
Справа № 460/4149/19
Провадження №3/944/3141/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28.11.2019 рокум.Яворів
Суддя Яворівського районного суду Львівської області Кондратьєва Н.А., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Головного управління ДФС у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , працюючого на посаді регіонального керівника ТОВ «Оіл Трейд»,
за ч. 1 ст. 164 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення ЛВ № 26 від 08.08.2019 року, 13.03.2019 року в період 12 год 00хв - 15год 00хв, на підставі ухвали Сихівського районного суду м. Львова, в межах досудового розслідування кримінального провадження №32018140000000094 від 12.12.2018 року, за попередньою правовою кваліфікацією кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204 КК України, проведено огляд місця події на АЗС за адресою: АДРЕСА_3 район, с. Рясне АДРЕСА_4 , вул. Вузька, 8. В ході проведення огляду та подальшим досудовим розслідуванням кримінального провадження зібрано матеріали щодо здійснення господарської діяльності ТОВ «Оіл Трейд Плюс» (код ЄДРПОУ 42740572) з продажу дизпалива на АЗС за адресою: Львівська область Яворівський район с.Рясне-Руське, вул. Вузька, 8 без одержання, передбачених чинним законодавством дозволів, а саме: дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами і дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію устаткування відвищеної небезпеки, чим передбачено адміністративну відповідальність за ч. 1 ст.164 КУпАП. Враховуючи вищевикладене, службові особи ТОВ «Оіл Трейд Плюс» в особі регіонального керівника ОСОБА_1 вчинили адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Постановою Яворівського районного суду Львівської області від 16.08.2019 року, матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164 КУпАП повернуто Оперативному управлінню ГУ ДФС у Львівській області для належного оформлення.
31.10.2019 року матеріали справи повторно скеровано до Яворівського районного суду Львівської області, для розгляду та вирішення справи по суті.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, хоча належним чином був повідомлений про час і місце судового засідання, причини неявки суду не повідомив, а тому відповідно до ст. 268 КУпАП, вважаю за можливе розглянути справу у його відсутності.
У відповідності до ст. 245 КУпАП, суд має повно, всебічно і об`єктивно з`ясувати обставини кожної справи, вирішуючи її в точній відповідності до вимог чинного законодавства.
Кодексом України про адміністративні правопорушення визначено форму і основні елементи змісту протоколу про адміністративне правопорушення. В ньому, зокрема, повинно бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, встановлені на підставі сукупності досліджених доказів, які наведені на обґрунтування наявності складу правопорушення і правильності його юридичної кваліфікації.
Відповідно до ст.129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Вивчивши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності, вважаю за необхідне закрити провадження в справі у зв`язку з відсутністю у діях особи складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, виходячи з наступного.
За правилами ч. 1 ст. 164 КУпАП настає відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
З диспозиції зазначеної статті випливає, що вона носить бланкетний характер і передбачає відповідальність за вчинення ряду окремих незаконних діянь, які врегульовані законодавством України. При цьому у протоколі відсутні посилання на конкретну норму правового акту, яка зобов`язує суб`єкта господарювання отримати зазначені у протоколі дозволи.
Окрім цього, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено дати та часу вчинення правопорушення, що унеможливлює з`ясування питання чи не закінчилися на момент розгляду справи строки, передбачені ст.38 КУпАП. Не вказано протягом якого часу особа здійснювала відповідну діяльність (у даному випадку це має бути проміжок часу, а не конкретна дата й час, адже господарська діяльність обов`язково має тривалий, а не одноразовий характер).
Відповідно до ст.164 КУпАП суб`єктом правопорушення можуть бути фізичні та юридичні особи, які є суб`єктами господарської діяльності та здійснюють її з порушеннями встановлених вимог.
Згідно зі ст. 3 Господарського кодексу України, під господарською діяльністю розуміється діяльність суб`єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність. Господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб`єкти підприємництва - підприємцями.
Згідно зі ст. 42 Господарського кодексу України, підприємництво як вид господарської діяльності - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб`єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Суб`єктом відповідальності у даному випадку є суб`єкт господарювання, однак, в матеріалах справи відсутні будь-які докази на підтвердження того, що ОСОБА_1 є такою посадовою особою, оскільки, ОСОБА_1 займає посаду регіонального керівника з 01.03.2019 року та діє на підставі довіреності, а згідно виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань встановлено, що ТОВ «Оіл Трейд Плюс» зареєстроване як юридична особа, керівником якої є ОСОБА_2 .
За таких обставин вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, коли відсутня подія і склад адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 247, 283-284 КУпАП, суддя –
П О С Т А Н О В И В:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.164 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити у зв`язку з відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подання апеляційної скарги через Яворівський районний суд Львівської області.
Суддя Н.А.Кондратьєва