
Справа №127/32094/19
Провадження №1-кс/127/17540/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2019 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області
в складі:
слідчого судді Вишара І.Ю.,
при секретарі Федоровій С.М.
за участю слідчого Воронюк С.В.,
прокурора Вознюк Д.В.,
підозрюваного ОСОБА_1 ,
захисника підозрюваного Кашпрук Т.В.,
розглянувши клопотання слідчого СУ ГУНП у Вінницькій області майора поліції Воронюк Світлани Валеріївни про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні 12019020000000185 від 19 квітня 2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 365-2, ст. 356, ч.1 ст. 358 КК України до чотирьох місяців , -
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшло клопотання слідчого СУ ГУНП у Вінницькій області майора поліції Воронюк Світлани Валеріївни про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні 12019020000000185 від 19 квітня 2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 365-2, ст. 356, ч.1 ст. 358 КК України до чотирьох місяців.
Клопотання мотивовано тим, що слідчим здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019020000000185 від 19 квітня 2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 365-2, ст. 356, ч.1 ст. 358 КК України.
Досудовим розслідуванням установлено, що ОСОБА_1 розпорядженням голови Вінницької обласної державної адміністрації від 03.04.2013 призначений на посаду начальника управління у справах національностей та релігії Вінницької обласної державної адміністрації (далі - Управління).
Відповідно до посадової інструкції від 15.02.2019 та Розпорядження Вінницької обласної державної адміністрації від 11.02.2019 № 103 «Про внесення змін та доповнень до «Положення про управління у справах національностей та релігії Вінницької обласної державної адміністрації» від 03.04.2013 № 135 ОСОБА_1 , здійснює контроль за дотриманням законодавства щодо прав національних меншин, свобод світогляду і віросповідання та про релігійні організації, узагальнення практики його застосування; забезпечує в області реалізацію державної політики у сфері державно-церковних відносин, гарантованого громадянами права на свободу світогляду, створення віруючим умов і можливостей для сповідання їх релігії, надання їм вільнодоступних місць богослужінь або релігійних зібрань, об`єднання у релігійні громади та інші релігійні організації. Запобігає будь-яким проявам релігійної винятковості, нетерпимості до невіруючих або віруючих інших віросповідань, зневажливого ставлення до почуттів громадян, розпалювання ворожнечі і ненависті на релігійному ґрунті; сприяє зміцненню взаєморозуміння між релігійними організаціями різних віросповідань, вирішення міжцерковних питань на засадах законодавства. Запобігає втручанню органів державної влади і об`єднань громадян у проваджену, відповідно до законодавства, діяльність релігійних організацій, а також втручанню релігійних організацій у діяльність державних органів і об`єднань громадян та інших релігійних організацій; здійснює контроль за додержанням законодавства про свободу світогляду та релігійні організації; здійснює державну реєстрацію юридичних осіб-релігійних організацій. Сприяє виконанню релігійними організаціями завдань, передбачених їх статутами (положеннями), не втручаючись у проваджену ними, відповідно до законодавства, діяльність; контролює дотримання законодавства щодо прав національних меншин.
Однак, ОСОБА_1 використовуючи надані йому владні повноваження вчинив кримінальне правопорушення за наступних обставин:
Управлінням у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації 10.07.2001 зареєстровано Релігійну організацію «Релігійна громада Свято-Успенського храму с. Велика Кісниця, Ямпільського району, Могилів-Подільської єпархії Української Православної Церкви» з керівником ОСОБА_2 . В подальшому, 01.03.2016 відомості про Релігійну організацію «Релігійна громада Свято-Успенського храму с. Велика Кісниця, Ямпільського району, Могилів-Подільської єпархії Української Православної Церкви» внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємств та громадських формувань та присвоєно код ЄДРПОУ 40334004.
Представниками Релігійної організації «Релігійна громада Свято-Успенського храму с. Велика Кісниця, Ямпільського району, Могилів-Подільської єпархії Української Православної Церкви» 15.02.2019 до управління у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації було подано письмову заяву та протокол загальних зборів вищевказаної релігійної громади № 8 від 27.01.2019, згідно яким члени релігійної громади на чолі з її керівником - ОСОБА_2 прийняли рішення відмовитись від будь-якої зміни підлеглості релігійної громади Свято-Успенського храму с. Велика Кісниця у канонічних і організаційних питаннях.
