
Справа № 560/2944/19
РІШЕННЯ
іменем України
05 грудня 2019 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Гнап Д.Д. розглянув адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про стягнення заборгованості.
І. СТИСЛИЙ ВИКЛАД ПОЗИЦІЙ СТОРІН
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, в якому просить:
- стягнути з Департаменту патрульної поліції Національної поліції України на користь ОСОБА_1 заборгованість у вигляді доплати за службу в нічний час за період грудень 2015 року - квітень 2018 року в сумі - 8090,07 грн (вісім тисяч дев`яносто гривень сім копійок);
- стягнути з Департаменту патрульної поліції Національної поліції України на користь ОСОБА_1 заборгованість по індексації грошового забезпечення за період червень 2016 року - жовтень 2017 року в сумі - 3375,17 грн (три тисячі триста сімдесят п`ять гривень 17 копійок);
- стягнути з Департаменту патрульної поліції Національної поліції України на користь ОСОБА_1 заборгованість на найм житлового приміщення за час відрядження у місто Львів за період лютий - березень 2018 року в сумі - 1300 грн (одна тисяча триста гривень).
Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що в період проходження ним служби в патрульній поліції у місті Хмельницькому з грудня 2015 по квітень 2018 відпрацював нічні зміни. Однак, доплата за службу в нічний час за нічні зміни не виплачувалась, що, на думку позивача, є порушенням Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання. Крім того, відповідачем протиправно не виплачено заборгованість по індексації грошового забезпечення.
31.10.2018 представником відповідача подано відзив, в якому просив відмовити в задоволенні позову та вказав, що грошове забезпечення поліцейським виплачується за місцем проходження служби виключно в межах асигнувань, затверджених кошторисом органу поліції на грошове забезпечення. За період проходження служби позивачу виплачувалось грошове забезпечення в межах номенклатури посад та встановлення конкретного розміру окладів, що виключає можливість позивачу доплати за службу в нічний час, оскільки така виплата буде перевищувати граничний розмір грошового забезпечення поліцейського. Вказав, що позивачу проведено доплату за нічний час січень-квітень 2018 року. Позивач має право вимоги невиплачених сум, в тому числі за нічний час, лише з 8 жовтня 2016 року по грудень 2017 року (не більше ніж за три роки, що передували зверненню за одержанням грошового забезпечення), відповідно до вимог п.11 Розділу 1 Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, затвердженим наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.04.2016 р. № 260.
Зазначив, що відсутні правові підстави для стягнення індексації грошового забезпечення, оскільки індексація грошового забезпечення поліцейських передбачена змінами, внесеними до постанови Кабінету міністрів України від 18.10.2017 №782, які вступили в дію з 18.10.2017, тому її виплата має здійснюватись після зазначеної дати.
13.11.2019 надійшла відповідь на відзив, у якій зазначено, що в разі порушення роботодавцем законодавства про оплату праці, звернення працівника до суду з позовом про стягнення заробітної плати, яка йому належить, тобто усіх виплат, на які працівник має право згідно з умовами трудового договору і відповідно до державних гарантій, встановлених законодавством, незалежно від того, чи було здійснене роботодавцем нарахування таких виплат, не обмежується будь-яким строком. Просив адміністративний позов задовольнити.
ІІ. ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 30.09.2019 позовну заяву залишено без руху.
Ухвалою від 10.10.2019 позовну заяву в частині позовних вимог щодо стягнення на його користь з Департаменту патрульної поліції Національної поліції України заборгованості на найм житлового приміщення за час відрядження у місто Львів за період лютий - березень 2018 року в сумі - 1300 грн повернуто позивачеві.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 10.10.2019 відкрито провадження в цій справі та вирішено її розглянути за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
ІІІ. ОБСТАВИНИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ
ОСОБА_1 у період з 20.12.2015 по 14.03.2019 проходив службу в поліції та перебував на посаді інспектора роти №1 батальйону Управління патрульної поліції у місті Хмельницькому Департаменту патрульної поліції.
Посадовий оклад за вказаною посадою складав 2400 гривень. Відповідно до розстановки сил та засобів роти №1 та період з грудня 2015 по квітень 2018 року включно, ОСОБА_1 , перебуваючи на службі, відпрацював 176 нічних змін, з урахуванням відпусток, лікарняних та вихідних днів.
Згідно з копіями розрахункових листів доплата за службу в нічний час у період з грудня 2015 по грудень 2017 року та індексація за період червня 2016 по жовтень 2017 позивачу не виплачувались.
Вважаючи невиплату доплати за службу в нічний час та індексації грошового забезпечення протиправною, позивач звернувся до суду.
