
Дата документу 31.10.2019
Справа № 501/1973/19
3/501/995/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 жовтня 2019 року суддя Іллічівського міського суду Одеської області Семенов О.А., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДФС в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , (відомості не зазначені),
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 , 23 квітня 2019 року, приблизно о 12 годині 00 хвилин, у магазині, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , порушила п.1 ст.3 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». З цих підстав відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення №26/11/15-32-40-05 від 13 червня 2019 року, за ст.155-1 ч.1 КУпАП.
Постановою Іллічівського міського суду Одеської області від 24 червня 2019 року матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, було повернуто до Головного управління ДФС в Одеській області для належного оформлення.
Матеріали після доопрацювання надійшли до Іллічівського міського суду Одеської області 04 вересня 2019 року, але, зазначені у постанові суду недоліки, виправлені не були.
Дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку про необхідність їх повторного повернення до Головного управління ДФС в Одеській області для належного оформлення з таких підстав.
Відповідно до ст.278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) вирішує, в тому числі, чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Вимогами ч.ч.1-4 ст.256 КУпАП встановлено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата та місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються права і обов`язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Однак посадовою особою Головного управління ДФС в Одеській області зазначена вимога закону не дотримана.
Так, в протоколі про адміністративне правопорушення відсутні відомості щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме: її дата та місце народження, громадянство, місце проживання, місце роботи та ін.
Крім того, особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, не вручено другий примірник протоколу, відмітки про її відмову від його отримання також немає. Будь-які докази направлення або вручення в установленому порядку ОСОБА_1 копії протоколу про адміністративне правопорушення в матеріалах справи відсутні.
Суд зауважує, що протокол у справі про адміністративне правопорушення є основним джерелом доказів, на підставі якого суд встановлює наявність чи відсутність у діянні особи правопорушення. Лише належно оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.
Враховуючи вищевикладене, оскільки протокол про адміністративне правопорушення вимогам КУпАП не відповідає, суд позбавлений можливості розглянути справу з дотриманням вимог чинного законодавства, у зв`язку із чим матеріали справи підлягають поверненню для доопрацювання та належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.280, 283, 284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, повернути до Головного управління ДФС в Одеській області - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя
Строк пред`явлення постанови до виконання згідно
Закону України «Про виконавче провадження»
Постанова набрала законної сили «__»______2019 р.