
Справа № 420/5603/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 грудня 2019 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді Бойко О.Я.,
розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціальної політики Управління соціального захисту населення в Суворовському районі м. Одеса, Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про визнання протиправними та скасування рішення та зобов`язання повернути на особовий рахунок грошові кошти в сумі 15 104,42 грн.,-
І. Суть спору:
ОСОБА_1 звернулася до Одеського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Департаменту праці та соціальної політики Управління соціального захисту населення в Суворовському районі м. Одеса, Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради в якому просила:
1. Визнати неправомірними дії Департамента праці та соціальної політики Одеської міської ради (ідентифікаційний код юридичної особи – 36290160, адреса: 65017, Одеська обл., м. Одеса вулиця Косовська, буд.2-Д), Департамент праці та соціальної політики Управління соціального захисту населення в Суворовському районі м. Одеса (адреса: просп. Добровольського, 120-А, м. Одеса 65111) щодо відміни субсидії на житлово – комунальні послуги, списання з особового рахунку грошових коштів ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ).
2. Скасувати рішення комісії по розгляду заяв з призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг (протокол №10 с від 16.05.2019 р.) Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради (ідентифікаційний код юридичної особи – 36290160 адреса: 65017, Одеська обл., м. Одеса вулиця Косовська, буд.2-Д).
3. Зобов`язати Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради (ідентифікаційний код юридичної особи – 36290160 адреса: 65017, Одеська обл., м. Одеса вулиця Косовська, буд.2-Д), Департамент праці та соціальної політики Управління соціального захисту населення в Суворовському районі м. Одеса (адреса: просп. Добровольського, 120-А, м. Одеса 65111) повернути на особовий рахунок ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) грошові кошти в сумі – 15 104 грн.42 коп.
ІІ. Аргументи сторін
Позовні вимоги обґрунтовані наступним.
Позивач перебуває на обліку в УСЗН в Суворовському районі м. Одеси та отримує субсидію з 2015 р., особа справа №21090.
Під час звернення , позивач надавала всі необхідні документи, при цьому факт наявності зареєстрованого шлюбу сина позивача з ОСОБА_2 , відповідачу було достовірно відомо.
Позивач отримала лист від відповідача про відміну її субсидії відповідно до протоколу №10 с від 16.05.2019 р.
Також листом позивач повідомлена про те, що з її особових рахунків відкритих в наступних організаціях, ТОВ «Інфокс філії Інфоксводоканал» - 17193,85 грн., ТОВ «Еко-ренесанс» - 316,74 грн., КП «Теплопостачання м. Одеси» - 4264,59 грн., Одесаобленерго Північний РЕМ – 814,37 грн., Північний міський підрозділ ТОВ «ООЕК» - 124,73 грн., ТОВ «Одесагаз» - 1599,57 грн. загалом знято 10 163,79 грн. Згідно з квитанції ТОВ «ГЕРЦ» позивачу було донараховано за опалення – 4264,59 грн.
Позивач вважає таке рішення неправомірним, оскільки субсидія призначалася з урахуванням фактично проживаючих двох осіб та вона отримувала їх на двох осіб.
11.10.2019 р. ухвалою Одеський окружний адміністративний суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
29.10.2019 р. через канцелярію суду від представника відповідача Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради надійшов відзив на адміністративний позов в якому він у задоволенні позову просив відмовити з підстав викладених у відзиві.
В обґрунтування відзиву представник відповідача зазначив, що позивач перебувала на обліку в управлінні соціального захисту населення в Суворовському районі департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради, як отримувач субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг по 30.04.2019 року.
27.04.2018 р. Урядом прийнято постанову №329 «Про внесення змін до деяких постанов КМУ та визнання такої, що втратила чинність постанови КМУ від 28.12.2016 р. №1022», якою затверджено нову редакцію Положення про порядок призначення житлових субсидій та передбачено призначення субсидії на наступний період лише на підставі нових заяв і декларацій окремим категоріям осіб, зокрема тим, члени сім`ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства.
З даного питання департаментом та районними управліннями соціального захисту населення в м. Одесі проведена інформаційно-роз`яснювальна робота, яка здійснювалася шляхом публікації статей в засобах масової інформації і на сайті Одеської міської ради, надання інтерв`ю телевізійним каналам розміщення інформаційних листів на стендах приміщень та надання консультацій на особистому прийомі тощо.
Відомості про членів сім`ї отримувачі субсидії мають надавати самостійно, шляхом надання нових заяв та декларацій.
Позивач перебувала на обліку в управлінні та користувалася субсидією для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з грудня 2015 р. Субсидія на періоди з 01.05.2017 р. по 30.04.2018 р. домогосподарству призначається без звернення.
