Рішення № 86098234, 04.12.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.12.2019
Номер справи
420/5144/19
Номер документу
86098234
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/5144/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 грудня 2019 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді ТанцюриК.О., розглянувши у порядку письмового провадження у м.Одесі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо зниження розміру пенсії за вислугу років ОСОБА_1 при здійсненні перерахунку пенсії з 01.01.2018р. з 82% сум грошового забезпечення до 70% сум грошового забезпечення, зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років (із врахуванням раніше виплачених сум) ОСОБА_1 з 01.01.2018р. у розмірі 82% сум оновленого грошового забезпечення ( з врахуванням довідки про розмір грошового забезпечення, спрямованої Головним управлінням Державної фіскальної служби в Одеській області до Пенсійного фонду), а з 05 березня 2019 року з урахуванням 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018р.

Ухвалою суду від 04.09.2019р. відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Ухвалою суду від 04.09.2019р. зупинено провадження у справі №420/5144/19 до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №240/5401/18.

Ухвалою суду від 04.12.2019р. поновлено провадження по справі.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що до 01 березня 2018 року йому пенсію було розраховано у розмірі 82% грошового забезпечення, проте після перерахунку пенсії на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» її розмір було зменшено до 70% грошового забезпечення. 19.06.2019р. позивач звернувся до Головного управління пенсійного фонду України в Одеській області із заявою про приведення розміру його пенсії з 01.01.2018 р. перерахованої на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» у розмірі 82% грошового забезпечення у зв`язку із заниженням розміру пенсії до 70% грошового забезпечення, проте Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області листом від 03.07.2019 р. № 1396/С-11 відмовило здійснити перерахунок пенсії виходячи із розміру 82% грошового забезпечення. Позивач вказав, що при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватися норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, а внесені зміни до частини 2 статті 13 Закону №2262-ХІІ щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 70% грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії. ОСОБА_1 зазначив, що з набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704, якою змінені (збільшені) розміри грошового забезпечення військовослужбовців, у позивача виникли підстави для перерахунку пенсії, а скасування п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 грудня 2018 року у справі N826/3858/18 не впливає на вказані підстави. При цьому, позивач зазначив, що у зв`язку із скасуванням пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18, обмеження щодо часткової виплати суми підвищення до пенсії скасовано та відповідно з 05 березня 2019 року пенсія позивачу підлягає виплаті у розмірі 100 відсотків суми підвищення пенсії.

24.09.2019р. до суду від Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого відповідач зазначив, що на виконання постанови №103 головним управлінням 12.04.2018р. проведено перерахунок пенсії позивачу на підставі довідки про розмір грошового забезпечення за відповідною посадою “начальник відділу у складі управління” з урахуванням посадового окладу в сумі 7610,00 грн, окладу за військовим (спеціальним) званням в сумі 1410,00 грн. та надбавки за вислугу років в сумі 4510,00 грн. Відповідач вказав, що основний розміру грошового забезпечення позивача встановлено 70%, оскільки 01.10.2011р. набрав чинності Закону України від 08.07.2011р. № 3668-VІ “Про заходи щодо законодавчого реформування пенсійної системи” яким було внесено зміни до частини 2 статті 13 Закону №2262-ХІІ, а саме: “У частині другій статті 13 Закону України №2262-ХІІ цифри "90" замінити цифрами "80". В подальшому 01.04.2014р. набрав чинності Закон України від 27.03.2014 №1166-VII “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в України”, яким з 01.05.2014р. внесено подальші зміни до частини 2 статті 13 Закону №2262-ХІІ, а саме: “У частині другій статті 13 Закону України №2262-ХІІ цифри « 80» замінити цифрами "70"”, а отже, на думку відповідача, врахування при проведенні перерахунку основного розміру грошового забезпечення у розмірі 82%, призведе до незаконних дій з боку головного управління, оскільки зазначена позивачем редакція частини 2 ст.13 втратила чинність. Водночас, відповідач зазначив, що у 2018 році позивачу проведено перерахунок пенсії уже на підставі видів грошового забезпечення діючих військовослужбовців, тому і застосуванню підлягає законодавство, що діє на момент виникнення права на такий перерахунок — станом на 01.01.2018. Щодо вимог позивача про виплату пенсії з урахуванням 100% суми підвищення, відповідач зазначив, що з урахування того, що п.1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018р. №103 скасовані рішенням Окружного адміністративного суду м.Києва від 12.12.2018р., яке набрало законної сили з 05.03.2019р., дії управління до 05.03.2019р. є законними та протиправними судом визнані не були. При цьому, відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. Враховуючи, що після скасування ч. 1 та 2 Постанови №103 Кабінетом Міністрів України новий порядок здійснення перерахунку пенсії з метою виконання положень Закону №2262-ХІІ та Постанови №704 прийнято не було, пенсія позивачу виплачується головним управлінню у розмірах передбачених Постановою №103. При цьому, відповідач вказав, що органам Пенсійного фонду забезпечене відповідне фінансування для проведення перерахунку, а отже самостійне визначення розміру пенсії та її виплата органами Пенсійного фонду призведе до збитків Державного бюджету України. Крім того, відповідач звернув увагу суду на положення Постанови Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 №804 про “Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян”, норми якої були прийняті після скасування пунктів 1, 2 Постанови №103, якою встановлено, що виплата пенсій перерахованих з 1 січня 2018 р відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, здійснюється у 2019 році в розмірі 75 відсотків суми підвищення пенсії, визначеної станом на 1 березня 2018 року.Таким чином, як зазначив відповідач, Головне управління є органом виконавчої влади, який відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України має право діяти лише у межах, передбачених діючим законодавством України, а отже виплата 100% сум підвищення призведе до порушення норм діючого законодавства.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Наказом Державної податкової адміністрації України від 29.12.2005р. №175-о/д підполковника податкової міліції Славинського Миколи Михайловича, начальника відділу організаційно-аналітичного забезпечення та секретного діловодства Регіонального управління по боротьбі з корупцією в органах державної податкової служби ДПА в Одеській області, 30.12.2005р. звільнено у відставку за віком (а.с.46).