IV. ОЦІНКА СУДУ
Щодо позовних вимог в частині стягнення доплати за службу в нічний час, суд виходить з наступного.
Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" №988 від 11.11.2015 (далі - Постанова №988), грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Підпунктом 3 пункту 5 Постанови №988 постановлено виплачувати доплату за службу в нічний час - у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час.
Водночас, критерії виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських (далі - ВНЗ МВС із специфічними умовами навчання), визначаються Порядком та умовами виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, затвердженим наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.04.2016 р. № 260, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 29 квітня 2016 р. за № 669/28799 (далі - Порядок №260).
Згідно пункту 3 Розділу І вказаного Порядку, грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Пунктом 11 Розділу І Порядку №260 визначено, що грошове забезпечення, виплачене поліцейському несвоєчасно або в меншому розмірі, ніж належало, виплачується за весь період, протягом якого поліцейський мав на нього право, але не більше ніж за три роки, що передували зверненню за одержанням грошового забезпечення.
Відповідно до пункту 11 Розділу ІІ Порядку №260, поліцейським, які виконують службові обов`язки в нічний час, виплачується доплата за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час. Годинна ставка обчислюється шляхом ділення місячного посадового окладу на кількість годин фактичного часу служби з урахуванням норми тривалості службового часу за відповідний місяць при 40-годинному робочому тижні.
Підставами для виконання службових обов`язків у нічний час є графіки нарядів та чергувань, затверджені наказами керівників підрозділів органів поліції.
Облік фактичного часу служби в нічний час для нарахування доплати здійснюється шляхом оформлення довідки обліку несення поліцейськими служби в нічний час за формою, визначеною у додатку 1 до цих Порядку та умов.
Поліцейським, що залучалися до служби в нічний час, виплата доплати за службу в нічний час за минулий місяць здійснюється одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць.
Як встановлено судом та не заперечується відповідачем, за період з грудня 2015 по квітень 2018 року включно, позивач відпрацював в УПП у місті Хмельницькому Департаменту патрульної поліції 176 нічних змін, що підтверджується наявними у матеріалах адміністративної справи копіями розрахунків годин фактичного часу служби.
Судом встановлено, що відповідно до розрахункових листів за вересень і листопад 2018, які наявні в матеріалах справи, у вересні 2018 року проведено доплату за службу у нічний час за березень - квітень 2018, а в листопаді - за січень - лютий 2018.
Відповідач в супереч вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 та наказу Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 № 260 доплату за службу в нічний час з грудня 2015 року по грудень 2017 року не здійснював.
Тобто не виплаченою залишається заборгованість відповідача за службу в нічний час за період з грудня 2015 року по грудень 2017 року.
Частиною другою статті 233КЗпП визначено, що в разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.
В разі порушення роботодавцем законодавства про оплату праці звернення працівника до суду з позовом про стягнення заробітної плати, яка йому належить, тобто усіх виплат, на які працівник має право згідно з умовами трудового договору і відповідно до державних гарантій, встановлених законодавством, незалежно від того, чи було здійснене роботодавцем нарахування таких виплат, не обмежується будь-яким строком.
Даної правової позиції дійшов ВСУ у справі №6-1395цс16 від 26 жовтня 2016 року.
Зазначене свідчить про відсутність строкового обмеження у виплаті заборгованості по оплаті праці і, відповідно, спростовує посилання відповідача на те, що відповідно до вимог п.11 Розділу 1 Порядку №260 позивач має право вимоги невиплачених сум в тому числі за нічний час лише з 8 жовтня 2016 року по грудень 2017 року (не більше ніж за три роки, що передували зверненню за одержанням грошового забезпечення).
Посилання представника відповідача на те, що позивачеві виплачувалося грошове забезпечення в межах граничних розмірів такого грошового забезпечення, зокрема, здійснено виплату посадового окладу, доплату за спеціальне звання, за вислугу років, а решту грошового забезпечення до граничних його розмірів, компенсувалось щомісячною премією, не спростовують обов`язок на виплату, адже у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та положень Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (наказ Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 № 260) - доплата за службу в нічний час є щомісячним додатковим видом грошового забезпечення поліцейського, який входить до складу грошового забезпечення поліцейського, а обов`язок виплачувати доплату за службу в нічний час встановлений п.п. 3 п. 5 вищевказаної Постанови № 988.
Разом з тим, вирішуючи вимогу позивача щодо стягнення з Департаменту патрульної поліції заборгованості у вигляді доплати за службу в нічний час в сумі 8090,07 грн, суд зазначає наступне.