В подальшому, ОСОБА_1 достовірно знаючи з отриманої ним заяви релігійної громади № 4 від 15.02.2019 про відмову членів релігійної громади Свято-Успенського храму с. Велика Кісниця та її керівника ОСОБА_2 у зміні підлеглості релігійної громади у канонічних і організаційних питаннях, не приймаючи до уваги Статут «Релігійної громади Свято-Успенського храму с. Велика Кісниця Ямпільського району Могилів-Подільської єпархії Української Православної Церкви», згідного якого протокол зборів релігійної громади набуває чинність після його підписання настоятелем релігійної громади та затвердженням єпархіальним архієреєм, діючи умисно, самовільно, в супереч встановленого законом порядку, порушуючи та ігноруючи вимоги ст. 14 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», будучи обізнаним про наявність спору щодо зміни підпорядкування релігійної громади, прийняв до розгляду подані мешканкою с. Велика Кісниця ОСОБА_4 протокол загальних зборів «Релігійної громади Свято-Успенського храму с. Велика Кісниця Ямпільського району Могилів-Подільської єпархії Української Православної Церкви» № 1 від 31.01.2019, заяву ОСОБА_4 від 22.03.2019 щодо переходу релігійної громади Свято-Успенського храму с. Велика Кісниця в канонічне підпорядкування єпархії Православної Церкви України, протокол загальних зборів «Релігійної громади Свято-Успенського храму с. Велика Кісниця Ямпільського району Могилів-Подільської єпархії Української Православної Церкви» № 2 від 17.03.2019, які були складені з порушенням вимог Статуту вищевказаної релігійної громади. А також, ОСОБА_1 діючи всупереч встановленого порядку, без відома керівника релігійної громади Свято-Успенського храму с. Велика Кісниця Саджениці П .Я. , не маючи законних підстав, на письмовий запит адвоката Чубенко Т.В., яка діяла в інтересах ОСОБА_4 , надав останній завірену ним копію Статуту «Релігійної громади Свято-Успенського храму с. Велика Кісниця Ямпільського району Могилів-Подільської єпархії Української Православної Церкви», яку в подальшому ОСОБА_4 подала до управління у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації. Тим самим ОСОБА_1 посприяв в наданні права ОСОБА_4 на зміну підпорядкування «Релігійної громади Свято-Успенського храму с. Велика Кісниця Ямпільського району Могилів-Подільської» до єпархії Православної Церкви Української. У подальшому, ОСОБА_1 02.04.2019 відповідно до Наказу № 38 прийняв рішення про реєстрацію Статуту «Релігійної громади Свято-Успенського храму с. Велика Кісниця Ямпільського району Вінницько-Тульчинської єпархії Української Православної Церкви» (Православної Церкви Української) у новій редакції зі зміною юридичної адреси релігійної громади та її керівника. 05.042019 ОСОБА_1 особисто були внесені зміни до ЄДР щодо найменування вищевказаної релігійної громади, її керівника та юридичної адреси (місцезнаходження).
Такими діями ОСОБА_1 заподіяв значну шкоду інтересам релігійної громади с. Велика Кісниця Ямпільського району Вінницької області, обмеживши конституційні права мешканців вказаного села, позбавивши їх права здійснювати богослужіння, релігійні обряди, процесії та церемонії, а також, права володіння та користування майном релігійної громади.
Крім того, у зв`язку зі зміною найменування вищевказаної релігійної організації та її керівника, між вірянами та громадою с. Велика Кісниця неодноразово, на релігійному ґрунті, виникають конфлікти, які порушують звичайний устрій села.
Окрім того, ОСОБА_1 розпорядженням голови Вінницької обласної державної адміністрації від 03.04.2013 призначений на посаду начальника управління у справах національностей та релігії Вінницької обласної державної адміністрації (далі - Управління).
Відповідно до посадової інструкції від 15.02.2019 та Розпорядження Вінницької обласної державної адміністрації від 11.02.2019 № 103 «Про внесення змін та доповнень до Положення про управління у справах національностей та релігії Вінницької обласної державної адміністрації» від 03.04.2013 № 135 ОСОБА_1 , здійснює контроль за дотриманням законодавства щодо прав національних меншин, свобод світогляду і віросповідання та про релігійні організації, узагальнення практики його застосування; забезпечує в області реалізацію державної політики у сфері державно-церковних відносин, гарантованого громадянами права на свободу світогляду, створення віруючим умов і можливостей для сповідання їх релігії, надання їм вільнодоступних місць богослужінь або релігійних зібрань, об`єднання у релігійні громади та інші релігійні організації. Запобігає будь-яким проявам релігійної винятковості, нетерпимості до невіруючих або віруючих інших віросповідань, зневажливого ставлення до почуттів громадян, розпалювання ворожнечі і ненависті на релігійному ґрунті; сприяє зміцненню взаєморозуміння між релігійними організаціями різних віросповідань, вирішення міжцерковних питань на засадах законодавства. Запобігає втручанню органів державної влади і об`єднань громадян у проваджену, відповідно до законодавства, діяльність релігійних організацій, а також втручанню релігійних організацій у діяльність державних органів і об`єднань громадян та інших релігійних організацій; здійснює контроль за додержанням законодавства про свободу світогляду та релігійні організації; здійснює державну реєстрацію юридичних осіб-релігійних організацій. Сприяє виконанню релігійними організаціями завдань, передбачених їх статутами (положеннями), не втручаючись у проваджену ними, відповідно до законодавства, діяльність; контролює дотримання законодавства щодо прав національних меншин.
Однак, ОСОБА_1 використовуючи надані йому владні повноваження вчинив кримінальне правопорушення за наступних обставинах:
Управлінням у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації 21.04.1998 зареєстровано Релігійну організацію «Релігійна громада Свято-Преображенського храму Української Православної Церкви с. Лука-Мелешківська Вінницького району Вінницької області» з керівником ОСОБА_6 . В подальшому, 04.03.2013 внесено відомості про релігійну організацію до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємств та громадських формувань та присвоєно код ЄДРПОУ 38503756 та 07.07.2015 прийнято Статут «Релігійної громади Преображення Господнього с. Лука-Мелешківська Вінницького району Вінницької єпархії Української Православної Церкви» у новій редакції зі зміною найменування релігійної громади, який зареєстрований начальником управління у справах національностей та релігій ОСОБА_1 Однак, відомості про змін в найменуванні вищевказаної релігійної громади не було внесено до ЄДР.
Представниками Релігійної організації «Релігійної громади Преображення Господнього с. Лука-Мелешківська Вінницького району Вінницької єпархії Української Православної Церкви» 01.02.2019 до управління у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації було подано письмову заяву, згідно якої члени релігійної громади на чолі з її керівником - ОСОБА_6 прийняли рішення відмовитись від будь-якої зміни підлеглості релігійної громади «Релігійної громади Преображення Господнього с. Лука-Мелешківська Вінницького району Вінницької єпархії Української Православної Церкви» у канонічних і організаційних питаннях.
У подальшому, ОСОБА_1 достовірно знаючи згідно отриманої ним заяви від 01.02.20019 року відмову членів релігійної громади «Релігійної громади Преображення Господнього с. Лука-Мелешківська Вінницького району Вінницької єпархії Української Православної Церкви» та її керівника ОСОБА_6 у зміні підлеглості релігійної громади у канонічних і організаційних питаннях, не приймаючи до уваги Статут «Релігійної громади Преображення Господнього с. Лука-Мелешківська Вінницького району Вінницької єпархії Української Православної Церкви», згідного якого протокол зборів релігійної громади набуває чинність після його підписання настоятелем релігійної громади та затвердженням єпархіальним архієреєм, діючи умисно, самовільно, в супереч встановленого законом порядку, порушуючи вимоги ст. 14 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», будучи обізнаним про наявність спору щодо зміни підпорядкування релігійної громади, прийняв до розгляду подані мешканцем с. Лука-Мелешківська ОСОБА_7 протокол загальних зборів «Релігійної громади Преображення Господнього с. Лука-Мелешківська Вінницького району Вінницької єпархії Української Православної Церкви» № 3 від 14.04.2019 щодо переходу релігійної громади в канонічне підпорядкування єпархії Православної Церкви України, протокол загальних зборів Релігійної організації «Релігійна громада парафії Свято-Преображенського храму Української Православної Церкви» № 1 від 26.01.2019 щодо переходу релігійної громади в канонічне підпорядкування єпархії Православної Церкви України, протокол загальних зборів Релігійної організації «Релігійна громада парафії Свято-Преображенського храму Української Православної Церкви» № 2 від 17.02.2019. щодо переходу релігійної громади в канонічне підпорядкування єпархії Православної Церкви України, які були складені з порушенням вимог Статуту вищевказаної релігійної громади. А також, ОСОБА_1 діючи всупереч встановленого порядку, без відома керівника релігійної громади «Релігійної громади Преображення Господнього с. Лука-Мелешківська Вінницького району Вінницької єпархії Української Православної Церкви» ОСОБА_6 , не маючи законних підстав, на письмовий запит адвоката Чубенко Т.