Рішення № 86130480, 04.12.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.12.2019
Номер справи
420/6295/19
Номер документу
86130480
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 420/6295/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 грудня 2019 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Стефанова С.О.,

за участю секретаря судового засідання - Мельника Ю.В.,

представника позивача - Пущенської О.А. (на підставі ордеру),

представника відповідача – Малюченка А.С. (за довіреністю),

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕКТОР ОЙЛ ТРЕЙД» до Головного управління Державної податкової служби в Одеській області про визнання протиправним та скасування наказу №937 від 17.10.2019 року,-

В С Т А Н О В И В:

До Одеського окружного адміністративного суду 24.10.2019 року (вх. №6070/19 від 24.10.2019 року) надійшов адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕКТОР ОЙЛ ТРЕЙД» (надалі по тексту – позивач або ТОВ «ВЕКТОР ОЙЛ ТРЕЙД») до Головного управління Державної податкової служби України в Одеській області (надалі по тексту – відповідач або ГУ ДПС в Одеській області), в якому позивач просить:

- визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління ДПС в Одеській області №937 від 17.10.2019 року «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ВЕКТОР ОЙЛ ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 30542756)».

Адміністративний позов обґрунтовано наступним

Позивач зазначає, що 21.10.2019 року ним отримано рекомендованим листом повідомлення №59/15-32 від 17.10.2019 року, щодо проведення згідно плану-графіка документальної планової виїзної перевірки та копію наказу №937 від 17.10.2019 року, згідно якого на підставі п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.77.1 ст.77 Податкового кодексу України та відповідно до плану-графіка на 2019 рік проведення планових виїзних перевірок суб`єктів господарювання наказано провести документальну планову виїзну перевірку ТОВ «ВЕКТОР ОЙЛ ТРЕЙД» з 30.06.2019 року тривалістю 10 робочих днів за період діяльності з 01.04.2017 року по 30.06.2019 року з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства.

На думку позивача, у відповідності до положень п.1 ст.77 Податкового кодексу України, контролюючий орган був зобов`язаний до 25.12.2018 року оприлюднити сформований та затверджений план-графік проведення планових документальних перевірок на поточний 2019 рік, до якого включаються винятково платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів.

22 грудня 2018 року у відповідності до вимог п.1 ст.77 Податкового кодексу України ДФC України оприлюднила на своєму офіційному веб-сайті план-графік проведення планових документальних перевірок на поточний 2019 рік, до якого позивача не було включено. При цьому станом на червень 2019 року план-графік вже зазнав чергових змін та 12.06.2019 року на веб-сайті ДПС України з`явилась відкоригована версія плану-графіка проведення планових документальних перевірок на поточний 2019 рік, в якому було суттєво збільшено кількість перевірок та до зазначеного переліку було додано позивача.

Позивач зазначає що, лише 21.10.2019 року, з отриманням наказу №937 від 17.10.2019 року, він дізнався про те, що 12.06.2019 року ДПС України «з урахуванням коригування (червень 2019 року)» в черговий раз оприлюднила оновлений план-графік проведення планових документальних перевірок та в Розділ І плану-графіка «Документальні планові перевірки платників податків- юридичних осіб» серед платників податків, які перевіряються, наявний позивач.

На думку позивача, таке коригування суперечить положенням про планові заходи зі здійснення державного нагляду (контролю), що регламентовано Законом України «Про основні засади державног нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», відповідно до ч.1 ст.5 якого внесення змін до річних планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) не допускається, крім випадків зміни найменування суб`єкта господарювання та виправлення технічних помилок.

Позивач зазначає, що оскільки згідно чинного законодавсва у податкових органів відсутні повноваження щодо коригування у поточному році вже сформованого і затвердженого річного плану-графіка проведення перевірок шляхом включення до нього нових платників податків, то оновлений та оприлюднений 12.06.2019 року план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік є протиправним.

Враховуючи зазначене, позивач вважає що наказ №937 від 17.10.2019 року «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ВЕКТОР ОЙЛ ТРЕЙД» є таким, що не грунтується на нормах податкового законодавства, зокрема на положеннях п.1 ст.77 Податкового кодексу України, тому вважає його протиправним та таким що підлягає скасуванню.