Оскільки із зазначеною вище заявою позивач до управління не зверталася за відсутністю відомостей щодо сімейного стану зареєстрованих у домогосподарстві осіб, субсидію було призначено на черговий період з 01.05.2018 р. по 30.04.2019 р., також без звернення до п.16 Положення.
Внаслідок проведення контрольних заходів на особистому прийомі спеціалістом управління 10.05.2019 р. було з`ясовано, що син заявниці ОСОБА_3 перебуває у шлюбі та його дружина ОСОБА_2 зареєстрована за іншою адресою.
За таких умов право домогосподарства заявниці на отримання субсидії з 01.05.2018 р. мало бути призначено лише після надання нових заяв про призначення житлової субсидії та декларації про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, в якій мали бути зазначені, зокрема відомості (паспорті дані, ідентифікаційний номер) всіх зареєстрованих осіб та дружини сина гр.. ОСОБА_2 , як члена його сім`ї.
Тому на призначення субсидії з 01.05.2018 р. без звернення позивач не мала права.
Відповідно до п.10 ч.1 ст.4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
Справу суд розглянув в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
З`ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та дослідивши письмові докази, якими вони обґрунтовуються, суд робить висновок, що адміністративний позов не належить до задоволення. Свій висновок суд вмотивовує наступним чином.
ІІІ. Обставини, встановлені судом.
Так суд, встановив, що позивач перебуває на обліку в УСЗН в Суворовському районі м. Одеси та отримує субсидію з 2015 р., особова справа №21090.
16.05.2019 р. відповідач протоколом №10с відмінив позивачу субсидію на житлово-комунальні послуги у зв`язку з тим, що позивач не повідомила структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про наявність членів сім`ї осіб домогосподарства (син ОСОБА_3 перебуває в шлюбі) протягом 30 днів. Інформація виявлена на прийомі 10.05.2017 р. Рішення відмінити субсидію на житлово-комунальні послуги з травня 2018 р.
27.05.2019 р. відповідач листом за № 16.02-26/16 повідомив позивача про відмінну позивачу з 01.05.2018 р. по 30.04.2019 р. субсидії.
Також у листі зазначено, що позивачу необхідно у місячний термін внести надміру виплачену суму у розмірі 15 104,42 грн., а саме: ТОВ «Інфокс філії Інфоксводоканал» - 17193,85 грн., ТОВ «Еко-ренесанс» - 316,74 грн., КП «Теплопостачання м. Одеси» - 4264,59 грн., Одесаобленерго Північний РЕМ – 814,37 грн., Північний міський підрозділ ТОВ «ООЕК» - 124,73 грн., ТОВ «Одесагаз» - 1599,57 грн. загалом знято 10 163,79 грн. Згідно з квитанції ТОВ «ГЕРЦ» позивачу було донараховано за опалення – 4264,59 грн.
21.08.2019 р. відповідач листом за № 16.02 – 26/591 повідомив позивача , що сума зайво перерахованої її субсидії за період з 01.05.2018 р. по 31.01.2019 р., яка надавалася не у грошовій формі буде знята з її особових рахунків, відкритих в організаціях – надавачах житлово-комунальних послуг.
Вирішуючи питання щодо правомірності вимог позивача суд виходить з наступного.
ІV Джерела права та висновки суду.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг регулює Закон України від 9 листопада 2017 року №2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» (далі - Закон №2189-VIII).
Приписами пункту 7 частини 1 статті 4 Закону №2189-VIII встановлено, що до повноважень Кабінету Міністрів України належать, зокрема, встановлення порядку надання пільг та житлових субсидій населенню в частині забезпечення надання житлових субсидій як частки вартості житлово-комунальних послуг, у тому числі їх виплати у грошовій формі.
Отже, з аналізу наведених норм спеціального Закону, яким врегульовано правові відносини у сфері надання житлово-комунальних послуг, слідує, що єдиним органом який може визначати на законодавчому рівні умови призначення та порядок надання громадянам житлових субсидій є Кабінет Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 затверджено Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, яке визначає умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату управління багатоквартирним будинком, користування житлом або його утримання, послуг з транспортування та розподілу природного газу та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також один раз на рік субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
В подальшому, Кабінетом Міністрів України 27.04.2018 прийнято постанову №329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1022», якою Положення про порядок призначення житлових субсидій №848 викладено у новій редакції.
Пунктом 2 Постанови КМУ №329 установлено, що з 1 травня 2018 року призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства, зокрема є особи, члени сім`ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства.
Пунктом 5 цієї Постанови КМУ № 329 передбачено, що ця постанова набирає чинності з 1 травня 2018 року.
