
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
______________________________
УХВАЛА
"03" грудня 2019 р.м. Одеса Справа № 916/3245/19Господарський суд Одеської області у складі:
судді С.Ф. Гута
при секретарі Н.В. Борисовій
розглянувши у підготовчому засіданні справу №916/3245/19
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "І`М ІСТЕЙТ"
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНФОКС" в особі філії "Інфоксводоканал" Товариства з обмеженою відповідальністю "Інфокс"
про визнання неправомірними нарахувань,-
За участю представників сторін:
Від позивача: не з`явився;
Від відповідача: Сивак А.Л. - на підставі довіреності;
ВСТАНОВИВ:
01.11.2019р. Товариство з обмеженою відповідальністю "І`М ІСТЕЙТ" (позивач), звернулось до господарського суду Одеської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНФОКС" в особі філії "Інфоксводоканал" Товариства з обмеженою відповідальністю "Інфокс" (надалі – відповідач) в якому просить господарський суд визнати неправомірними нарахувань оплати за скид понаднормативних стічних вод.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 06.11.2019 року відкрито провадження провадження по справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 03.12.2019 року о 10:30 год., встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позов із урахуванням вимог ст.165 ГПК України до 29.11.19р.
02.12.2019 року представником відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНФОКС" в особі філії "Інфоксводоканал" Товариства з обмеженою відповідальністю "Інфокс", було подано до канцелярії господарського суду відзив на позовну заяву.
У судовому засіданні 03.12.2019 року представник відповідача звернувся до суду з клопотанням про поновлення строку на подання відзиву на позовну заяву, відповідно якого заявник зазначив, що відповідачем 19.11.2019 року отримано ухвалу господарського суду Одеської області від 06.11.2019 року, керуючись ст.. 119, ст.. 165 ГПУ України заявник просить суд поновити строк для подання відзиву на позовну заяву.
Відповідно до ст.113 ГПК України строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.
Відповідно до ст.207 ГПК України головуючий з`ясовує, чи мають учасники справи заяви чи клопотання, пов`язані з розглядом справи, які не були заявлені з поважних причин в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом, та вирішує їх після заслуховування думки інших присутніх у судовому засіданні учасників справи. Суд залишає без розгляду заяви та клопотання, які без поважних причин не були заявлені в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом.
Строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом. Суд має встановлювати розумні строки для вчинення процесуальних дій. Строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню господарського судочинства (ч.1 ст.113, ч.ч.1, 2 ст.114 ГПК України).
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.118 ГПК України право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку. Заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Положеннями частин восьмої і дев`ятої статті 165 ГПК України унормовано, що відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Згідно ст.119 ГПК України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Як встановлено судом, відповідно до вх. номеру на конверті, яким було направлено ухвалу про відкриття провадження у справі №916/3245/19 Товариство з обмеженою відповідальністю "ІНФОКС" (вул.Шулявська,5,Київ 116, 04116), отримало ухвалу Господарського суду Одеської області 19.11.2019 року (вх. №1914/11).
Відповідно частин восьмої статті 165 ГПК України унормовано, що відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Відтак, останній день подання відзиву є 04.12.2019 р.
За таких обставин, суд вважає за можливе задовольнити клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНФОКС" в особі філії "Інфоксводоканал" Товариства з обмеженою відповідальністю "Інфокс" від 03.12.2019р. про поновлення строку для подачі відзиву на позовну заяву по справі №916/3245/19 для всебічного та повного розгляду справи.
Керуючись ч.ч.2, 3, 6 ст.119, ст.234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
Ухвалив:
1.Задовольнити клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНФОКС" в особі філії "Інфоксводоканал" Товариства з обмеженою відповідальністю "Інфокс" від 03.12.2019р. про поновлення строку для подачі відзиву на позовну заяву по справі №916/3245/19.
2.Поновити Товариству з обмеженою відповідальністю "ІНФОКС" в особі філії "Інфоксводоканал" Товариства з обмеженою відповідальністю "Інфокс" строк для подачі відзиву на позовну заяву по справі №916/3245/19.
3. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив до 23.12.2019 року.
4.У відповідності до ч.2 ст.235 ГПК України ухвала набрала законної сили 03.12.2019р. та у відповідності до ч.1. п.9 ст.255 ГПК України може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги.
Повний текст ухвали складено 04.12.2019р.
Суддя С.Ф. Гут
Судове рішення № 86075164, Господарський суд Одеської області було прийнято 03.12.2019. Форма судочинства - Господарське, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти важливі дані про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних охоплює повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам легко знаходити важливі дані.
Це рішення відноситься до справи № 916/3245/19. Юридичні особи, які зазначені в тексті цього судового документа: