
Справа № 683/2807/19
2-а/683/50/2019
У Х В А Л А
03 грудня 2019 року м. Старокостянтинів
Суддя Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області Цішковський В.А., ознайомившись з матеріалами за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Поліцейського СРПП Старокостянтинівського ВП ГУ НП в Хмельницькій області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження,
ВСТАНОВИВ:
21.10.2019 року ОСОБА_1 в порядку адміністративного судочинства звернувся в Старокостянтинівський районний суд з позовом до Поліцейського СРПП Старокостянтинівського ВП ГУ НП в Хмельницькій області Чаплінського О.А. про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення від 31.07.2019 року, а також просить скасувати постанову державного виконавця Старокостянтинівського районного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області про відкриття виконавчого провадження від 13.09.2019 року.
Однак, вказана адміністративна справа непідсудна Старокостянтинівському районному суду та підлягає передачі до Хмельницького окружного адміністративного суду з наступних підстав.
Згідно ч.1 ст.20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
2. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Відповідно до ч.3 ст.21 КАС України якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) - місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.
Як вбачається з адміністративного позову, справа за вимогою про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду, а за вимогою про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження підсудна окружному адміністративному суду.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Крім того, відповідно до частин 5 та 6 ст.29 КАС України питання про передачу адміністративної справи розглядається судом у порядку письмового провадження . Питання про передачу адміністративної справи суд вирішує ухвалою.
Таким чином, оскільки до відкриття провадження по адміністративній справі виявилося, що вона підсудна Хмельницькому окружну адміністративному суду, тому справу необхідно передати у зазначений суд за підсудністю.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 20, 29, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, –
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Поліцейського СРПП Старокостянтинівського ВП ГУ НП в Хмельницькій області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження передати за підсудністю до Хмельницького окружного адміністративного суду.
Ухвала негайно набирає законної сили після її підписання та може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом 15 днів з дня її підписання.
Суддя