В., яка діяла в інтересах ОСОБА_7 , надав останньому завірену ним копію Статуту Релігійної громади «Релігійної громади Преображення Господнього с. Лука-Мелешківська Вінницького району Вінницької єпархії Української Православної Церкви», яку в подальшому ОСОБА_7 подав до управління у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації. Тим самим ОСОБА_1 посприяв в наданні права ОСОБА_7 на зміну підпорядкування «Релігійної громади Преображення Господнього с. Лука-Мелешківська Вінницького району Вінницької єпархії Української Православної Церкви» до єпархії Православної Церкви Української. В подальшому, ОСОБА_1 заздалегідь знаючи, що в ЄДР релігійна організація с. Лука-Мелешківська зареєстрована під найменуванням «Релігійна громада Парафії Свято-Преображенського храму Української Православної Церкви» з керівником ОСОБА_6 , 04.06.2019 відповідно до Наказу № 65 порушуючи Закон України «Про свободу совісті та релігійні організації», без оригіналу або завіреної належним чином копії статуту «Релігійної громади Парафії Свято-Преображенського храму Української Православної Церкви» прийняв рішення про реєстрацію Статуту «Релігійної громади Преображення Господнього с. Лука-Мелешківська Вінницькогорайону Вінницько-Барської єпархії Православної Церкви Української» у новій редакції зі зміною юридичної адреси релігійної громади та її керівника. Після чого, ОСОБА_1 особисто були внесені зміни до ЄДР щодо найменування вищевказаної релігійної громади, її керівника та юридичної адреси (місцезнаходження).
Такими діями ОСОБА_1 заподіяв значну шкоду інтересам жителям с. Лука-Мелешківська, позбавивши їх конституційного права здійснювати богослужіння, релігійні обряди, процесії та церемонії, а також права володіння та користування храмом, що призвело до постійних конфліктів на релігійному підґрунті.
За даним фактом 02.10.2019 ОСОБА_1 повідомлено про підозру у вчиненні ним кримінальних правопорушень, передбачених ст. 356 КК України.
ОСОБА_1 будучи допитаний в якості підозрюваного свою вину у вчиненні кримінальних правопорушень не визнав та повідомив, що реєстраційні дії по зміні підпорядкування релігійної громади Парафії Свято-Преображенського храму Української Православної Церкви та релігійної громади Свято-Успенського храму с. Велика Кісниця Ямпільського району Могилів-Подільської були проведені ним у відповідності до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».
Окрім того, в рамках даного кримінального провадження проводиться досудове розслідування по заяві керівника релігійної організації Української Православної Церкви смт. Вапнярка Томашпільського району Вінницької області ОСОБА_8 про те, що службовими особами управління у справах національностей та релігій Вінницького ОДА безпідставно проведено реєстраційні дії, внаслідок яких в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань змінено назву релігійної організації та відомості щодо її керівника.
Окрім того, в рамках даного кримінального провадження проводиться досудове розслідування по заяві керівника релігійної громади Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви с. Новоживотів Оратівського району про те, що службовими особами управління у справах національностей та релігій Вінницького ОДА безпідставно проведено реєстраційні дії, внаслідок яких в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань змінено назву релігійної організації та відомості щодо її керівника.
У ході розслідування у кримінальному провадженні проведено наступні слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії:
-допитано в якості представника потерпілого керівника релігійної громади Парафії Свято-Преображенського храму Української Православної Церкви ОСОБА_6;
-допитано в якості представника потерпілого керівника релігійної громади Української Православної Церкви смт. Вапнярка Томашпільського району Вінницької області ОСОБА_9;
-допитано в якості представника потерпілого керівника релігійної громади Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви с. Новоживотів Оратівського району ОСОБА_10;
-допитано в якості свідка керівника релігійної громади Свято-Успенського храму с. Велика Кісниця Ямпільського району Могилів-Подільської єпархії Української Православної Церкви ОСОБА_2 ;
-на підставі ухвали Вінницького міського суду проведено тимчасовий доступ до реєстраційної справи релігійної громади Свято-Успенського храму с. Велика Кісниця Ямпільського району Могилів-Подільської єпархії Української Православної Церкви;
-на підставі ухвали Вінницького міського суду проведено тимчасовий доступ до реєстраційної справи релігійної громади Парафії Свято-Преображенського храму Української Православної Церкви;
-на підставі ухвали Вінницького міського суду проведено обшук, в ході якого вилучено реєстраційну справу релігійної громади Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви с. Новоживотів Оратівського району та реєстраційну справу релігійної громади Української Православної Церкви смт. Вапнярка Томашпільського району Вінницької області;
-допитано в якості свідків членів релігійної громади Свято-Успенського храму с. Велика Кісниця Ямпільського району Могилів-Подільської єпархії Української Православної Церкви, релігійної громади Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви с. Новоживотів Оратівського району, членів релігійної громади, які входять до складу Православної Церкви України.
