
Справа № 161/11909/19
Провадження № 2/161/2991/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 грудня 2019 року місто Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі :
головуючого – судді Філюк Т.М.
за участю секретаря судового засіданняч Бортнюка А.В.
представника позивача ОСОБА_1
представника відповідача Луцької міської ради Андрусяка І.В.,
представника третьої особи Міщук І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Луцької міської ради, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, ОСОБА_3 , про визнання протиправною бездіяльності органу місцевого самоврядування,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_2 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_3 , Луцької міської ради про захист прав власника, шляхом знесення самочинного будівництва, визнання протиправною бездіяльності органу місцевого самоврядування.
Ухвалою від 06 листопада 2019 року позовні вимоги ОСОБА_2 до відповідача ОСОБА_3 про захист прав власника, шляхом знесення гаража, збудованого з порушенням державних будівельних норм на межі земельних ділянок, призначених для будівництва та обслуговування житлових будинків, розташованих за адресами: АДРЕСА_1 залишено без розгляду.
Ухвалою від 6 листопада 2019 року залучено до участі в справі в якості третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, ОСОБА_3 .
В судовому засіданні представник відповідача заявив клопотання про закриття провадження у справі на підставі п.1 ч.1 ст 255 ЦПК України, оскільки даний спір не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Заслухавши думку представника позивача, яка заперечувала щодо закриття провадження, представника третьої особи, яка підтримала заявлене клопотання, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що клопотання підлягає до задоволення виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 Цивільного процесуального кодексу України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Пунктом 1 ч.1 ст. 19 КАС України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження
Відповідно до п.2 ч. 1 ст. 4 КАС України публічно-правовий спір - спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або вноважує або зобов`язує надавати такі послуги виключно суб`єкта владних повноважень, і спір виник у зв`язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є суб`єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв`язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб`єкта владних повноважень або іншої особи;
Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 255 Цивільного процесуального кодексу України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо: справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Так, ухвалою від 29 липня 2019 року відкрито провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , Луцької міської ради про захист прав власника, шляхом знесення самочинного будівництва, визнання протиправною бездіяльності органу місцевого самоврядування. В подальшому, ухвалою від 6 листопада 2019 року залишено без розгляду позовні вимоги до відповідача ОСОБА_3 про захист прав власника, шляхом знесення гаража, збудованого з порушенням державних будівельних норм на межі земельних ділянок, призначених для будівництва та обслуговування житлових будинків, розташованих за адресами: АДРЕСА_1 .
Таким чином, позовна вимога позивача до Луцької міської ради з приводу визнання протиправною бездіяльності органу місцевого самоврядування є публічно-правовим спором, що виключає його розгляд в порядку цивільного судочинства та повинен розглядатись за вимогами Кодексу адміністративного судочинства, а відтак провадження у справі підлягає закриттю.
Керуючись ст.. 255 ЦПК України, суд,-
у х в а л и в :
Клопотання представника відповідача - задовольнити.
Закрити провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до Луцької міської ради, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, ОСОБА_3 , про визнання протиправною бездіяльності органу місцевого самоврядування.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Дата складання повного тексту ухвали 05 грудня 2019 року.
Суддя
Луцького міськрайонного суду Т.М.Філюк