
Справа № 333/6618/19
Провадження № 3/333/1932/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 грудня 2019 року м. Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Кулик Вікторія Борисівна, розглянувши матеріал, який надійшов із Запорізького міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ФОП, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код: НОМЕР_1 ,
-за ч. 3 ст. 166-22 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
Відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 166-22 КУпАП, про те, що 08.11.2019 року на потужності з виробництва харчових продуктів, яке розташоване за адресою: м. Запоріжжя, вул. Чумаченка, буд. 32, біля входу до парку «ім. Гагаріна», був проведений позаплановий захід державного нагляду (контролю) стосовно додержання оператором ринку гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами. При проведенні позапланового заходу державного нагляду (контролю) встановлені порушення п. 1 ч. 1 ст. 41, п. 2 ч. 1 ст. 41, п. 1 ч. 1 ст. 45, п. 1 ч. 1 ст. 48, п. 2 ч. 1 ст. 48, п. 4 ч. 1 ст. 49, п. 9 ч. 1 ст. 49 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» № 771 - потужність не підтримується в чистому та робочому стані, відсутні належні умови для проведення прибирань, а саме відсутній в повному обсязі прибиральний інвентар, не упорядковано його зберігання; - потужність спланована, сконструйована та розмішена так, що не забезпечується її належне утримання, чищення та/або дезінфекція, запобігання або мінімалізація будь-якого забруднення, а також здійснення заходів, необхідних для забезпечення гігієнічних вимог, у тому числі заходів із боротьби зі шкідниками, запобігання накопиченню бруду, а саме: приміщення туалету для персоналу захаращено, не передбачено умови для дотримання правил особистої гігієни персоналу, відсутній умивальник, мило, дезінфекційні засоби для рук, паперові рушники. Вихід з туалету сконструйований безпосередньо в виробниче приміщення; - чищення та дезінфекція поверхонь обладнання та інвентарю не здійснюються у такий спосіб, щоб забезпечити захист від появи ризику забруднення, а саме: на потужності відсутні дозволені для закладів громадського харчування дезінфікуючі засоби; не розроблені інструкції щодо порядку проведення миття та дезінфекції обладнання, інвентарю; - до роботи допускається персонал, який не пройшов медичний огляд, огляд з протипоказань щодо поводження з харчовими продуктами, а також навчання у цього оператора ринку з питань гігієни персоналу. Підтверджуючи записи відсутні, періодичність такого навчання оператором ринку не встановлено; - персонал потужності не проходить навчання щодо гігієнічних вимог до виробництва та обміну харчових продуктів у цього оператора ринку; - не ведеться результативна боротьба із шкідниками, а саме не проводяться моніторингові заходи щодо відстеження наявності шкідників; - небезпечні та/або неїстівні речовини, а саме: мийні та дезінфікуючі розчини чітко не маркуються та не зберігаються в окремих контейнерах.
ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце слухання справи був повідомлений своєчасно та належним чином, у встановленому законом порядку, про що свідчить довідка про доставку СМС повідомлення.
Заяв, клопотань про відкладення слухання справи суду не надано.
У протоколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 зазначив, що буде розроблений план усунення виявлених порушень.
Судом встановлені наступні факти і відповідні їм правовідносини.
Частина 3 ст. 166-22 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення значень параметрів безпечності об?єктів санітарних заходів, встановлених законодавством про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів .
Вивчивши всі обставини справи та оцінивши в сукупності зібрані і досліджені докази, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, суд прийшов до висновку, що ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 166-22 КУпАП, яке полягає в порушенні значень параметрів безпечності об?єктів санітарних заходів, встановлених законодавством про безпечність. Вина ОСОБА_1 підтверджується зібраними матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення від 11.11.2019 року № 56/24 (а.с. 1-2); актом, складеним за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного контролю стосовно додержання операторами ринку вимог законодавства про харчові продукти та корми, здоров`я та благополуччя тварин № 2225/24 від 08.11.2019 року (а.с. 3-12); положенням про Запорізьке міське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області (а.с. 13-17).
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , суддя враховує характер вчиненого правопорушення, дані про його особу, відсутність обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність та приходить до висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в межах санкції ч. 3 ст. 166-22 КУпАП, що буде необхідним і достатнім для його виправлення та попередження вчинення ним подібних правопорушень в майбутньому.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 , на якого накладено адміністративне стягнення, підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ч. 3 ст. 166-22, ст. ст. 283-284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 166-22 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 166-22 КУпАП, у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п?ятдесят) грн. 00 коп. на користь держави.
Платіжні реквізити для сплати адміністративних штрафів:
Отримувач: УК у Ком.р-ні м.Зап./Комунар./21081100,
Код отримувача (ЄДРПОУ): 38025435
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП),
Номер рахунку (IBAN): UA328999980000031114106008005,
Код класифікації доходів бюджету: 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 (двадцять) коп.
Платіжні реквізити для перерахування судового збору:
Отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106,
Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783,
Банк отримувача:Казначейство України(ЕАП),
Номер рахунку(IBAN):UA798999980000031211256026001,
Код класифікаціїдоходів бюджету: 22030106
Згідно з ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня винесення постанови у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з ОСОБА_1 підлягає стягненню подвійний розмір штрафу в сумі 1 700 (одна тисяча сімсот) грн.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Комунарський районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Комунарського районного суду
м. Запоріжжя Вікторія Борисівна Кулик