Процесуальні дії

Ухвалою суду від 28 жовтня 2019 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження по справі. Справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Перше судове засідання по справі призначено на 25 листопада 2019 року.

В судовому засіданні 25 листопада 2019 року ухвалою суду на місці, яка була занесена до протоколу судового засідання, судом приєднано до матеріалів справи відзив на позовну заяву з додатками (вх. №41789/19 від 08.11.2019 року) та відповідь на відзив з додатками (вх. №44206/19 від 25.11.2019 року).

В судовому засіданні 02 грудня 2019 року ухвалою суду на місці, яка була занесена до протоколу судового засідання, судом приєднано до матеріалів справи від представника відповідача заперечення на відповідь на відзив з додатками (вх. №45199/19 від 02.12.2019 року).

Відзив на адміністративний позов обґрунтовано наступним

Відповідач не погоджується з правовою позицією позивача викладеною у адміністративному позові, заперечує щодо задоволення позовних вимог ТОВ «ВЕКТОР ОЙЛ ТРЕЙД» та зазначає, що ГУ ДПС в Одеській області на підставі пп.4 п.1 ст.20, п.1 ст.77 Податкового кодексу України та відповідно до плану-графіка на 2019 рік проведення планових виїзних перевірок суб`єктів господарювання з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства ТОВ «ВЕКТОР ОЙЛ ТРЕЙД» за період з 01.04.2017 року по 30.06.2019 року був виданий наказ №937 від 17.10.2019 ролку «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ВЕКТОР ОЙЛ ТРЕЙД»».

На думку відповідача, у відповідності до положень п.4 ст.77 Податквого кодексу України, копію зазначеного наказу №937 від 17.10.2019 року «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ВЕКТОР ОЙЛ ТРЕЙД» та повідомлення про проведення перевірки №59/15-32 від 17.10.2019 року ГУ ДПС в Одеській області було направлено рекомендованим листом з повідомленням про вручення платнику податків за 13 днів до початку проведення перевірки, а саме 17.10.2019 року.

ГУ ДПС в Одеській області зазначає, що підприємство (платник податків) повинен самостійно слідкувати за отриманням вхідної кореспонденції, тому отримання кореспонденції вчасно, належить до інтересів самого адресата.

Відповідач також вказує на те, що план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік було сформовано та оприлюднено на офіційному веб-порталі ДПС (ДФС) до 25.12.2018 року, після узгодження план-графік з урахуванням коригувань розміщено на офіційному веб-порталі ДПС у розділі «Плани та звіти роботи».

Надалі податковим органом було встановлено ризик несплати до бюджету податків, а тому відповідно до Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків затвердженого наказом Міністерства фінансів України №524 від 02.06.2015 року, внесені відповідні коригування до план-графіку.

Таким чином, відповідач зазначає, що у зв`язку з тим, що копію наказу №937 від 17.10.2019 року та повідомлення про проведення перевірки №59/15-32 від 17.10.2019 року було направлено платнику податків рекомендованим листом завчасно, положення визначенні п.4 ст.77 Податкового кодексу України дотримані у повному обсязі, а тому наказ №937 від 17.10.2019 року прийнятий ГУ ДПС в Одеській області в межах компетенції та спосіб передбачений законодавством, а дії посадових осіб ГУ ДПС в Одеській області з проведення первірки ТОВ «ВЕКТОР ОЙЛ ТРЕЙД» направлені на реалізацію зазначеного наказу є правомірними.

Відповідь на відзив обґрунтовано наступним

На думку позивача, незважаючи на протиправність коригування плану-графіка проведення планових перевірок, навіть коригування плану-графіка складено з порушенням строків, а саме Порядком формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків затвердженого наказом Міністерства фінансів України №524 від 02.06.2015 року передбачено що проект плану-графіка на наступний квартал формується територіальними органами ДПС не пізніше 20 числа останього місяця поточного кварталу, проект коригування плану-графіка у разі здійснення такого коригування формується територіальними органами ДПС не пізніше 03 числа другого та третього місяця поточного кварталу, отже здійснення коригування 12.06.2019 року є протиправним.

