за клас кваліфікації майстра у розмірі 7 % посадового окладу - 483,70 грн., надбавку за особливості проходження служби у розмірі 100% посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років 12 480,00 грн., премію у розмірі 140 % посадового окладу - 9674,00 грн.;
- зобов`язати адміністрацію Державної прикордонної служби України виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області для проведення перерахунку пенсії нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 з урахуванням змін у грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», включивши в таку довідку посадовий оклад у - 6910,00 грн., оклад за військовим званням підполковник 1410,00 грн., надбавку за вислугу років у розмірі 50 % з урахуванням посадового окладу та окладу за військовим званням - 4160,00 грн., надбавку за службу в умовах режимних обмежень у розмірі 15 % посадового окладу - 1036,50 грн., надбавку за клас кваліфікації майстра у розмірі 7 % посадового окладу - 483,70 грн., надбавку за особливості проходження служби у розмірі 100% посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років 12 480,00 грн.. премію у розмірі 140 % посадового окладу 9674,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач протиправно не склав та не направив до ГУПФУ в Харківській області нову довідку про розмір його грошового забезпечення, включивши в таку довідку посадовий оклад у 6910.00 грн., оклад за військовим званням підполковник - 1410,00 грн., надбавку за вислугу років у розмірі 50 % з урахуванням посадового окладу та окладу за військовим званням - 4160,00 грн., надбавку за службу в умовах режимних обмежень у розмірі 15 % посадового окладу - 1036,50 грн., надбавку за клас кваліфікації майстра у розмірі 7 % посадового окладу - 483,70 грн., надбавку за особливості проходження служби у розмірі 100% посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років 12 480,00 грн., премію у розмірі 140 % посадового окладу - 9674,00 грн..
Ухвалою суду від 04.03.2019 року відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 262 КАС України та запропоновано відповідачам надати відзиви на позов.
Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана відповідачам, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення.
Представником відповідача надано до суду відзив на позов, в якому зазначив, що відповідач діяв виключно у відповідності законодавства, а саме: 1) адміністрація Державної прикордонної служби України отримала від ГУ ПФУ Харківській області списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку і на підстав, отриманого списку підготувала довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, в тому числі довідку стосовно ОСОБА_1 - довідка від 30.03.2018 року №11/6350; 2) в довідні для перерахунку пенсії було вказано виключний перелік складових грошового забезпечення, який визначений законодавством (оклад за посадою: оклад за військовим (спеціальним) званням; відсоткова надбавка за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою); 3) довідка своєчасно була направлена на адресу ГУ ПФУ в Харківській області для здійснення перерахунку. Додаткові види грошового забезпечення, які на думку позивача повинні бути враховані при формуванні нової довідки, були передбачені постановою КМУ від 7 листопада 2007 р. №1294. 3 набранням чинності постанови КМУ №704 постанова КМУ № 1294. Таким чином, у посадових осіб адміністрації Державної прикордонної служби України відсутні правові підстави формувати нову довідку та включати в неї виплат, які вказані в позові немає, оскільки ці виплати не виплачувались і скасовані Постановою КМУ №704.
Крім того, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року у справі № 826/3858/18, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 року, визнано протиправним та не чинними пункти 1, 2 Постанови 103 та внесені зміни до п. 5 Постанови 45.
Розглянувши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, всебічно та повно перевіривши матеріали справи та надані учасниками судового процесу докази, суд установив такі фактичні обставини справи та зміст спірних правовідносин.
Позивач - ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ), проходив військову службу в Державній прикордонній службі України. Так, наказом Голови Державної прикордонної служби України від 18.02.2010 року №71-ос звільнено позивача з військової служби.
Позивач отримує пенсію за вислугою років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", виплату якої здійснює Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (пенсійне посвідчення № НОМЕР_1 серії НОМЕР_2 ).
