
Справа № 676/7452/19
Провадження № 3/676/2520/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 грудня 2019 року м. Кам`янець-Подільський
Суддя Кам`янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Савчук Р.І., з участю секретаря судового засідання Рачковської Т.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи, які надійшли з Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , уповноваженої особи відповідальної за організацію та проведення процедур закупівлі Жванецької сільської ради
за ч. 1 ст. 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
встановив:
Згідно з протоколу, складеного головним державним аудитором відділу контролю в сфері закупівель Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області Пушкар Н.Б. за № 13-07-0024/2019 від 12.11.2019 року, вбачається, що при проведенні моніторингу закупівлі палива для автотранспортних засобів за кодом ДК 021:2015:09130000-9 - Нафта і дистиляти (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі ProZorro за номером ID: UA-2019-01-22-000697-с), Жванецькою сільською радою, код ЄДРПОУ - 04404036; вул. Центральна, 57, с. Жванець Кам`янець-Подільський район, Хмельницька область, 32365, 04404036, орган місцевого самоврядування - виявлено порушення законодавства про закупівлі, а саме: порушення порядку оприлюднення інформації про купівлі відповідно до вимог законодавства.
Розпорядженням голови Жванецької сільської ради Криворучко Т. № 01/02-04 від 03.01.2019 року ОСОБА_1 , визначено уповноваженою особою відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі Жванецької сільської ради.
Відповідно до абзацу дев`ятого частини першої статті 10 ЗУ «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 року № 922-VII (далі - Закон) повідомлення про внесення змін до договору обов`язково безоплатно оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу протягом трьох днів з дня внесення змін.
Додатковою угодою № 2 від 14.02.2019 року внесено зміни до договору № К1/2019 від 05.02.2019 року.
В порушення вищевказаної вимоги Закону ОСОБА_1 , лише 07.05.2019 року оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про внесення змін до вищевказаного договору.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому правопорушенні не визнав, пояснив, що дійсно є уповноваженою особою відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі Жванецької сільської ради. Представниками Жванецької сільської ради 07.05.2019 року на його електронну адресу направлено додаткову угоду № 3 якою вносились зміни до договору № К1/2019 від 05.02.2019 року. Під час підготовки до направлення даної угоди на веб-портал, ним було виявлено відсутність додаткової угоди № 2 по вищевказаному договору, одразу зателефонував до представників Жванецької сільської ради та повідомив про відсутність додаткової угоди № 2, яку того ж дня йому було скинуто на електронну адресу. Зазначив, що 07.05.2019 року ним було скинуто на веб-портал додаткову угоду № 2. Просив суд закрити адміністративне провадження у зв`язку з відсутністю складу правопорушення.
Заслухавши особу, що притягається до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступного.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно диспозиції ч. 1 ст. 164-14 КУпАП підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є порушення законодавства про закупівлі, а саме здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування визначених законодавством процедур закупівель; оцінка пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій), тендерних пропозицій не за критеріями та методикою оцінки для визначення найкращої пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційної пропозиції), тендерної пропозиції, що міститься в документації конкурсних торгів (кваліфікаційній документації), тендерній документації; укладення з учасником, який став переможцем торгів, договору про закупівлю за цінами і обсягами, що не відповідають вимогам документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації), тендерної документації; неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства; ненадання інформації, документів та матеріалів у випадках, передбачених законом.
Судом встановлено, що відповідно до розпорядження голови Жванецької сільської ради Криворучко Т. № 01/02-04 від 03.01.2019 року ОСОБА_1 є уповноваженою особою відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі Жванецької сільської ради. Відповідно до протоколу № 13-07-0024/2019 року при проведенні закупівлі палива для автотранспортних засобів за кодом ДК 021:2015:09130000-9 - Нафта і дистиляти (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі ProZorro за номером ID: UA-2019-01-22-000697-с), 07.05.2019 року на веб-порталі Уповноваженого органу оприлюднено додаткову угоду № 2 від 14.02.2019 року.
З пояснень, особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , вбачається, що про винесення додаткової угоди № 2 від 14.02.2019 року йому стало відомо лише 07.05.2019 року, після отримання на власну електронну пошту додаткової угоди № 3 по договору № К1/2019 від 05.02.2019 року. Останній вказав, що того ж дня помістив на веб-порталі додаткову угоду № 2 від 14.02.2019 року.
На підтвердження вищевказаних пояснень ОСОБА_1 було надано копію довідки першого заступника Жванецького сільського голови Атаманюк Т. за № 1634/07-20 від 03.12.2019 року, з якої вбачається, що за результатами внутрішньої перевірки встановлено, що працівниками відділу фінансів та бухгалтерського обліку не надано уповноваженій особі Жванецької сільської ради ОСОБА_1 додаткову угоду № 2 від 14.02.2019 року до Договору К1/2019 в передбачений Законом строк, а лише після того, як було надано додаткову угоду № 3 і відповідного зауваження уповноваженої особи.
Крім того, на підтвердження пояснень ОСОБА_1 та за його добровільної згоди, в судовому засіданні було досліджено особисту електронну пошту ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_2), підтверджено той факт, що 07.05.2019 року з електронної адреси Жванецького ОТГ (finzhvanec@ukr.net) надійшло два електронних листа в яких містились файли з інформацією про додаткову угоду № 3 від 06.05.2019 року та про додаткову угоду № 2 від 14.02.2019 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ч.2 ст.62 Конституції України ніхто не зобов`язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину, а згідно з частиною третьою цієї статті обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Пунктом 1 ст. 6 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод закріплено право кожного на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Таким чином, в ході розгляду справи належних, допустимих та достовірних доказів того, що саме з вини ОСОБА_1 сталося порушення вимог абзацу дев`ятого частини першої статті 10 Закону не здобуто, адміністративне провадження підлягає закриттю на підставі п.1 ст.247 КУпАП у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-14 КУпАП.
Керуючись ч. 1 ст. 164-14, п. 1 ст. 247 ст.ст. 265, 284, 287, 294 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164-14 КУпАП, щодо ОСОБА_1 закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Хмельницького апеляційного суду через Кам`янець-Подільський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя