Постанова № 86111948, 26.11.2019, Луцький міськрайонний суд Волинської області

Дата ухвалення
26.11.2019
Номер справи
161/16284/19
Номер документу
86111948
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 161/16284/19

Провадження № 3/161/4178/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м.Луцьк 26 листопада 2019 року

Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Олексюк А.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого вчителем в КЗ «Луцька загальноосвітня школа I-III ступенів №15 Луцької міської ради Волинської області, проживаючого в АДРЕСА_1 , -

- за ст.ст.124, 126 ч.3, 130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В:

Згідно протоколів про адміністративні правопорушення серія ОБ №189829, серія ОБ №189830, серія ДПР18 №365225 від 22.09.2019 року вбачається, що ОСОБА_1 22.09.2019 року, о 17 год. 35 хв., по вул. Карпенка-Карого в м. Луцьку, керував транспортним засобом марки «Kia Carens», номерний знак НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп`яніння, чим порушив вимоги, передбачені п.2.9 (а) ПДР України.

Крім того, ОСОБА_1 22.09.2019 року, о 17 год. 35 хв. по вул. Карпенка-Карого в м. Луцьку, керуючи транспортним засобом марки «Kia Carens», номерний знак НОМЕР_1 , не врахував дорожню обстановку, не вибрав безпечної швидкості та не дотримався безпечної дистанції і допустив зіткнення з транспортним засобом ««Volkswagen Passat», д.н.з. НОМЕР_2 , який стояв попереду та внаслідок наїзду змістився вперед та зіткнувся із автомобілем марки «Renault Espace», д.н.з. НОМЕР_3 , який стояв попереду. Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди транспортні засоби отримали механічні пошкодження, чим порушив вимоги п.п.2.3 (б), 12.1, 13.1 Правил дорожнього руху України.

Він же, 22.09.2019 року, о 17 год. 35 хв. по вул. Карпенка-Карого в м. Луцьку, керував транспортним засобом марки «Kia Carens», номерний знак НОМЕР_1 , будучи особою, якав тимчасово обмежена в праві керування транспортними засобами, згідно постанови Володимир-Волинського міськрайонного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ у Волинській області від 23.02.2018 року.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ст.124, 126 ч.3, ст.130 ч.1 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 , винуватість в інкримінованих йому правопорушеннях визнав частково, суду пояснив, що дійсно керував транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння та скоїв ДТП, у вчиненому щиро розкаявся, запевнив суд, що в подальшому не порушуватиме Правил дорожнього руху України. Зазначив, що зі ст. 126 ч.3 КУпАП він не погоджується, оскільки постанови Володимир-Волинського міськрайонного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ у Волинській області від 04.10.2019 року відносно нього скасовано обмеження у праві керування транспортними засобами.

Згідно ст.245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності

Згідно ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

У відповідності до вимог ст. 21 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, крім посадової особи, звільняється від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу, якщо з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника до нього доцільно застосувати захід громадського впливу.

Таким чином, передача справи на вирішення трудовому колективу передбачає фактичне звільнення особи від відповідальності за вчинене правопорушення та така особа не може бути піддана адміністративному стягненню, що відповідно до ст. 23 КУпАП є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Таким чином у клопотанні трудового колективу КЗ «Луцька загальноосвітня школа I-III ступенів №15» Луцької міської ради Волинської області зазначається прохання про звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої 124, 126 ч.3, 130 ч.1 КУпАП, з передачею адміністративних матеріалів на розгляд трудовому колективу. Однак враховуючи характер вчинених ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, що свідчить про недоцільність застосування до нього заходів громадського пливу, тому у задоволенні клопотання трудового колективу КЗ «Луцька загальноосвітня школа I-III ступенів №15» Луцької міської ради Волинської області слід відмовити.

Крім цього, винуватість ОСОБА_1 у вчиненому повністю підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення ОБ №189829, серія ОБ №189830, серія ДПР18 №365225 від 22.09.2019 року, схемою місця дорожньо-транспортної пригоди до протоколу, інформацією з бази даних НАІС про відсутність повторності, результатом алкотесту «Drager», актом на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та іншими наявними матеріалами справи.

Диспозиція ч.3 ст.126 КУпАП передбачає заборону керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами, що є основною складовою даного адміністративного правопорушення.

Однак, як вбачається із поданої до суду постанови головного державного виконавця Володимир-Волинського міськрайонного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ у Волинській області про скасування тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами серія ВП №47857901 від 04.10.2019 року, що заборгованість зі сплати аліментів ОСОБА_1 погашена в повному обсязі.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.126 ч.3 КУпАП підлягає закриттю на підставі п.1 ст.247 КУпАП у зв`язку з відсутністю в його діях складу даного адміністративного правопорушення.

Аналізуючи зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст.124, 130 ч.1 КУпАП.

Таким чином, суд вважає, що ОСОБА_1 своїми діями, направленими на керування транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, а також порушивши правила дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортного засобу, вчинив правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП.

Відповідно до ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.

Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

При накладенні стягнення, суд враховує характер вчинених правопорушень, які відносяться до правопорушень на транспорті,в галузі шляхового господарства і зв`язку, особу порушника, ступінь його вини, відсутність обставин, що пом`якшують його відповідальність.

Враховуючи всі обставини справи, особу правопорушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, суд приходить до висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування усіма видами транспортних засобів на строк 1 (один) рік, що передбачено санкцією ч.1 ст.130 КУпАП.

Дана міра адміністративного стягнення, на думку суду, буде необхідною і достатньою для попередження особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, від скоєння нових адміністративних правопорушень.

На підставі ст.40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід також стягнути судовий збір у сумі 384 грн. 20 коп.

Керуючись ст.ст.283,284 КУпАП, на підставі ч.1 ст.130, ст.124, ст.36 КУпАП, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.126 ч.3 КУпАП – закрити на підставі ст. 247 п.1 КУпАП, в зв`язку з відсутністю в діях складу адміністративного правопорушення.

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст.124, 130 ч.1 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення за правилами ст.36 КУпАП у виді штрафу у розмірі 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком 1 (один) рік.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривень 20 копійок за наступними реквізитами: найменування суду - Луцький міськрайонний суд Волинської області, назва податку - судовий збір, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783, рахунок отримувача: 31211256026001.

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд, шляхом подачі апеляційної скарги особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником упродовж десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Луцького міськрайонного суду А.В. Олексюк