Ухвала суду № 86061188, 03.12.2019, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.12.2019
Номер справи
360/5067/19
Номер документу
86061188
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

03 грудня 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/5067/19

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до державного реєстратора Головного територіального управлінні юстиції в Луганській області Поджарого Олексія Миколайовича про визнання протиправним та скасування рішення державного реєстратора,

ВСТАНОВИВ:

29 листопада 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява управління ОСОБА_1 (далі - представник позивача) в інтересах ОСОБА_2 (далі - позивач) до державного реєстратора Головного територіального управлінні юстиції в Луганській області Поджарого Олексія Миколайовича (далі - відповідач), в якій позивач просить:

- визнати дії державного реєстратора Головного територіального управління юстиції в Луганській області Поджарого Олексія Миколайовича протиправними та скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу) номер 1568274 від 08.07.2013 14:56:58;

За приписами пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Розглянувши матеріали позовної заяви, суддя дійшов висновку, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України, у зв`язку з чим вона має бути залишена без руху з таких підстав.

Відповідно до пункту 2 частини п`ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Оглядом позовної заяви в порушення пункту 2 частини п`ятої статті 160 КАС України не зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків представника позивача та відповідача.

Згідно із статтею 6 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі - Закон № 1952-IV) систему органів та суб`єктів, які здійснюють повноваження у сфері державної реєстрації прав, організаційну систему державної реєстрації прав становлять:

1) Міністерство юстиції України та його територіальні органи;

2) суб`єкти державної реєстрації прав:

виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська, Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації;

акредитовані суб`єкти;

3) державні реєстратори прав на нерухоме майно (далі - державні реєстратори).

Представником позивача в якості відповідача зазначено державного реєстратора Головного територіального управлінні юстиції в Луганській області Поджарого Олексія Миколайовича.

Проте відповідно інформації офіційного сайту Головного територіального управління юстиції в Луганській області за посиланням http://www.lugjust.gov.ua/struktura/strukturni-pidrozdily?layout=edit&id=135, відповідач займає посаду начальника відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління державної реєстрації нормативно - правових актів, правової роботи та правової освіти (далі - Відділ).

Для усунення вказаного недоліку позовної заяви необхідно надання суду позовної заяви, оформлену з дотриманням вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України, із зазначенням реєстраційного номеру облікової картки платника податків представника позивача та відповідача.

Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до частини другої статті 9 Закону України "Про судовий збір", суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Оглядом матеріалів позовної заяви встановлено, що позивачем до суду надано докази про сплату судового збору у вигляді квитанції № 23509 від 10 жовтня 2019 року у розмірі 768,40 грн.

При цьому, під час перевірки зарахування судового збору, судом встановлено, що судовий збір, сплачений за квитанцією № 23509 від 10 жовтня 2019 року у розмірі 768,40 грн, врахований у справі № 360/4682/19.

Ухвалою суду від 25 листопада 2019 року у справі № 360/4682/19 позовну заяву ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Державного реєстратора Головного територіального управління юстиції в Луганській області Поджарого Олексія Миколайовича повернуто позивачу.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотання особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.

Натомість частиною п`ятою статті 6 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за повторно подані позови, що раніше залишені без розгляду, судовий збір сплачується на загальних підставах.

Відповідно до частини шостої статті 7 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).

З огляду на викладене, застосовуючи аналогію закону, суд дійшов висновку, що судовий збір, сплачений за позовною заявою, що раніше повернута, не вважається його сплатою за повторно поданою позовною заявою.

Таким чином судом встановлено, що у справі № 360/5067/19 судовий збір у визначеному законодавством порядку не сплачений.

Згідно із частиною першої статті 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного поасазову: немайнового характеру, який подано фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

Позивачем в позовній заяві заявлено дві вимоги немайнового характеру, одна з яких є похідною.

З огляду на розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2019 року - 1921,00 грн, встановлений статтею 7 Закону України від 23 листопада 2018 року № 2629-VIII "Про Державний бюджет України на 2019 рік", за подання позову позивач повинен сплатити 768,40 гривень за вимогу немайнового характеру.

Зазначений недолік позовної заяви може бути усунений шляхом подання оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі 768,40 грн за наступними реквізитами для сплати судового збору: Отримувач коштів - УК у м. Сєвєродон./Луг.окр.адм.суд/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37944909, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) - 899998, рахунок отримувача - UA838999980000034312206084029, код класифікації доходів бюджету - 22030101, призначення платежу - *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Луганський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).

У разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску (частина шоста статті 161 КАС України).

Згідно з частинами першою та другою статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

У разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку (частина перша статті 123 КАС України).

Державна реєстрація права власності та інших речових прав (крім іпотеки) проводиться у строк, що не перевищує п`яти робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви в Державному реєстрі прав (частина перша статті 19 Закону № 1952-IV).

Відповідно до абзацу 2 частини першої статті 20 Закону № 1952-IV, про подання/отримання заяви на проведення реєстраційних дій державний реєстратор невідкладно повідомляє власника об`єкта нерухомого майна, щодо якого подано заяву.

Рішення державного реєстратора, витяг з Державного реєстру прав про проведену державну реєстрацію прав надаються в електронній та (за бажанням заявника) в паперовій формі (частина перша статті 21 Закону № 1952-IV).

Зі змісту позовної заяви та доданих до неї документів судом встановлено, що про порушення своїх прав позивач повинен був дізнатись 19 березня 2019 року при отриманні технічного паспорту на виробничий будинок з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами, що не заперечує позивач у позовній заяві.

Відповідно доданого до позову витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі - ЄДР) державну реєстрацію нерухомого майна за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Силікатна, 10-б-1 здійснено 08.07.2013 о 14:56:58.

До суду позивач звернувся 27 листопада 2019 року, про що свідчить трек-номер на поштовому конверті, в якому надійшла позовна заява, тобто з пропуском шестимісячного строку звернення до суду.

Посилання позивача на дату формування витягу з ЄДР 10 вересня 2019 року суд вважає безпідставною, з урахування норм Закону № 1952-IV та наданих до позовної заяви документів.

Для усунення зазначеного недоліку позовної заяви позивачем необхідно надати заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду з обґрунтуванням поважності пропуску строку.

Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтею 122, 123, 160, 161, 169, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до державного реєстратора Головного територіального управлінні юстиції в Луганській області Поджарого Олексія Миколайовича про визнання протиправним та скасування рішення державного реєстратора залишити без руху.

Запропонувати позивачу протягом 10 -ти (десяти) календарних днів з дати отримання даної ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду:

- позовної заяви, оформленої з дотриманням вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України із зазначенням реєстраційного номеру облікової картки платника податків представника позивача та відповідача, та її копії для вручення відповідачу;

- оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі 768,40 грн;

- заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду з обгрунтуванням поважності підстав його пропуску.

Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті позивачем у строк, встановлений судом, позовна заява буде повернута позивачеві та вважатиметься неподаною.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

СуддяТ.В. Смішлива