
Справа № 161/18118/19
Провадження № 3/161/4605/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Луцьк 22 листопада 2019 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Олексюк А.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , працюючого охоронником в НВК №24 м. Луцька, -
- за ч. 1 ст. 1732 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
До Луцького міськрайонного суду з Луцького ВП ГУНП у Волинській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 1732 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №055920 від 22.09.2019 року вбачається, що ОСОБА_1 22.09.2019 року близько 14.00 год., перебуваючи за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , вчинив насильство в сім`ї психологічного відносно колишньої дружини ОСОБА_2 , а саме ображав її нецензурними словами, чим ніби спричинив шкоду її психологічному здоров`ю.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення не визнав та суду пояснив, що він на даний час проживає спільно із своєю колишньою дружиною з якою останнім часом виникають конфлікти, що сталось і 22.09.2019 року, однак дану сварку спровокувала колишня дружина. Винним себе не вважає, оскільки дана ситуація є побутовим конфліктом.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає що складання відносно ОСОБА_1 працівником поліції протоколу про вчинення адміністративного правопорушення є надуманим та таким що не відповідає фактичним обставинам справи, інших доказів на підтвердження винуватості ОСОБА_1 суду не надано.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Ст.252 КУпАП вказує, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Як вбачається з матеріалів справи, винність ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.173-2 ч.1 КУпАП, констатується лише протоколом про адміністративне правопорушення та письмовими поясненнями ОСОБА_2 , будь-яких інших доказів винності останнього суду не надано.
Згідно ст. 62 Конституції України – обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Тому зважаючи на вище викладене, суд дійшов висновку про відсутність події і складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 та закриття провадження по справі на підставі п.1 ст.247 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 247 п.1, 282, 283, 284 п.3 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.173-2 ч.1 КУпАП – закрити на підставі ст. 247 п.1 КУпАП, в зв`язку з відсутністю в діях події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду А.В. Олексюк