Отже, з 01.05.2018 Положення про порядок призначення житлових субсидій №848 викладено в новій редакції згідно постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1022» (далі- Положення №848).
Пунктом 1 Положення №848 встановлено, що це Положення визначає умови призначення та порядок надання громадянам таких житлових субсидій, зокрема, щомісячної житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.
Відповідно до пункту 2 Положення №848 право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - громадяни), що проживають у житлових приміщеннях (будинках).
Призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (пункт 3 Положення №848).
Пунктом 4 Положення №848 визначено, що житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги та/або скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо, внеску/платежу об`єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла, соціальних нормативів житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, витрат на управління багатоквартирним будинком (далі - соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування) і розміром обов`язкового відсотка платежу, визначеного в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно з пунктом 8 Положення №848 житлова субсидія призначається одному із членів домогосподарства, які зареєстровані і фактично проживають в житловому приміщенні (будинку).
При цьому, за приписами пункту 9 Положення №848, під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім`ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються. Кількість членів домогосподарства визначається на початок місяця, з якого призначається житлова субсидія.
Для розрахунку житлової субсидії враховуються доходи членів домогосподарства, членів сім`ї особи із складу домогосподарства, зазначених у пункті 9 цього Положення, які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються такі доходи (пункт 10 Положення №848).
Згідно з пунктом 13 Положення №848 для призначення житлової субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи - за фактичним місцем проживання), зокрема, заяву про призначення житлової субсидії за формою, встановленою Мінсоцполітики; декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формою, встановленою Мінсоцполітики.
Відповідно до пункту 16 Положення №848, після закінчення строку отримання житлової субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок житлової субсидії на наступний сезон для домогосподарств, які отримували житлову субсидію у попередньому сезоні (крім орендарів, внутрішньо переміщених осіб та осіб, які звертаються за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, а також домогосподарств, у яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб).
Для цього структурні підрозділи з питань соціального захисту населення без звернення громадян збирають необхідну інформацію у порядку, передбаченому пунктом 14 цього Положення, і протягом 10 днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення (відмову в призначенні) житлової субсидії та інформують про прийняте рішення громадян у порядку, визначеному пунктом 14 цього Положення.
Пунктом 14 Положення №848, а саме абзацом 18 зазначено: структурні підрозділи з питань соціального захисту населення мають право робити запити та безоплатно отримувати у строк до 10 календарних днів від інших підприємств, установ і організацій інформацію, необхідну для призначення житлових субсидій та проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за їх призначенням.
У разі прийняття рішення про відмову в призначенні житлової субсидії структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повідомляє заявнику про прийняте рішення протягом трьох календарних днів з дня його прийняття. При цьому структурний підрозділ з питань соціального захисту населення надсилає повідомлення заявнику в паперовому вигляді рекомендованим листом із зазначенням причин відмови і порядку оскарження прийнятого рішення.
Рішення комісії про призначення або відмову в призначенні житлової субсидії може бути оскаржено заявником до суду.
Також пунктом 16 Положення №848 передбачено, що громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов`язаний протягом 30 календарних днів проінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії, зокрема, зміни у складі сім`ї члена домогосподарства.
Пунктом 22 Положення №848 передбачено, що за рішенням комісії надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється за поданням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, управителів, об`єднання, виконавців комунальних послуг у разі, коли, зокрема, громадянин не повідомив структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про обставини, зазначені у пункті 16 цього Положення, протягом 30 календарних днів з дня їх виникнення.
Разом з тим, колегія суддів зазначає, що частиною 2 статті 3 Сімейного кодексу України встановлено, що сім`ю складають особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки. Подружжя вважається сім`єю і тоді, коли дружина та чоловік у зв`язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно.
Суд встановив, що позивач перебувала на обліку в управлінні та користувалася субсидією для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з грудня 2015 р. Субсидія на періоди: з 01.05.2017 р. по 30.04.2018 р. домогосподарству призначалася без звернення.
Оскільки, із зазначеною вище заявою позивач до управління не зверталася, за відсутністю відомостей щодо сімейного стану зареєстрованих у домогосподарстві осіб, субсидію було призначено на черговий період з 01.05.2018 р. по 30.04.2019 р., також без звернення відповідно до п.16 Положення.
Внаслідок проведення контрольних заходів, на особистому прийомі спеціалістом управління 10.05.2019 р. було з`ясовано, що син заявниці ОСОБА_3 перебуває 9 19.11.2014 р. у шлюбі, що підтверджується відміткою у паспорті про сімейний стан на 10 аркуші.