Як вбачається з копії пенсійної справи ОСОБА_1 (а.с.40-60) з 31.12.2005р. позивачу призначено пенсію за вислугу років у розмірі 82% грошового забезпечення.

Судом встановлено, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018р. №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017р. № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», Головним управлінням Пенсійного фонду в Одеській області здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 та визначено основний розмір пенсії з 01.01.2018р. - 70% грошового забезпечення(а.с. 43).

19.06.2019р. ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області із заявою про здійснення з 01.01.2018р. перерахунку виходячи із відсоткового значення розміру пенсії -82% від сум грошового забезпечення(а.с. 19-20).

Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 03.07.2019р. №1396/С-11 відмовлено ОСОБА_1 у перерахунку пенсії, посилаючись на те, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018р., залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019р., пункти 1 і 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, згідно з якими ОСОБА_1 було здійснено перерахунок пенсії з 01.01.2018, визнані протиправними та нечинними, а інші умови та розміри проведення перерахунку не передбачені, тому на даний час для його проведення підстави відсутні.

Відповідно до положень статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992р. N 2262-XII (у редакції, чинній на момент призначення пенсії позивачу) пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах:а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров`я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення; { Пункт "а" частини першої статті 13 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3946-12 від 04.02.94 }б) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 років і 6 місяців становить військова служба, служба в органах внутрішніх справ або служба в державній пожежній охороні (пункт "б" статті 12): за загальний трудовий стаж 25 років - 50 процентів і за кожний рік стажу понад 25 років - один процент відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); в) особам, зазначеним у пунктах "а" і "б" цієї статті, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, розмір пенсії

за вислугу років збільшується на 10 процентів, а віднесеним до категорій 2, 3 - на 5 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

Загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.

Перерахунок призначених відповідно до цього Закону пенсій визначений статтею 63, відповідно до якої перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України (редакція, чинна на час проведення перерахунку пенсії).

Частиною 4 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначено, що у разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», згідно з пунктами 2 та 3 якого Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України (редакція, чинна на момент перерахунку пенсії позивача).

Відповідно до пункту 4 Порядку №45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Згідно із п. 5 Порядку №45 визначено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» встановлено, зокрема, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення (пункт 2 постанови). Також цією постановою установлені тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схема тарифних розрядів за основними типовими посадами, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями.

У подальшому Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», пунктом 1 якої постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) до 01 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Таким чином, відсотковий розмір при призначенні пенсії визначається статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на момент призначення пенсії, а розміри складових пенсії визначаються Кабінетом Міністрів України.

При цьому, як вбачається із наведених норм, такі складові пенсії, як і їх розміри, не є сталими і регулюються постановами Кабінету Міністрів України.

Разом з тим відсоткове співвідношення, установлене статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», уже призначеної пенсії до складових грошового забезпечення (окладу) є сталим, оскільки визначається на день призначення пенсії.

Відповідно до частини другої статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на момент виникнення спірних правовідносин було установлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення.