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 р. № 103 та постанови КМУ від 30.08.2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", адміністрацією Державної прикордонної служби України складено довідку № 11/6350 від 30.03.2018 року про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 року № 103, яка містить такі складові за посадою заступник командира ескадрильї з інженерно - авіаційної служби - начальника інженерно авіаційної служби - бортового інженера - інструктора Харківської авіаційної ескадрильї сх.рег.упр. Державної прикордонної служби України: посадовий оклад 6910,00 грн., оклад за військовим званням 1410,00 грн., надбавка за вислугу років 50 % 4160,00 грн.
В позовній заяві зазначено, що на підставі довідки від 30.03.2018 року № 11/6350 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, виданої адміністрацією Державної прикордонної служби України, у квітні 2018 року Головним управлінням ПФУ в Харківській області Осадчуку В . В. було перераховано пенсію з 01.01.2018 року відповідно до статті 63 Закону № 2262-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб».
Не погоджуючись з тим, що адміністрацією ДПС України включено в довідку від 30.03.2018 № 11/6350 тільки оклад за посадою, оклад за військовим званням, відсоткову надбавки за вислугу років та вважаючи, що має право на перерахунок пенсії з урахуванням усіх складових грошового забезпечення, визначених станом на червень 2019 року за відповідною посадою, ОСОБА_1 звернувся до адміністрації Державної прикордонної служби України із заявою про оформлення та направлення до Головного управління ПФУ в Харківській області нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, яка буде містити також щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премію.
Листом адміністрації ДПС України від 09.07.2019 року № 11/0-8808 на заяву повідомлено позивача, що 05 березня 2019 року набрала законної сили постанова Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 № 826/3858/18, якою залишено без змін рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року щодо визнання протиправними та нечинними пунктів 1, 2 постанови Кабміну 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45. При цьому як частина 4 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», так і пункт 1 Порядку № 45, продовжують чітко визначати, що військові пенсії, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, перераховуються на умовах, у порядку та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. Відповідно до пунктів 2 та 3 Порядку № 45 продовжує діяти встановлений поетапний порядок проведення перерахунку військових пенсій.
Також зазначено, що в адміністрації Держприкордонслужби відсутні правові підстави для включення до довідки від 30.03.2018 року № 11/6350 будь - яких інших видів грошового забезпечення. Після прийняття відповідного рішення та надходження списків від 25-ти регіональних управлінь Пенсійного фонду України адміністрацією Держприкордонслужби невідкладно буде забезпечено підготовку відповідних довідок для перерахунку пенсій.
Вказаним листом також надано інформацію про розміри основних і додаткових видів грошового забезпечення та премії, встановлених з 01 січня 2019 року і на цей час відповідно до наказу адміністрації Державної прикордонної служби України від 02.01.2019 року № 1-ос «Про грошове забезпечення (заробітну плату) військовослужбовців (працівників) Державної прикордонної служби України із січні - грудні 2019 року» за посадою заступника командира Харківської авіаційної ескадрильї, який займає посаду льотного складу, з урахуванням військового звання позивача, вислуги років на військовій службі та інших додаткових видів грошового забезпечення на дату виключення зі списків особового складу в/ч 1467 05 березня 2010 року.
Крім того, в адміністрації ДПС України від 06.09.2019 № 0.11-8562/0/6-19 додатково зазначено види та розміри грошового забезпечення за посадою позивача станом на 01.01.2018 року та на 01.03.2018 року та повідомлено, що від 25-ти регіональних управлінь ПФУ не надходили списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.
Не погодившись із тим, що адміністрацією Державної прикордонної служби України відмовлено в складанні нової довідки про розмір грошового забезпечення з включенням в неї посадового окладу у 6910.00 грн., окладу за військовим званням підполковник - 1410,00 грн., надбавки за вислугу років у розмірі 50 % з урахуванням посадового окладу та окладу за військовим званням - 4160,00 грн., надбавки за службу в умовах режимних обмежень у розмірі 15 % посадового окладу - 1036,50 грн., надбавки за клас кваліфікації майстра у розмірі 7 % посадового окладу - 483,70 грн., надбавки за особливості проходження служби у розмірі 100% посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років 12 480,00 грн., премії у розмірі 140 % посадового окладу - 9674,00 грн., позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд враховує таке нормативно-правове обґрунтування спірних правовідносин.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262-ХІІ).
Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до частини третьої (четвертої) статті 63 Закону № 2262-ХІІ (в редакції на момент призначення пенсії) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у строки, встановлені частиною другою статті 51 цього Закону.
Як вбачається з наведеної норми права, вказана норма не вказує на рішення суб`єкта владних повноважень про зміну видів грошового забезпечення військовослужбовців як на підставу для перерахунку пенсії, а пов`язує її перерахунок з фактичною зміною видів грошового забезпечення.
Розмір грошового забезпечення визначався Постановою Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 07.11.2007 року № 1294 (надалі - постанова КМУ № 1294).
Так, постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" №704 від 30.08.2017 року затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1 та схему тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 14.
Відповідно до пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 зазначена постанова набирає чинності з 1 березня 2018 року.
З набранням чинності постанови КМУ № 704, постанова КМУ № 1294 втратила чинність.
Отже, з набранням чинності постановою від 30.08.2017 року №704, якою змінені (збільшені) розміри грошового забезпечення військовослужбовців, у позивача виникли підстави для перерахунку пенсії.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45.
Пунктом 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою КМУ № 45 від 13.02.2008 (надалі - Порядок № 45) визначено послідовний порядок проведення перерахунку пенсії. Водночас було передбачено, що для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з урахуванням не тільки посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, але й додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, премій), за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Водночас, Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 № 1774-VIII частину 4 статті 63 Закону № 2262-ХІІ викладено у такій редакції: "усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України (набрання чинності з 01.01.2017).
Таким чином, починаючи з 01.01.2017 року законодавцем змінено правові підстави перерахунку пенсії військовослужбовцям та віднесено до повноважень Кабінету Міністрів України визначати умови, порядок проведення перерахунку пенсії та встановлювати розміри проведених виплат.
Постановою Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 №103 (надалі - Постанова № 103), яка набрала чинності з 01 березня 2018 року, передбачено, що військовослужбовцям та деяким іншим особам перерахунок пенсій здійснюватиметься із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 1 березня 2018 року: окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.
Крім того, Постановою №103 також внесено зміни до Порядку № 45, зокрема: пункт 5 викладено в такій редакції: "Під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням"; додаток 2 до Порядку викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.
Відповідно до частини 1 статті 49 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" від 27 лютого 2014 р. № 794-VII Кабінет Міністрів України на основі та на виконання Конституції і законів України, актів Президента України, постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, видає обов`язкові для виконання акти - постанови і розпорядження.
Отже, оскільки постановою Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" при перерахунку пенсії не передбачалось врахування відповідних надбавок та премії, вони правомірно не були включені до довідки про розмір грошового забезпечення. Вказана Постанова була чинною та не була скасована на момент складення довідки відповідачем та перерахунку пенсії.
Згідно з пунктом 1 Порядку № 45 у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пунктами 2, 3 названого Порядку передбачено, що Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (надалі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Суд установив, що адміністрацією Державної прикордонної служби України складено довідку № 11/6350 від 30.03.2018 року про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 року № 103, яка містить такі складові за посадою заступник командира ескадрильї з інженерно - авіаційної служби - начальника інженерно авіаційної служби - бортового інженера - інструктора Харківської авіаційної ескадрильї сх.рег.упр. Державної прикордонної служби України: посадовий оклад 6910,00 грн., оклад за військовим званням 1410,00 грн., надбавка за вислугу років 50 % 4160,00 грн. У квітні 2018 року позивачу перераховано розмір пенсії на підставі цієї довідки та згідно постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 року (ГЗ згідно постанови КМУ № 704).
Отже, суд погоджується з доводами відповідача, що в поданій адміністрацією Державної прикордонної служби України довідці № 11/6350 від 30.03.2018 року зазначені усі види грошового забезпечення, передбачені пунктом 5 Порядку №45 та пунктом 1 Постанови № 103.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18 визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабміну від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", які затверджені відповідною постановою Уряду.