Позивач зазначає, що разом з проектом плану-графіка (коригування плану-графіка) формуються інформаційно-аналітичні довідки за кожним платником податків з користанням інформаційно-телекомунікаційних систем ДПС, а після остаточного узгодження проектів планів-графіків (коригування планів-графіків) територіальні органи ДПС надають департаментам аудиту та податків і зборів з фізичних осіб засобами автоматизованої інформаційної системи «Управління документами» плани-графіки (коригування планів-графіків) з відповідними додатками та обгрунтування підстав включення платника продатків до плану-графіка (коригування плану-графіка).

Позивач звертає увагу суду на те, що ТОВ «ВЕКТОР ОЙЛ ТРЕЙД» включено до плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік шляхом проведення його коригування у червні 2019 року що затверджено листом в.о. голови ДПС України 12.06.2019 року.

Отже , на думку позивача, навіть коригування плану-графіка складено з порушенням строків, які передбачені Порядком формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків затвердженого наказом Міністерства фінансів України №524 від 02.06.2015 року.

Заперечення на відповідь на відзив обґрунтовано наступним

Відповідач зазначає, що після остаточного узгодження проектів планів-графіків (коригування планів-графіків) територіальні органи ДПС надають департаментам аудиту та податків і зборів з фізичних осіб засобами автоматизованої інформаційної системи «Управління документами» плани-графіки (коригування планів-графіків) з відповідними додатками та обгрунтування підстав включення платника продатків до плану-графіка (коригування плану-графіка).та відповідно до положень п.5 розділу І Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків затвердженого наказом Міністерства фінансів України №524 від 02.06.2015 року. План-графік складається із планів-графіків територіальних органів ДПС та затверджується Головою ДФС.

Отже, на думку відповідача, вищезазначені норми передбачають право ДФС України здійснювати коригування плану-графіка за проектами, складеними територіальними органами ДФС.

Відповідач звертає увагу суду, що коригування плану-графіку було затверджено 12.06.2019 року листом в.о. голови ДПС України, тобто не пізніше 20.06.2019 року, що кінцевою датою у поточному періоді, а тому відповідач вважає посилання позивача на порушення строків хибними.

Також, відповідач зазначає, що ТОВ «ВЕКТОР ОЙЛ ТРЕЙД» включено до плану-графіка проведення планових документальних перевірок на поточний 2019 рік шляхом затвердження коригування плану-графіка рішенням ДФС України у червні 2019 року, тому станом на момент прийняття ГУ ДПС в Одеській області наказу №937 від 17.10.2019 року «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ВЕКТОР ОЙЛ ТРЕЙД»», позивача було включено до належним чином затвердженого та оприлюдненого на офіційному сайті ДПС плану-графіка проведення планових документальних перевірок на поточний 2019 рік.

Отже, на думку відповідача, позивач фактично не виявив незгоди із включенням його до плану-графіка проведення планових документальних перевірок на поточний 2019 рік, водночас позивач оскаржує наказ з мотивів безпідставного включення ТОВ «ВЕКТОР ОЙЛ ТРЕЙД» до плану-графіка проведення документалньих перевірок на поточний 2019 рік, з зазначеного вбачається непослідовність правової позиції позивача та наведені ним доводи не свідчать про протиправність наказу №937 від 17.10.2019 року.

Обставини справи встановлені судом

Згідно інформаційно-аналітичної довідки щодо діяльності підприємства, яке включається до плану-графіка перевірок товариство з обмеженою відповідальністю «ВЕКТОР ОЙЛ ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 30542756) є юридичною особою, основним видом діяльності якого є оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин (46.21) (а.с. 12-18).

Судом встановлено, що виконуючим обов`язки першого заступника начальника Головного управління ДПС в Одеській області прийнято наказ №937 від 17.10.2019 року «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ВЕКТОР ОЙЛ ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 30542756), зідно якого на підставі п.п.20.1.4 п.20.1. ст.20, п.77.1 ст.77 Податкового кодексу України та відповідно до плану-графіка на 2019 рік проведення планових виїзних перевірок суб`єків господарювання наказано провести документальну планову виїзну перевірку ТОВ «ВЕКТОР ОЙЛ ТРЕЙД» з 30 жовтня 2019 року тривалістю 10 робочих днів, перевіряємий період з 01.04.2017 року по 30.06.2019 року з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства (а.с. 10).