Разом з тим застосування цього показника до перерахунку пенсії відповідача є протиправним, як тому, що стосується призначення нових пенсій, а не перерахунку раніше призначених, так і з огляду на те, що законодавчо діє принцип незворотності нормативно-правових актів у часі в силу прямих приписів статті 58 Конституції України.

Враховуючи викладене та те, що порядок перерахунку призначених пенсій військовослужбовців урегульований нормами статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яка змін не зазнавала, а також нормами постанов Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 та від 21 лютого 2018 року № 103, тому застосування статті 13 цього Закону, яка регулює призначення пенсій, є протиправним, оскільки процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення.

Отже, враховуючи вищевикладене та те, що позивачу при призначенні пенсії було визначено основний розмір пенсії -82% грошового забезпечення, вимога позивача про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо зниження розміру пенсії за вислугу років ОСОБА_1 при здійсненні перерахунку пенсії з 01.01.2018р. з 82% сум грошового забезпечення до 70% сум грошового забезпечення, є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Враховуючи викладене та те, що суд прийшов до висновку про безпідставність зменшення з 01.01.2018р. основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 72 % на 70 процентів грошового забезпечення, позовна вимога позивача про зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років (із врахуванням раніше виплачених сум) ОСОБА_1 з 01.01.2018р. у розмірі 82% сум грошового забезпечення, підлягає задоволенню.

Разом з тим, враховуючи те, що предметом розгляду справи ОСОБА_2 є дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо зниження основного розміру пенсії за вислугу років ОСОБА_1 при здійсненні перерахунку пенсії з 01.01.2018р. та позивач в рамках цієї справи не звертався до суду із позовними вимоги щодо оскарження рішення, дій чи бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України щодо порядку виплати перерахованої пенсії з 1 січня 2018 р. - 50 відсотків; з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків; з 1 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року, суд вважає, що позовні вимоги позивача в частині зобов`язання відповідача виплатити з 05.03.2019р. перераховану пенсію з урахуванням 100 % суми підвищення пенсії, є передчасними та задоволенню не підлягають.

При прийнятті рішення, судом враховано висновки Великої Палати Верховного Суду у зразковій справі №240/5401/18, оскільки позов ОСОБА_1 містить зазначені в ухвалі Верховного Суду від 10.01.2019 р. ознаки типової справи:

- позивачами у них є особи, яким призначено пенсію за вислугу років, відповідно до Закону №2262-ХІІ;

- відповідачем у них є один і той самий суб`єкт владних повноважень (територіальний орган Пенсійного фонду України), на пенсійному обліку якого перебувають позивачі;

- спір виник з аналогічних підстав у відносинах, що регулюються одними нормами права (у зв`язку зі зменшенням територіальним органом Пенсійного фонду України основного розміру пенсії до 70 відсотків відповідно до частини другої ст.13 Закону №2262-ХІІ в редакції чинній на момент здійснення перерахунку);

- позивачі заявили аналогічні позовні вимоги (по-різному висловлені, але однакові по суті: визнати протиправними дії та зобов`язати відповідача провести перерахунок та виплату пенсії, виходячи з розміру грошового забезпечення у відсотках, які були визначені на момент призначення пенсії).

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи викладене, суд вважає, що адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню.

Частиною 1 ст.139 КАС України визначено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як вбачається з квитанції № 11 від 30.08.2019р. позивачем сплачено судовий збір за подання вказаного адміністративного позову у розмірі 768,40грн.

Враховуючи те, що суд прийшов до висновку про наявність підстав для задоволення позовної заяви ОСОБА_1 та оскільки вимозі про зобов`язання відповідача вчинити певні дії передує вимога про встановлення порушення прав, свобод та інтересів позивача, судовий збір за другу вимогу позивача не стягувався, суд вважає за можливе стягнути з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань на користь позивача сплачений судовий збір у сумі 768,40грн.

Керуючись ст.ст. 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо зниження розміру пенсії за вислугу років ОСОБА_1 при здійсненні перерахунку пенсії з 01.01.2018р. з 82% сум грошового забезпечення до 70% сум грошового забезпечення.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, м.Одеса, вул. Канатна, 83) здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) з 01.01.2018р. у розмірі 82% сум грошового забезпечення, із врахуванням раніше виплачених сум.

У задоволенні іншої частини позовних вимог-відмовити.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, м.Одеса, вул. Канатна 83) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), сплачений судовий збір у розмірі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім гривень сорок копійок).

Рішення набирає законної сили згідно ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293, 295 та п. 15-5 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя К.О. Танцюра

.