З врахуванням виплачених сум грошового забезпечення, ОСОБА_1 повинна бути виплачена відповідачем доплата за службу в нічний час за період з грудня 2015 року по грудень 2017 року, у наступних розмірах:
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) / 183 (кількість годин фактичного часу служби у грудні 2015 року при 40 годинному робочому тижні) * 8 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час у грудні 2015 року) * 35% = 36,72 грн.;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) / 151 (кількість годин фактичного часу служби у січні 2016 року при 40 годинному робочому тижні) * 64 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час у січні 2016 року) * 35% = 356,03 грн.;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) / 168 (кількість годин фактичного часу служби у лютому 2016 року при 40 годинному робочому тижні) * 24 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час у лютому 2016 року) * 35% = 120,00 грн.;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) / 175 (кількість годин фактичного часу служби у березні 2016 року при 40 годинному робочому тижні) * 56 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час у березні 2016 року) * 35% = 268,80 грн.;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) / 168 (кількість годин фактичного часу служби у квітні 2016 року при 40 годинному робочому тижні) * 56 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час у квітні 2016 року) * 35% = 280,00 грн.;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) / 152 (кількість годин фактичного часу служби у травні 2016 року при 40 годинному робочому тижні) * 64 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час у травні 2016 року) * 35% = 353,68 грн.;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) / 159 (кількість годин фактичного часу служби у червні 2016 року при 40 годинному робочому тижні) * 24 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час у червні 2016 року) * 35% = 126,79 грн.;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) / 168 (кількість годин фактичного часу служби у липні 2016 року при 40 годинному робочому тижні) * 32 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час у липні 2016 року) * 35% = 160,00 грн.;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) / 175 (кількість годин фактичного часу служби у серпні 2016 року при 40 годинному робочому тижні) * 64 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час у серпні 2016 року) * 35% = 307,20 грн.;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) / 176 (кількість годин фактичного часу служби у вересні 2016 року при 40 годинному робочому тижні) * 64 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час у вересні 2016 року) * 35% = 305,45 грн.;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) / 159 (кількість годин фактичного часу служби у жовтні 2016 року при 40 годинному робочому тижні) * 40 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час у жовтні 2016 року) * 35% = 211,32 грн.;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) / 176 (кількість годин фактичного часу служби у листопаді 2016 року при 40 годинному робочому тижні) * 24 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час у листопаді 2016 року) * 35% = 114,55 грн.;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) / 176 (кількість годин фактичного часу служби у грудні 2016 року при 40 годинному робочому тижні) * 48 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час у грудні 2016 року) * 35% = 229,09 грн.;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) / 159 (кількість годин фактичного часу служби у січні 2017 року при 40 годинному робочому тижні) * 40 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час у січні 2017 року) * 35% = 211,32 грн.;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) / 160 (кількість годин фактичного часу служби у лютому 2017 року при 40 годинному робочому тижні) * 64 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час у лютому 2017 року) * 35% = 336,00 грн.;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) / 175 (кількість годин фактичного часу служби у березні 2017 року при 40 годинному робочому тижні) * 24 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час у березні 2017 року) * 35% = 115,20 грн.;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) / 152 (кількість годин фактичного часу служби у квітні 2017 року при 40 годинному робочому тижні) * 32 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час у квітні 2017 року) * 35% = 176,84 грн.;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) / 159 (кількість годин фактичного часу служби у травні 2017 року при 40 годинному робочому тижні) * 64 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час у травні 2017 року) * 35% = 338,11 грн.;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) / 159 (кількість годин фактичного часу служби у червні 2017 року при 40 годинному робочому тижні) ? 64 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час у червні 2017 року) * 35% = 338,11 грн.;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) / 168 (кількість годин фактичного часу служби у липні 2017 року при 40 годинному робочому тижні) * 64 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час у липні 2017 року) * 35% = 320,00 грн.;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) / 175 (кількість годин фактичного часу служби у серпні 2017 року при 40 годинному робочому тижні) * 72 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час у серпні 2017 року) * 35% = 345,60 грн.;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) / 168 (кількість годин фактичного часу служби у вересні 2017 року при 40 годинному робочому тижні) * 48 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час у вересні 2017 року) * 35% = 240,00 грн.;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) / 168 (кількість годин фактичного часу служби у жовтні 2017 року при 40 годинному робочому тижні) * 32 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час у жовтні 2017 року) * 35% =160,96 грн.;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) / 176 (кількість годин фактичного часу служби у листопаді 2017 року при 40 годинному робочому тижні) * 64 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час у листопаді 2017 року) * 35% = 305,45 грн.;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) / 168 (кількість годин фактичного часу служби у грудні 2017 року при 40 годинному робочому тижні) * 64 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час у грудні 2017 року) * 35% = 320,00 грн.