-допитано в якості підозрюваного ОСОБА_1 ;
-допитано в якості свідків працівників управління у справах національностей та релігій;
-призначено оціночно-будівельну експертизу.
Для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, необхідно всебічно, повно та неупереджено дослідити обставини вчинення ОСОБА_1 дій, які інкримінуються йому як злочинні, надати їм належну правову оцінку, провести інші слідчі дії. Виконання вказаних дій має значення для об`єктивного судового розгляду та прийняття законного і неупередженого рішення. Однак, строк досудового розслідування закінчується 02.12.2019.
Особлива складність проведення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні полягає у необхідності проведення великого обсягу слідчих дій, а саме допитати в якості свідків осіб, які приймали участь у загальних зборах релігійних громад щодо яких були веденні реєстраційні дії по зміні їх підпорядкування до ПЦУ; допитати в якості свідків осіб, які були заявлені в клопотанні стороною захисту підозрюваного ОСОБА_1 ; завершити проведення оціночно-будівельних експертиз, які направлені для виконання у Вінницьке НДЕКЦ МВС України; необхідно повідомити ОСОБА_1 про зміну підозри, також у порядку ст. 290 КПК України необхідно повідомити підозрюваному про завершення досудового розслідування та надати доступ до матеріалів досудового розслідування і достатній час для ознайомлення; скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування.
Виконання вказаних дій має значення для об`єктивного судового розгляду та прийняття законного і неупередженого рішення.
Приймаючи до уваги те, що двохмісячний строк досудового розслідування у кримінальному провадженні закінчується 02.12.2019, а у провадженні необхідно провести ряд слідчих та процесуальних дій, є необхідність у продовженні строку досудового слідства у кримінальному провадженні до чотирьох місяців, тому слідчий просить клопотання задовольнити.
Підозрюваний в судовому засіданні поклався на розсуд суду.
Прокурор клопотання слідчого підтримав та просив продовжити строк досудового розслідування до 4-х місяців.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав.
Захисник підозрюваного не заперечувала проти клопотання.
Слідчий суддя, вислухавши пояснення учасників судового процесу, вивчивши матеріали клопотання слідчого, матеріали кримінального провадження, прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Згідно ч. 1 ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 294 КПК України, якщо внаслідок складності провадження неможливо закінчити досудове розслідування з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку (дізнання) у строк, зазначений у пункті 1 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строку, встановленого пунктом 1 частини другої статті 219 цього Кодексу, районним (міським) або іншим прирівняним до нього прокурором.
Ч. 3 ст. 294 КПК України передбачено, що якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини другої статті 219 цього Кодексу:
1) до трьох місяців - керівником місцевої прокуратури, заступником Генерального прокурора;
2) до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора;
3) до дванадцяти місяців - слідчим суддею, за клопотанням слідчого, погодженим з Генеральним прокурором чи його заступниками.
Згідно ч. 4 ст. 294 КПК України, строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження.
Відповідно до ч. 5 ст. 294 КПК України, клопотання про продовження строку досудового розслідування подається не пізніше п`яти днів до спливу строку досудового розслідування, встановленого статтею 219 цього Кодексу. Строк досудового розслідування, що закінчився, поновленню не підлягає.
Згідно ст. 295-1 КПК України, у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
У клопотанні про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру зазначаються:
1) найменування (номер) кримінального провадження;
2) всі слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії, проведені під час кримінального провадження;
3) обставини, що перешкоджали здійснити інші необхідні процесуальні дії раніше;
4) строк, необхідний для проведення або завершення процесуальних дій;
5) інші відомості, що обґрунтовують необхідність продовження строку досудового розслідування.