Листом ГУ ДПС в Одеській області від 17.10.2019 року, позивачу направлено зазначений наказ №937 від 17.10.2019 року «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ВЕКТОР ОЙЛ ТРЕЙД» та повідомлення №59/15-32 від 17.10.2019 року, яким повідомлено, що у зв`язку з проведенням документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ВЕКТОР ОЙЛ ТРЕЙД», відповідно до п.85.2 ст.85 Податкового кодексу України, платнику податків, починаючи з зазначеного терміну, слід забезпечити надання всіх необхідних документів, що підтверджують дані податкових декларацій (розрахунків), зокрема фінансову, статистичну та іншу звітність, регістри податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, а також первинні та інші документи, які використовувались в бухгалтерському та податковому обліку і пов`язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби (а.с. 11).

Згідно плану-графіка проведення планових документальних перевірок на поточний 2019 рік від 22.12.2018 року оприлюденого на офіційному веб-сайті ДПС України, позивача не було включено до зазначеного плануграфіка станом на 22.12.2018 року (а.с. 170-240).

Проте, станом на червень 2019 року на офіційному веб-сайті ДПС України було оприлюднено відкориговану версію плану-графіка від 12.06.2019 року проведення планових документальних перевірок на поточний 2019 рік, в якому зібльшено кількість перевірок та включено позивача (а.с. 12-169).

Позивач, не погоджуючись з діями ГУ ДПС в Одеській області, щодо коригування у поточному році вже сформованого та затвердженого річного плану-графіка проведення перевірок шляхом включення до нього платників податків, вважаючи оновлений та оприлюднений 12.06.2019 року план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік та наказ ГУ ДПС в Одеській області №937 від 17.10.2019 року «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ВЕКТОР ОЙЛ ТРЕЙД» протиправними, звернувся з даним адміністративним позовом до суду.

Джерела права та висновки суду

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст.9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюється Податковим кодексом України (далі - ПК України).

Контролюючі органи згідно п.1 ст.75 ПК України мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених ПК України, а фактичні перевірки ПК України та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Згідно положень пп.2 п.1 ст.75 ПК України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених ПК України податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов`язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок.

Відповідно до п.1 ст.77 ПК України, документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок. План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.

Порядок формування та затвердження плану-графіка, перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Пунктом 4 ст.77 ПК України передбачено що, про проведення документальної планової перевірки керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.

Підпунктом 164 пункту 1 статті 14 ПК України регламентовано що, планом - графіком документальних виїзних перевірок є перелік платників податків, що підлягають плановій перевірці контролюючими органами у відповідний період календарного року.

Пунктом 2 статті 77 ПК України встановлено що, до плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.

Таким чином, до 25 грудня 2018 року ДФС України була зобов`язана оприлюднити сформований та затверджений план-графік проведення планових документальних перевірок на поточний 2019 рік, до якого включаються винятково платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів.

Судом встановлено що, 22.12.2018 року, на дотримання вимог п.1 ст.77 ПК України, ДФС України оприлюднила на своєму офіційному веб-сайті план-графік проведення планових документальних перевірок на поточний 2019 рік, до якого позивача не було включено.

Згідно пункту 2 статті 77 ПК України порядок формування та затвердження плану-графіка, перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до пункту 1 Порядку формування та затвердження плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України №524 від 02.06.2015 року (далі – Порядок №524) оновлення річного плану-графіка здійснюється у разі його коригування територіальними органами ДФС.

Пунктом 2 Порядку №524 передбачено, що формування (коригування) планів графіків територіальних органів ДФС України здійснюється у порядку, встановленому у розділах ІІІ-V Порядку №524. Формування (коригування) планів-графіків здійснюється засобами інформаційно-телекомунікаційних систем Державної фіскальної служби України.