05 березня 2019 року Шостий апеляційний адміністративний суд апеляційну скаргу Кабінету Міністрів України залишив без задоволення, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року - без змін.
Відповідно до ч.2 ст. 265 КАС України, нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 325 КАС України, постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття.
Суд зазначає, що пункти 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб" втратили чинність з 05 березня 2019 року, як того вимагає ч.2 ст. 265 КАС України. Тобто, на момент виникнення спірних правовідносин Постанова №103 була чинною та не скасованою.
Отже, скасування пунктів 1, 2 Постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 не дає відповідачу додаткових або нових підстав для складення нової довідки про розмір грошового забезпечення та направлення її до пенсійного органу, оскільки відповідач керувався чинними приписами Постанови № 103 та Порядку № 45 на момент надання довідки № 11/6350 від 30.03.2018 року.
Щодо вимоги позивача про зобов`язання адміністрації Державної прикордонної служби України виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області для проведення перерахунку пенсії нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 з урахуванням змін у грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», включивши в таку довідку посадовий оклад у - 6910,00 грн., оклад за військовим званням підполковник 1410,00 грн., надбавку за вислугу років у розмірі 50 % з урахуванням посадового окладу та окладу за військовим званням - 4160,00 грн., надбавку за службу в умовах режимних обмежень у розмірі 15 % посадового окладу - 1036,50 грн., надбавку за клас кваліфікації майстра у розмірі 7 % посадового окладу - 483,70 грн., надбавку за особливості проходження служби у розмірі 100% посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років 12 480,00 грн.. премію у розмірі 140 % посадового окладу 9674,00 грн., суд зазначає, що уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій на підставі списків, наданих Головним управлінням Пенсійного фонду України та у місячний строк подають їх останньому.
Тобто, відповідач надіслав довідку про грошове забезпечення позивача за запитуваним списком Головного управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області. Порядок № 45 не передбачає надсилання довідок уповноваженим органом до Головних управлінь Пенсійного фонду України за вимогою осіб, які отримують пенсію на підставі Закону України № 2262-XII.
Водночас, ані Порядок № 45, ані жоден інший нормативно-правовий акт не наділяє уповноважений орган, що видає довідки про розмір грошового забезпечення, повноваженнями самостійно встановлювати розміри грошового забезпечення осіб, звільнених з військової служби, віднімати чи додавати до розміру вказаного у довідці грошового забезпечення окремі види грошового забезпечення.
До того ж суд звертає увагу, що позивач просить зобов`язати відповідача видати нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 з урахуванням змін у грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», включивши в таку довідку посадовий оклад у - 6910,00 грн., оклад за військовим званням підполковник 1410,00 грн., надбавку за вислугу років у розмірі 50 % з урахуванням посадового окладу та окладу за військовим званням - 4160,00 грн., надбавку за службу в умовах режимних обмежень у розмірі 15 % посадового окладу - 1036,50 грн., надбавку за клас кваліфікації майстра у розмірі 7 % посадового окладу - 483,70 грн., надбавку за особливості проходження служби у розмірі 100% посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років 12 480,00 грн., премію у розмірі 140 % посадового окладу 9674,00 грн. Водночас, позивач не враховує, що чинним Порядком № 45 не встановлено механізму визначення відсоткових розмірів додаткових видів грошового забезпечення.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що у спірних правовідносинах відсутні ознаки порушення суб`єктом владних повноважень прав, свобод та законних інтересів позивача.
За таких обставин, у задоволенні позовних вимог позивача належить відмовити у повному обсязі з огляду на їх необґрунтованість.
Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до статті 139 КАС України.
Керуючись ст. ст. 2, 6-10, 13, 14, 77, 139, 205, 242-246, 250, 255, 257-263, 293, 295, п.п.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) до адміністрації Державної прикордонної служби України (код ЄДРПОУ 00034039, адреса: 01601, м. Київ, вул. Володимирська, буд. 26) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії - залишити без задоволення.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя О.В.Шевченко