Таким чином, заборгованість відповідача перед позивачем у вигляді доплати за службу в нічний час за вищевказаний період становить 6077 грн 24 коп.
Тому позов в частині стягнення з Департаменту патрульної поліції Національної поліції України на користь ОСОБА_1 заборгованості у вигляді доплати за службу в нічний час за період грудень 2015 року - квітень 2018 року в сумі - 8090,07 грн підлягає частковому задоволенню на обраховану судом суму 6077 грн 24 коп.
Щодо вимоги позивача про стягнення заборгованості по індексації грошового забезпечення за період червень 2016 року - жовтень 2017 року в сумі - 3375,17 грн, то суд зазначає наступне.
Відповідно до частини п`ятої статті 94 Закону України "Про Національну поліцію", грошове забезпечення поліцейських індексується відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України №1282-ХІІ від 03.07.1991 "Про індексацію грошових доходів населення" індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.
Відповідно до інформації, яка розміщена на офіційному веб-сайті Держстату України (http://www.ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2016/ct/is_c/isc_u/isc2016m_u.html) у квітні місяці 2016 року величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації у 103 відсотка та складала 103,5 відсотка.
Згідно з ч. 3 ст. 4 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті.
Постановою Кабінету Міністрів України №1078 від 17.07.2003 затверджено Порядок проведення індексації грошових доходів населення.
До вказаної постанови внесено зміни постановою Кабінету Міністрів України №782 від 18.10.2017 та включено поліцейських до переліку категорій осіб, яким здійснюється індексація грошового забезпечення.
Таким чином, доводи відповідача, що індексація грошового забезпечення позивача повинна здійснюватись лише з набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України №782 є необґрунтованими, оскільки здійснення індексації прямо передбачене Законом України №580-VІІІ від 02.07.2015 "Про Національну поліцію" та Законом України №1282-ХІІ від 03.07.1991 "Про індексацію грошових доходів населення".
Враховуючи викладене, індексація заробітної плати позивача за період червень 2016 року - жовтень 2017 року підлягає стягненню з відповідача.
Індексації підлягає заробітна плата працівників у межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. Частина заробітної плати, що перевищує прожитковий мінімум, індексації не підлягає.
Таким чином, враховуючи прожитковий мінімум, щомісячна індексація підлягає стягненню в наступних розмірах: червень 2016р. - 84,10 грн; липень 2016р. - 84,10 грн.; серпень 2016р. — 84,10 грн.; вересень 2016р. - 84,10грн.; жовтень 2016р. - 84,10 грн.; листопад 2016р. - 84,10 грн.; грудень 2016р. - 161,60 грн.; січень 2017р. - 161,60 грн.; лютий 2017р. - 161,60 грн.; березень 2017р. - 228,80 грн.; квітень 2017р. - 228,80 грн.; травень 2017р. - 240,81 грн.; червень 2017р. - 313,22 грн.; липень 2017р. - 313,22 грн.; серпень 2017р. - 313,22 грн.; вересень 2017р. - 373,85 грн.; жовтень 2017р. - 373,85 грн, розмір індексації заробітної плати позивача у відповідному періоді всього склав 3375,17 грн.
Згідно практики Верховного Суду України під час визначення суми заборгованості по індексації вираховується його величина у грошовому виразі. (постанова від 31.01.2019 у справі №823/2249/18)
Отже, позовна вимога про стягнення з відповідача індексації заробітної плати у сумі 3375,17 грн підлягає задоволенню.
Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Згідно частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи зазначене, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
адміністративний позов задовольнити частково.
Стягнути з Департаменту патрульної поліції Національної поліції України на користь ОСОБА_1 заборгованість у вигляді доплати за службу в нічний час за період грудень 2015 року - грудень 2017 року в сумі 6077( шість тисяч сімдесят сім) грн 24 коп.
Стягнути з Департаменту патрульної поліції Національної поліції України на користь ОСОБА_1 заборгованість по індексації грошового забезпечення за період червень 2016 року - жовтень 2017 року в сумі 3375 (три тисячі триста сімдесят п`ять) грн 17 коп.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 05 грудня 2019 року
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) Відповідач:Департамент патрульної поліції Національної поліції України (вул. Федора Ернста, 3, Київ, 03048 , код ЄДРПОУ - 40108646)
Головуючий суддя Д.Д. Гнап