Дружина ОСОБА_2 сина позивача зареєстрована за іншою адресою.
За таких умов, право домогосподарства заявниці на отримання субсидії з 01.05.2018 р. мало бути визначено лише після надання нової заяви про призначення житлової субсидії та декларації про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, в якій мали бути зазначені зокрема, відомості (паспорті дані, ідентифікаційний номер) всіх зареєстрованих осіб та дружини сина, гр.. ОСОБА_2 , як члена його сім`ї.
Суд зазначає, що держава гарантує кожному громадянину право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг на умовах та в порядку, визначеному Положенням №848 та в свою чергу покладає на громадян, яким призначено субсидію обов`язки, визначені Положенням №848, зокрема, повідомляти про зміни у складі сім`ї члена домогосподарства. Наслідком не виконання цього обов`язку, визначеного пунктом 16 Положення №848 є припинення надання раніше призначеної субсидії.
Аналізуючи норми Положення №848, суд робить висновок, що з 01.05.2018 змінилися умови надання житлової субсидії позивачу, якими визначено, що призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання позивачем нової заяви і декларації відповідачу.
Таким чином, хоча дружина сина не зареєстрована за адресою домогосподарства позивача, , проте необхідно під час призначення житлової субсидії враховувати також її доходи, як члена сім`ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства, що відповідає вимогам зазначеним в пункті 9 Положення №848.
Крім того, суд зазначає, що позивач під час подання заяви та декларації не повідомила про доходи, дружини сина. При цьому докази, які б підтверджували факт того, що позивач на час прийняття відповідачем оскаржуваного рішення (витяг з протоколу від 16.05.2019 р.) було надано заяву про призначення житлової субсидії за формою, встановленою Мінсоцполітикою України та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії із зазначенням доходів та витрат, в том числі і члена сім`ї позивача, а саме: дружини сина ОСОБА_2 , згідно пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329 та пунктів 9 та 16 Положення №848, позивач під час розгляду справи не надала.
Зокрема, позивач вважає, що вона не повинна подавати вказану заяву на виконання вимог пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329.
Аналіз вищезазначених обставин, дає суду підстави дійти висновку, що позивач мала у відповідності до вимог пункту 2 Постанови КМУ № 329 у травні 2018 року звернутися до відповідача з новою заявою та декларацією, адже у складі домогосподарства є особа, член сім`ї якої не зареєстрований за адресою домогосподарства, чого позивач всупереч вказаної норми не зробила.
Отже, з урахуванням встановлених обставин справи, суд робить висновок, що відповідач правомірно прийняв рішення про відміну рішення про надання житлової субсидії позивачу з травня 2018 року.
Щодо тверджень позивача про неправомірність списання з особового рахунку коштів та зобов`язання відповідачів повернути на особовий рахунок позивача грошові кошти в сумі – 15 104,42 грн. суд зазначає наступне.
Постановою КМУ України від 08.05.2019 р. №528, внесені зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій згідно з якими, на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, який призначив житлову субсидію, сума надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії повертається громадянином до державного бюджету, а сума житлової субсидії, яка надавалась не у грошовій формі, повертається управителем, об`єднанням, виконавцем комунальних послуг до державного бюджету шляхом зняття відповідних сум з особових рахунків отримувачів субсидії.
Абзацом 10 пункту 20 Положення передбачено, що надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про зміни, зазначені у пункті 14 цього Положення, повертається за вимогою органу, що призначив субсидію, або безпосередньо отримувачем, або шляхом зняття відповідних сум з особових рахунків отримувачів субсидії на підприємствах – виробниках/виконавцях житлово-комунальних послуг.
Позивачу нарахована за період з 01.05.2018 р. по 30.04.2019 р. субсидія у розмірі 15 104,42 грн.
Таким чином, відповідач правомірно зняв перераховану суму субсидії з особових рахунків позивача, відкритих в організаціях – надавачах житлово-комунальних послуг, як надміру перераховану.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
З урахуванням вищевикладеного, суд робить висновок, що адміністративний позов не належить до задоволення.
У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.2, 255, 293, 295 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
1. У задоволенні адміністративного позову відмовити.
2. Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Згідно з частиною першою статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо справу розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.
Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п.15.5 ч.1 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до П`ятого апеляційного адміністративного суду.
3. Позивач- ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 .
Відповідач – Департамент праці та соціальної політики Управління соціального захисту населення в Суворовському районі м. Одеси, адреса: 65111 м. Одеса проспект Добровольського, 120-А.
Відповідач – Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради, адреса: 65017 м. Одеса, вул. Косовська, буд. 2-Д.
Суддя О.Я. Бойко
.