У клопотанні про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру зазначаються:
1) прізвище, ім`я, по батькові підозрюваного;
2) найменування (номер) кримінального провадження;
3) суть повідомленої підозри і правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність, у вчиненні якого підозрюється особа;
4) посилання на докази, якими обґрунтовується підозра;
5) процесуальні дії, проведення або завершення яких потребує додаткового часу;
6) значення результатів цих процесуальних дій для судового розгляду;
7) строк, необхідний для проведення або завершення процесуальних дій;
8) обставини, що перешкоджали здійснити ці процесуальні дії раніше.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання. При цьому слідчий, прокурор зобов`язані зазначити у відповідному клопотанні найкоротший строк, достатній для потреб досудового розслідування.
Слідчий суддя, встановивши, що клопотання подано без додержання вимог цієї статті, повертає його прокурору, слідчому, про що постановляє ухвалу.
Слідчий суддя зобов`язаний розглянути клопотання про продовження строку досудового розслідування протягом трьох днів з дня його одержання, але в будь-якому разі до спливу строку досудового розслідування, за участю слідчого або прокурора, а також підозрюваного та його захисника, у разі розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру.
Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості.
Крім підстав, передбачених частиною четвертою цієї статті, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру, якщо слідчий не доведе, що додатковий строк необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, або для проведення чи завершення проведення експертизи, за умови що ці дії не могли бути здійснені чи завершені раніше з об`єктивних причин, а також якщо досліджені під час вирішення цього питання обставини свідчать про відсутність достатніх підстав вважати, що сталася подія кримінального правопорушення, яка дала підстави для повідомлення про підозру, та/або підозрюваний причетний до цієї події кримінального правопорушення.
Про відмову у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування слідчим суддею постановляється вмотивована ухвала.
Ухвала слідчого судді про продовження строку досудового розслідування повинна відповідати загальним вимогам до судових рішень, передбачених цим Кодексом, а також містити новий визначений строк досудового розслідування.
Ухвала слідчого судді, прийнята за результатами розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування, оскарженню не підлягає.
В ході розгляду клопотання встановлено, що слідчим СУ ГУНП у Вінницькій областіздійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019020000000185 від 19 квітня 2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 365-2, ст. 356, ч.1 ст. 358 КК України.
У даному кримінальному провадженні виконано ряд слідчих дії, спрямованих на отримання та перевірку отриманих доказів у ньому.
Однак, завершити досудове розслідування по кримінальному провадженню у двохмісячний строк, який закінчується 02.12.2019, неможливо у зв`язку з необхідністю необхідно всебічно, повно та неупереджено дослідити обставини вчинення ОСОБА_1 дій, які інкримінуються йому як злочинні, надати їм належну правову оцінку, провести інші слідчі дії. Виконання вказаних дій має значення для об`єктивного судового розгляду та прийняття законного і неупередженого рішення.
Особлива складність проведення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні полягає у необхідності проведення великого обсягу слідчих дій, а саме допитати в якості свідків осіб, які приймали участь у загальних зборах релігійних громад щодо яких були веденні реєстраційні дії по зміні їх підпорядкування до ПЦУ; допитати в якості свідків осіб, які були заявлені в клопотанні стороною захисту підозрюваного ОСОБА_1 ; завершити проведення оціночно-будівельних експертиз, які направлені для виконання у Вінницьке НДЕКЦ МВС України; необхідно повідомити ОСОБА_1 про зміну підозри, також у порядку ст. 290 КПК України необхідно повідомити підозрюваному про завершення досудового розслідування та надати доступ до матеріалів досудового розслідування і достатній час для ознайомлення; скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування.
Виконання вказаних дій має значення для об`єктивного судового розгляду та прийняття законного і неупередженого рішення.
З огляду на вищевикладене, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого підлягає задоволенню та вважає за необхідне продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12019020000000185 від 19 квітня 2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 365-2, ст. 356, ч.1 ст. 358 КК України до чотирьох місяців, тобто до 02.02.2020 року.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 294, 295-1, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого СУ ГУНП у Вінницькій області майора поліції Воронюк Світлани Валеріївни про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №12019020000000185 від 19 квітня 2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 365-2, ст. 356, ч.1 ст. 358 КК України до чотирьох місяців - задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12019020000000185 від 19 квітня 2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 365-2, ст. 356, ч.1 ст. 358 КК України до чотирьох місяців, тобто до 02.02.2020 року
Ухвала слідчого судді остаточна та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя /підпис/
Копія вірна.
Суддя /Вишар І.Ю./
Секретар /Федорова С.М../