Постанова № 86088284, 29.11.2019, Ковпаківський районний суд м. Суми

Дата ухвалення
29.11.2019
Номер справи
592/16210/19
Номер документу
86088284
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 592/16210/19

Провадження № 3/592/2404/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 листопада 2019 року м.Суми

Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Фоменко Ірина Миколаївна, розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Управління патрульної поліції в Сумській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого водієм-експедитором в ТОВ «ФМ Хладопром», який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія ДПР18 №277688, 29.09.2019 року о 18 год. 25 хв., в м. Суми по вул. Леваневського, в районі будинку №22, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом Chery Amulet, д.н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп`яніння, що підтверджується висновком СОНД №3345. Від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора Alcotest Drager 6820 відмовився в присутності двох свідків.

Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9(а) ПДР України, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 , разом із адвокатом ОСОБА_2 В.А., свою вину не визнав та просив закрити провадження у справі, у зв`язку із невідповідністю протоколу про адміністративне правопорушення вимогам ст. 256 КУпАП, зокрема, в ньому відсутні докази керування ОСОБА_1 автомобілем; пояснення свідків, долучені до матеріалів справи, написані під диктовку поліцейського (в дійсності ж свідки не бачили хто керував транспортним засобом); в протоколі про адміністративне правопорушення нечітко сформульована суть обвинувачення та він, в супереч вимог ст. 254 КУпАП, був складений пізніше 24 годин після виявлення особи, яка вчинила правопорушення.

Поліцейський взводу №2 роти №2 БУПП в Сумській області Алієв М.О. в судовому засіданні зазначив, що протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП, відповідає вимогам КУпАП та був винесений в порядку, передбаченому Інструкцією з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженою Наказом МВС України №1395 від 07.11.2015 року. Огляд на виявлення ознак стану алкогольного сп`яніння проводився у встановленому законом порядку.

Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Диспозицією ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Як зазначено в п. 27 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспортного засобу, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» №14 від 23.12.2005 року, стан сп`яніння встановлюють шляхом огляду правопорушника, який проводять згідно з Інструкцією про порядок направлення громадян для огляду на стан сп`яніння в заклади охорони здоров`я та проведення огляду з використанням технічних засобів.

Відповідно до положень Розділу 1 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров`я України №1452/735 від 09.11.2015 року, огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану.

Огляд на стан сп`яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров`я (у сільській місцевості за відсутності лікаря – фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно п. п. 4, 15, 16 Розділу ІІІ Інструкції №1452/735 від 09.11.2015 року, метою огляду є встановлення наявності чи відсутності стану сп`яніння в обстежуваної особи.

За результатами огляду на стан сп`яніння та лабораторними дослідженнями встановлюється діагноз, який вноситься до акта медичного огляду.

Висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, видається на підставі акта медичного огляду.

Суд, заслухавши думку учасників провадження та вивчивши матеріали справи в їх сукупності, вважає, що вина ОСОБА_1 повністю доведена та підтверджується:

1) протоколом про адміністративне правопорушення серія ДПР18 №277688 від 06.10.2019 року, в якому чітко викладена дата, час місце і суть правопорушення, яка точно відповідає ознакам складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП (а.с.2);

2) актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, в якому перелічені ознаки алкогольного сп`яніння, виявлені у ОСОБА_1 , та зафіксовано відмову від проходження огляду на стан сп`яніння з використанням газоаналізатора Alcotest Drager 6820 (а.с.3);

3) висновком СОНД №3345 від 29.09.2019 року, яким встановлено наявність стану алкогольного сп`яніння ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.4);

4) письмовими поясненнями свідків, котрі підтвердити факт відмови ОСОБА_1 від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу та його бажання проведення огляду в закладі охорони здоров`я (а.с.5-8);

5) відеозаписом з нагрудної камери поліцейського, який містить фіксацію процедури притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП (а.с.11).

Враховуючи характер правопорушення та особу винного, ступінь його вини, вважаю необхідним накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави з позбавленням права керування транспортними засобами.

На підставі ст. ст. 40-1, 283 ч. 5 КУпАП, з ОСОБА_1 на користь держави належить стягнути судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп.

Керуючись ст. ст. 40-1, 130 ч. 1, 283 ч. 5 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 10200 грн. 00 коп. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.

Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп. (Одержувач – ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106, ЄДРПОУ – 37993783, Банк одержувача – Казначейство України (ЕАП), МФО – 899998, Рахунок отримувача – UA798999980000031211256026001, Код платежу – 22030106, ЄДРПОУ суду – 02886462).

Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Ковпаківський районний суд м. Суми протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя І.М. Фоменко