Пунктом 3 Порядку №524 встановлено, що проекти річних планів-графіків складаються територіальними органами ДФС не пізніше 01 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки, квартальних планів графіків - не пізніше 20 числа останнього місяця поточного кварталу засобами інформаційно-телекомунікаційних систем ДФС. Проекти коригування планів-графіків у разі здійснення такого коригування формуються територіальними органами ДФС не пізніше 03 числа кожного місяця поточного року, починаючи з другого місяця поточного року, засобами інформаційно-телекомунікаційних систем ДФС. Разом з проектом плану-графіка (коригування плану-графіка) формуються інформаційно-аналітичні довідки за кожним платником податків з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем ДФС. Після остаточного узгодження проектів планів-графіків (коригування планів-графіків) територіальні органи ДФС надають департаментам аудиту та податків і зборів з фізичних осіб засобами автоматизованої інформаційної системи "Управління документами" плани графіки (коригування планів-графіків) з відповідними додатками та обґрунтування підстав включення платника податків до плану-графіка (коригування плану-графіка). Разом з тим, у розділами ІІІ-V Порядку №524 не передбачено можливість коригування у поточному році вже сформованого і затвердженого річного плану-графіка проведення перевірок шляхом включення до нього нових платників податків.

Судом встановлено, що ТОВ «ВЕКТОР ОЙЛ ТРЕЙД» включено до плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік шляхом проведення його коригування у червні місяці 2019 року та затверджено листом в.о. голови ДФС України від 12.06.2019 року.

Отже, коригування плану-графіку складено з порушеннями строків, а саме, як передбачено Порядком №524, проект плану-графіку на наступний квартал формуються територіальними органами ДФС не пізніше 20 числа останнього місяця поточного кварталу, проект коригування плану-графіку у разі здійснення такого коригування формуються територіальними органами ДФС не пізніше 03 числа другого та третього місяця поточного кварталу.

Таким чином, суд прийшов висновку, що оскільки згідно чинного законодавства у податкових органів відсутні повноваження щодо коригування у поточному році вже сформованого і затвердженого річного плану-графіка проведення перевірок шляхом включення до нього нових платників податків, відповідачем не дотримано умов та порядку прийняття контролюючим органом рішення про проведення перевірки, а тому наказ Головного управління ДПС в Одеській області №937 від 17.10.2019 року «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ВЕКТОР ОЙЛ ТРЕЙД» є протиправним.

Аналіз вищенаведених норм права дає підстави для висновку що, лише дотримання контролюючим органом встановлених умов та порядку прийняття ним рішень про проведення перевірок може бути належною підставою для винесення наказу про проведення перевірки.

Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду України у справах №826/11217/18 від 08.10.2019 року та №21-425а14 від 27.01.2015 року.

Частиною 1 ст.77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Згідно ч.1 ст.72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Таким чином, на підставі ст.8 КАС України, згідно якої усі учасники адміністративного процесу є рівними та ст.9 КАС України, відповідно до якої розгляд і вирішення справ у адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, з`ясувавши обставини у справі, перевіривши всі доводи і заперечення сторін та надавши правову оцінку наданим доказам, суд дійшов висновку що наказ Головного управління ДПС в Одеській області №937 від 17.10.2019 року «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ВЕКТОР ОЙЛ ТРЕЙД» є таким, що не ґрунтується на нормах чинного податкового законодавства та підлягає скасуванню.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

З огляду на зазначене та згідно із ст.139 КАС України судові витрати ТОВ «ВЕКТОР ОЙЛ ТРЕЙД» у загальній сумі 1921,00 грн., сплачені згідно платіжного доручення №581 від 23.10.2019 року підлягають стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної податкової служби в Одеській області.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 12, 14, 44, 139, 242-246, 255 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕКТОР ОЙЛ ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 30542756) до Головного управління Державної податкової служби в Одеській області (код ЄДРПОУ 43142370) про визнання протиправним та скасування наказу №937 від 17.10.2019 року – задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління ДПС в Одеській області №937 від 17.10.2019 року «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ВЕКТОР ОЙЛ ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 30542756).

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ 43142370) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕКТОР ОЙЛ ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 30542756) суму сплаченого судового збору в розмірі 1921,00 грн. (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна гривня нуль копійок).

Рішення суду набирає законної сили, згідно ст. 255 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено, згідно ст. 295 КАС України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляд справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. При цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII “Перехідні положення” КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Повне рішення суду складено та підписано суддею 04 грудня 2019 року.

Суддя С.О. Cтефанов

.